Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Pai acum daca vor plati se vor si intoarce in Ghencea. Pana la urma datoria aia era buba.

Dar depine acum si de orgoliul de rahat al oierului. Ca sa faca in ciuda , o sa doreasca sa joace tot pe National Arena sau prin provincie.

Posibil mai e sa se faca si recurs si sa castige oierul , dar nu prea cred.In concluzie , cel mai normal , ar fi sa revina in Ghencea .

P.S.

Parca asta era una din conditiile lu` nea` Puiu ca sa accepte functia de manager general ;)

Este oficial. Fotbal Club Steaua Bucuresti nu mai are ce sa caute in baza din Bulevardul Ghencea. In plus, echipa patronata de Ciobanul trebuie sa-i plateasca Clubului Sportiv al Armatei Steaua Bucuresti o suma importanta de bani.

Tribunalul Bucuresti a dat castig de cauza Clubului Sportiv al Armatei in procesul cu FC Steaua Bucuresti.

Instanta a luat act de faptul ca FC Steaua a parasit baza din Ghencea si nu a mai dispus evacuarea legala.

FC Steaua trebuie sa achite catre CSA Steaua despagubiri de aproximativ 400.000 de euro.

Edited by bogdinho'

Ciobanul a batut cimpii in direct la GSP TV

**** "Tot noi ne calificam din grupa asta. Pai, ne mai trebuie sase puncte, pe care le luam acasă cu AEK Larnaca si cu Maccabi si gata. Șase puncte ne trebuie sau sapte? Nici nu mai stiu, oricum nu prea mă interesează Europa League"

**** "Ce e mare lucru că am pierdut cu 5-0 sau 6-0, cit a fost că nici nu stiu exact. 5-0 s-a terminat? Asa si care e problema?, e fotbal, e un joc, de ce să dramatizam?"

**** "Ce umilință, ma Cine spune că a fost umilință inseamnă că nu stie ce vorbeste. Pai, eu am fost in pelerinaj la Locurile Sfinte si acum credeti că mă interesează pe mine de fotbal?"

**** "Cine a tusit in studio? Lucian Balan? OK, atunci să ramină să vorbească marele c”știgator al Cupei Campionilor cu Steaua să discute cu voi despre meci, la revedere!"

**** "Am dat ordin să fie transmis urmatorul mesaj in vestiar: echipa să nu fie suparata să nu existe certuri, că nu s-a intimplat chiar nimic pentru a fi scandal!"

MORTII MA-TII DE JEGOS !!!

Edited by biku007

Iti dai seama ce om! Te duci sa te rogi pentru ... cine stie ce si apoi te duci la meci:)

Frateeee lasa-ne ca in stilul asta ajungem in B, si sigur ca nu o sa fie vreo nenorocire ca este doar un joc la care matale nu te pricepi deloc!

Cozi uriase la biletele pentru Steaua - Rapid

Chiar daca Steaua si Rapid au inregistrat rezultate nesatisfacatoare, fanii s-au inghesuit, vineri dimineata, la casele de la National Arena, pentru a cumpara bilete la derby.

Fanii au treut rapid peste umilintele de joi seara si s-au ingramati la National Arena, unde au format cozi lungi de aproximativ o suta de metri.

Unul din motivele pentru care meciul dintre Steaua si Rapid, programat luni de la ora 20:00, s-ar putea disputa in fata a 30 de mii de suporteri este pretul mic al biletelor:

Peluza I (1) - 10 lei

Peluza I (2) - 5 lei

Peluza II (1) - 10 lei

Peluza II (2) - 5 lei

Tribuna II (1) - 20 lei

Tribuna II (2) - 15 lei

Tribuna I (1) - 25 lei

VIP 1 - 60 lei

VIP 2 - 40 lei

VIP 3 - 30 lei

Loja - 430 lei (caterning inclus)

Onlinesport

Am fost eu la 13:30 sa-mi iau bilet si era o singura persoana. Mancatori de rahat chiar si Onlinesport. Ma gandeam ca-s mai seriosi.

"Hai sa il mediatizaaam."

Dintr-o data meciul asta devine asa...un eveniment national. Joaca doua nume concretizate de niste unii fara nume. Si cam atat.

Am fost eu la 13:30 sa-mi iau bilet si era o singura persoana. Mancatori de rahat chiar si Onlinesport. Ma gandeam ca-s mai seriosi.

Mai seriosi ? Ei copiaza ce se scrie in GeSePe si ProProst ! Eu asa vad lucrurile !

P.S.

Nu cred ca vor fi multi spectatori. Maxim 20 000 , iar majoritatea vor fi giulesteni , am inteles ca nu s-a pus nicio restrictie ca sa nu intre in alte sectoare decat cel rezervat lor.

Edited by bogdinho'

Ciobanul a batut cimpii in direct la GSP TV

**** "Tot noi ne calificam din grupa asta. Pai, ne mai trebuie sase puncte, pe care le luam acas�ƒ cu AEK Larnaca si cu Maccabi si gata. �žase puncte ne trebuie sau sapte? Nici nu mai stiu, oricum nu prea m�ƒ intereseaz�ƒ Europa League"

**** "Ce e mare lucru c�ƒ am pierdut cu 5-0 sau 6-0, cit a fost c�ƒ nici nu stiu exact. 5-0 s-a terminat? Asa si care e problema?, e fotbal, e un joc, de ce s�ƒ dramatizam?"

**** "Ce umilinț�ƒ, ma Cine spune c�ƒ a fost umilinț�ƒ inseamn�ƒ c�ƒ nu stie ce vorbeste. Pai, eu am fost in pelerinaj la Locurile Sfinte si acum credeti c�ƒ m�ƒ intereseaz�ƒ pe mine de fotbal?"

**** "Cine a tusit in studio? Lucian Balan? OK, atunci s�ƒ ramin�ƒ s�ƒ vorbeasc�ƒ marele cï¿½Å¸tigator al Cupei Campionilor cu Steaua s�ƒ discute cu voi despre meci, la revedere!"

**** "Am dat ordin s�ƒ fie transmis urmatorul mesaj in vestiar: echipa s�ƒ nu fie suparata s�ƒ nu existe certuri, c�ƒ nu s-a intimplat chiar nimic pentru a fi scandal!"

MORTII MA-TII DE JEGOS !!!

citind declaratii de genul asta, tind sa cred din ce in ce mai mult in posibilitatea unui blat cu casele de pariuri.

conform pro sport, Coman l-ar fi lovit parsiveste pe Prepe dupa ce au iesit afara de la vestiar.

"Dupa ce am iesit de pe teren, si eu si Dani Coman am crezut ca am lamurit conflictul la vestiar, unde am purtat o discutie. La finalul partidei, afara el m-a lovit prin surprindere. Nu ma asteptam de la el sa faca un asemenea gest." ar fi declarat Prepelita.

Si mai contesta rapizii porecla de tigani, inca o dovada.

Edited by Stryker

Se pare ca se va juca cu casa inchisa,Petrolul-Steaua,mai sunt doar cateva bilete[prosport] :steag_cruce_invers: Batem gaozarii ole FORZA Steaua !!!

Edited by TURQOAZ

Se pare ca se va juca cu casa inchisa,Petrolul-Steaua,mai sunt doar cateva bilete[prosport] :steag_cruce_invers: Batem gaozarii ole FORZA Steaua !!!

cicalaca cichicia! tichi taca Barcelona!!!

Pentru mine va fi un meci normal. Eu consider că am jucat la altă echipă Steaua, nu la aceasta, care nu mai are identitate. S-a ajuns la umilirea unor legende, la rezultate slabe, eu nu am nici o legatură cu această echipa

Steaua de acum s-a facut de ris cu o echipă care a pierdut cu 3-0 in ultima etapă din Israel", a spus Rachită la Radio GigiSugePla.

"Suporterii Stelei au fost in cantonamentul de la Mogosoaia, unde au discutat cu antrenorii si jucatorii. Acestia nu au fost certati pentru rezultatele slabe din ultima perioada intalnirea avand un caracter constructiv.

Suporterii i-au convocat pe Ilie Stan si mai multi jucatori "cu greutate" din vestiarul Stelei pentru a-i convinge ca Novak Martinovic să fie noul capitan al echipei. Fanii erau oricum nemultumiti total de modul in care Alexandru Bourceanu se descurcă in rolul in care a fost impus de Ciobanul, iar meciul de aseară i-a facut să actioneze in acest sens. Întalnirea va avea loc maine dimineață si la ea vor participa mai multi lideri ai Peluzei Nord."

Prosport.

Deci vii la meci, platesti biletul, scandezi, pleci acasa, asta inseamna sa fii suporter adevarat bai hahalerelor, drogati, huligani, betivi, derbedei fara servici !

Aseara Gatejan a aparut in fata reporterilor după o sedință de trei ore si jumatate: "Articolul 57 specifică foarte clar la punctul 4 că fotbalistii care incearcă să-i apere pe altii nu trebuie sanctionati. Deci Martinovici si Stanca nu vor ispăși nici o pedeapsă".

"Cei mai respectati oameni din fotbalul romanesc sunt Ciobanul (17 la suta) si Gica Hagi (15 la suta). Acestia sunt urmati de Gica Popescu, cu 4 la suta dintre mentiuni, Mircea Lucescu (3 la suta) si Cristian Borcea si Ionut Lupescu cu cate 2 la suta, in timp ce multe alte nume sunt mentionate in proportie mai scazuta.

Cu toate ca este si cel mai respectat om din fotbalul romanesc, Ciobanul este vazut si drept omul care face de rusine fotbalul romanesc, intrunind cel mai mare numar de mentiuni “ 19 la suta. Acesta este urmat de Mircea Sandu (8 la suta), Dumitru Dragomir (6 la suta), Adrian Mutu (3 la suta) si de Adrian Mititelu (2 la suta).

Studiul a fost realizat telefonic, in 1-2 noiembrie, pe un esantion de 1.546 indivizi, reprezentativ la nivel national, cu o eroare maxima tolerata de ±2,5%."

Mediafax

Nu inteleg nimic.

Edited by ebonyc

"Cele doua meciuri disputate de Steaua pe National Arena, cu Rapid si Maccabi Haifa, au atras la stadion un numar impresionant de suporteri. Steaua a avut 41.432 de suporteri cu Rapid si 35.000 cu Maccabi, rezultand un total 76.432 de suporteri.

Acest lucru face ca Steaua sa aiba la cele doua meciuri aproape la fel de multi spectatori cat Dinamo la toate meciurile de pe teren propriu din precedentul si actualul sezon.

In cele 23 de meciuri de pe teren propriu (17 sezonul trecut si 6 din actualul), Dinamo a avut in total 79.750 de suporteri, cu doar 3.318 mai multi decat a strans Steaua la meciurile cu Rapid si Maccabi."

sursa : onlinesport

E bine pentru Dinamo ca au reusit totusi sa stranga in medie mai mult de 300 pe etapa. :)

Edited by Stryker

"Cei mai respectati oameni din fotbalul romanesc sunt Ciobanul (17 la suta) si Gica Hagi (15 la suta). Acestia sunt urmati de Gica Popescu, cu 4 la suta dintre mentiuni, Mircea Lucescu (3 la suta) si Cristian Borcea si Ionut Lupescu cu cate 2 la suta, in timp ce multe alte nume sunt mentionate in proportie mai scazuta.

Cu toate ca este si cel mai respectat om din fotbalul romanesc, Ciobanul este vazut si drept omul care face de rusine fotbalul romanesc, intrunind cel mai mare numar de mentiuni “ 19 la suta. Acesta este urmat de Mircea Sandu (8 la suta), Dumitru Dragomir (6 la suta), Adrian Mutu (3 la suta) si de Adrian Mititelu (2 la suta).

Studiul a fost realizat telefonic, in 1-2 noiembrie, pe un esantion de 1.546 indivizi, reprezentativ la nivel national, cu o eroare maxima tolerata de ±2,5%."

Mediafax

Nu inteleg nimic.

Nu esti singurul.Daca ciobanul este cu 2% mai respectat decat Gica Hagi ce ar mai fi de inteles?

S-a intors lumea cu susul in jos! :ce_oameni:

Edited by clausblaus

Mediafax

Nu inteleg nimic.

Subscriu la concluzia "nu inteleg nimic". Ori sondajul e scos din burta, ori metodologia a fost busita rau de tot. Cum mama dracului poate fi El ciobandante perceput simultan drept persoana cea mai respectata dar si cea care "face de rusine" fotbalul romanesc ?

Nu inteleg nimic.

Nu esti singurul.Daca ciobanul este cu 2% mai respectat decat Gica Hagi ce ar mai fi de inteles?

Cum mama dracului poate fi El ciobandante perceput simultan drept persoana cea mai respectata dar si cea care "face de rusine" fotbalul romanesc ?

stati ca va explica eu !

<------ astia sunt majoritatea. Edited by Lays

Ce-a ajuns Steaua, frate, sa fie refuzata pana si de dubiosi precum Dinu Gheorghe. Dubiosi care, cu vreo decada mai hacana, abia asteptau sa fie bagati in seama de oficialii acestui club...

"I-am facut o ofertă lui Dinu Gheorghe, am vorbit, ne-am si inteles. Mi-a zis ce contract a avut la Rapid si eu i-am facut aceeasi oferta Am facut-o si publica L-am sunat si după meciul cu Maccabi tot eu. Și inainte de meci l-am sunat, el nimic. N-a mai dat niciun telefon. Ce, acum stau să cersesc? Gata, la revedere, s-a dus oferta! A mai facut asa, de două ori am mai vrut să-l iau. E Steaua, stau acum să cersesc? Dacă l-am sunat de cinci ori să-l invit si la meci, la revedere s-a terminat! Nu se mai poate discuta de Dinu Gheorghe la Steaua"

Subscriu la concluzia "nu inteleg nimic". Ori sondajul e scos din burta, ori metodologia a fost busita rau de tot. Cum mama dracului poate fi El ciobandante perceput simultan drept persoana cea mai respectata dar si cea care "face de rusine" fotbalul romanesc ?

Foarte usor si logic. Nu e rocket science.