Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

O situatie penibilă pentru un club precum Steaua. Echipa lui Ciobanul n-a achitat nici pană astazi datoria de 1.000 de euro catre Gaz Metan CFR Severin, costuri de organizare a meciului din Cupa Romaniei, editia trecuta

Între timp, stelistii au luat trofeul, au jucat Supercupa si in saptamana care urmează vor incepe un nou parcurs in a doua competitie din Romania. Timp suficient pentru a achita o sumă simbolică pentru o echipă din prima Liga

Ar putea parea un accident, insă Gheorghe Frățica presedintele clubului Gaz Metan CFR, spune insă că niciun sef al Stelei nu-i mai raspunde la telefon si nu crede că banii vor mai fi recuperati vreodata

Situatia se leagă cu alte două care lovesc urat in blazonul celei mai titrate echipe din Romania. Înainte să plece la clinica de la Roma, Mihai Raduț a fost nevoit să-și achite singur RMN-ul, aproximativ 200 de euro, bani pe care nu i-a recuperat de la club.

În etapa trecuta stelistii au evitat să deplaseze autocarul echipei la Medias pentru a face economie. Au preferat să inchirieze unul, insă costurile au fost doar cu cateva sute de lei mai mici. În tot acest timp, Ciobanul vorbeste cu lejeritate de sute de mii de euro sau chiar milioane.

FC P!pera e acum exact ca o casa de tigani dinaia care stau cu cortul in casa, in ciuda faptului ca din afara se vede ditamai casa frumos construita.

FC P!pera e acum exact ca o casa de tigani dinaia care stau cu cortul in casa, in ciuda faptului ca din afara se vede ditamai casa frumos construita.

E mai rau, mult mai rau ...

"La iarnă o să cumpar doi jucatori, un atacant si un mijlocaș de 10 milioane."

Atacantul e de 10 milioane, sau mijlocasul?

Sau impreuna ,fiecare cate 5 milioane?...

Lei vechi sau noi? :gathering:

Edited by danimarcu

"La iarnă o să cumpar doi jucatori, un atacant si un mijlocaș de 10 milioane."

Pesemne ca-s labil psihic, n-am vazut declaratia la TV dar numai citind aici m-au luat toti dracii.

Pesemne ca-s labil psihic, n-am vazut declaratia la TV dar numai citind aici m-au luat toti dracii.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...-lui-MM-8773699

In caz ca nu merge linkul, cauta printre primele stiri de pe proscrot

Edited by Maye

Mijlocasul e ala de si-a rupt piciorul aseara. Mai multe de 5 bastoane de lei vechi nu face.

Gigi Belciug: Am vazut azi imaginile. L-am sunat pe Condescu, am luat numarul lui Bacila am vorbit cu el la telefon si i-am zis: 'Te rog să mă ierti, n-am vazut.' Mi-a zis că se oftica pentru declaratiile mele, pentru că mă simpatiza foarte mult. I-am zis asa: 'Mai, Bacila nevastă-ta mi-a zis că o să treceti si peste asta.' M-a impresionat nevastă-sa.

I-am spus lui Bacilă că din cauza mea s-a accidentat, că Steaua sunt eu. Dacă nu iși va prelungi contractul cu Pandurii, o fac public si nu mint, vii, semnezi contract cu Steaua si vei juca la Steaua. Nu ai nicio problemă nici tu, nici familia ta, din punct de vedere financiar. Mi-a zis că atunci se face bine mai repede, dacă ii dau posibilitatea să joace cateva meciuri in tricoul roș-albastru. M-a impresionat foarte tare.

Și mie mi s-au umezit putin ochii cand am auzit ce a spus nevastă-sa, că 'o să trecem si peste asta'. Mi-a spus că nu are decat osul rupt si că o să revină repede pe teren. Eu ce am promis, fac!

Faultul la Tanase e mult mai grav decat acesta. Era razboi la un moment dat! Fotbalul se joaca la minge! Daca vrei să rupi picioare, ia tarnacopul!"

El ce promite face! Pai atunci sa fim linistiti domnne`, sa ne lasam pe mana lui, ca rezolva Belciug totul. Cum l-a rezolvat pe Sames, caruia i-a promis, asa o sa-l rezolve si pe Bacila si, de fapt, asa o s-o rezolve si pe Steaua. Unde e nea Fane, acolo e Steaua, doar a promis Belciug. Daca nu credeti asta, o sa vina madam Clarance a fcsteaua sa faca propaganda, pentru a sustine farsa, pana va intra in cap: Belciug ce promite, face! Si daca nu face, n-are a face: Steauaaa, ce muult te iubiiim!

Edited by Gandalf the White

Dumnezeule mare! De aia nu prea citesc ziarele, ca sa evit asemenea prostii.

Nici nu se putea sa isi bata mai tare joc cineva de necazul unui om.

Cacaciosul asta face campanie publicitara din necazul unui om. Fantastic!

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca l-a jignit pe Bacila. Pai, un picior rupt e criteriul pe care sunt adusi fotbalisti la Steaua?

Daca ii promitea ca il aduce pentru ca joaca fotbal foarte bine, intelegeam. Dar piciorul rupt?

Numai in Romania se poate asa ceva.

Omul asta nu mai stie ce e aia rusine, nu mai are limite...

Florin Gardoș a fost suspendat 10 etape.

Suspendarea e penibila! Il tine pe bara o treime din campionat.

Mi-aduc aminte ca Eduardo a patit-o mai grav, chiar cu talpa pe picior, iar cel care l-a faultat a primit doar 3 etape.

Gardos nu a facut-o intentionat, se vede clar. A fost o intrare dura dar la fel de bine putea sa nu il prinda. Atunci nici galben nu cred ca se dadea.

E pacat ca trebuie sa sufere un fotbalist tanar pentru ca unii trebuie sa regleze conturi. Am citit ce a scris ungurul ala borat in raport - DEZGUSTATOR!

Sa nu se inteleaga gresit, Gardos ar trebui sa plateasca pentru ce a facut, dar sa ii dai 3 luni de suspendare e penibil!

Practic el nu va mai juca in acest an. Mai mult de o luna de suspendare nu trebuia sa primeasca.

Trebuia in schimb sa fie ars financiar. Trebuia sa fie pus sa ii plateasca salariul lui Bacila, pe perioada cat lipseste, plus prime, plus spitalizare.

Asa mi se pare normal sa fie.

Suspendarea de 10 etape era normala daca era ceva intentionat.

Ganea, cand a sarit sa bata un arbitru, a primit 20 de etape.

CFR si U Cluj au fost eliminate de Astra, respetiv Astra II. Nasol.

Traiasca Ploiestiul care a eliminat o echipa care n-ar trebui sa existe si pe Dinamo 2. :bananadance:

Dinamo 2 nu le-ar trage-o niciodata lui Dinamo....anul trecut i-a batut in ambele meciuri. Cu echipa cealalta de acord...ar trebui sa existe dar nu aici, ci mai la vest.

ALERTĂ‚ in Bucuresti: un barbat a furat un pistol si 5 cartuse din Poligonul Tunari, locul de antrenament al lotului national de tir!

Va ganditi si voi la ce ma gandesc si eu ?

-------------------------------------------------------------------------------

L.E

M-am entuziasmat degeaba..

Barbatul care a furat un pistol din Poligonul Tunari s-a sinucis!

Edited by Andrei-Cristian

29 de zile de arest preventiv pentru Vasile Avram !

Edited by Daniel-Ionut

@Daniel-Ionut

Nimic nou sub soare,nu este prima "arestare" in randul fluierasilor.

Ne amintim,fara nici-o placere,spectacolul de prost gust cu arestarea si eliberarea unora care reprezentau doar a cincea roata la caruta.Asa o sa fie sim acum,praf in ochii prostilor.

Romanii nu se dezmint!

Breaking News:

Creditorul FC Steaua Bucuresti s-a spanzurat astazi la ora 19:10 pm, dupa egalul Stelei din Regie.

Asa as vrea sa sune stirea zilei. :thumbsup:

"Cred ca a fost lipsa de comunicare intre antrenor si jucatori. Nu e posibil ca Steaua sa joace atit de prost. Paradoxul e ca nu cistigi meciuri, dar n-ai ce sa reprosezi jucatorilor. Ei alergau ca bezmeticii, n-aveau busola care trebuia sa vina de la antrenor", a spus Becali la gsptv.

Becali a mai declarat ca in viitorul mandat isi va face timp sa urmareasca antrenamentele echipei timp de 10-15 minute.

Chiar ma gandeam ca acolo cam lipseste. Cred ca indicatiile si comentariile lui vor fi de mare ajutor pentru antrenor

Jiji draga, ia-ti o oglinda si uita-te in ea. Si-o sa vezi de ce e Steaua praf !

Daca nu esti ferm convins, te mai uiti atent si in cele doua retrovizoare de la Maibach, o sa-i vezi si pe MM si Argaseala.

Vezi ce simplu e?

Chiar ma gandeam ca acolo cam lipseste. Cred ca indicatiile si comentariile lui vor fi de mare ajutor pentru antrenor

Ba, sa-l bagi pe Vali Badea.

Acum il bag.