Sign in to follow this  
Followers 0
MoWeed

Dezbateri

57 posts in this topic

In discutia pe mess am discutat si despre ideea de a reinvia vechile dezbateri. Va rog, daca aveti, sa veniti cu o idee pentru prima dezbatere

Dilema morala

Iubesc Steaua neconditionat vs. merg la meci dar nu sustin echipa vs. nu-i bag bani in buzunar ciobanului

E o idee buna asta.

Cum erau dezbaterile astea? Unde se deschideau topice? Participa oricine?

deschidem un thread la "generale" numit dezbateri. Eu zic sa se participe doar pe baza de invitatie, sa nu intre toti ratatii sa se certe sau sa abereze. _)'(_

Si atunci pe cine/ cum invitam?

Eu zic ca am putea sa-l lasam deschis tuturor cu precizarea clara ca orice urma de off-topic va fi editata, postarile off-topic vor fi sterse si autorii lor sanctionati. Adica mai dur ca pe restul forumului.

Imi pare ca se scria subiectul, cine dorea sa participe se inscria nu stiu unde, Azzido ii dadea acces acolo si tot asa.

Parca nu-i cine stie ce sistemul asta asa ca ar fi bine sa avem noi mai intai o dezbatere despre daca sa se continue asa, elitist, sau sa poata participa orice dar sa moderam noi la sange, cu excluderi. As merge pe a doua varianta, fara restrictii, pentru ca dam posibilitatea oamenilor destepti dar care nu posteaza sa-si faca debutul cu o replica inteligenta, nu stii de unde sare iepurele. Am putea scrie la inceput ca ne rezervam dreptul sa stergem posturile de calitate scazuta sau sa excludem uzeri din discutie fara obligatia de a da explicatii.

Eu merg (ca de obicei) pe varianta lui Axl.

Propun ca subiecte de dezbateri articolele de pe Descopera.ro.

Multe dintre ele mi se par absolut fantastice. Si am vazut ca acolo, la ei pe site, au foarte multe comentarii. Eu nu cred ca s-ar supara daca am da copy/paste la articolele lor si le-am pune pe forum, cu sursa, bineinteles.

Si eu merge pe varianta lui Axl, da' nu-i un obicei :D

Si eu merge pe varianta lui Axl, da' nu-i un obicei :D

Asta pentru ca nu esti indeajuns de matur.

de asemenea, accesul permis oricui. cine greseste, sanctionat si taiat accesul din prima, sa fie sanatos

Pai nu voi cereti culturalizarea romanului de rand? Lasati ca nu sunt rele nici stirle alea, zic eu. La discutii generale oricum pot fi bagate. Mai ales avand in vedere ca cele mai vizionate si discutate topicuri sunt cele cu glume, mistouri si alte echipe.

Si tocmai ca noi vrem sa inclinam balanta in partea cealalta.

Pai tocmai asta e problema Adriane. Aici este fcsteaua.ro, nu culturalizarearomanilor.ro. Nu spun ca nu trebuie sa facem si ce zici tu, dar consider ca trebuie sa readucem traficul pe sectiunile dedicate fotbalului si Stelei. Altfel riscam sa devenim un fel de forum de socializare in care se discuta totul mai putin despre Steaua.

Ideea ta nu este rea insa, acum, avem nevoie de revitalizarea discutiilor despre Steaua. Dupa ce vom realiza asta, ramane de discutat. Oricum, am niste proiecte si pentru sectiunea de Romanism. Dar acum ne vom concentra pe scopul site-ului: discutii despre Steaua.

Edited by MoWeed

O dezbatere gen "A fi prezent la marsul de pe 17 - pro sau contra" cum ar fi ?

O dezbatere gen "A fi prezent la marsul de pe 17 - pro sau contra" cum ar fi ?

Mai mult decat perfecta :yes:

Propun ca prima dezbatere sa inceapa luni si sa se numeasca: "A fost protestul din 17 aprilie un succes sau nu?"

Ma gandesc ca o astfel de discutie ar fi utila mai ales pentru cei din AISS, sa vada ce a fost bun, ce ar trebui schimbat s.a.m.d. Ar putea sa ne ajute in viitor.

Ideea lui Lari era foarte buna, insa acum e cam tarziu.

De asemenea, pana la urma cum ramane: pe baza de invitatii sau poate posta oricine cu precizarea ca ne rezervam dreptul de a sterge/edita postari care contin off-topic?

eu zic sa intre toata lumea (dar moderati mai cu talent)

bah, eu ma pis pe toti astia cu aprecieri jignitoare generaliste, "marii cunoscatori" ai feomenului fotbalistic de la noi. Daca vreti dezbateri corecte, postari ca aia a lu' maye trebuie sa nu apara pentru ca imi vine sa ma pis pe el si pe mintea lui creata si ajungem la altceva.

Mah... nu are rost sa intri in polemici, e in pauza de idolatrizat un boc, basescu, udrea.

nu intru in polemici, sanctionati ce e de sanctionat sau prapaditul are parte de tratament special. a jignit gratuit o serie de useri, nimeni nu l-a provocat, nimeni nu i-a zis nimic.

Nu am cum sa il sanctionez eu, pentru ca postarea a fost un reply la mine, sa judece alt moderator.

Sign in to follow this  
Followers 0