Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Dinamovistii nu aduc puncte prin simplul fapt ca sunt prezenti in grupe. Ar aduce puncte daca s-ar califica trecand printr-un tur preliminar. Anul acesta nu cred ca vom reusi mare lucru pe plan european. Dinamo va capota lamentabil daca intra in grupele UCL, iar noi nu avem cum sa facem mare lucru in Europa cu actualul antrenor. Nici la Rapid situatia nu este prea grozava.

Aici nu e vorba de Steaua sau Dinamo. E vorba de cine merita sa joace in CL, noi si Rapid am muncit din greu, Steaua 2-3 ani si Rapid un 1 an in timp ce Dinamo se face de ras constant, abia dupa 17 ani s-au mai calificat intr-o primavara europeana. Ei profita de pe munca altora si se mai si bucura intr-un mod indecent. In fotbal, in general, cel mai bun castiga si cei ce merita inving. Acum, vine o echipa care si-a asigurat punctele din tur, care este la o distanta mincinoasa de noi, dar eu ca stelist am puterea sa spun ca noi nu meritam titlul anul asta deci javrele il merita, dar nu merita sa joace in CL pentru ca N-AU FACUT NIMIC ca sa ajunga acolo, ei acum vin la pomana.

Cum naiba sa te califice altii, pentru Dinamo asta asteapta, mergeti pe GSP sa-l vedeti pe "stelistul" Danciulescu in slapi cum se lamenteaza ca Chelsea a fost eliminata. Pai bine mai putoare, voi de ce nu munciti ca sa ajungeti acolo? Si mai radeau de noi ca am luat bataie de la Real si Lyon, pe ei i-au calcat in picioare Tottenham-ham si se viseaza alaturi de cei mari. Sa zica mersi ca avem un antrenor catastrofa si prea multi accidentati ca nici anul asta nu pupau nimic.

Mie ca stelist mi-ar fi rusine sa fi intrat in CL pe munca rapidistilor si a dinamovistilor. De asta sunt mandru ca sunt stelist, noi ne-am castigat bataliile nu am asteptat la mila altora, 4 participari in CL, 2 finale europene, 23 titluri iar tata imi spunea ca daca nu dadeam de Milan atunci, aveam 2 CCE in vitrina acum. Ca sa nu mai zic ca trebuia sa avem o Cupa Intercontinentala cu River Plate dar ne-a anulat arbitrul aiurea un gol.

Palmaresul european al Stelei e la ani lumina distanta fata de orice echipa din Romania, de asta trebuie sa revenim in CL dar cu un lot nou si mai ales antrenor nou, si sa iesim din grupe, chiar daca este greu numai noi putem sa o facem.

Concluzia: Dinamo sa munceasca si dup-aia sa vorbeasca de CL, si sa pupe ghetele stelistilor ca le-au dat sansa asta.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Din cate stiu eu, indiferent ca te califici sau nu prin turul 3 ai puncte. Poate ca gresesc.

Si ar fi corect sa nu iei puncte fara sa faci vreun meci.

Dinamo poate are noroc si in turu 3 da de Castravetite ca pe aia, daca nu ii bate, vai de ei.

Chiar mi-ar place sa-i vad in LC, poate mananca si ei batai 8-0 de la Real si dasam noi :D lol

Mie imi este frica, ca ramne cu panarama asta de antrenor. In rest, nu stiu ce sa gandesc, deja trebuie sa prindem locul 2 si pe urma facem planuri.

Nu este asa. Echipele care intra direct in grupe nu primesc acel bonus.

Repet: esentialul este ca dinamovistii sa treaca printr-un tur preliminar, pentru a nu profita cu nesimtire de munca Stelei si a Rapidului. Daca reusesc sa treaca de turul preliminar, bravo lor....merita sa joace in Grupele UCL. Daca nu, nu.

Oricum, noi trebuie sa ne uitam in propria ograda pentru ca avem multe probleme la ora actuala.

Gabi Popescu a declarat ca a ajuns la un acord cu patronul Stelei pentru a ocupa o functie de conducere în cadrul FC Steaua Bucuresti. Popescu îsi doreste foarte mult sa realizeze lucruri importante pentru „ros-albastri”. El a precizat ca într-o saptamana va fi instalat în cadrul clubului. Cert este ca fostul international nu va ocupa functia de manager general, care a fost exclusa din organigrama clubului.

@Virgil, micsoreaza poza asta.. ca m-am speriat cand am deschis topicul :)

Legat de aducerea sa la club, credeam ca am scapat de nepotism, dar am dat de prietenism...

El a precizat ca într-o saptamana va fi instalat în cadrul clubului. Cert este ca fostul international nu va ocupa functia de manager general, care a fost exclusa din organigrama clubului.

Superb, n-am ce zice. Ne transformam vazand cu ochii in FC National, si-asa aia retrogradeaza, de ce nu ?? De la vara isi mai aduce Oli vreo doi-trei copii de-ai lui (Caramarin si Olah cred ca deja si-au facut bagajele), vine si Iorgulescu si gata !! Devenim abonati la locul 2, omoram toata traditia echipei de a juca spectaculos, ofensiv (ca doar Oli vrea "rezultate") ... si in vreo 10 ani sa vezi cum ramanem cu acelasi numar de suporteri !

PS : Ce anume il recomanda pe Popescu pentru aceasta functie ? A mai ocupat functii administrative la vreun club de fotbal ? Ce rezultate a avut ? Ce studii are domnul Popescu ? Care va fi mai exact rolul sau (in afara de "lingau al lui GG si preten la catarama cu nea Oli ca-n vremurile bune") ?

A, si in ceea ce priveste javrele si sansa lor de a juca in CL. Si eu sunt in primul rand stelist. Ce fac "spartanii" (homosexualii declarati ai Greciei antice :D) ma intereseaza de obicei extrem de putin. Dar nici nu-mi place ideea sa-l vad pe Borcea ranjind ca a ajuns in grupele CL fara sa joace tur preliminar. La munca, javrelor, nu la stat cu mana intinsa, cum aveti obiceiul !!

Oricum, la valoarea lor, un tur preliminar ar trebui sa fie floare la ureche. Nu :) ?

1. Spartanii nu erau homosexuali. Atenienii erau. Javrele isi zic spartani pentru ca vin doar 300 la meci. Se stie. :)

2. Primesti 3 puncte daca intri in grupele CL. Direct sau prin calificare.

3. Gabi Popescu parca s-a ocupat de niste transferuri la Steaua sau a urmarit anumiti jucatori pe care ii vroiam noi, nu sunt sigur.

Probabil va fi "scouter"...

Va fi un om in locul lui MM...cine? Inca nu se stie..poate la vara...

1. Spartanii nu erau homosexuali. Atenienii erau. Javrele isi zic spartani pentru ca vin doar 300 la meci. Se stie. :)

Din pacate pentru ei, erau chiar "gay". De mici. Uite ce zice Wikipedia, nu e nevoie sa ma crezi pe cuvant :

The mountain was also known as Apothetae, or as the Place of Rejection. The Spartans began military training about the age of 7, where they would enter the agoge system for the education and training—everything from physical training such as hunting and dancing, to emotional, sexual (with their male mentor) and spiritual training.

In plus :

In antiquity it was thought that a youth was expected to find himself an older lover, and that pederasty, a social practice common throughout most of Greece, was especially so in Sparta, where the ephors fined any eligible man who did not have chaste relationships with youths.

Sursa : Wikipedia

Nu crede ce spune Wikipedia. Homosexuali erau omorati in Sparta.

Iar ne judeca astia la comisiile p..

Iar riscam suspendare...si mai mult ca sigur ne-o dau..

Astia dau numai in suporteri..ar trebui suspendata jandarmeria romana..e penibila..

2. Primesti 3 puncte daca intri in grupele CL. Direct sau prin calificare.

3. Gabi Popescu parca s-a ocupat de niste transferuri la Steaua sau a urmarit anumiti jucatori pe care ii vroiam noi, nu sunt sigur.

1. De Spartani habar n-am, si nu imi pasa.

2. Deci aveam dreptate, acele puncte vin impreuna cu banii calificarii.

Sa dau puncte pentru ca nu e usor sa joci la acel nivel.

Astia dau numai in suporteri..ar trebui suspendata jandarmeria romana..e penibila..

Cea mai buna stire pentru Gigi. Nu va trebui sa fie in fata unui stadion plin.

Oare de ce doua saptamani nu s-a auzit nimic de comisii si judecarea Stelei, si s-au gasit acum, cand ne doream sa avem acces pe stadion la urmatorul meci? Presimt o decizie de genul: 2 etape fara suporteri!

Sau, Gigi imprietenindu-se din nou cu Mitica... primim doar un avertisment..

Cred ca lui Becali ii convine sa joace fara suporteri. Asa nu va fi contestat.

Indiferent cum, as vrea ca in grupele CL sa fie 2 echipe romanesti: Steaua si Dinamo...

Poate fi benefic pentru fotbalul romanesc....

In rest, sa ne vedem de echipa noastra, ca mai avem 5 meciuri in care sa ne asiguram locul 2, care ne va duce in preliminarii...si asta nu inseamna neaparat ca ne vom califica in grupe.

Bafta.

Poate asa va fi.... Borcea se va uita si la anul la TV la "Shampions Lig" la Steluta. :)

Nu ma deranjeaza daca joaca Dinamo in grupele CL, dar sa munceasca pentru asta si sa treaca de un tur preliminar. Dupa ce intra in grupe nu ma supar nici daca ajung in finala numai sa ajunga acolo cu Steaua.

Dedicatie pentru cei 300 de spartani:

LA MUNCA BAAAA, NU LA INTINS MANA!!!!!!

Conform "Ziarul Clujeanului", MM e aproape de CFR Cluj, adversara din Liga I a Stelei, cu care Oli se bate pentru Champions League. Daca MM ar veni la CFR Cluj, acesta ar putea aduce cu el si cativa jucatori, inclusiv pe brazilianul Elton, care nu-si mai gaseste locul la Steaua in ultima vreme.

Naspa pentru noi, bine pentru el, acolo o sa faca performanta, cred. Iara mi-e ciuda pe BERBECALII!!

Conform "Ziarul Clujeanului", MM e aproape de CFR Cluj, adversara din Liga I a Stelei, cu care Oli se bate pentru Champions League. Daca MM ar veni la CFR Cluj, acesta ar putea aduce cu el si cativa jucatori, inclusiv pe brazilianul Elton, care nu-si mai gaseste locul la Steaua in ultima vreme.

Astea sunt vrajeli, am auzit de la multi CFR-isti ca si-ar dori o asemenea realizare dar is prosti toti de acolo, vezi faza cu excluderea celor mai buni jucatori de-al lor din lot dupa un zvon oarecare, care i-a costat doua puncte la Pitesti fularsteaua2

O veste buna: Goian joaca la Urziceni. Are doar 6 cartonase, nu 7! steagcruce2

@flo

De unde stii?