Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

"Atletico Madrid eyeing 'new Mutu'

tribalfootball.com - December 07, 2007

Atletico Madrid are following the 'new Adrian Mutu', Unirea Urziceni striker Bogdan Sorin Stancu.

The 20 year-old is rated in the £2 million class by his Romanian club and along with Atletico, is also being tracked by Chelsea and Fiorentina."

WOOOOW!!! desi inclin sa nu cred o iota....

"Atletico Madrid eyeing 'new Mutu'

tribalfootball.com - December 07, 2007

Atletico Madrid are following the 'new Adrian Mutu', Unirea Urziceni striker Bogdan Sorin Stancu.

The 20 year-old is rated in the £2 million class by his Romanian club and along with Atletico, is also being tracked by Chelsea and Fiorentina."

WOOOOW!!! desi inclin sa nu cred o iota....

Asta e luata din gsp nu??;))

Nimic spectaculos. Ca de obicei, cum un tanar fotbalist roman reuseste sa lege mai mult de 4-5 meciuri bune, apar aceste ,,bombe". Brusc aproape toate marile grupari europene se inghesuie sa obtina semnatura tinerei sperante si sa arunce cu bani in clubul respectiv de sa se-mbogateasca toti pana la a -lx-a generatie. Dar din pacat ,,orice minune tine trei zile" si cum minciuna are picioare scurte,cum apare o cat de mica lipsa de forma,nefericitul ,,balon de aur" in devenire se transforma intr-un balonas de sapun care va fasai din cand in cand pe la vreo echipa din spatiul carpato-danubiano-pontic!

Asta e luata din gsp nu??;))

spre mirarea mea,nu!!! e luata de pe un sait dat de andreea aia cu reclamele.....daca era de pe gsp,prosport etc. nici macar nu ma mai oboseam s-o postez.....

Mie nu imi place Bogdan Stancu deloc , e un jucator ca oricare altu , nu e cu nimic mai bun .... a dat si el gol Angliei si gata e super jucator ... pe naiba , cand a jucat nationala de tineret la Valcea , nici nu l-am observat pe Stancu .... era un simplu jucator . Singru jucator care m-a lasat puff a fost Ochirosii , care centra foarte bine , avea viteza , muncea , isi dadea sufletu ... mi-a placut .... pacat ca s-a accidentat la prostii aia de buzoieni !!! Asa ca sa se mai termine astia o data cu Stanca lor , ca nu valoreaza nici 1 mil de euro .

Cyril Thereau :" vreau sa raman la Anderlecht sa demonstrez ce pot!!!"

e clar nu?? transferurile vor fi Mirelusu,Ghionea si Plesan.....bine macar ca nu o sa plece Goian...

De unde stii tu ca nu pleaca Goian ?? Si io imi doresc mult sa plece Goian ... Dica sa se duca invartinduse !!!

Liga I - 11.12.2007 15:17

Amenzi dure pentru cei implicați în fenomenul sportiv

AMOS NEWS / Mult așteptata lege inițiatã de Dumitru Dragomir împotriva violenței pe stadioane a fost adoptatã cu majoritate de voturi de Parlamentul României.

Proiectul de lege presupune amenzi usturãtoare pentru cei care încalcã legile în buna desfãșurare a evenimentelor sportive chiar dacã incidentele se petrec în interiorul arenei sau în afara acesteia.

Astfel, suporterii care pãtrund pe suprafața de joc primesc amenzi de pânã la 3.000 lei sau sunt obligați sã efectueze ore de muncã în folosul comunitãții și li se interzice dreptul de a mai participa la evenimente sportive, organizatorii primesc amenzi de pânã la 50.000 lei și riscã suspendãri de pânã la șase luni dacã nu își iau toate mãsurile de ordine, iar bișnițarii primesc amenzi de pânã la 3.000 lei și li se confiscã biletele.

De asemenea, proiectul de lege prevede ca evenimentele sportive considerate cu grad ridicat de risc sã aibe loc în prezența unor reprezentanți ai legii care pot grãbi eventuala încarcerare a persoanelor violente.

Cei care au ezitat sã voteze pentru adoptarea proiectului de lege sau au votat împotrivã s-au referit în special la situația conducãtorilor de cluburi care au avut și au un rol important în creșterea gradului de violențã prin declarațiile și acțiunile efectuate.

De unde stii tu ca nu pleaca Goian ??

denii draga...dobitocul de oier are tupeul sa ceara vreo 7-8 mil. p Goian,in timp ce pretul "corect" pentru el ar fi undeva la 4-5 mil. pot sa te asigur eu ca Goian nu va pleca pe mai mult de 5,hai sa zicem 6 mil.!!!

in timp ce pretul "corect" pentru el ar fi undeva la 4-5 mil.

Pretul corect pentru Goian, din punctul meu de vedere, ar fi undeva pe la 2-2,5 milioane E.

Steaua ªI MIDDLESBROUGH S-AU ÎNÞELES: DICÃ PLEACÃ PENTRU 5 MILIOANE DE EURO

Astazi, la prînz, Steaua și Middlesbrough au negociat pentru transferul lui Dicã în Anglia. Cele douã pãrți au bãtut palma pentru 5 milioane de euro. Dupã terminarea meciului Arsenal - Steaua, reprezentanții clubului din Albion vor discuta și cu Dicã despre salariul acestuia și despre perioada pe care se va întinde contractul sãu.

stelisti.ro

Tradatorul!!! Glumesc,dar parca ma simt aiurea dak Dica ar pleca tocmai la clubul de care ne leaga ACEA amintire neplacuta. Sa fie sanatos si sa-si arate valoarea indiferent unde pleaca.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Probabil cei de la Boro ii simt lipsa lui Mark Viduka transferat la Newcastle pe placinta cu mere si Hasselbank la Levski, parca.

Comisia de Disciplina a hotarat, astazi, ca urmare a incidentelor de la meciul Steaua - Dinamo, ca echipa ros-albastra sa evolueze urmatoarele 3 partide (ca si Dinamo, de altfel, dar de ei mi se rupe) de pe teren propriu, fara spectatori. Coincidenta sau nu, cele trei partide sunt:

Steaua - Farul

Steaua - CFR

Steaua - Urziceni

Doamnelor si domnilor,anuntam in premiera un update la lista "neagra" a lui jijel,Rica Neaga tocmai a fost trecut de la miorita la categoria oaie neagra,citez din fecali: "Sã-l iau înapoi pe Thereau și sã fac la fel ca în cazul lui Neaga? Pe Neaga l-am dat cã nu știam ce sã fac cu el și l-am adus înapoi ca prostul. L-am dat în Coreea și pe urmã l-am luat de bun, parcã nu îl știam eu pe Neaga. Dar la insistențele lui Mihai Stoica, ba cã a dat goluri, ba cã nu știu ce, l-am luat. A dat gol cu Dinamo, dar noi nu luãm un jucãtor sã batem o echipã. Dacã era bun, îl mai vindeam eu cu 1,2 milioane de euro?".

Apropo,si prima oaie plouata a tarii a mai declarat ca pe Thereau il ia doar daca il da anderlecht gratis,asa ca cei ce visati la transferul francezului sa va puneti pofta in cui ca ne intarim de la buzau mai hahalerelor!!!!

FORZA Steaua!!!

Speranta mea ,e ca Lacatus sa-l lase cu ochii in soare in cazul in care in iarna se fac transferuri de umplutura !!!

Trebuie sa va zic ca mor de ras cand scriu aceste randuri pentru ca tocmai am nimerit pe kkanal d si m-am uitat la repriza a 2-a dintre Bistrita-rapid si desi ghiluestenii au castigat adevaratul invingator a fost terenul care a fost mai mereu in posesia mingii si a deposedat f des jucatorii prin "alunecari",insa nu tackling-uri ci alunecati pe gheata.

Vorbind serios,sa nu credeti ca m-a apucat mila de subpodari dar nici o echipa nu ar trebui sa joace pe un asemenea teren,numai fotbal nu s-a jucat astazi. Uitandu-ma la terenul Gloriei Bisnita vad de ce mitica il considera pe tata jean cel mai bun conducator din Liga 1.

Daca am fi o tara serioasa,nu cred ca ar trebui sa joace mai mult de 10 echipe in campionatul Romaniei pentru ca nu au infrastructura nene. Nu le cere nimeni super-gazon ca pe Ghencea dar nu poti sa joci fotbal pe tarlaua aia de la Bistrita,pe ogorul lui porumboiu,pe maidanul lui bucsaru de la Urziceni, si exemple ar mai fi,vezi terenurile de la Craiova,buzau,Pandurii,Farul,Iasi, care,imediat ce da o ploaie cat de mica se transforma in calugareni de pe vremea lui Mihai Viteazu'.

In anotimpul rece,terenul ingheata si sar din el bucati de iarba cat gheata fotbalistului,in anotimpul cald e uscat si cu f multe denivelari,topaie mingea care devine aproape imposibil de controlat si daca mai da si o ploaie terenul se transforma intr-o mocirla perfecta. In asemenea condtii,cum sa imbunatatesti ceva(pase,tehnica,centrari,dribling) la tine ca fotbalist cand abia iti poti tine echilibrul?

Mitica,felicitari,azi am vazut din nou inca un motiv pentru care esti cel mai bun conducator de cand exista LPF-ul. Chiar,ma gandeam cat ar costa ca gazoanele enumerate mai sus sa fie trasate cu gazon sintetic,pentru ca nu are cum sa fie mai rau decat cu aceste maidane denumite generic "gazoane".

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Ai dreptate in privinta gazoanelor din Liga I, si ar mai fi si problema cu nocturnele.. nu e posibil ca o echipa din primul esalon sa n'aiba instalatie de nocturna..

Doamnelor si domnilor,anuntam in premiera un update la lista "neagra" a lui jijel,Rica Neaga tocmai a fost trecut de la miorita la categoria oaie neagraApropo,si prima oaie plouata a tarii a mai declarat ca pe Thereau il ia doar daca il da anderlecht gratis,asa ca cei ce visati la transferul francezului sa va puneti pofta in cui ca ne intarim de la buzau mai hahalerelor!!!!

FORZA Steaua!!!

ar trebui sa faceti diferenta intre vorbe si fapte. Neaga nu se misca de la Steaua, cel putin in iarna, decat daca cineva plateste min 1 mln E. la cum ajucat in toamna e cam greu de crezut asa ceva! oricum rica plateste tribut pregatirii de vara. in mod sigur va reveni, caci are cele mai bune calitati din fotbalul romanesc (intern).

cat despre Thereau, oferta noastra pentru anderlecht e clara: 200mii imprumut pana in vara si apoi optiune pentru. cumparare definitva cu 1 mln. eu zic ca este foarte rezonabila, mai ales ca trebuie sa-i dai ceva si jucatorului. dar odata ce l-ai vandut cu 3mln, si nu a confirmat in belgia, trebuie sa fi prostovan sa-l rascumperi cu o suma similara. cu supele reincalzite nu se stie niciodata, asa ca azi nu garanteaza nimeni ca Thereau e in aceeasi forma ca atunci cand a plecat?!

din pacate in cazul lui a intervenit si o oferta din anglia. evident ca si clubul (care spera sa ia un pret mai bun si sa-si recupereze investitia) si jucatorul ar vrea mai degraba in Insula si de aceea tergiverseaza discutiile cu Steaua, asteptand la doua capete.

oricum pleca multi jucatori si vin multi asta e foarte clar (probabil ca ne vom desparti de un portar, de Marin, de rada, de Cristocea, de Iacob, de Lovin)! nu imi este foarte clar insa in ce masura conducerea tehnica si administrativa are fler si ochi la alegerea jucatorilor potriviti. pe timpul lui MM, cel putin la inceput, existau anumite criterii, dar acum... ?! Laca n-a excelat niciodata la acest capitol, iar Ilie pare tentat sa-si rezolve si anumite probleme personale de impresariat.

perioada de transferari e foarte importanta in aceasta iarna, si nu avem voie sa cheltuim banii pe tot felul de chiftele?!

perioada de transferari e foarte importanta in aceasta iarna, si nu avem voie sa cheltuim banii pe tot felul de chiftele?!

foarte ok spus. legat de lista ta, Rada nu ar trebui zburat. plus ca ai dreptate cu prb lu` Ad. Ilie.

cand spui portar, sper ca te referi la unul din Cernea sau Vatca...

@Victor

Dar e oare cineva prin club, pe sus, care il doreste inapoi pe Elton???