Sign in to follow this  
Followers 0
Ronnie

Nimeni la meci. Solutie?

Nimeni la meci. Solutie?   39 members have voted

1. 1. Credeti ca este posibila o prezenta cat mai mica la meciuri?

• Da
      16
    • Nu
      11

Please sign in or register to vote in this poll.

19 posts in this topic

Opinie personala: Nu. In contextul in care Steaua este cea mai iubita echipa din Romania si avand undeva la 3-4 milioane de suporteri e greu sa implementezi o astfel de mentalitate unui grup atat de mare.

E evident ca la orice meci se strang minim 10000 de oameni, mai ales pe National Arena, indiferent daca ei sunt sau nu stelisti. Chiar daca oamenii care mergeau in galerie nu mai vin, punem pariu ca daca in play off jucam returul acasa si e un scor strans se vor strange minim 40000?

Dupa echipa nationala, vine Steaua in randul simpatiilor. E greu sa spui unui simplu microbist care vine seara de la munca sa nu se duca la meci pentru ca vrei sa protestezi contra unui patron care a jignit valori si istorie, dar care baga bani, pentru ca in perceptia stelistului de rand Becali baga bani.

Asadar, consider ca neprezentarea la meciuri nu este o solutie reala pentru Steaua. Pentru orice alta echipa din Romania ar putea fi, dar nu pentru noi.

Edited by gio_stgloria

Are dreptate Ronnie.

Am votat DA ,fiind optimist ,dar in realitate stiu ca e NU.

Din punctul meu de vedere solutia ar fi ca Gigi sa lase palmaresul,emblema si numele si sa plece cu lotul actual+staff ,cu "performantele" din 2003 pana azi,sa joace pe Arena Nationala sau unde vrea el...

Edited by danimarcu

Cred ca problema poate fi pusa putin altfel. "Nimeni la meci" ar trebui in primul rand sa se refere la peluze, sa plece de la peluze.

Eu spun ca un stadion cu peluzele goale la meciurile de acasa ar avea in timp un impact. Poate si altii de la tribune le vor urma apoi exemplul.

Are dreptate Ronnie.

Am votat DA ,fiind optimist ,dar in realitate stiu ca e NU.

Din punctul meu de vedere solutia ar fi ca Gigi sa lase palmaresul,emblema si numele si sa plece cu lotul actual+staff ,cu "performantele" din 2003 pana azi,sa joace pe Arena Nationala sau unde vrea el...

Nu m-ar deranja sa se intample lucrul asta, dar nu cred ca poti taia randul ca la rummy. Palmaresul nu cred ca poate fi impartit.

Absenta de la meciuri in sine este cu siguranta o solutie, dar daca poate fi si implementata. Poate intrebarea indicata acestui sondaj ar fi fost " Credeti ca este posibila o prezenta cat mai mica la meciuri?".

" Credeti ca este posibila o prezenta cat mai mica la meciuri?".

Corect. Daca poti modifica ar fi perfect.

Daca credeti ca este posibila o prezenta scazuta la meciuri atunci aduceti si argumente, idei prin care sa se realizeze acest lucru.

Am votat DA, insa raspunsul este si DA si NU. Depinde de situatie. In cazul in care alti suporteri de ocazie, de rezultat, tigani si alte categorii umplu mall arena, ciobanul va castiga bani, ceea ce il tine la club. Deci in acest caz solutia este sa fie injurat, de suporterii adevarati care il contesta, si eventual sa fie create niste probleme, doar doar Steaua va fii suspendata si va pierde bani, s-au cel putin categoria asta de suporteri care stiu ce inseamna Steaua, va fii auzita (vezi cazul U. Craiova). In cazul in care nimeni nu are merge la meci (ceea ce este foarte greu, suporteri de rezultat si daia cu hai sus pe maybach se gasesc mereu), raspunsul ar fii DA.

Cred ca problema poate fi pusa putin altfel. "Nimeni la meci" ar trebui in primul rand sa se refere la peluze, sa plece de la peluze.

Eu spun ca un stadion cu peluzele goale la meciurile de acasa ar avea in timp un impact. Poate si altii de la tribune le vor urma apoi exemplul.

Aceeasi parere o am si eu , peluzele sunt cele care ar trebui sa nu mearga la meci in primul rand , ceilalti vor ceda la scurta vreme. Problema e ca la nord e mai important sa strigi LUPTA Steaua . CARE STEA ?!?

S-a vazut si aseara ca nu este o solutie. Au fost 20 000 la un amarat de meci si daca nu ma insel au fost si ambele peluze.

vrei solutia? URASTE-O. uraste panarama asta de echipa din toate puterile.

Nu.

S-a terminat.

nu, asta nu e o solutie, asta este fix ceea ce vrea ciobandantul

Nimeni la meci e o utopie. UTOPIE = fantasma, fantezie, himera, iluzie, inchipuire, irealitate. Solutii zero.

Edited by Virgil

nu, asta nu e o solutie, asta este fix ceea ce vrea ciobandantul

Eu cred ca ce vrea ciobandantul e fix ce se intampla acum .

Mai tineti minte ca solutia de a impiedica oamenii sa vina la meci a fost pusa in practica dupa marsul impotriva Ciobanului, urmat de luari de cuvant? Rezultatul? Cine a vrut sa intre a intrat.

Asa cu spuneam mai sus aceasta dorinta este o iluzie. Si ca sa-l citez pe nea Imi Jenei, nu imi fac iluzii, ca sa nu am deziluzii.

eu nu imi fac iluzii pentru ca mi-am dat seama ca nu se vrea.... nu ai cu cine, toti gasesc justificari minuscule in creierasele lor....hai Viitorul