Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Doctorul Aramitu explică starea medicală a jucatorilor

1 post in this topic

Doctorul Aramitu explică starea medicală a jucatorilor:

Cristi TĂ‚NASE “ Nu e apt

A suferit o leziune fibrilară pe muschiul aductor stang, la antrenamentul de dinaintea partidei cu Pandurii Targu Jiu, cu exact două saptamani inaintea returului cu Ludogoret Am facut tot ce s-a putut, dar o leziune fibrilară musculară in decurs de 14 zile este cvasi-imposibilă de recuperat. În ziua partidei a fost o decizie comună a stafului tehnic, medical si a jucatorului de a risca, pentru că era un meci foarte important pentru noi si am considerat că merită riscul de a-l introduce in teren. Dacă ar fi fost un meci mai putin important in campionat, nu s-ar fi luat. Sunt sanse mici să fie recuperat pană la meciul cu Aalborg

Lucian Sanmartean “ E apt

A avut o fractură combrală a coastei opt in returul cu Aktobe, de la Bucuresti, in sensul că insertia coastei s-a rupt. De atunci, Sanmartean joacă cu infiltratii. În afară de repaos si infiltratii, nu se poate face nimic

ALEXANDR BOURCEANU “ Nu e apt

El urmează un tratament special de recuperare. Noi speram ca in termen de o lună să fie apt medical si să intre in programul special de pregatire. Recuperarea o face aici, cu noi. Evaluează bine la momentul acesta

FERNANDO VARELA “ E apt

De cand sunt eu la club, nu a suferit nicio accidentare. A fost un singur episod inaintea meciului cu Rapid, cand jucatorului i s-a facut rau in cantonament din cauza aerului conditionat. A fost dus la spital, pentru că suferea de niste ameteli si i s-a pus diagnosticul de sindrom vertiginos

IASMIN LATOVLEVICI “ E apt

În timpul meciului de la Sofia a spus că a simtit ceva la picior, a fost schimbat, dar la testul RMN a reiesit că nu are nimic

GIEDRIUS ARLAUSKIS “ E apt

El s-a accidentat usor in meciul cu Ceahlaul, cand a si fost schimbat. O inflamatie pe muschiul tendonului

Adrian POPA “ E apt

A suferit o dijunctie la umar de gradul 2 inainte să vin eu la Steaua. De cand sunt aici, Popa nu a avut nicio accidentare

Echipa probabilă a Stelei cu Gaz Metan

Arlauskis “ Rapa Szukala, Varela, Latovlevici “ Breeveld, Prepeliță “ Popa, Stanciu, Sanmartean “ Chipciu

Chipciu a fost judecat miercuri după amiaza de Comisia de Disciplină pentru declaratiile de la finalul meciului cu Ceahlaul. Decizia va fi anuntată pe site-ul FRF, cel mai tarziu joi dimineață. Dacă e suspendat, in locul lui va juca Rusescu sau Keseru.

Dr Paligora nu l-a ascultat pe Galcă

"I-am spus incă de cand am venit la Steaua că vreau să stiu istoricul accidentarilor al tuturor jucatorilor care sunt la Steaua. Am tot asteptat să-mi prezinte raportul, dar nu a facut-o. M-a surprins plecarea lui Radu la Al Hilal", a spus Galca

Dezvaluirile antrenorului au survenit in contextul in care actualul doctor, Flavian Aramitu, a fost acuzat in unele publicatii de incompetență si de faptul că in mandatul sau Steaua are foarte multi jucatori accidentati, in special cu probleme musculare, vizat fiind si preparatorul Julian Jimenez. Galcă a precizat ca in momentul de față, doar Cristi Tanase si Bourceanu sunt indisponibili pentru meciul de vineri cu Gaz Metan Medias Jucatorul lui Trabzonspor a fost imprumutat de Steaua, desi se stia că e accidentat.

sursa: prosport.ro

Edited by Virgil