Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Asta nu mai pleaca decat de gat cu ciobanul...

Nu mai stiu exact unde am citit, dar Nicolita daca mai joaca 8 meciuri in cupele europene pentru Steaua ar deveni jucatorul cu cele mai multe prezente in competitiile europene din istoria clubului.

Ar fi o jignire pentru adevaratele legende ca acest lucru sa se intample si sper ca stirea sa fie adevarata si sa plece odata.

Nu mai stiu exact unde am citit, dar Nicolita daca mai joaca 8 meciuri in cupele europene pentru Steaua ar deveni jucatorul cu cele mai multe prezente in competitiile europene din istoria clubului.

Ar fi o jignire pentru adevaratele legende ca acest lucru sa se intample si sper ca stirea sa fie adevarata si sa plece odata.

Doamne fereste !

Bate-n lemn, te rog frumos !

Cum mai zicea cineva, barem la numarul de trofee nu-l depaseste pe Lacatus, n-ajunge si cel mai titrat jucator, ca in ritmul in care castiga Steaua trofee acum, nici o sansa!Cam asta ar fi "partea buna" a lipsei de performanta din ultimii ani...

Edited by red&blue_boy

si care ar fi fost problema? Nu cumva Banel a dat 2 goluri cu Betis si unu cu ciorile in europa? Mare chestie, parca ne-ar fi descalificat UEFA daca avea Banel cele mai multe prezente

Altceva? Ce-a mai facut Banel? Toti sustinatorii lui Banel o tin p-asta cu golurile cu Betis si Rapid...Nu e cam putin in 6 ani?

Altceva? Ce-a mai facut Banel? Toti sustinatorii lui Banel o tin p-asta cu golurile cu Betis si Rapid...Nu e cam putin in 6 ani?

O mai dat unul din foarfeca,cu Mediasul! :gathering:

@red&blue_boy:

Un gol pe Santiago Bernabeu, Un gol spectaculos intr-un amical vara trecuta, unu cu Galatasaray :rolleyes:

Banel este un jucator mediocru, dar totusi nu vad marea rusine daca ar mai fi jucat inca 8meciuri pentru noi in cupele europene.

Totusi cred ca st etienne l-a remarcat mai mult in europa decat in Liga 1

Edited by rosalbastru1947

O mai dat unul din foarfeca,cu Mediasul! :gathering:

:))

Da, da, am uitat! Si sezonul asta a dat in ultima etapa la Cluj un gol misto!E muuuult prea mult in 6 ani....

Ca sa nu mai pun la socoteala eurogolurile date cu Real sau Poli Iasi!

si care ar fi fost problema? Nu cumva Banel a dat 2 goluri cu Betis si unu cu ciorile in europa? Mare chestie, parca ne-ar fi descalificat UEFA daca avea Banel cele mai multe prezente

Problema ar fi fost ca peste 20 de ani, viitori stelisti, o sa-l vada in fruntea clasamentului pe Nicolita urmat de Lacatus si o sa creada ca cine stie ce mare jucator a fost si ne trezim ca avem alt simbol. Iar Nicolita nu-i ajunge lui Laca nici la genunchi din punct de vedere a lucrurilor facute pentru Steaua. Poate ca il depaseste doar la kilometri alergati si centrari in plopi.

Banel este un jucator mediocru, dar totusi nu vad marea rusine daca ar mai fi jucat inca 8meciuri pentru noi in cupele europene.

Nu e nici macar mediocru (mediocru e Torja), nu e nici macar slab, nu e nici macar jucator de fotbal. :bananadance:

Oare cei de la Saint Etienne l-au luat pentru atletism?Sau au nevoie de mascota?

Oare cei de la Saint Etienne l-au luat pentru atletism?Sau au nevoie de mascota?

Vom vedea de ce :))

Cei de la Saint Etienne isi refac o peluza si au nevoie de mana de lucru ieftina.

Aşa cum ProSport a scris în ediţia tipărită de astăzi, participarea în Europa League se poate dovedi extrem de profitabilă pentru Steaua, care şi-ar putea practic asigura bugetul pentru sezonul viitor doar din meciurile pe care le va disputa în această competiţie.

O importantă sursă de venit o constituie banii primiţi din "market-pool", iar roş-albaştrii au dovedit de anul trecut că profită la maxim de acest criteriu.

Steaua încasat 2,2 milioane de la UEFA, în timp ce Porto, câştigătoarea competiţiei, a luat doar 1,4 milioane. Diferenţa e incredibilă, în condiţiile în care Steaua a jucat doar cele 6 meciuri din grupe, în timp ce portughezii au mers până la final şi au disputat în total 15 partide.

Numai că această sumă se împarte în funcţie de audienţele pe care echipa respectivă le are în ţara ei şi de câţi bani se plătesc pentru drepturile de televizare ale meciurilor. Din acest punct de vedere, România stă mai bine decât Portugalia, audienţele la meciurile Stelei depăşindu-le pe cele de la partidele campioanei lusitanilor.

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/europ...posibil-8677885

Asta inseamna ca Becali o sa stea la Steaua cu un an in plus fata de cat ar fi stat daca nu trecea de TSKA.

Cum sa-ti mai doresti calificari si rezultate bune daca asa stat treaba?

Edited by 1on

Asta inseamna ca Becali o sa stea la Steaua cu un an in plus fata de cat ar fi stat daca nu trecea de TSKA.

Cum sa-ti mai doresti calificari si rezultate bune daca asa stat treaba?

?? De unde optimismul asta Ioane ? b€cali nu va pleca de la Steaua nici in cazul a 2-3 necalificari consecutive (fie CL, EL). Asta pentru ca Steaua beneficiaza de un capital de imagine imens ( de fapt b€cali in mod direct) . Eram si eu naiv o perioada sa cred ca daca sursa directa de finantare (banii din drepturi TV si europa) va seca, totul se va sfarsi. De unde , iluzii desarte . Totul se rezuma la senzatie de putere, pe care i-a dat-o Steaua si politica. Mai mult eu chiar il vad pe asta ajungand intr-un tur 2 la prezidentiale peste nu foarte mult timp(europarla a ajuns), daca te uiti cat de degradata e societatea.

Asa ca asta cu asteptatul rezultatelor proaste e o mare prostie. In fond pana acum b3cali ce si-a propus a reusit fiecare la timpul lor CL(atunci radea gsp de el cu jucatorii Stelei imbracati in tricourile lui Real) , cele mai mari salarii in Romania, a distrus 2 peluze , a ajuns europarla.

Ps. Nu voi uita niciodata fata plina de deznadejde a lui b€cali de pe la inceputurile lui 2000 la petrecerile organizate de Paunescu la hotel cu jucatorii. Nimeni nu-l baga in seama, unii isi dadeau coate si faceau" cine e ma bufonu asta" si el saracu mai dadea in stanga si in dreapta cu bani sa-l bage astia in seama. Suferea foarte mult ca nimeni nu il stie.

cu un an in plus poate sa insemne ca va sta 3 si nu 2, 5 si nu 4, 10 si nu 9. Oricare ar fi scara la care ne referim, cu un an in plus e mai rau decat fara acel an in plus.

FC Steaua Bucuresti a stabilit preturile biletelor pentru meciurile pe care echipa noastra le va disputa pe National Arena in grupa J a UEFA Europa League. Acestea sunt urmatoarele:

15 septembrie, ora 22.05, Steaua " Schalke 04

• Peluza 1(1) 50 lei
  • Peluza 1(2) 30 lei
  • Peluza 2(1) 50 lei
  • Peluza 2(2) 30 lei
  • Tribuna 1(1) 80 lei
  • Tribuna 1(2) 50 lei
  • Tribuna 2(1) 80 lei
  • Tribuna 2(2) 50 lei
  • VIP 3 150 lei
  • VIP 2 230 lei
  • VIP 1 300 lei
  • Loja 1(1) 6.500 lei
  • Loja 1(2) 7.800 lei
  • Loja 2 7.800 lei
3 noiembrie, ora 22.05, Steaua - Maccabi Haifa
  • Peluza 1(1) 20 lei
  • Peluza 1(2) 15 lei
  • Peluza 2(1) 20 lei
  • Peluza 2(2) 15 lei
  • Tribuna 1(1) 50 lei
  • Tribuna 1(2) 30 lei
  • Tribuna 2(1) 50 lei
  • Tribuna 2(2) 30 lei
  • VIP 3 100 lei
  • VIP 2 150 lei
  • VIP 1 230 lei
  • Loja 1(1) 5.000 lei
  • Loja 1(2) 6.000 lei
  • Loja 2 6.000 lei
14 decembrie, ora 22.05, Steaua - AEK Larnaca
  • Peluza 1(1) 15 lei
  • Peluza 1(2) 10 lei
  • Peluza 2(1) 15 lei
  • Peluza 2(2) 10 lei
  • Tribuna 1(1) 30 lei
  • Tribuna 1(2) 20 lei
  • Tribuna 2(1) 30 lei
  • Tribuna 2(2) 20 lei
  • VIP 3 60 lei
  • VIP 2 100 lei
  • VIP 1 150 lei
  • Loja 1(1) 3.000 lei
  • Loja 1(2) 3.600 lei
  • Loja 2 3.600 lei
Biletele pentru cele trei meciuri vor fi puse in vanzare la o data care va fi anuntata pe site-ul oficial al clubului.

stadion-corp.jpg

Edited by Daniel-Ionut

Sunt preturi destul de bune , chiar foarte bune , tinand cont de echipe si de conditiile pe care le ofera stadionul. In alta ordine de idei , fara Ghencea , e rau de tot !

ai planul stadionului pe net. cauta-l. Peluza Sud (peluza 2) are intrare din bd.basarabia,deci piata muncii. maior coravu - tribuna 1 parca ..si restul nu stiu denumirile strazilor.. parca pierre de coubertin peluza 1 (nord) .

din ce gasisem eu pe net (nici n-am cautat foarte mult) nu scria si ce intrare e. oricum mersi