Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

mitul ala era prea frumos ca sa fie adevarat, a crezut cineva 100% in el?

Nu 100%, dar nu puteam sa renunt la o urma de speranta.

mitul ala era prea frumos ca sa fie adevarat, a crezut cineva 100% in el?

Nope! :)

Fostul antrenor al Stelei, Oleg Protasov, pregătește in Antalya pe FC Astana, locul 4 in Kazahstan. Tehnicianul a dezvăluit ce jucător român are la dispoziție și iși amintește cu plăcere de perioada petrecută in Ghencea

"Tocmai am decis să vin, pentru că mi s-a cerut să fac o campioană din această echipă. Este foarte dificil, dar imi place și voi incerca să fac totul cît mai bine. Mai bine să lucrez la o echipă de pe locul patru decît la una din coada clasamentului. Îl am pe Emil Dică, nu am semnat incă, dar sînt șanse mari să il luăm, depinde de club.

Mi-ar plăcea să mă intorc intr-o zi in România.

Am avut ceva contacte cu echipe din România, dar au fost diferențe mari intre discuții și semnarea contractului. Am jucat un fotbal bun cu Steaua, a fost o echipă intr-adevăr bună", a spus Protasov pentru Dolce Sport.

Oleg Protasov a antrenat Steaua doar 5 luni in sezonul 2005-2006.

Steaua juca foarte bine,ofensiv,placut ochiului in ciuda faptului ca nu erau jucatori cine stie ce ofensivi sau de creatie in lot,poate doar Bostina si Dica; in momentul ala s-a vazut ce antrenor e Protasov,el a construit echipa care a fost dusa mai apoi de Olaroiu in semifinalele UEFA Cup;

Si ce ne-am furat-o de la Chiajna!

Nea' migi , daca'l dadeai pe Brandan sugeai scobitori

Protasov,el a construit echipa care a fost dusa mai apoi de Olaroiu in semifinalele UEFA Cup;

eu as zice ca a fost construita de Piturca.

"Agresorul lui Galamaz a scapat basma curata

Huliganul care l-a agresat pe George Galamaz in timpul meciului dintre Petrolul Ploiesti si Steaua, a scapat basma curata. Acesta a primit o pedeapsa de trei ani de inchisoare cu suspendare. Cei de la Tribunalul Prahova sustin ca aceasta este pedeapsa maxima."

onlinesport.ro

Pe romaneste, mai da-i unuia in cap si apoi faci inchisoare pe bune.

Edited by ebonyc

Si Stanca (,) cati ani a primit pentru ca a lovit un om miseleste cand el era deja imobilizat la pamant ? e vorba de fix acelasi caz.

Pe scurt: o mare labareala.

*

Edited by Daniel-Ionut
Pentru nemultumiri mergi la topicul special si acolo vei primi un raspuns.

"Agresorul lui Galamaz a scapat basma curata

Huliganul care l-a agresat pe George Galamaz in timpul meciului dintre Petrolul Ploiesti si Steaua, a scapat basma curata. Acesta a primit o pedeapsa de trei ani de inchisoare cu suspendare. Cei de la Tribunalul Prahova sustin ca aceasta este pedeapsa maxima."

onlinesport.ro

Pe romaneste, mai da-i unuia in cap si apoi faci inchisoare pe bune.

A primit si 50000 de lei amenda. Eu zic ca e oarecum o pedeapsa ok. Nu-mi sariti in cap.

ronnie esti normal la cap? kellerman nu are rost sa iti adresez aceeasi intrebare,nu?

baaa, cum dracu, intra pe teren, loveste un fotbalist, intrerupe meciu si ia amenda? si va mai plangeti de legea din Romania? pai e permisiva ffrate, aici aduna sapunu vreo 10 ani

Edited by drvladyk

Analizeaza lucrurile. Sunt lucruri mult mai grave in aceasta lume. Gandeste-te, daca dai 10 ani pentru acest lucru, pentru viol, crima, rapire, prostitutie etc ce faci? Omul a primit o amenda foarte mare (500 de milioane de lei vechi), enorm de mult pentru Romania, plus 3 ani si jumatate cu suspendare.

pai cu suspendare prietene... e egal cu 0 si nu zi ca se pune la dosar ca am avut un an in Romania pt 1.5 la mie si lucrez in uk bine mersi, e egal cu 0 ronnie

ce dracu, lovesti un om, ala pierde bani nejucand, alti 10k pierd banii pe bilet, ce dracu ma e jenanta justitia

Suspendarea nu as zice ca este egala cu 0. Acum omul stie ca daca mai calca o data stramb scapa sapunul cu siguranta. Adaugand si amenda care ma repet este foarte mare pentru un om obisnuit (mi-e greu sa cred ca e vreun multi miliardar) imi pare o pedeapsa normala pentru fapta sa.

In fine, sunt pareri si pareri.

Nu stiu cum functioneaza sistemul asa ca intreb aici. Amenda aia de 50.000 cine o incaseaza?

iti spun eu axl, am avut de dat niste bani , ceruti degeaba de unii, m-am dus la tribunal, am aratat ca nu am venit si am fost lasat in pace, desi aveam 2 apartamente. da erau ale lui nevasta-mea de care in acte is divortat, am zis onorata instanta stiu ca am 2o mil la primarie dar nu am de unde plati....papa si gata

deci vedeti? datorita mie merge tara prost injurati-ma patrioti

In fine, daca individul respectiv ar avea banii si ar vrea sa plateasca amenda si o plateste. Unde se duc banii aia?

Deci putem spune fara sa gresim ca Galamaz nu a primit niciun fel de compensatie, morala sau financiara, pentru ceea ce a patit.

In acest caz castigatorul pare a fi statul.

Deci putem spune fara sa gresim ca Galamaz nu a primit niciun fel de compensatie,...

Nu ,Galamaz va trebui sa se multumeasca doar cu pumnul primit!... :D

Nu neaparat amenda, ci daune lui Galamaz in suma de cat e mentionata...

Pedeapsa in sine e cea de trei ani cu suspendare...