Sign in to follow this  
Followers 0
Adrian

Fantasy Premier League

21 posts in this topic

Stiu ca ati mai jucat si anul trecut insa eu as veni cu o noua propunere.

Eu joc deja de vreo 2 ani cu colegii de la munca intr-un sistem un pic diferit.

Cand unul din noi alege un jucator, ceilalti nu au voie sa il mai aleaga.

Inainte sa inceapa campionatul, facem o tragere la sorti in urma careia stabilim ordinea in care transferam.

Daca suntem 3 jucatori, ordinea o sa fie 1, 2, 3, 3,2,1,1,2,3 si tot asa.

Am lucrat pe Google Docs si ne-am facut acolo tabele unde sa tinem evidenta la transferuri, la echipe, etc.

E mult mai greu sa joci asa. Necesita mai multa implicare. Daca ne strangem destui, vedetele vor trece repede, deci va fi nevoie sa ne concentram si asupra jucatorilor mai putin buni. Si acolo vine partea interesanta. Acum 2 ani eu am dat lovitura cu Swansea. I-am avut de acolo pe Vorm si mai tarziu pe Sigursson, care a fost revelatia returului. Mi-au facut multe puncte.

De asemenea, de-a lungul campionatului putem sa facem transferuri(e cate un transfer gratis in fiecare etapa) si chiar schimburi intre noi. Tu imi dai jucatorul x, eu ti-l dau pe y.

Totul e trecut in acel google doc, accesibil celor care se vor inscrie in campionat.

Ce ziceti? Sunteti interesati?

Mai greu ar fi doar pana stabilim echipele. Dar, daca aveti vreme, ne putem strange in weekendul dinaintea inceperii campionatului si rezolvam atunci, in cateva ore, toate loturile.

Repet, totul va fi trecut pe google doc, acolo vom vedea toti toate miscarile,iar de discutat putem discuta aici.

Daca sunteti interesati, mi-ar placea sa jucam. :)

Ma bag doar pentru ca-mi esti antipatic si vreau sa te bat. Habar n-am cu ce se mananca chestia asta da' o fac dintr-o ambitie prosteasca.

PS: Pentru asta imi esti dator cu un FM. Da' asteptam pana 14-le ca a venit vara si timpul e mai scurt.

Mi-ar fi placut sa incerc acest sistem de joc, insa lipsa unui PC inca imi complica accesul. Eu unul joc de pe tableta si imi convine mai mult sa joc "standard", chiar si asa ma super-implic.

Cu castigatorul de anul trecut, pda88, cred ca vb aproape zilnic despre cum o sa facem echipa, ce transferuri si ce zvonuri mai sunt. Anu' trecut, dupa cum spuneam, s-a jucat standard si tot nu s-a tinut toata lumea de joc pana la capat, personal am tras pana in ultima etapa.

In apropierea sezonului voi redeschide o Liga publica pe versiunea standard a jocului, cine doreste sa se bage este binevenit.

Ma bag doar pentru ca-mi esti antipatic si vreau sa te bat. Habar n-am cu ce se mananca chestia asta da' o fac dintr-o ambitie prosteasca.

PS: Pentru asta imi esti dator cu un FM. Da' asteptam pana 14-le ca a venit vara si timpul e mai scurt.

Dude, eu ma bag la jocuri din astea, nu-mi place sa fiu dator. Da' tre sa le si organizeze careva.

V-am propus varianta asta de Fantasy pentru ca eu am jucat-o deja de mai multi ani si pentru ca e foarte amuzanta/interesanta. Cu cat ne strangem mai multi, cu atat o sa fie mai greu. Dar trebuie sa se inscrie lumea inainte sa inceapa campionatul.

Blindius

Nu o sa fie nimic complicat. Cand ne strangem destui, facem un google doc si rezolvam acolo toate mutarile.

Din ce ai spus acolo am dedus ca vei face practic un Fantasy Football propriu care va avea clasamentul pe Google Docs, cu punctajele luate de pe fantasy.premierleague.com. Nu?

Nu merge sa te loghezi pe Fantasy, e de la mine sau la fel va apare si voua?

Ma bag si eu daca se poate. :)

Din ce ai spus acolo am dedus ca vei face practic un Fantasy Football propriu care va avea clasamentul pe Google Docs, cu punctajele luate de pe fantasy.premierleague.com. Nu?

Nu dude, vom face o Liga in Fantasy Premier League, adica fantasy.premierleague.com si vom juca acolo, doar ca vom face fiecare o echipa unica. Pe google doc vom face transferuri.

Cine vrea, se poate baga. Singura conditie: Stelist! Sau macar sa fie utilizator al FCSteaua.ro, da' nu cu cont facut ieri.

Edited by Adrian

Nu dude, vom face o Liga in Fantasy Premier League, adica fantasy.premierleague.com si vom juca acolo, doar ca vom face fiecare o echipa unica. Pe google doc vom face transferuri.

Cine vrea, se poate baga. Singura conditie: Stelist! Sau macar sa fie utilizator al FCSteaua.ro, da' nu cu cont facut ieri.

Pai poate eu vreau sa fiu pe primu loc in Overall, si nu pot pentru ca nu pot sa iau orice jucator. De-asta am intrebat.

Raman la modul clasic

Acum vad ca merge sa te loghezi. Cand ii dam drumul sa facem echipele? Sau cand incepem treaba?

Oameni care s-au inscris pana acum:

Adrian

Ronnie

Instigator

gio_stgloria

drvladyk

SergioAguero

Blindius, garantez ca nu e complicat. Daca vrei sa te bagi, e loc si pentru tine. E loc pentru 20 de oameni.

iNsTiGaToR

Stiu ce spui insa Liga noastra o sa fie doar pentru noi, nu va avea nici o legatura cu ceilalti, chiar daca echipele vor fi trecute si in statisticile lor.

Din cate am inteles, Blindius o sa inceapa si el o Liga in care fiecare jucator va putea transfera orice. Deci acolo vei putea concura si impotriva celorlalti.

@Adrian: multumesc pentru invitatie, dar voi mai ramane la modu' clasic pentru inca un sezon. Am inteles sistemul pe care il folositi, da' chiar nu ma bag ca sa nu incurc.

Da, o sa fac o Liga pentru jocul standard pe care o puteti accesa "just for fun", cu echipele pe care le aveti in acest sistem, va fi cu atat mai tare daca puteti intrece un utilizator care joaca standard, voi avand o echipa conceputa pe sistemul acela.

V-am zis. Mai greu o sa fie doar pana facem echipele. Adica acele trageri la sorti plus selectarea jucatorilor.

Asta o sa dureze vreo ora. Ideea e sa va uitati peste jucatori si sa va faceti niste loturi inainte, ca sa stiti pe cine vreti, sa nu trebuiasca sa asteptam zeci de ore cat se hotaraste unul dintre noi pe cine sa ia.

De obicei astia de la fantasy premiere league dau drumul la lotul de jucatori cu cateva saptamani inainte sa inceapa totul. Deci se va putea face treaba asta. Nici nu m-am uitat, poate sunt bagate deja loturile. Oricum, inscrierile se mai fac pana la inceputul lui august. Atunci tragem linie si gata. Nu mai intra nimeni.

Apoi continuam noi.

Suntem 6 pana acum, ar fi fain sa intre mai multi. MoWeed? Empyro? Lorimer? Alexandru H? Stiu ca va place fotbalul international. Cum de nu va bagati?

Eu nu sunt boss la Liga asta. Nici moderator. Moderator e drvladyk. De regulamente nu cred ca e nevoie, ca va cam cunosc si nu cred ca veti sari sa va injurati sau ceva. Daca se ajunge la injuraturi grave, echipa respectivului o sa fie data afara si gata. Dar ma indoiesc ca se va ajunge aici.

Eu zic sa va inscrieti si sa jucam. O sa fie distractiv.

In acelasi timp, nu stiu daca joaca cineva http://www.onlinefootballmanager.co.uk/

Asta cica e cel mai tare manager de fotbal online din lume. Eu il joc de vreo 2-3 ani si e destul de entertaining. Ma gandeam sa propun sa facem o Liga acolo, o Liga fcs unde sa joace oameni de pe site, doar oameni de pe site.

Voiam sa le propun acum ceva vreme adminilor sa faca siteul o minicolaborare cu cei care conduc jocul. Sa apara o mica reclama la noi pe site si in schimb ei sa ne dea Liga aia pe gratis.

Hai blindius, stiu ca te temi de atacul meu stelar, dar promit sa fiu bland anul asta

Nu , baga-te in Liga lui blindius. Suntem majoritatea acolo.

CODUL DE ACCES este: 43745-13302

Imi pare rau baieti dar nu mai am timp sa ma ocup de acest concurs. Ma bucur ca blindius s-a ocupat el de fantasyul de anul asta. Poate o sa ma inscriu si eu acolo :)

Sign in to follow this  
Followers 0