FANATIK RED-BLUE

Juniorii Stelei

344 posts in this topic

Tipic.

"O să mai dau afară din antrenorii de la Centrul de Copii si Juniori. Ce-mi trebuie mie 20 de antrenori? Cheltuiam cu Academia 100.000 de EURO pe luna Acum o să reduc cheltuielile cu 50% si eu spun că 50.000 de EURO e acceptabil. Pe timpuri, Steaua avea 4-5 grupe si cu astea scoteau fotbalisti", a declarat Gigi Becali

Prosport.ro

pai asa e, ce sa faca academia cu douaj' de antrenori. copiii aia riscau sa invete fotbal, pacatele mele.

Si parca vad ca o sa ramana toata nulitatile a caror calitate este faptul ca se inteleg bine cu Jiji...

ma asteptam sa nu se faca nimic cu academia asta.. acesta este un priect pe termen lung nu cateva luni - 1 an..gata ies jucatorii...

Cu tot respectu pentru toti userii care au postat, dar ce jucatori vreti sa vina la Steaua? Tineri de perspectiva nu, jucatori cu experienta in Liga 1 nu... Eu unul vreau sa vad prima oara ce face in teren, si apoi sa-i analizez jocul, comportamentul, etc. Alibec a facut ce-a facut, si a fost promovat la prima echipa a lui Inter de Benitez. Din partea mea Matei poate sa joace beat toate meciurile, sa joace la ruleta in pauza, si D-zeu mai stie ce (ati prins ideea), cat timp se ridica la pretentiile FC Steaua

Adynezule, daca nu te superi, eu as vrea la Steaua sa joace jucatorii Stelei. Sa fie promovati tinerii adusi de oameni care stiu fotbal. Ma refer aici la oameni ca Lazar. De vreo 2 ani in continuu vorbesc despre baiatul asta. L-am laudat de cred ca m-am saturat si eu. Acum am vazut ca nu am vorbit degeaba si ca a demonstrat in meciurile de pregatire jucate ca nu e chiar varza si ca merita o sansa la prima echipa. Intre el si Tanase nu e nici o diferenta. Chiar merg pana acolo incat sa zic ca Lazar e mai bun. Si, daca tot suntem in topicul despre Matei, zic ca Lazar e mai bun si ca Matei.

De ce sa tot cumperi dodei si matei cand ai un baiat ca Lazar la echipa. Am zis multe despre Piturca. Am zis ca nu am incredere in el. M-as bucura insa enorm sa vad pe baietii de la Steaua II jucand la prima echipa. M-as bucura pentru ei, doar pentru ei. Am increderea ca se pot impune si ca sunt mai buni ca multe vedete de la prima echipa.

Steaua a renunta la Stratila, de ce? Ca sa poata fi Nicolita capitan?

A renunta la Ionut Mihai, de ce? Ca sa joace Gora Tall la echipa secunda si ca sa aduca acum tot felul de rebuturi de la echipe retrogradate?

Inca un an in Liga secunda si isi poate lua lumea adio de la Lazar, Iacob, Lungu, etc. Daca nu ii fortezi acum, ii pierzi. Asa cum i-au pierdut pe Ninu si Tudose. Acum doua sezoane baietii aia trebuiau bagati in echipa. Nu s-a intamplat asa. S-au stricat si au plecat.

Dupa ce l-am vazut pe Lazar jucand pe viu in iunie 2009 la finala aia pentru juniori, am ramas impresionat de el. Abea am asteptat momentul sa ajunga la prima echipa. Sunt sigur ca nu o sa dezamageasca.

E peste Toja!!!

Stiu ca e offtopic dar Lazar e peste toti mijlocasii centrali pe care ii avem la prima echipa in momentul de fata. De la Dorinel nu am mai avut un jucator ca el.

Stiu ca e offtopic dar Lazar e peste toti mijlocasii centrali pe care ii avem la prima echipa in momentul de fata. De la Dorinel nu am mai avut un jucator ca el.

Subscriu! Oare cand va fi si el promovat la echipa mare?

Adynezule, daca nu te superi, eu as vrea la Steaua sa joace jucatorii Stelei. Sa fie promovati tinerii adusi de oameni care stiu fotbal. Ma refer aici la oameni ca Lazar. De vreo 2 ani in continuu vorbesc despre baiatul asta. L-am laudat de cred ca m-am saturat si eu. Acum am vazut ca nu am vorbit degeaba si ca a demonstrat in meciurile de pregatire jucate ca nu e chiar varza si ca merita o sansa la prima echipa. Intre el si Tanase nu e nici o diferenta. Chiar merg pana acolo incat sa zic ca Lazar e mai bun. Si, daca tot suntem in topicul despre Matei, zic ca Lazar e mai bun si ca Matei.

De ce sa tot cumperi dodei si matei cand ai un baiat ca Lazar la echipa. Am zis multe despre Piturca. Am zis ca nu am incredere in el. M-as bucura insa enorm sa vad pe baietii de la Steaua II jucand la prima echipa. M-as bucura pentru ei, doar pentru ei. Am increderea ca se pot impune si ca sunt mai buni ca multe vedete de la prima echipa.

Steaua a renunta la Stratila, de ce? Ca sa poata fi Nicolita capitan?

A renunta la Ionut Mihai, de ce? Ca sa joace Gora Tall la echipa secunda si ca sa aduca acum tot felul de rebuturi de la echipe retrogradate?

Inca un an in Liga secunda si isi poate lua lumea adio de la Lazar, Iacob, Lungu, etc. Daca nu ii fortezi acum, ii pierzi. Asa cum i-au pierdut pe Ninu si Tudose. Acum doua sezoane baietii aia trebuiau bagati in echipa. Nu s-a intamplat asa. S-au stricat si au plecat.

De doi ani??? Si inca nu te-a ascultat nimeni?? Ce oameni, dom'le.. Uite pana unde a ajuns incompetenta la Steaua. 

Alooo, conducerea!! Lazar e mai bun decat Tanase! V-o spun din surse sigure. De la Adrian. =))

Bai, suparatule pe viata, vezi ca pustii astia pe care ii tot lauzi aici, cu o insistenta demna de o cauza mai buna, au fost adusi tot de antrenori angajati de Gigi Becali. Astia cum se face ca sunt atat de grozavi? Si ca o alta observatie, vreo 6 dintre ei au fost alaturi de echipa mare in cele doua cantonamente din Austria si au avut toate sansele sa demonstreze ce pot. Deci degeaba de lamentezi ca o gospodina la piata, ca nu faci decat sa te contrazici singur si sa pari si mai ridicol decat esti.

@Jonah n-ai dreptate. Adrian de mult zice de pustiul asta de cand era la grupele de juniori nu la Steaua 2. Si eu l-am vazut anul trecut in semifinala cu CFR Cluj (la juniori) cand a facut pipi singur pe mijlocul clujenilor.

Si antrenorii aia au fost angajati de MM. Unde a putut. Ca in rest e cate un nepot antrenor, ba rude de-ale lu` Teia Sponte. Si se mai spune ca Academia aia era mult mai complexa dar au fost restructurari. Si cine? Cei competenti ca antrenorul de la Mircea Eliade (nu-mi vine numele, cel pletos si cret).

Nu cred ca l-am contrazis pe undeva. Ma bucur daca avem un mijlocas atat de talentat la echipa secunda si sper sa fie cel putin la fel de bun ca Messi. Uite ca a fost in ambele cantonamente in vara asta, deci sunt convins ca daca e atat de grozav pe cat se spune, va ramane in continuare la echipa mare. Daca nu a reusit sa confirme, atunci a cui este vina? A lui Piturca? A lui Gigi? E usor sa fii vesnic nemultumit, sa iti puta totul si sa ai solutii mai grozave decat toti. Dar in ciuda vaicarelilor lui Adrian, la Steaua au fost promovati jucatori tineri in fiecare an. Litu si Simion, Tudose, Rusu, Matei, Vaduva, Filip, Iacob, etc. Toti au jucat slab, foarte slab sau mediocru in cel mai bun caz, asa ca mi se pare normal sa te bazezi in continuare pe jucatori care au de partea lor macar experienta. 

Jonah vorbesti fara sa stii. Nu ma surprinde insa tupeul de care dai dovada. Asa e in toata tara. De ce ai fi tu diferit?

Lazar a fost adus prima data la prima echipa de catre Hagi. Hagi vedea in el un fotbalist cu calitati, un fotbalist de care Steaua are nevoie. Asta se intampla cand Lazar avea 16 ani. Pentru cei care nu stiu, pustiul asta a facut junioratul in strainatate, la o echipa din spania si la PSG.

La 17 ani Lazar castiga deja titluri cu echipele de juniori ale Stelei, el fiind capitan. L-a promovat cineva? Nu. Nu a vorbit nimeni despre el pentru ca toti prefera sa discute despre Florentin Matei.

Nimeni nu a vazut ca la Steaua II sunt cativa copii care sunt mult mai buni decat ratatii adusi pe bani putini sau imprumutati. Aia, ratatii imprumutati sau adusi gratis, au fost adusi de becalii. Copii astia au fost adusi de oameni competenti: MM, Adi Ilie, Hagi. Pe oamenii astia competenti, in caz ca nu stii, eroul tau, Gigi becalii, s-a pisat in stil de mare campion. De ce? Pentru ca i-au adus la echipa jucatori care, daca ai rabdare cu ei, iti pot face performanta.

Dar probabil ca Lazar nu o sa primeasca nici o sansa si o sa moara speranta asa cum au murit Ninu si Tudose. De ce? Pentru ca el, spre deosebire de bombardierul Tanase si tiganul muncitor Nicolita, nu e impresariat de familia becalii.

Daca Piturca a luat cu el in pregatire pe acesti copii e pentru ca au valoare. A fost luat Lazar si nu Cosmin Matei(sau chiar Florentin Matei, ca putem vorbi si despre el) pentru ca e mai bun. A fost adus Nasatasie pentru ca, la 17 ani cati are, ii da clasa la orice ora din zi si noapte lui Banel Nicolita. A fost adus Alex Iacob pentru ca, probabil, Piturca nu are asa mare incredere in fundasii centrali recent transferati. Au fost adusi Filip si Mustata pentru ca sunt internationali de tineret si pentru ca, zic eu, sunt peste Latovlevici si Todorov. Sunt sigur ca si Piturca s-a convins de asta. Sa vedem numai daca are destul sange in el ca sa le acorde acestor tineri o sansa(si nu ma refer aici la ultimele 5 minute din meci la scorul de 5-0 pentru Steaua, ci la titularizarea lor).

Daca da, atunci merita felicitat.

Daca nu, atunci nu ramane decat sa ne rugam ca generatia asta de la Steaua II sa nu se duca dracului. Si asta pentru copii aia, nu pentru noi sau pentru Steaua. Ca baietii aia, asa cum sunt ei la Steaua II, au reusit sa faca mai multe decat prima echipa. Nu cred ca trebuie sa spun ca i-au batut pe caini in tur si in retur in sezonul trecut.

In alta ordine de idei, azi am vorbit cu Ionut Mihai si mi-a zis ca nu mai e la Steaua(pentru cei interesati). A fost cedat definitiv la Snagov. De ce? Nu stiu. Poate pentru ca avea 22 de ani si nu mai intra in vederile celor de la Steaua II, echipa la care cel mai batran jucator trebuie sa aibe 21 de ani.

S-a renuntat la Ionut Mihai, om care a facut alaturi de Alex Iacob unul din cele mai bune cupluri de fundasi centrali din Liga secunda in sezonul trecut pentru a fi adus la echipa Novak Martinovici, fundas central atat de bun incat a retrogradat cu Pandurii.

Presimt un nou caz Stratila.

Jonah

Acum am vazut al doilea tau post. Cine a fost promovat cand la Steaua?

Bai omule, tie ti se pare ca un meci pe sezon inseamna a promova tineri? E normal ca unii sa joace slab in primul lor meci(asa cum a facut Filip). Anormal e sa nu le mai dai nici o sansa in meciurile urmatoare.

Ii fortezi. Ii bagi un meci, o dau in bara, nu conteaza. Ii mai bagi inca 5 meciuri. O dau in bara iar? Nu-i problema, lucrezi cu ei mai mult si le mai dai inca 5 meciuri. Daca nici asa nu fac nimic, atunci ii trimiti inapoi la satelit. Da' cand tu ii bagi un meci si ii si schimbi la pauza, ce vrei de la ei?

Asta nu e promovare de tineri. Asta e experimentare.

Promovarea unui tanar e ce a facut Bergodi cu Onicas. Restul sunt experimentari.

p.s.

Eu am fost in ultimii ani mult mai apropiat de echipa secunda a Stelei decat de prima echipa(ma refer la lotul de jucatori, ca sa nu incepem cu discutii inutile). Cred ca stiu destul de multe despre copii astia. Cu unii am facut si interviuri, vorbesc cu ei, etc. Cine ma stie, stie ca nu sunt genul care sa arunc cu laude in stanga si in dreapta.

Lungu - Mustata, Iacob, Mihai, Tosca - Nastasie, Bejan, Lazar, Filip - Rusu, Albu - avem aici niste jucatori pe care ii poti folosi sa faci o echipa de succes.

Si nu sunt doar astia 11. Mai sunt si Vaduva, Vatajelu, Pazon sau Andrei David si altii cu care se poate face treaba.

f234567k

1. Schimba-ti nickul in ceva mai usor :P

2. De ce l-au dat pe Toma afara? Stiam ca dau afara antrenori pentru ca nu mai vrea becalii sa plateasca dar de ce l-au dat pe el si nu pe altii?Ma refer aici la acel nepot de-al lui Gigi.

Edited by Adrian

Actiunile patronului Becali pentru reducerea cheltuielilor au lasat pe drumuri mai multi tehnicieni care aveau oricum salarii mai mult decat modeste.

Ieri, la stadion, presedintele Argaseală a convocat o parte dintre antrenorii de la Academia Stelei, inclusiv pe Ilie Alexe, managerul Centrului de copii si juniori, pe care l-a imputernicit să se ocupe indeaproape de rezolvarea acestor "probleme". Ședinta din biroul presedintelui a durat aproximativ patru ore, timp in care s-au vehiculat fel si fel de variante de concedieri. Printre "victime", in acest moment se numară Corneliu Ionescu, Jean Dragne, Ion Toma sau Gheorghe Gigel. La acest capitol se mai inscriu si câțiva doctori si preparatori fizici. Dar lucrurile nu se opresc aici!

"Raman doar 'sifoanele' conducerii!"

După finalul sedintei, presedintele stelist l-a imputernicit pe Alexe să intocmească lista cu alti antrenori care trebuie să parasească Ghencea. În cursul acestei saptamani, managerul centrului va anunta numele altor zece tehnicieni care vor fi dati afară! "Din 20 de antrenori, trebuie să mai ramanem cu cinci. Acesti antrenori sunt dati afară după criterii stiute doar de Argaseală si Alexe, nu după criteriul valorii. Cine face pe «sifonul» conducerii este tinut la Steaua, cine incearcă să facă treabă este dat afară", au dezvaluit surse din cadrul Academiei Stelei.

Asta este o bucatica dintr-un articol din prosport(14 ianuarie 2010)

Unul dintre cei care au fost dati afară de la club are ceva aparte! A reusit timp de opt ani, să facă dintr-o echipă de 15 jucatori, adevarati campioni. Campioni carora să li se cinte celebrul imn interpretat de Queen, să alerge cu trofeul deasupra capului in apauzele miilor de spectatori. E Ion Toma sau Tomiță asa cum ii spun cei care-l cunosc pe profesorul care predă sportul in Eliade. Un liceul micut ascuns intr-o imensă mare de copaci, aflat undeva pe Cheiul Dimbovitei din Bucuresti. Profesorul rebel reuseste in fiecare an scolar să-i vrajească de pusti incă din clasa a noua cu regulamentele incilcite, dar să-i invete secretele fotbalului. Și chiar reuseste să-i vaccineze cu microbul sportului rege.

Și dacă a reusit cu cei dintr-un liceu, de ce nu reusea si cu cei dintr-o Academie? E greu să faci performanță cu oamenii care-ți cer muncă calitativă si nu cantitativă asa cum se cerea la gruparea din Bulevardul Ghencea.

"Am vrut să renunț in vară si să plec, dar mi-era dor de copii, de cum invață de la virste fragede să jongleze cu mingea, să se dezvolte. Veneau cu drag la ore indiferent dacă afară erau 40 de grade sau 10. Iar eu am acceptat orice conditie impusă de cei de la club si nu m-am plins niciodată de nimic. Faceam totul pentru pustii care erau bucurosi că pot ajunge ca Messi sau Lampard", spune Lippi dezamagit.

"Era imposibil să ramin, cind dai afară cinci oameni, automat aveai un numar dublu de grupe. Și eu nu sunt genul de om care să fac o muncă cantitativa pentru că-mi doresc performanță. Am facut antrenamentele cit mai scurte din care să inteleagă ceva elevii si copii carora le predam si explicam ce trebuie să facă ei cu o minge rotundă", a explicat Ion Toma decizia conducerii din Ghencea de a renunta la cinci dintre cei mai buni profesori.

asta este de pe cupaliceelor.ro

Edited by f234567k

Jonah, te rog sa citesti ca a scris f23456k si sa ii multumesti lu' "ne-a Gigi".

Ma amuza cand iti vad vehementa, mai ales daca ma gandesc la faptul ca tu vorbesti exclusiv din auzite sau din 2-3 meciuri vazute la TV. Sau sa nu-mi zici ca urmaresti pe internet meciurile celor de la Steaua 2, de ii cunosti atat de bine. 

Lazar a fost adus de Hagi? Nu stiam. Stii cine a mai fost adus de Hagi? Plesan. Hai sa lasam talentul de scouter al lui Hagi deoparte, ca nu face subiectul discutiei.

Ninu si Tudose au murit sperante? Ciudat, eu stiam ca au jucat titulari in mai multe meciuri si au facut rahatul praf. Tudose si-a gasit cu greu un angajament la Gloria Bistrita, in vreme ce Ninu isi cauta inca echipa. Asta in conditiile in care ambii au fost cedati gratis. La "valoarea" lor, m-as fi asteptat la mai mult.

Restul elucubratiilor nu le mai comentez. Daca tu sustii ca, post pe post, echipa secunda e peste cea principala, inseamna ca ai probleme grave la bibilica. Sper sa-ti revii pana inca esti tanar.

Ah, si te rog sa nu mai imi dai articole din prosport ca lectura obligatorie, pentru ca eu folosesc acel ziar numai cand raman fara hartie igienica. 

Nu vezi ca vorbesti prostii?

Cand a fost adus la Steaua, Plesan era unul dintre cei mai cautati fotbalisti din Liga 1. A facut un sezon precedent bun cu Poli si in noul sezon avea 3 goluri in 3 meciuri. Il voiau si cainii, in caz ca nu iti mai aduci aminte. A venit la Steaua(ca doar era stelist de mic...dooh) a jucat cateva meciuri bune si apoi i-a rupt Semedo piciorul. Aa... ca dupa aia nu a mai jucat... asta e altceva. Sau poate tu voiai ca Plesan sa joace cu piciorul rupt.

Da, prietene, eu urmaresc meciurile celor de la Steaua II. E vreo problema? In sezonul recent incheiat Lazar a fost printre cei mai buni. Daca nu cel mai bun.

Ninu si Tudose au fost imprumutati la echipe slabe pana s-au stricat. Tu compari pe Gloria Buzau cu Steaua? Tudose era capitan acolo si era cel mai bun din echipa. Dar asta nu inseamna ca a progresat cu ceva. Daca e sa vorbim, putem zice ca a regresat.

Eu, cu gravele mele probleme la bibilica, bag mana in foc ca in lotul Stelei nu exista acum mijlocas central mai bun ca Lazar.

Eu, cu gravele mele probleme la bibilica, pun pariu cu oricine ca Filip e peste Latovlevici.(care, de bun ce era, a fost imprumutat anul trecut la Bistrita. La Poli nu a avut loc)

Eu, cu gravele bla bla bla, sustin sus si tare ca Nicolita nu e demn nici sa ii suga **** lui Vatajelu. Atat de mare diferenta e intre cei doi.

Lungu e cu mult peste Tatarusanu, cu foarte mult.

Bejan e un inchizator excelent si foarte muncitor.

Anul trecut, Ionut Mihai si Alex Iacob erau mult mai buni ca oricare din fundasii folositi de Steaua in retur. Dar au fost indepartati pentru a face loc pilelor lui pippi. Ia zi si mie. Cate meciuri a jucat gora tall la prima echipa? Pe cine a scapat Parpas din marcaj cand am luat primul gol de la dinam0?

Intrebari de cultura generala, asa.

Daca copii astia erau folositi inca de anul trecut sau de acum doi ani, acum puteau sa fie linistit titular.

Da' lasa ca promoveaza dinam0 tineri. Cainii au in momentul de fata cel mai tare atac din Liga 1: Cristea, Ganea, Paun. Daca Andone are creier in cap si ii foloseste pe astia 3 cum trebuie, o sa avem probleme.

De fapt, Plesan a jucat mediocru spre slab si la Poli AEK. Probabil ca erai prea ocupat cu urmaritul meciurilor lui Steaua 2, de asta nu-ti aduci aminte prea bine. Cele 3 goluri marcate in debutul sezonului 07-08 l-au fraierit pe Hagi, cel care avea de mai mult timp o slabiciune pentru Paunel. 

Nu mai spune! Lazar a fost cel mai bun jucator de la Steaua 2, echipa care a terminat pe locul 13 in Divizia B? Pfuai, nu inteleg cum naiba nu a ajuns inca la Real Madrid. Ah, de fapt nu il are agent pe Becali, uitasem.

Aham, inteleg. Dar de ce te opresti aici? Eu zic ca sunt peste tot ce mai avem in Romania, nu doar la Steaua. Ar trebui chemati si la Nationala. Sunt convins ca nu am mai rata nicio calificare, asta daca nu cumva chiar am intrerupe dominatia Spaniei la nivel mondial. Pacat ca astia de la Steaua sunt toti prosti si desi ii intereseaza numai banii, nu vor sub nicio forma sa promoveze tinerii supertalentati si cu salarii mici din propria pepiniera, ci prefera sa le dea bani grei unor jucatori mediocri. Ce sa-i facem, asta ne e soarta. Talente native precum tine se irosesc in fata televizoarelor, in vreme ce incompetenti ca Piturca ajung sa conduca destinul Stelei. Dramatic...

Apropos de tinerii talentati de la echipa secunda - Alexandru Iacob e cumva acel jucator usor supraponderal care si-a facut debutul la echipa mare acum un an? Nu de alta, dar acel talentat fundas era mai lent decat Ghionea si pe langa faptul ca era depasit in absolut toate duelurile, nu l-am vazut sa bage macar o alunecare. Lasa-ma sa ghicesc: l-ai vazut tu intr-un meci cu Avantul Plopeni, si a jucat imperial. Pai, scuza-ma ca-ti spun, dar la o echipa mare, unui jucator tanar nu i se dau prea multe sanse, asa ca e obligat sa profite la maxim de cele pe care le primeste si sa manance terenul ca sa ii demonstreze antrenorului ca e pregatit sa se lupte pentru un loc de titular. Iar daca adormitul asta nu a fost in stare sa arate determinare in joc nici macar impotriva celor de la Motherwell, atunci ce pretentii poti avea intr-un meci cu Dinamo?

Nu mai spune! Lazar a fost cel mai bun jucator de la Steaua 2, echipa care a terminat pe locul 13 in Divizia B? Pfuai, nu inteleg cum naiba nu a ajuns inca la Real Madrid. Ah, de fapt nu il are agent pe Becali, uitasem.

Tu ai vazut meciurile Stelei 2? :)

Lazar este unul dintre cei mai talentati jucatori de la echipa secunda, si este mai folositor decat "umflatul" Florentin Matei.

Si...?

Jonah, expertule, zi-ne de ce il voiau atatea echipe pe Plesan daca nu juca nimic? I-o fi fraierit pe toti.

Da, i-a fraierit, ca nu a fost adus de "ne-a Gigi" ca Croitoru sau Tanase sau multi altii. Aia nu au fraierit pe nimeni, au venit pe merit la Steaua.

Si de ce vorbesti despre Steaua II daca nu ai habar? Pai, prietene, ca sa stii si tu, in primele10-12 etape din tur echipa asta a fost printre cele mai bune din Liga. A avut 10 meciuri consecutive fara infrangere. Problemele au venit la sfarsitul turului si in retur, cand Steaua II, echipa condusa de Gigi becalii si acolitii lui, a inceput sa vanda meciuri. S-au vazut scapati de retrogradare si au bagat la licitatie. Te rog nu mai vorbi despre ce nu stii, ca te faci de rusine. Crezi ca e destul sa intri pe liga2.ro sa te uiti la clasament?

Si vad ca nu te lasi, continui sa te dai mare cu prostia ta. Jucatorii de la Steaua II au fost convocati la nationalele de tineret. Aproape la toate. Ionut Mihai, cel despre care vorbeam ca a fost dat afara pentru ca are 22 de ani, avea peste 50 de selectii la loturile nationale. De ce are oare atat de multe? De slab ce e?

Jonah, prostia de care dai dovada e imensa. Vorbesti acum despre Alex Iacob. L-ai vazut tu vreodata jucand fundas central la prima echipa a Stelei? Nu. A fost folosit de fiecare data pe postul de mijlocas la inchidere. De ce? Daca el e fundas, de ce l-au pus mijlocas? Pai ia pune-l matale pe Goian sa joace mijlocas sa vedem daca straluceste.

Tinerii nu primesc sanse in strainatate? Esti sigur? Cum numesti cedarea lui Luca Toni pentru a-i face loc lui Muller? Stiai tu cine e Muller inainte de sezonul asta? Ma indoiesc.

In primul rand, comparatia cu strainatatea arata cat de putine lucruri stii. De la un om care se da asa mare fan al fotbalului, ma asteptam la mai multe.

In strainatate tinerii aia au super conditii. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca joaca in campionate nationale de juniori(la noi nu exista asa ceva). In Romania copii de aici sunt pusi sa se antreneze pe asfalt. La 20 de ani genunchii lor sunt varza din cauza suprafetei dure. O intrare mai tare si i-ai terminat. Compari tu pregatirea primita de Iacob cu cea primita de Gerard Pique? Asta spune multe despre tine.