Ronnie

Cuplul de fundasi centrali

Cuplul de fundasi centrali   86 members have voted

1. 1. Ce cuplu de fundasi centrali preferati?

• Gardos - Galamaz
      6
    • Gardos - Geraldo
      53
    • Gardos - Iliev
      12
    • Gardos - Martinovic
      6
    • Galamaz - Geraldo
      1
    • Galamaz - Iliev
      0
    • Galamaz - Martinovic
      1
    • Geraldo - Iliev
      4
    • Geraldo - Martinovic
      1
    • Iliev - Martinovic
      2

Please sign in or register to vote in this poll.

39 posts in this topic

In acest moment, Steaua are in componenta 5 fundasi centrali foarte buni: Galamaz, Gardos, Gerarldo, Martinovic si Iliev, carora li se mai adauga si Baciu dar care spre binele nostru speram sa-l vedem cat mai rar.

In prima parte a cantonamentului din Antalya si in cantonamentul din Austria cuplul de fundasi centrali creionati de Marius Lacatus a fost Florin Gardos si George Galamaz. In ultima parte a cantonamentului din Antalya, odata cu plecarea lui Gardos la echipa nationala, cuplul Gerarldo-Galamaz a fost folosit in ultimele meciuri.

In turul de campionat Steaua a inceput cu Abrudan si Gerarldo, primul insa plecand in aceasta iarna la Universitatea Cluj. Ultima parte a turului i-a gasit pe Gardos si Geraldo titulari.

Totodata, Martinovici s-a evidentiat foarte mult in ultimele meciuri la Steaua, reusind un gol in ultima etapa cu U Cluj si un meci foarte bun cu Napoli.

In opinia mea cuplul de fundasi centrali cel mai bun in acest moment la Steaua este clar, Gardos-Galamaz, combinand atat experienta cat si tineretea si entuziasmul.

Gardos - Galamaz am votat si eu

nu prea am vazut meciurile amicale din aceasta perioada, si daca am vazut nu am analizat cum se misca jucatorii in teren. Gardos-Galamaz este singurul cuplu pe care l-am sesizat si am vazut ca se inteleg.

Cred ca si Gardos - Iliev fac echipa buna...

VA ROG CA ATUNCI CAND VOTATI SA VA SI ARGUMENTATI VOTUL ALES

Eu am votat Gardos-Geraldo , combinatie buna intre experienta si tinerete, geraldo a avut evolutii foarte bune in tur deci dupa parerea mea el ar trebui sa continue titular.

Gardos-Geraldo

Gardos e un tanar de viitor si Geraldo, contrar parerii mele initiale despre el, a avut evolutii foarte bune.

Oricum, eu cred ca Galamaz-Gardos va fi cuplul de fundasi centrali pentru primele meciuri(Mi.Mi stie de ce). Ulterior, vom vedea, in functie de toanele lui Jiji si de ofertele pentru jucatori...

Edited by MoWeed

Gardos - Geraldo

desi viteza le lipseste cu desavarsire (in special portughezului) cand joaca titulari am mai mare incredere in aparare.

Tare imi e ca Gardos va fi reprofilat ca Lovin, pardon, inchizator. Votulm meu merge la Gardos - Geraldo.

Felicitari Ronnie pentru ideea topicului!

Gardoș - Geraldo.

Chiar dacă Galamaz e mai roman :) Geraldo nu a dezamagit, ba din contra, conform notelor jesepe, este cel mai bun fundaș din Liga 1.

Deci, el să joace.

Edited by BNQ

Normal e sa se continue cu Gardos si Geraldo titulari avand in vedere prestatiile bune ale acestora in prima parte a campionatului. Insa cred ca "el ciobandante" il va impune pe Iliev titular in cateva etape in caz ca apararea va gresi in primele meciuri. A jucat bine bulgarul la Craiova. Ramane de vazut daca se va impune in prima echipa si la noi.

Singura calitate care mi-a sarit mie-n ochi la Iliev este faptul ca marcheaza des. Daca nu ma insel are 6 goluri in acest sezon, primul fiind chiar in Ghencea cu Steaua. La polul opus imi pare Gardos care desi e cel mai inalt nu are o lovitura de cap extraordinara. Totusi, aceasta calitate se poate forma la antrenamente.

Singura calitate care mi-a sarit mie-n ochi la Iliev este faptul ca marcheaza des. Daca nu ma insel are 6 goluri in acest sezon, primul fiind chiar in Ghencea cu Steaua. La polul opus imi pare Gardos care desi e cel mai inalt nu are o lovitura de cap extraordinara. Totusi, aceasta calitate se poate forma la antrenamente.

Intr-adevar marcheaza des si fata de Geraldo , Galamaz si Gardos are si viteza ;)... Eu sper sa faca treaba. Insa in momentul de fata cred ca mai degraba Steaua avea nevoie de Gargorov , un jucator extrem de tehnic ... bine am putea spune ca Steaua are nevoie si de un antrenor adevarat dar nu are rost sa dezvoltam prea mult subiectu` :)...

Eu prefer sa joace Gardos cu Geraldo.Mi-a placut si in tur cum au jucat impreuna.In schimb,cand a jucat Gardos cu Galamaz mi s-a parut ca primul n-a mai avut acelasi randament.In amicale nu prea i-am urmarit,nu mi se par prea relevante.

Dar cred ca vor juca Iliev si Galamaz,iar Gardos la mijloc.Jiji si MM stiu mai bine...

s-ar putea sa ii acorde lui iliev putina incredere si sa inceapa cu el titular... alaturi de Gardos? cred?

Gardos - Geraldo clar. Si Geraldo si Galamaz sunt foarte lenti (viteza de deplasare), dar Geraldo are macar viteza de reactie, ceea ce lui Galamaz ii lipseste cu desavarsire. Si la Geraldo se vede clasa.

Edited by ebonyc

Ca sa-i satisfac dorintele lui Dragoshel :thumbup:

Gardos ar trebui sa fie titular fundas central, nu mijlocas central cum vrea creditorul, e tanar si talentat poate prea bun pentru Steaua de azi. Celallt fundas central ar trebui sa fie un jucator bun care are mai putin de 26 de ani si nu exista Geraldo are 30, Galamaz 30, Iliev 31, inseamna ca nu ai nici un plan de viitor cu jucatori de asemenea varsta.

Gardos-Geraldo sa fie. :ike:

nu stiu la ce va ganditi voi cand spuneti jucator de viitor pentru noi, am vazut la mai multe persoane pe forum. la noi daca un jucator prinde cateva meciuri bune, este pus pe lista de transferuri in cel mai scurt timp si vandut la fel de repede.

Am degenerat putin de la subiect dar nu vom vedea in Romania performanta in astfel de conditii.

Tocmai Dragoshel, ca Steaua are talentul de a nu vine jucatorii cand trebuie, ajungand sa ii dea pe sume de nimic.

Vezi cazul lui Dica, Goian, Ghionea, Cristea, Bostina etc.

Gardos ( foarte talentat / posibilul viitor idol al tribunelor ) - Geraldo ( experienta , plasament)

In mod normal lucrurile ar fi clare. Gardos - Geraldo. Au jucat impreuna destul de mult si amandoi sunt intr-o forma foarte buna.

Luand in considerare faptul ca vorbim despre Steaua lui Ciobanul, 99% va incepe cu galamaz - geraldo, iar gardos va urca la mijloc (adica va avansa cativa metri, fiind un fel de fundasul nr. 5 in fata apararii). Toate astea pana cand Iliev va primi drept de joc, moment in care toata lumea isi va aminti ca geraldo pleaca la vara deoarece nimeni nu-i va prelungi contractul...ca deh...are salariu mare, si normal, va sari din schema.

Edited by ssinpadureacualune

Gardos - Geraldo

Motivele sunt mai sus.

Gardos-Geraldo :)

Au dovedit atat in campionat , cat si in Europa ca merita sa joace titulari. Iliev este un fundas valoros , dar chiar nu stiu de ce a mai venit , la capitolul asta stam bine !

nu stiu la ce va ganditi voi cand spuneti jucator de viitor pentru noi, am vazut la mai multe persoane pe forum. la noi daca un jucator prinde cateva meciuri bune, este pus pe lista de transferuri in cel mai scurt timp si vandut la fel de repede.

Am degenerat putin de la subiect dar nu vom vedea in Romania performanta in astfel de conditii.

Planurile de viitor ale Stelei sunt sa ii umple buzunarul ciobanului si sa ne exespereze pe noi.

Gardos clar trebuie sa ramana titular , iar pentru experienta , tehnica , si plasament Geraldo .

Oricum Galamaz - Iliev si Gardos la inchidere va fii , asa ca....

Edited by MariusBogdanSB