FANATIK RED-BLUE

Juniorii Stelei

344 posts in this topic

Pai si ce ai vrea sa ai jucatori tip Gascoine?

Esti absolut fara orizont prietene.Cateodata imi dai impresia ca vorbesti absolut sa te afli in treaba.Nu-ti mai raspund de acum la postarile anti-romanesti,anti-tot ce tine de Stelism , pentru ca eu consider ca este o pierdere de timp.

Un mic sfat:Muta-te!

Astia sunt juniori nostri de ziua de azi

Perfect exemplu:

un exemplu oribil, cred ca ar trebui sters linkul din postul tau, pur si simplu nu vad legatura dintre Steaua, juniorii Stelei si tiganii aia borati. Pur si simplu intre nespalatii aia de dorm prin tomberoane si clubul nostru este inca mare distanta, Steaua a avut putini jucatori tigani, sper sa nu mai aibe niciunul vreodata si nici ca scuipatul din loja sa mai promoveze vreun manelist.

Degeaba.Omu` are in creier faptul ca toti suntem tigani si borati.Si ca nu mai exista valori printre tinerii romani.

Sincer cred ca nu iasa din casa...

Colegul nostru de forum si-a dat seama ca fiind impotriva multimii are parte de multa atentie astfel se va alege cu ceva de pe seama asta. Cel mai bine ar fi sa-l ignorati.

Romania are talente fotbalistice, insa nu are moralitatea sau stiinta necesara cresteri acestora. La noi interesul financiar e pe primul loc si e greu pentru pusti sa reziste intr-un lot din prima Liga. E greu pentru un pustan de 17-18 ani sa se impuna fara suportul financiar si moral al unui om de fotbal.

Un exemplu este Bogdan Stancu care fara Ianovschi si Netoiu muncea opt ore pe zi la nujce fabrica sau poate mai rau. Un contraexemplu este Ochirosii care initial sustinut de Oli a ajuns sa fie o solutie viabila in echipa Stelei la doar 18 ani, acum isi rupe picioarele prin Liga III din cauza unui patron imbecil.

un exemplu oribil, cred ca ar trebui sters linkul din postul tau, pur si simplu nu vad legatura dintre Steaua, juniorii Stelei si tiganii aia borati. Pur si simplu intre nespalatii aia de dorm prin tomberoane si clubul nostru este inca mare distanta, Steaua a avut putini jucatori tigani, sper sa nu mai aibe niciunul vreodata si nici ca scuipatul din loja sa mai promoveze vreun manelist.

Nu este exemplu oribil, ci un exemplu perfect. Tiganii netigani, tot copii dupa strada sunt. Copii desculti nu mai joaca fotbal. Asa cum era acum 10-15 ani. Fiindca idolul lor nu mai este Hagi, Lacatus sau Nastase , ci Guta, jalau de Aur etc.

Edited by SteauaB

SteauaB

Esti redundant si vorbesti si prostii in continuu.

De unde dracu ai mai scos-o pe asta cu "copii desculti"? Tu chiar esti atat de batut in cap incat sa crezi ca acum 10-15-20-25 sau 30 de ani copii saraci jucau fotbal zilnic si asa reuseau sa dea Romaniei fotbalisti de valoare?

Tu inca nu pricepi ca "Luceafarul" a avut 100% merit pentru crearea "Generatiei de Aur"?

Nu pricepi faptul ca toti fotbalistii aia au aparut datorita conditiilor bune?

De unde dracu scoti prostiile astea? Cine ti le zice?

Bai, la ce minte ai si la ce cunostinte de limba romana, nu cred ca e mare diferenta intre tine si cocalarii aia cu par facut cu placa.

Scuteste-ne de toate ideile astea tampite ale tale si mai bine spune-ne de unde postezi tu. Ca sa stie lumea cat de bne conectat esti la Romania.

SteauaB nu cumva ai vrut sã zici cã tiganii nu au ABC-ul fotbalistic :-)) ?

SteauaB

Tu chiar esti atat de batut in cap incat sa crezi ca acum 10-15-20-25 sau 30 de ani copii saraci jucau fotbal zilnic si asa reuseau sa dea Romaniei fotbalisti de valoare?

Normal ca copii jucau fotbal zilnic. Bucurestiul era Sao Paolo din est, copii erau talentati, tehnici, jucau fotbal zilnic doar cu o gura de apa...Si daca copii desculti nu jucau fotbal, jucau sah pe muzica lui Gica Petrescu . Erau cultivati si talentatii copii pe timpul lui Ceausescu..

Acuma? Pofiti libertatea.

Normal ca copii jucau fotbal zilnic. Bucurestiul era Sao Paolo din est, copii erau talentati, tehnici, jucau fotbal zilnic doar cu o gura de apa...Si daca copii desculti nu jucau fotbal, jucau sah pe muzica lui Gica Petrescu . Erau cultivati si talentatii copii pe timpul lui Ceausescu..

Pare a declaratie comunista! :yeahh:

Pare a declaratie comunista! :yeahh:

Nu sunt comunist, insa trebuie sa recunosc ca prefer sa citiesc cartii decat sa scriu asl/pls la mess.

Macar daca folositii internetul corect. Fara yahoo si Hi5, poate eram si noi o tara mai dezvoltata.

Asa ca? Poftiti libertatea.

Edited by SteauaB

Doar cateva exemple...

Dar asta e doar freestyle... NU fotbal!

Edited by Daniel-Ionut

Doar cateva exemple...

Dar asta e doar freestyle... NU fotbal!

Ce sa vad la ei? Plus Freestylul lor nu se ridica deloc la valoarea lui Younis Touzani sau Boos din olanda.

Gata ma!

Nu il mai bagati in seama pe SteauaB. Asta posteaza doar ca sa se bage in seama.

El se ia de romani dar nici macar nu stie sa vorbeasca corect Romaneste. De fapt, nici nu e in Romania.

Dar sa trecem peste astea.

Cititi ce a scris mai sus si va veti lamuri care e treaba cu el.

Bucurestiul era Sao Paulo pe vremea lui Ceausescu asa cum Dambovita era oceanul Atlantic.

Numai ca noa, a venit criza, au slabit amandoua.

Iar copii desculti, cand nu jucau fotbal, jucau sah, pe muzica lui Gica Petrescu :D

Asta e tare. Trebuie postata la maximele zilei.

Repet, nu il mai bagati in seama.

Posteaza doar ca sa faca ceva. Nici nu cred ca urmareste meciurile Stelei sau Liga 1. Singura lui sursa de informatie e youtubeul.

Eu personal cred ca omul asta nu iasa din casa.Daca e din Romania...ca eu daca ies vad cum bat copiii non stop mingea..si eu chiar ies :laugh:

Aditza, 60% din studenti romanii sunt semianalfabeti, tu ce mai vrei de la mine?

E vina mea ca sunt un analfabet in limba romana, cand profesori in limba materna isi vai de zilele lor?

Ce nota ai luat la bac? Am luat nota 7 in limba romana; nota 8 per total si recunosc ca sunt un semianalfabet in limba romana. Dar vrei sa stii ce e tragic? Stiu mai bine limba decat 60% din studenti in Romania. Asa ca ce mai vrei de la mine?

Apropo juniori. Avem cei mai talentati juniori din Europa, suntem cei mai destpeti, si cei mai frumosi...

Suna mai bine, nu?

Si ai ceva dovezi care sa iti probeze afirmatiile?

Nu cred.

Nu cred ca ai pentru ca vorbesti prostii.

Ca iti place, ca nu iti place, in Romania inca se face scoala. Statistic, din UE, tara cu cei mai multi analfabeti e Belgia. 10% din belgieni nu siu sa scrie sau sa citeasca. Vrei sa vorbim despre prosti? Peste 50% din populatia Statelor Unite nu stie ca soarele e Stea.

De brazilieni nu mai zic nimic. Sa ne amintim doar de Ailton, fostul atacant al lui Werder, golgeter adevarat dar care nu stia sa scrie sau sa citeasca.

Eu am avut la bac media 9,11 venind de la un profil real, mate-info-engleza.

Imi pare rau daca tu ai fost certat cu cartea.

Dar e mai usor sa dai vina pe profesori, nu?

Stiu mai bine limba decat 60% din studenti in Romania.

Nu prietene, nu stii.

Si stii de ce zic asta?

Pentru ca dintre toti utilizatorii de pe acest site, tu esti cel mai certat cu limba romana.

recunosc ca sunt un semianalfabet in limba romana.

Asta e primul si singurul adevar pe care l-ai spus de cand esti pe acest site.

Asa ca ce mai vrei de la mine?

Vreau sa taci dracului odata din gura si sa nu mai enervezi lumea cu teoriile tale fanteziste.

Argumentele tale sunt varza, cand sunt. In rest vorbesti din auzite si de pe youtube. Asa ca scuteste-ne.

Ai dreptul sa postezi pe acest site toate parerile tale. Nimeni nu te opreste.

Dar nu mai arunca cu prostii in stanga si in dreapta. Adu argumente adevarate, nu youtube. Adu date clare, nu statistici inventate.

Urmatorul atac gratuit adus poporului Roman il voi sanctiona. Iti promit.

Edited by Adrian

Vai de capul tau. Sincer, bravo baiete. Tii extrem de mult legat de Romania. Atit de mult ca nu vrei sa ai ochii deschisi. Uita-te unpic, esti prea nationalist, nu este mult intre tine si Becali.

Zici ca 10% sunt analfabeti in Belgia? Vrei sa stii care sunt cei 10%? Imi pare rau, imigranti romanii, sau macar o parte din ea..

Compari tu scoala din Romania cu scoala din Belgia? Stii ce seamna liceul din Belgia? Pai nota ta de 9(bravo tie) nu e NIMICA in Belgia. Acolo studenti sunt chiar extrem de destepti. Cei mai destepti studenti din Europa provin de acolo.

SUA: Hahaha, trebuie sa rad. Ai auzit vreodata de Harvard, MIT, Princeton,Yale,Brown etc?

//Urmatorul atac gratuit adus poporului Roman il voi sanctiona. Iti promit

Zici ca esti Mihai Viteazul. Macar Mihai cunostea situatia romanilor, cand tu habar n-ai pe ce lume traiesti...

Edited by SteauaB

Aloooooo!!!

Tocmai ca e fix invers saracule!

Nota mea de 9 face cat 1000 de A-uri de-ale lor.

Ce dovezi ai ca, doar ca scolile alea au nume mari, americanii sunt destepti?

Prietene, la toate universitatile alea vin oameni din lumea intreaga. Majoritatea americanilor studiaza la Community College. Stii ce e aia? Aia e facultatea de cartier din fiecare oras. Acolo merg toti cei care vor sa faca o facultate. :D

Adica majoritatea.

Si stii de ce majoritatea?

Pentru ca majoritatea americanilor nu isi permit sa plateasca taxele la universitatile enumerate de tine.

Majoritatea celor care intra acolo, intra pe burse.

Si mare parte din cei care intra pe burse, intra pe burse de sport: Wrestling, Basket, Baseball, Football, chiar si Soccer si multe altele.

Oooo...da' tu nu stiai asta. Pentru ca pe youtube nu spune asta.

Pe youtube nu spune cat de specializati sunt americanii. Pe youtube nu spune ca toti acei mari CEO de companii multinationale care sunt dati afara, ajung la McDonalds. Stii de ce ajung la MickeyD's? Pentru ca boii aia sunt limitati. Au invatat toata viata un domeniu si, daca ii pui sa faca altceva, dau chix.

Dar hai sa ma dau mare.

Cam ce as putea eu sa fac?

Ia sa vedem...Jurnalism, economie, arheologie.(am lucrat pana acum in aceste domenii) As putea sa fiu profesorde istorie(nu o sa fiu), as putea sa merg si la criminalistica pentru ca imi permit cunostintele de chimie, biologie si fizica.

Si ca mine sunt multi altii in Romania.

Numai ca tu nu ai de unde sa stii asta. Pentru ca tu nu stai in Romania. Tu postezi din Suedia si incerci sa te dai smecher si in toutch cu tot ceea ce inseamna Romania.

Universitatea Babes Bolyai din Cluj e recunoscuta la nivel European si mondial. Si in Cluj si in Bucuresti vin straini din toata lumea ca sa invete.

Avem printre cei mai buni doctori din lume, metematicieni, oameni de stiinta, etc.

Noua ne lipsesc doar conditiile. De aia majoritatea rezidentilor vor sa plece in strainatate cand termina.

Eu nu compar scoala din Romania cu cea din Belgia. Nu are rost.

Eu compar belgienii cu Romanii. Si belgienii sunt mult, foarte mult in urma noastra.

Zici ca 10% sunt analfabeti in Belgia? Vrei sa stii care sunt cei 10%? Imi pare rau, imigranti romanii, sau macar o parte din ea..

Mai zic si ca tu esti analfabet. Si prin ce ai scris mai sus, mi-ai demonstrat ca am dreptate.

Repet, scuteste-ne de ideile tale preconcepute. Daca nu aduci argumente clare, mai bine nu posta!

ESTI VAI DE CAPUL TAAU!!!.

Eu sincer n-am chef. Zici ca Universitatea din Romania e nivel de international? Tu habar n-ai pe ce lume traiesti.

Sincer, Adrian. Esti prea nationalist...

Link: http://www.plant-biology.com/top-50-Europe...niversities.php

Unde e Universitatea din Bucuresti sau Cluj?

Edited by SteauaB

Toata lumea zice ca SteauaB vorbeste prostii. SteauaB zice ca lumea vorbeste prostii. Hmm, oare cine-i prostu'?

Toata lumea zice ca SteauaB vorbeste prostii. SteauaB zice ca lumea vorbeste prostii. Hmm, oare cine-i prostu'?

Eu nu zic ca lumea vorbeste prostii..

Dar romanii in general nu vor sa accepte realitatea.

"Suntem cei mai despteti, cei mai frumosi, cei mai "dotati", cei mai talentati, bla bla bla"...

Nu vezi ce revoltat e Adrian? Eu vorbesc mereu de realism si de realitatea.

De parca tu citesti mai bine. Lumea zice ca "nu suntem cei mai prosti" si tu intelegi "suntem cei mai destepti".

Lasa-l ma in pace. Nu vezi ca nu se poate cu el?

El nu stie sa vorbeasca, sa scrie si sa citeasca si de aia toti trebuie sa fie ca el. El nu a facut inca o facultate si vorbeste despre facultati.

El vorbeste mereu de "antitehnici" si "realism".

Dar ma Ronnie. Sa stii ca are dreptate.

Noi suntem prosti ca intram cu el in vorba.

Omul asta, fara argumente, vine si arunca in stanga si in dreapta cu prostii si noi ii raspunde.

Prostia e contagioasa.

Eu zic sa ne tinem cat mai departe de el.

Repet.

Pentru toata lumea.

SteauaB posteaza din Suedia. Nu are nici o legatura cu Romania.

De fiecare data cand posteaza, posteaza fara argumente si fara dovezi.

Vedeti afirmatia lui cu "peste 60% din studentii romani sunt analfabeti!"

Ignorati-l!