Sign in to follow this  
Followers 0
Maye

article_30388

17 posts in this topic

Unele se mai bat si cap in cap :

Vanzarea de bilete pentru acest eveniment se va inchide joi 23 februarie a.c., ora 19.00

Tare proasta metoda cu biletele online. Probabil ca vineri se vor pune in vanzare si la casele de bilete. Pana aseara se vandusera doar 400 de bilete. :)

Uruguay e echipa de vazut la Bucuresti la ce jucatori de TOP au se stiu ei care dar la Romania nu prea ai ce vedea ca in ultimi ani nu a mai venit din spate nici un jucator,stam prost foarte prost cu centrele de copii si juniori !!! Pacat va fi un meci frumos dar cu putina lume pe stadion,interesul fiind la un nivel scazut

Edited by gio_stgloria
Greu cu Limba Romana . Uita-te de 3 ori inainte sa postezi un mesaj.

Am gasit cu biletele.

Va recomand sa incercati cu eventim, e mult mai facil decat celalalt site. Doar alegi cate bilete vrei, ti le rezerva si te duci si le cumperi de la ei de la sediu, undeva pe str. Polona nr. 15, pe langa Stefan cel Mare. E doar o taxa de 4 lei mi se pare. Have fun.

Biletele la 15 lei sunt mai pe marginea peluzei, cele la 20 de lei sunt mai pe centru. :)

Biletele mai pot fi procurate online pana joi, la ora 19:00, apoi de vineri si pana in ziua meciului, miercuri, 29 februarie, tichete se vor vinde si la casele stadionului National Arena.

500 de bilete au fost achiziționate pana ieri de pe cele patru site-uri specializate biletefotbalonline.ro, myticket.ro, eventim.ro si bilete.ro.

Edited by KuzMaN

Bravo baieti. Un prim pas spre normalitate, parerea mea. Cand joaca Romania, uitam de rivalitati. Asa procedeaza cam toata lumea prin tarile civilizate.

FRF a ramas cu mult peste 40.000 de bilete nevandute la amicalul cu Uruguay, după ce procesul de cumparare online s-a incheiat in urmă cu două zile, si trece acum la alte metode de a atrage fanii la stadion. În magazinele Altex si Media Galaxy din Bucuresti, Timisoara, Brasov si Constanta, suporterii nationalei iși vor putea achizitiona incepand de azi bilete la Romania - Uruguay.

Forlan si Suarez ar putea avea o surpriză neplacută atunci cand vor calca pe iarba de pe National Arena! Cu cinci zile inainte de Romania - Uruguay, FRF a reusit să vandă maximum o mie de bilete prin intermediul celor patru site-uri cu care colaborează si există posibiluitatea ca tribunele celui mai modern stadion al țării să fie mai mult goale la intalnirea cu câștigatoarea Copa America. Pentru a evita un moment umilitor, federalii au trecut la o nouă etapă a vanzarii biletelor pentru meciul de miercuri. Începand cu această dimineață, in reteaua magazinelor de electronice si electrocasnice Altex si Media Galaxy din Bucuresti si din alte trei orase mari ale țării, Timisoara, Brasov si Constanta, fanii tricolorilor iși vor putea procura bilete la amicalul de pe 29 februarie.

Unde gasiti bilete la Romania - Uruguay

Bucuresti - Magazinele Altex din Unirea Shopping Center, Liberty Center, Magazinul Obor

Magazinele Media Galaxy din Feeria Shopping Center, Mall Vitan, Auchan Militari

Timisoara - Media Galaxy

Brasov - Media Galaxy

Constanta - Media Galaxy

ProSport

"Cinci zile din %u015Fapte, cravata nu lipse%u015Fte din vestimenta%u0163ia mea zilnica. În timpul s%u0103ptamânii urmez cu interes doua faculta%u0163i, ba chiar am note de care nu mi-e nici m%u0103car pu%u0163in ru%u015Fine. Pe lânga studii, încerc sa ma si intretin, c%u0103ci nu ma simt comod sa tr%u0103iesc pe spatele p%u0103rin%u0163ilor. Cazierul mi-e curat, impozitul l-am pl%u0103tit %u015Fi încerc de fiecare data sa respect limita de viteza.

În mod normal a...r fi o situatie de laudat. Dar pentru faptul ca in weekend cant pentru doua culori, toate aceste laude se transforma in ura. Gata. Nu mai sunt student, nu mai am simt civic, nu mai imi pasa de familia mea. Ma concepeti drept un huligan. Nu mai ma priviti drept un cetatean al acestei tari. M-ati trimite in desert probabil, cum facea in urma cu ceva vreme un oarecare ministru cu niste cetatenii de o oarecare etnie.

Dar in buletinul meu nu este nici o rubrica in care sa precizeze daca sunt sau nu microbist. In buletinul meu nu scrie ca sunt membru al vreunei galerii, nici macar echipa favorita nu e mentionata. In schimb e scris mare, pe fundal tricolor ca sunt roman.

Sunt roman, dar acest lucru e minimalizat de faptul ca sambata sunt prezent la stadion. E grav ca port simbolurile echipei iubite la piept. E revoltator ca flutur un steag.

Am aprins si torte, m-am urcat si pe garduri. Dar bucuria golului nu cred ca are o vina pentru situatia precara a economiei Romaniei, nici macar pentru gradul ridicat de coruptie. Acum nu mai stiu sigur daca studiile care le fac vor mai fi recunoscute, caci mi se pun in carca problemele intregii tari, desi nu am fost prezent nici cand s-a decis vinderea aurului din Rosia Montana, nici cand s-a adoptat noua lege a Sanatatii.

Ma intreb acum daca merita sa mai lupt pentru viitorul meu. Ma intreb daca are vreun rost sa mai invat. Ma intreb daca o sa pot sa imi fac un rost in viata sau voi fi patat cu noroi mereu fiindca am curajul necesar sa iubesc.

Sunt un huligan fiindca mi-am luat toate cele zece examene? Sunt un derbedeu fiindca singura amenda pe care a trebuit sa o platesc a fost una de parcare? Faptul ca imi expun sentimentele chiar justifica toate aceste etichete care mi se pun in ultima vreme?

Post Scriptum

Nu ma consider ultras. Ultras inseamna mult mai mult decat simpla prezenta intr-o galerie. Ultras inseamna mult mai mult decat o torta aprinsa, mult mai mult decat prezenta la un meci in deplasare. Ultras inseamna sacrificii pentru echipa favorita. Cuvantul ultras ar trebui sa fie sinonim cu iubirea, nu cu huliganismul.

Dar cuvintele nu costa nimic. Ma puteti eticheta cum vreti, poate in viitor imi viitor imi voi trece aceste apelative in CV.

Toate cele bune,

Un stimabil derbedeu".

Gata, am plecat , ma duc sa-i vad pe Cavani si Suarez.

Salut,daca la meciurile Stelei nu se merge,pt indepartarea ciobanului,la echipa nationala,e cam aceeasi situatie,Sandu e si el un becali,de ce se face apel sa se mearga?Merci.

@Gun, in orice domeniu este cate un Becali. Dar e cam trist sa traiesti toata viata protestand fara sa te bucuri deloc. Mai ales ca vorbim de un sport pana la urma.

Gun : Mircea Sandu nu este direct legat de Steaua,dar sub mandatul sau,fotbalul romanesc a luat-o la vale la cam toate capitolele,putem spune chiar ca Sandu,dar si Dragomir,au permis aparitia si perpetuarea unor indivizi precum Borcea si Becali in structurile fotbalului din Romania.Drept urmare,s-a facut apel la prezenta suporterilor pentru a demonstra nemultumirea tuturor cu privire la acesti indivizi care conduc fotbalul romanesc si refuza sa renunte la posturile lor.

Edited by blindica

Ce s-a intamplat mai exact in peluza , de ce au intervenit jandarmii ? De la 2 bannere si scandarile anti Dragomir si Sandu ?

Din cate am vazut eu,cam da.Dupa ce a inceput lumea s-o ia la fuga,bineinteles ca loveau la intamplare.Au scapat si niste gaze.Daca nu au putut lua banner-ul,cred ca firma BGS a cerut interventia Jandarmeriei si de aici au degenerat lucrurile.E pacat,fusese un protest pasnic,sper sa nu fie umbrit sau prost inteles de catre opinia publica din cauza fortelor de ordine.

Sign in to follow this  
Followers 0