Virgil

Stirile zilei

17,202 posts in this topic

Poate va fi bine. A fost o perioda buna cu MM manager, dar, fiecare lucru are un sfarsit.

Mereu MM a fost cel care a iesit in fata..a luat toate bobarnacele..si pentru jucatori..si pentru conducere..un stelist...nici nu se compara cu Argaseala..nu va face Argaseala ce a facut Meme niciodata..

A fost apropiat de suporteri mai mult decat orice alt manager de la alt club din tara..

Greseala lui a fost ca s-a grabit sa aduca 2 jucatori care nu au confirmat..si asta i-a adus despartirea de Steaua.

E un om cinstit care nu a mai rezistat sa i se spuna ce sa faca..

Bravo Meme ca ai plecat..nu esti o papusa becaliana..oricat de angajat ai fi..

Si acuma, Jiji tot spune lucruriri rele, gen "a luat comisioane" samd. Este chiar urat. MM nu a spus nimic rau ca sa nu incurce echipa.

Exista viata si dupa MM.

A facut lucruri bune pentru Steaua, a facut si lucruri proaste...

S-a incheiat un ciclu...

Trebuie sa luptam pentru locul 2!

Astept cu nerabdare sa vad cine va fi adus in locul lui....nu stiu de ce dar am sentimentul ca si asta va fi o mica bomba!!

Sper ca plecarea lui MM sa nu afecteze transferul lui Adi Neaga.

Sper ca plecarea lui MM sa nu afecteze transferul lui Adi Neaga.

Si eu sper .. dar cred totusi ca va afecta .. si odata cu plecarea lui MM ... Argaseala si ceilalti sa aduca multi jucatori! fular-campionii

Daca nu vine Neaga e o mare prostie pentru ca sigur Dica va fi cedat la Lens din vara, asa a spus Dumitru Tudor la TV Sport Special, si acum il tot suna cei de la Lens! fularsteaua2

NU L-ATI VRUT PE Oli ANTRENIR,Oli ESTE ANTRENOR...

Nu l-ati vrut pe MM afara din conducere, la revedere MM!

Il vreti pe Neaga?? Neaga nu va ajunge la Steaua. Si fac pariu ca va ajunge la Dinamo.

@vlad75:

Ai dreptate in privinta faptului ca daca nu vine la noi, poate se duce la Dinamo. Borcea de abia asteapta sa ne mai intepe ! Au facut-o cu Serban, si cu Munteanu (care este printre cei mai buni).

@robisteaua

La noi nu se vorbeste de loc de Dica ca vine sau nu la Lens, deci nu pot sa afirm sau sa te contrazic. Ma uit si eu pe la siturile lor de fanii, poate gasesc ceva ?

Ai fost pacalit de catre cei de la Sport. Nu mai au aia ce stiri sa bage ca sa-si faca programul de 30 de minute.

De Elton nu cred. Andrey cica este imprumutat si Becali nu va dea bani de transfer definitiv.

Mai rau este ca daca nu il ia pe Neaga Steaua, acesta poate ca va semna cu Poli pentru ca a primit oferta.

Poli va fi probabil o concurenta interesanta la anul, ma rog astia au dezamagit intodeauna (cei de la Poli).

Se pare ca din vara si Elton si Andrey vor pleca de la Steaua.

Din pacate esti victima mizeriilor de ziare de sport de la noi.....am vazut ieri pe B1 cum Becali a spus foarte clar.

Despre Andrey......ca daca o sa continue sa stea mai mult in spitale, iar cand intra face gafe ..la vara il da inapoi pentru ca este doar imprumutat la Steaua!!

Despre Elton....a spus ca este constient de valoarea lui si ca nu are de gand sa il dea afara...si a explicat de ce nu joaca acum....dar repet! Nici macar o clipa nu a spus ca se gandeste sa il dea afara de la Steaua!!!! Din contra...a afirmat ca este parte importanta din echipa cu care o sa atace campionatul viitor!!!

Priveste prima pagina din prosport..sa vezi dezinformare crasa!!! Iti imaginezi daca citeste saracu' Elton ziarul acum??!!

din pacate esti victima mizeriilor de ziare de sport de la noi.....am vazut ieri pe b1 cum Becali a spus f clar

despre Andrey......ca daca o sa continuie sa stea mai mult in spitale,iar cand intra face gafe ..la vara il da inapoi pentru ca este doar imprumutat la Steaua!!

despre Elton....a spus ca este constient de valoarea lui si nu are de gand sa il dea afara...si a explicat de ce nu joaca acum....dar repet!nici macar o clipa nu a spus ca se gandeste sa il dea afara de la Steaua!!!!din contra...a afirmat ca este parte importanta din echipa cu care o sa atace campionatul viitor!!!

priveste prima pagina din prosport..sa vezi dezinformare crasa!!!!iti imaginezi daca citeste saracu Elton ziarul acum??!!

Am curaj sa bat pariu cu tine ca cei 2 brazilieni pleaca la vara!

Suma o stabilesti tu! :wink:

Andrey este un portar de viitor; asa zisele lui gafe sunt de fapt erori datorate lipsei de experienta. Rar am vazut un portar cu asa bune reflexe incat cred ca Steaua ar pierde "a la long". Sa nu uitam, Cernea are o varsta si mai gafeaza si el (ati uitat ca de la Cernea a inceput eliminarea Stelei din UEFA ?) iar Vatca mi se pare un portar "de locurile 3-4" ca sa folosesc o expresie clasica. Probabil, Andrey va pleca pentru ca ar fi doar imprumutat si Becali il compara cu Lobont in acest moment si il gaseste sub dinamovist, lucru care il enerveaza.

Elton mi se pare in plus la Steaua pentru ca paseaza foarte mult la adversar. Greu de spus daca treaba asta se va imbunatati la el. Probabil Elton va ramane pentru ca ar fi luat definitiv si Becali a bagat o avere in el si patronul spera ca poate nu sunt bani aruncati pe fereastra. Sunt convins ca achizitia lui Elton si acesti bani risipiti sunt motivele despartirii de MM Stoica (ca orice parvenit, Becali nu sufera sa piarda sume mari de bani).

Elton mi se pare in plus la Steaua pentru ca paseaza foarte mult la adversar.

Inseamna ca nu esti atent.

De vina sunt:

1. coechipierii, mult sub nivelul sau: cand il pui sa paseze cu Lovin atunci cred si eu ca Elton e in plus la Steaua fata de media echipei.

2. omogenitatea - cum ai vrea tu sa-i reuseasca toate pasele dupa primul meci? de Nicolita ce sa mai zicem ca da TOATE pasele la adversar sau in out?

Elton ar fi o comoara daca am avea un antrenor care ar sti sa-l foloseasca. Tare mi-e ca ajunge la Dinamo si ne umileste.

Inseamna ca nu esti atent.

De vina sunt:

1. coechipierii, mult sub nivelul sau: cand il pui sa paseze cu Lovin atunci cred si eu ca Elton e in plus la Steaua fata de media echipei.

2. omogenitatea - cum ai vrea tu sa-i reuseasca toate pasele dupa primul meci? de Nicolita ce sa mai zicem ca da TOATE pasele la adversar sau in out?

Elton ar fi o comoara daca am avea un antrenor care ar sti sa-l foloseasca. Tare mi-e ca ajunge la Dinamo si ne umileste.

De asta mi-e frica si mie..nu neparat ca pleaca..ci ca se duce ori la caini ori la milogi!

De asta pot sa spun ca Domnul "principe'general'amiral" si ce mai vrea el, e dus rau de tot cu pluta, Elton nu trebuie sa plece, Neaga nu trebuie lasat la alta echipa, ca o sa ne bagam unghia in gat, am vazut toti ca marile dezastre au venit din cauza unor fosti stelisti refuzati de "marele patron"!!

Vor pleca 100% Saban si Stancu, despre Elton nu cred ca va pleca, iar Andrey va pleca daca va fi adus Vatca de la Galati asta ii sigur. O mare prostie ar fi sa nu-l aduca pe Neaga si sa-l lase la alta echipa din tara, cea mai mare prostie ar fi, vezi cazul Ronaldo la Milan a venit de 2 luni si a dat deja 8 goluri, mai bine il lua Moratti inapoi dar a fost fraier.Tin si cu Inter si am fost dezamagit cu nu l-a adus inapoi.

Doua mari companii sunt în competitie pentru a-si pune numele pe fata tricourilor Stelei : Panasonic si Cosmote.

Conditiile puse de Steaua sunt :

contract de baza de 1 milion euro anual

cate 75.000 euro pentru fiecare joc disputat în Liga Campionilor

cate 25.000 euro pentru fiecare partida jucata in Cupa UEFA

Sa castige amandoua, poate o sa arate si echipamentul nostru ca alea de Formula 1.

Doua mari companii sunt în competitie pentru a-si pune numele pe fata tricourilor Stelei : Panasonic si Cosmote.

Conditiile puse de Steaua sunt :

contract de baza de 1 milion euro anual

cate 75.000 euro pentru fiecare joc disputat în Liga Campionilor

cate 25.000 euro pentru fiecare partida jucata in Cupa UEFA

Unde scrie?

Eu mi-as dori Panasonic!

:twisted: :twisted: Liverpool a castigat semifinala la penaltiuri ... si e in finala ....

La ora asta deja tremura fundul lui Borcica ... :grin::grin: ... cred ca-l suna maine pe Nasu sa afle daca nu exista vreo sansa sa-l trimita pe Porcodean la Milan - Manchester si in finala pe Serea :mrgreen: :mrgreen:

@Virgil

De unde ai sursele ? Esti apropriat de club ?

Ar fi bine amandoua, Panasonic pe piept, Cosmote la fundulet :D

@strezahuzum

Bai nu stiu de ce spui asta, eu sunt pro stelist, dar nu si anti-caini (in afara cind joaca impotriva Stelei), pur si simplu nu ma intereseaza. Noi trebuie sa ne uitam la noi nu sa ne comparam cu Dinamo. Trebuie sa ne concentram numai asupra echipei noastre, si daca Dinamo este direct calificata, foarte bine aduce puncte Romaniei...

Din moment in care daca Dinamo este direct calificata sau nu, si nu schimba nimica in fata de Steaua nu vad de ce sa nu fie in grupe si ei, foarte bine !!! Adica ti-e ciuda ca noi putem rata calificarea? Asta este rusina noastra.