Sign in to follow this  
Followers 0
Maye

article_24518

27 posts in this topic

Daca e circ ieftin sau nu, asta se stie de mult. Circul asta e de prin 2003.

Sunt doua variante: Armata scade chiria si ciobanul ramane pe Ghencea. Asta fiind cea mai plauzibila pentru ca altfel arena ramane in paragina, nevazand cum s-ar aplana un conflict intre MApN si cioban pentru sigla, nume si palmares, si cat timp ar dura un astfel de proces.

A doua varianta, aia SF, ar fi cu plecarea ciobanului din Ghencea, restituirea numelui, al siglei si al palmaresului, moment in care MApN le-ar concesiona catre altcineva. Asta nu o sa se intample pentru ca ciobanul nu e prost, si orice conflict ar fi intre el si generali, sunt patati si aia pana in maduva oaselor, altfel luat atitudine de mai demult. Sunt convins ca Nastase, Hagi, Iordanescu si altii cunosc exact cum stau lucrurile si ca s-au interesat de ce nu se poate scapa de cioban.

Una peste alta, daca ciobanul le-ar ceda de buna voie (ceea ce nu o sa se intample) s-ar re-instraina catre altcineva foarte rapid, dar cum vise frumoase n-am mai avut de multa vreme, ramanem cu ghibonul pe cap :(

ragcol, Dinamo primeste bani de la politisti, printr-o cotizatie lunara a fiecarui militian din Romania, nu din bugetul MAI. Daca ai tu dovezi clare ca primeste bani de la MAI, te rog sa le expui, altfel vorbesti baliverne.

Edited by AndyQ

@andyq

fcsteaua.ro

Apr 25 2008, 12:48 AM

Sfat. AISS trimite mailuri si le cere fanilor echipei din Ghencea sa redirectioneze cei 2% din impozitul pe venit catre asociatia suporterilor

Nebunia depunerii de fise fiscale e in toi si va tine pana pe 15 mai. Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti (AISS) explica destinatarilor mesajelor pe emailuri ca "Dinamo Bucuresti ESTE FINANTATA DE STATUL ROMAN. Fara banii CONTRIBUABILILOR ROMANI, clubul Dinamo ar avea mai multe plati de facut pentru ingrijirea stadionului, pentru mentinerea bazelor sportive etc. Ai posibilitatea de a hotari destinatia a 2% din cei 16% opriti de statul roman ca impozit pe venit. Redirectioneaza 2% din impozitul pe venit catre culori, catre pasiune, catre Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti", explica scrisoarea.

acuma na,cine vorbeste baliverne?astia cu site-u' lor ?:)))

in fond mi se rupe mie de caini,eu vroiam sa-i arat lui inciu-ciuma si nehotaratilor ca el ca exista viata si fara cioban,pt ca vad ca a aparut acuma un nou trend in gandire:daca pleaca Gigi,poate sa vina altu si mai prost,se desfinteaza Steaua,murim,etc !e adevarat ca nu trebuie sa te atunci nici cu capul inainte,dar acum sunt unii vesnic nemultumiti,vesnic negativisti,vesnic nemultumiti!

pei si cu p***-n cur si cu sufetu-n rai nu se poate !

Sign in to follow this  
Followers 0