Sign in to follow this  
Followers 0
Daniel-Ionut

Maccabi Haifa - Steaua: 5-0 (3-0)

141 posts in this topic

si acum o palma de la galeria rapidului....ora 22:00 au implut toate sectoarele care le-au avut si canta cu totii..

inca o seara in care mie RUSINE CU Steaua!!

cel mai frumos ar fi fost un 6-0 in retur pe Ghencea cu stadionul plin....

Aham.

Keep on dreaming.

"Mi-a placut publicul , cand am plecat au inceput sa strige Becali Becali "

:bananadance: FRAIERILOR !

si unde e Steaua?ca eu n-o mai vad de ceva ani!asta-seara niste jidovi de trei lei i-au administrat echipei lui nea jj o umilinta extrema!cu aceasta ocazie le cer adminilor sa-mi stearga contul de pe acest site pentru ca nu ma mai recunosc cu nimic vizavi de aceasta echipa!si nici nu mai suport sa fiu luat la misto de niste imbecili care nu cunosc istoria ECHIPEI Steaua!multumesc frumos!

De aici, de la Riga, unde ma aflu pentru cateva zile, am putut vedea urmatoarele (precizez ca am putut urmari numai prima repriza, apoi n-am reusit sa prind vreo conexiune pe net):

Stanca - n-a gresit la goluri, dar nu e portarul care sa aduca incredere echipierilor si nici genul care sa intervina salvator;

Martinovic - face meciuri terne, marcate de o ambitie oarba, care-i intuneca judecata;

Geraldo - lent, nu s-a inteles nici cu mijlocasii defensivi, nici cu Iliev;

Iliev - cum remarcam si cu un alt prilej, scade nivelul prestatiilor de la meci la meci; a fost dominat de Amasha, precum Mihali de Olisadebe in celebrul Dinamo-Polonia Varsovia;

Latovlevici - i se cer multe de pe banca, el nu poate oferi decat sa intinda nervii suporterilor;

Bourceanu - a luptat, cu mai putina abnegatie ca de obicei, a gresit mai mult ca de obicei. Si ce capitani a avut Steaua de-a lungul timpului ...;

Bicfalvi - dezordonat, apucat, necontrolat, faza premergatoare primului penalty fiind graitoare in acest sens;

M.Costea- depasit de importanta partidei, nu s-a legat cu coechipierii;

F.Costea- slab fizic, dar si mental, a irosit cu nonsalanta putinele sanse de care a beneficiat;

Nikolic - a castigat putine baloane, a fost bine strans de aparatorii lui Maccabi;

Tatu - a avut ocazile mari ale Stelei, inclusiv bara de la 0-2, insa nu pot sa nu observ ca nu rateaza niciun meci fara sa ... rateze.

Meciul mi-a adus aminte de Montpellier - Steaua, mansa tur din turul secund al Cupei Cupelor, editia 1990-1991. Si atunci am pierdut cu 0-5, si atunci am primit gol din penalty, si atunci am avut doi eliminati, si atunci am avut doi fundasi centrali lenti, si atunci a gresit arbitrul in defravoarea noastra.

P.S.: Nu stiu daca va arde de asa ceva, dar astazi am trecut pe langa stadionul "Skonto" - locul de pelerinaj pentru suporterii Rapidului si pentru admiratorii lui Mircea Lucescu.

Hai,Fa, give me five !

Am inceput sa facem singuri misto de noi...Ce am ajuns..

Oare Ilie Stan o fi inteles, in sfarsit, de ce n-ar fi trebuit sa vina la echipa lu Jiji ?

p.s : sincer, mi-e mila de Lacatus. Rar mi-a fost dat sa vad oameni care sa sufere atat pe motiv ca nu se pot face de ras in public. N-ea Jiji, fa-i omului o favoare si lasa-l sa se faca de kkt la echipa matale, nu vezi ca asta-i visu' vietii lui ?

Oare cati dintre noi vor dormi in 30 de minute dupa ce se pun in pat ?

Dintre noi ... nu stiu. Da' dintre jijisti ... astia adorm instant. Ca le-a zis n-ea Jiji ca se implica si face el tikitakabarselona. Si se stie ca orice jijist pune botu' atunci cand il ia n-ea Jiji la misto.

@zloty ..

Crezi ca asta e valoarea Stelei ?Cu ce e de vina Stan sau Becali sau noi , ca Bicfalvi este un ratat care faulteaza de galben din minutul unu la o faza banala la mijlocul terenului ?

Astia sunt jucatorii,nu avem altii,asta nu inseamna ca tre sa isi bata joc de emblema aia din piept...

si jucatorii aia cine p**a mea i-a adus ma mama , tata , becalistii dra duce-tiva cu el in pipera , pupati-l in cu* , facetii ce vreti da dispareti drq de pe aici.

VPM guie.

Una Manita ! :)))

si acum o palma de la galeria rapidului....ora 22:00 au implut toate sectoarele care le-au avut si canta cu totii..

inca o seara in care mie RUSINE CU Steaua!!

O palma de la Maccabi, o palma de la subpodari. Facem de-un om :))

Edited by iNsTiGaToR

Unde-s aia cu "x2-ul"?

TURQOAZ

mesaj Astazi, 06:32 PM

Trimis la #40

Grup: Members

Postari: 11

Thank(s): 0

Inregistrat pe: 12-October 11

De la: CONSTANTA

Membrul Nr.: 87,119

pe astia cred ca-i batem meci de minim 2 goluri steag_cruce_invers.gif aviz pariorilor.

O echipa de jucatori fara creier (pe alocuri retarzi). Astia trebuie invatati mai intai logica elementara (gen sa nu bage cercul in gaura de triunghi s.a.m.d). Nea Stan a avut o super tactica... Bigfalvi = multimea vida... Fratii Costea = 1.5 RON. Impreuna.

Pierdere de timp. Noroc cu spritzul :)

cel mai frumos ar fi fost un 6-0 in retur pe Ghencea cu stadionul plin....

Legale?

Oare cati dintre noi vor dormi in 30 de minute dupa ce se pun in pat ?

Sevraj?

Mai inveseliti-va. Rezultatul asta e doar o alta picatura din recipientul cu acid sulfuric pe care ciobanul il varsa pe club.

"Dacă e ceva ce Becali a invățat de la finul sau, Cristi Borcea, in mod cert e vorba despre cum să obții un rezultat umilitor. Altfel e greu de explicat cum Steaua a reușit să piardă cu 5-0 cu o echipă mediocră din Israel, Maccabi Haifa. TNR vă prezinta in exclusivitate, cele mai importante detalii ale umilinței traite de Steaua:

¢ La pauza cand scorul era deja 3-0 pentru Maccabi, Ciobanul a incercat să aducă la vestiar moaștele Sf. Ioan Golul de Aur.

¢ Becali a declarat la finalul partidei că adversarii au profitat de avantajul terenului fagaduinței.

¢ Singura consolare pentru jucatorii Stelei după infrangerea asta rușinoasă este că că Zidul Plangerii se află in apropiere.

¢ La mai toate șuturilor israelienilor, Stanca, portarul Stelei, a apelat la motto-ul Deschide poarta, creștine.

¢ Imediat după fluierul de final al partidei, Vadim Tudor l-a sunat pe Ciobanul și l-a apostrofat pentru că a fost umilit de evrei.

¢ Ciobanul și-a concediat duhovnicul care a prezis ca după 40 de minute, Nikolic se va inalța in careu și va marca un gol cu capul.

¢ La o lovitură liberă a celor de la Maccabi, jucatorii Stelei s-a poziționat de ziceai că sunt Zidul Plangerii.

¢ Echipa gazdă a invins cu 5-0 și pentru ca inaintea partidei, s-a mobilizat ascultand in vestiar piesa Sculați gazde, nu dormiți!.

¢ Unul din motivele pentru care steliștii n-au inscris este faptul că israelienii au avut in teren trei magi, care au urmarit Steaua pe tot terenul.

¢ Anticipam că publicațiile de sport autohtone vor titra maine pe prima pagină: Maccabi HaiPA Steaua."

Times New Roman

Daca jucam ca la Vaslui ,poate ca nu pierdeam , am si specificat.

Doar atat pot sa mai spun : Steaua e praf !

Lasa ca si tu ziceai ca nu pierdem in seara asta.

... si atunci a gresit arbitrul in defravoarea noastra.

"Nu te teme, turmă mica pentru că Tatal vostru a binevoit să vă dea vouă imparăția."

Luca 12:32

Chiar ma gandeam ca aceasta infrangere jalnica ar fi echivalenta cu o mare victorie, daca cel numit ciobanul, cel mai mare bagator de seama din Romania, ar spune : "Gata, m-am saturat ... Plec !!" si apoi s-ar duce tare ... dar se pare ca josnicia si mizeria acestui personaj nu au limite ...

Ce ar mai fi de comentat dupa cest meci? inca un sezon compromis, am ajuns de rasul tuturor cacatiilor !

Am avut fotbalsiti in ultimi ani, dar i-am inlocuit cu niste gloabe, lotul este foarte subtire, ii numeri pe degetele de la o singura mana pe cei care ar merita cu indulgenta sa poarte tricoul ros-albastru, ce sperante sa mai avem cu aceasta echipa? Majoritatea dintre cei care ne mai uitam la aceste meciuri, o facem de dragul sentimentelor pe care le-au avut in decursul aniilor fata de aceasta echipa, insa astazi au ramas doar numele, culoriile si palmaresul, atat, in rest ciobania si prostia au acaparat tot ...

P.S. : O palida consolare : nu suntem singuri care am pierdut la scorul asta in Europa League, Larnaka au luat acasa tot 5 de la Schalke ... vai de echipa noastra parazitata de Fecali.

Edited by Stryker

Cel mai trist nu este rezultatul in sine, rezultat oarecum asteptat atata timp cat echipa nu mai joaca fotbal de ceva vreme. E trist faptul ca nici dupa meciul asta "suporterii adevarati" nu vor constientiza problema reala, iar pana luni, la meciul cu rapid, vor uita rezultatul rusinos din seara asta, asa cum s-a intamplat de fiecare data. Asta e, majoritatea suporterilor stelisti de carton chiar merita echipa si conducerea asta.

P.S.: Isi mai aduce aminte cineva cat s-a terminat meciul cu rapid din sezonul trecut?

Ce mai tin minte de meciul din Ghencea de sezonul trecut:

- s-a suprapus partial peste cel cu Asesoft, de la baschet, in care am batut in prelungiri

- au iesit mici incidente cu tiganii cu bilete la t1

- **** lui Gigi

- am luat bataie

- habar n-am cu ce scor, cine a marcat, cum

De meciul din tur, habar nu mai am nimic-nimic, desi cred ca l-am vazut la TV. Presupun ca am luat bataie si in ala.

Edited by 1on

Dezastru Total cum sa joci cu 4 atacanti :bananadance: vai daca mai jucam ca aseara ne paste RETROGRADAREA:(

Crapidul ne dau vreo 3 lejer :(poate isi revin baietii pana atunci,Posibil sa vina alt ANTRENOR.Dupa meci nea Jiji il mai lasa putin pe banca:)))

Becali a drstrus 98% echipa. Daca mai vine si Hagi, echipa e 100% distrusa. M-am saturat!!! De acum nu mai tin cu Steaua!!!!! Sa fie clar!!

Nu-mi mai pasa. ADIO Steaua!!!

Forta Dinamo !!!!!

Edited by David 96

Becali a drstrus 98% echipa. Daca mai vine si Hagi, echipa e 100% distrusa. M-am saturat!!! De acum nu mai tin cu Steaua!!!!! Sa fie clar!!

Nu-mi mai pasa. ADIO Steaua!!!

Forta Dinamo !!!!!

Hai PA, jet d`aici !

Sign in to follow this  
Followers 0