Sign in to follow this  
Followers 0
Maye

Europa League , Editia 2011-12

82 posts in this topic

Pentru a evita eventualele incidente de pe aeroport, fanii basci au fost mutati intr-un colt al terminalului, iar inghesuiala a fost la ea acasa.

"A fost un haos si o rusine. Imaginea Romaniei este a unei tari din lumea a treia!", a spus Roberto Salcines, socio al bascilor.

"Este ultimul lucru care ni se putea intampla. Am pierdut cum am pierdut si apoi am mai suferit si acest lucru", a comentat Guillermo Moles.

onlinesport

A fost o finala frumoasa in care ambele echipe au jucat fotbal, o raritate in zilele noastre. Eu m-am uitat la meci din zona de langa Piata Constitutiei si trebuie sa ma declar multumit de organizare. A fost ok si berea si mancarea, din pacate nu s-a putut face nimic cu vocea lui Mironica, dar na, asta e, ce sa-i faci. Si lumea d-acolo s-a comportat destul de civilizat, oricum a fost o experienta interesanta desi nu are cum sa se compare cu atmosfera de stadion.

Si organizarea la stadion a fost buna din ce mi-a zis un coleg care a prins bilet. Trebuia sa ne dam putin cu tesla-n coi la faza cu aeroportul(cu bascii) si cu aia doi ce au intrat in teren dar in rest chiar mi s-a parut o organizare de-a dreptul occidentala majoritatea timpului.

Am tinut cu bilbao doar pentru ca nu prea aveau sanse pe hartie dar mi-a placut cum si-au aparat sansele, luptand si jucand deschis pana la capat. Madrid clar avea jucatori mai buni pe anumite posturi si cu totul alta forta financiara dar pustii astia de la bilbao si-au dat sufletul pe teren. Multi dintre ei plangeau la final de parca era ultima finala din cariera lor.

Bilbao au pierdut pentru ca au luat gol rapid dar mai ales pentru ca au ratat prosteste. Ah, si pentru ca sufera de boala pe care si Steaua o are de multa vreme, vor sa intre cu ea in poarta in loc sa suteze. Experienta si valoarea madrilenilor s-a vazut in modul in care au tratat fazele de gol. Cred ca Atletico a avut 2-3 faze in prima repriza si au marcat 2 goluri(ambele geniale). Bilbao au avut cel putin 4-5 faze periculoase in a 2-a repriza dar pur si simplu nu o bagau in poarta. Madrid a avut vreo 3 contratacuri periculoase in a 2-a repriza si nu au fost departe de un 4-0.

O echipa de campioni experimentati in fata unor pusti entuziasti si asta s-a vazut.

O mare **** tuturor rahatilor din presa care debitau clisee despre civilizatia fotbalistica a Spaniei uitand ca principalul motiv pentru care noi suntem inapoiati din acest pc de vedere este ca ei ii tin in brate pe oligofrenii din fotbalul romanesc. Spuneti-mi rapid, fara google, cum se numesc presedintii celor 2 cluburi ce si-au disputat finala. Multi dintre voi habar n-aveti si asa ar trebui sa fie, fotbalistii sunt actorii principali. Insa acolo presa isi face menirea initiala si anume sa vorbeasca despre sport, nu despre distrusii din fotbal si tarfele lor.

Aceasi tampiti care tanjesc dupa nivelul la care au ajuns spaniolii in fotbal vor fi maine poimaine la palat facandu-i o felatie mediatica lui jejey.

Noi nu mai avem fotbal. Asta sa fie clar.

Nu ne-am dat cu tesla-n c**** cand au intrat suporterii Craiovei pe teren, din punctul meu de vedere e o opinie gresita cea pe care o sustii mai sus. As fi fost mandru daca ar fi intrat si unul de la Steaua cu o inscriptie gen "VPM!" sau "Free Steaua". Imagine proasta ne-au facut altii in aceste zile, nu niste persoane care au intrat pe teren in mod pasnic pentru clubul lor riscandu-si astfel libertatea.

perfect de acord cu gio si bravo acelor baieti care au transmis un mesaj prin actiunea lor. si stai calm, daca vrei cu adevarat sa intri pe teren o poti face pe multe stadioane in lumea civilizata. poti fii judecat ca organizator dupa reactia pe care o ai ulterior:

1 il imobilizezi ( aseara

2 il lasi sa dea perversa si sa-l bata Martinovici, ca tu nu alergi dupa el

Si inca ceva...aceasta doamna probabil n-a mai suportat comentariul Mihaelei Mironica :thumbup:

Faza asta e de cand au inceput astia de la Bilbao sa-i injure pe madrileni; ceva cu "madrid, ijo de puta" (nu le am cu spaniola).

@predatorpulse

Mai exact, in prima repriza madrilenii au avut sase suturi spre si doua pe poarta si au marcat doua goluri. Bilbao a avut cinci spre si unul pe poarta si n-au reusit sa inscrie.

Edited by ebonyc

Nu ne-am dat cu tesla-n c**** cand au intrat suporterii Craiovei pe teren, din punctul meu de vedere e o opinie gresita cea pe care o sustii mai sus.

Subscriu la parerea ta! Cred ca este aproape imposibil sa opresti unul-doi suporteri din drumul lor spre teren, daca acestia isi doresc sa patrunda. Mai ales pe stadioanele acestea special create pentru fotbal si concerte, fara pista, fara gard, cu tribunele destul de aproape de teren.

Ar fi trebuit sa fie gard viu de stewarzi pentru a preveni intrarea lor.

Edited by blindica

Ma gandeam cu invidie aseara ca la spanioli, intr-o singura etapa au parte de doua-trei "finale" ca asta, in vreme ce noi incercam sa pacalim fotbalul cu descultii pe care ii avem. Finala de ieri, eu am privit-o ca pe un derby din primera, umbrita de doi cretini ce incearca sa acopere din rasputeri ceea ce vor fanii: puscarie pentru ucigasii fotbalului.

A fost frumos si trist.

Edited by dalexandru20