Daniel-Ionut

Steaua - Dinamo 0-1 (0-0)

189 posts in this topic

nu ma asteptam in 2007 cand a dat Neaga gol sa trebuiasca sa mai astept minim 4 ani pentru un egal macar cu potaile, dar mai rau de atat nu am fost niciodata.

Cand se termina cu Becali? Cat mai poate dura?

Nu stiu altceva ce sa zic...

Au avut si ei, e drept, un singur sut pe poarta sau 2 si noi am ratat.... dar ratam parca doar ca sa ne necajim.

Gigi, ai pierdut si de sfantul Gheorghe, criminal interlop ce esti!

Si cu asta pun capat. Asta a fost ultimu' meci la care ma mai uit cand joaca cretinatatea asta de echipa.

PANA jj N-O PLECA, ASTA NU E Steaua MEA !

Degeaba injuram jucatorii. Ei atat pot. Oricum, jucatorii nu s-au angajat singuri si nu se platesc singuri. I-au angajat slugile lu' ne-a Jiji si tot aia le dau si bani. Totul cu aprobarea lu' ne-a Jiji, ca doar n-or face slugile ceva fara sa fie ne-a Jiji de acord.

Edited by DanStan

Oare cat va mai dura suferinta asta? Cand se va termina odata?

Edited by Wizzey

Idem pcsbb.... e jale mare..... un jucator nu am vazut azi care sa merite sa imbrace tricoul ros-albastru...e blasfemie la adresa fostilor mari jucatori care au jucat in tricoul Stelei ca martafoii astia sa imbrace si ei aceleasi tricouri.

Cand oare veti deschide ochii, voi stelistilor? Cand nu-l veti mai sui pe maibah pe jj? Cand n-o sa mai spuneti ca ala baga bani la echipa? Cand?

Sper intr-o minune... dar raspunsul este niciodata.

Eu zic sa ceara Jiji sa-si ceara inapoi de la athos pentru ca sf Gheorghe nu a fost la datorie astazi.

Lasand gluma la o parte, Steaua a luat bataie de la pechinezi in Ghencea si eu nu simt nimic.

Cand am luat bataie de la boro, am fost zombi o saptamana si nu am spus doua vorbe toata seara de dupa. Eram traumatizat. Iubeam echipa atat de mult incat simteam de parca murise cineva.

"Steaua" de astazi arata cum ciobanasul si priceperea sa a omorat tot ce era bun la aceasta echipa.

Suntem niste mediocri din toate punctele de vedere.

Se pare insa ca majoritatea stelistilor inca doarme.

Iar o sa vedem jucatorul x si y invinuit/dat afara, Jiji spune a mia oara "am fost un prost" si dam repeat pana tampim cu totii.

Cat de penibil sa fii jucatorul Stelei in ziua de astazi. Pardon,FC Steaua 2003. Ai distrus un club,calugare Becali!

Edited by vlad

Sa compari meciul acesta cu un derby adevarat Steaua-Dinamo este un sacrilegiu.

Sa numesti cei 22 de retardati care au jucat azi in teren "fotbalisti" este o mare greseala.

Sa te astepti la mai mult din partea unor jucatori ca Banel, Tanase, Surdu sau Onofras este o mare prostie.

Sa consideri ca jucatorii sunt singurii vinovati, nu cel care i-a cumparat si ii impune desi e clar ca nu au valoare e ignoranta.

Edited by MoWeed

Cand n-o sa mai spuneti ca ala baga bani la echipa? Cand?

Cand vor intelege ca NU AJUNGE SA "BAGE BANI". Trebuie sa mai "BAGE" si ceva creier. Orice afacere se duce dreaq daca-ti bati joc de ea, indiferent cati bani sunt 'bagati' pentru a o sustine.

n-am mai scris de mult pe forumul asta!am zis sa ma bag in seama acun,ca tot a fost meciul asta de rehat!

de mers la meci n-am fost,asa cum am spus acum un an juma',de cind ne-a tras-o tot dinamu cu 0-1!de ce va deranjeaza ca apierdut echipa ciobanului?asa conducere,asa echipa!pentru mine a fost ca un meci cu astra sau oricare echipa din Liga asta!daca tot vreti sa moara,crape ciobanul,bucurati-va de rezultat!oricum aceste meciuri au devenit niste afaceri ibtre fin si bas!a spus finul ca nu vrea sa-l supere si se termina 1-0,asa a fost!asta e viata,toti tarnii bogati dicteaza!

Pai acum ce sa mai zicem,echipa asta nu are fata de Liga Campionilor,nici de Europa League.Pur si simplu nu are.

Jucatorii,antrenorii,conducatorii - sunt toti praf.Pacat de acei 2-3 jucatori care-si toaca nervii din cauza unora.Poate c-o fi Becali primul vinovat de toate,dar are dreptul sa ia jucatorii la toate injuraturile - lotul Urziceni PUTEA sub comanda lui Dan Petrescu si acum nu mai pot....

Mi-e greu sa diger aceasta infrangere,la fel si cea cu Brasov si Astra - uite 9 puncte pierdute aiurea,pierdute pe un fotbal....care se joaca pe goluri si puncte,nu pe Tiki-taka si impresie de impresie.

Dar,in fine,speram la anu`....

Wow, dupa infrangeri nu mai apar semintari d'aia cu "tiki-taka" , "ce avetzi ma ku Gigi..... k a baga super multzi bani la Steaua....." etc.

Lacatuș il ironizează pe Becali: "O să vină 6-7 jucatori, vor fi dati afară 10 si Steaua se va bate iar la titlu"

Bai Laca, lasa-ne tata, daca te suna guie imediat te duci. Daca erai tare ii ziceai astea de la primul mandat.

vina e impartita:

- becali - ca exista

- jucatorii - ca sunt niste cocalari care au in cap doar parai, pitzi, masini si nu pe ultimul loc manele

- suporterii - ca se duc la stadion, platesc biletul si ii fac curu' mare ciobanului. daca de la anul nu prinde nici europa legue si nici nu mai are bulan fantastic sa vanda un Stancu pe 6 milioane ramane doar cu banii fraierilor din bilete

Am pierdut nemeritat,pana la gol Dinamo nu a ajuns la poarta noastra...Meritam sa castigam clar,am fost mai buni si am avut ocazii!!!

Oricum am inteles ca vom castiga la masa verde din cauza tortelor,deci putem spera la titlu,ar mai fi 5 puncte pana la primul loc.

FORZA Steaua,FORZA Steaua hey hey :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

Edited by Steaua_joaka_tiki_taka

ce`au sarit cetatenii pe gibon la interviu HAHAHHAHA, macar asa rezultatul ne poate fi folositor

Poate c-o fi Becali primul vinovat de toate,dar are dreptul sa ia jucatorii la toate injuraturile - lotul Urziceni PUTEA sub comanda lui Dan Petrescu si acum nu mai pot....

Tocmai ca n-are. Pentru ca jucatorii aia - de mana a doua, treia, cum erau - puteau juca si ceva fotbal daca erau condusi de meseriasi. Dar la Steaua acum nu mai exista meseriasi. La Steaua mai exista doar lingatori de buci ciobanesti. Cu cat ling mai cu raspundere, cu atat iau mai multi bani, indiferent de rezultate.

Am pierdut nemeritat,pana la gol Dinamo nu a ajuns la poarta noastra...Meritam sa castigam clar,am fost mai buni si am avut ocazii!!!

Oricum am inteles ca vom castiga la masa verde din cauza tortelor,deci putem spera la titlu,ar mai fi 5 puncte pana la primul loc.

FORZA Steaua,FORZA Steaua hey hey :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

tu chiar existi pe lumea asta ma? :|

De parca-s de vina jucatorii ca sunt incompetenti, nu, de vina sunt cretinii care i-au adus si mascaricii care ii tin in brate.

Asta era singurul meci in care mai conta rezultatul, in care nu mai conta gibonul care a infectat templul cu miros de oaie, se pare ca prostia si incompetenta de la Steaua au invins inca odata. Nu-i nimic o sa mai cumpere ne-a Jiji cateva meciuri, va termina pe locul 2 si va ajunge in Sampion Lig asa cum isi doresste si el, si oamenii care n-au avut avut bunul simt sa vina la protest cu miile.

Sper sa nu castigam la masa verde....

Ce declaratie scarboasa a facut ciobandante..... e prea linistit dupa infragerea asta ..probabil stia ca o luam pe coaja sa-i faca pe plac lu' finu Borcea.... oricum el se bate la titlu... sper sa moara mai repede.

Edited by Arsenal1886Steaua1947

Normal, adversarul era Dinamo, nu Manchester United. Care Dinamo e pe locu' 5 si-s la fel de penibili ca si echipa lu' ne-a Jiji. Orice echipa serioasa le dadea potailor de la 3 in sus in seara asta, indiferent de ghinion. Da' din pacate Steaua lu' ne-a Jiji nu mai e de mult o echipa serioasa.

Nu-i nimic o sa mai cumpere ne-a Jiji cateva meciuri, va termina pe locul 2 si va ajunge in Sampion Lig asa cum isi doresste

Cu ce sa cumpere ? Nu si-a pus toti sclavii sa caute jucatori liberi de contract si cat mai ieftini ? Ce face, cumpara meciuri libere de contract ?

Edited by DanStan