Daniel-Ionut

Liverpool - Steaua 4-1 (1-1)

291 posts in this topic

UEFA Europa League

Joi, 16 septembrie 2010, ora 22:05, Pro TV

Liverpool FC - FC Steaua Bucuresti

Echipe probabile:

Liverpool - Reina - Johnson, Carragher, Skrtel, Agger - M. Rodriguez, Gerrard, Poulsen - Lucas, Babel, Jovanovic

Steaua - Tatarusanu - Emeghara, Abrudan, Alves, Latovlevic - Nicolita, Radut, Anghelov, Tanase - Stancu, Kapetanos

Forza Steaua! :oleole:

Subordonare totala! :)

Sper sa nu pierdem rau,cine stie,s-ar putea sa menajeze englezii ceva jucatori pentru derby-ul cu United...

p.s. Daniele,Lucas e inchizator,un fel de Lovin de la Liverpool! :) Nu joaca ala aripa...

"Platesc chiar si o amendă dubla numai să fac schimb de tricouri pe Anfield cu Torres sau cu Gerrard" - Dodel Tanase

La asa mentalitate de capitan va dati seama ce gandesc ceilalti componenti...Imi amintesc cum Vali Badea se ruga de jucatorii Realului doar doar mai schimba un tricou cu alde Raul&comp. Si cum si-a vandut apoi ceasul facut cadou de Jiji Fernandel...unde nu-i cap vai de picioare. Asta e nivelul mental si de profesionalism care anima echipa noastra in prezent...sa mai ai pretentii - ca suporter - sa vezi la ei dorinta de castig si de afirmare internationala? No way!

Si, daca adaugam la astea faptul ca trimisul special pentru a-i spiona pe cei de la Liverpool a fost Leo Strizu, atunci avem completat tabloul neputintei si incompetentei. Vor face doar act de prezenta. Parerea mea.

p.s. Daniele,Lucas e inchizator,un fel de Lovin de la Liverpool! :) Nu joaca ala aripa...

Este echipa facuta de Prosport.

Care-i faza cu subordonarea, sa-mi explice si mie cineva ca n-am fost pe faza.

Cat despre meci, mie mi-e rusine ca echipa constipata a lu' Gigi si Ilie va ajunge pe Anfield. Bine c-a revenit Banel sa mai pedaleze pe bicicletele lui fara lant, ca altfel chiar eram de rasul lumii.

Este echipa facuta de Prosport.

Ok.Atunci nu ma mir!

Care-i faza cu subordonarea, sa-mi explice si mie cineva ca n-am fost pe faza.

Pai Ilie tot se folosea de asta in declaratii,ca Steaua "trebuie sa isi subordoneze adversarul tot timpul".Sau ca joaca "un fotbal total"... :)

De aici am mai facut si noi cate-o gluma.

Eu cred ca pe Liverpool ii doare fix in pix de europa league.......

Or sa bage totusi majoritatea titularilor,e inceput de sezon,nu se pune problema de odihnit,poate in retur

pronostic 1-0 din prima repriza,Steaua maxim 1 sut pe poarta

Au revenit catastrofele Banel si Tanase. E bine, inseamna ca vom lua mai multe. :bananadance:

Mizez pe un 4-0 :ike:

Au revenit catastrofele Banel si Tanase. E bine, inseamna ca vom lua mai multe. :bananadance:

Mizez pe un 4-0 :ike:

Ma intreb...capitanul nostru Dodel...in ce limba se va intelege cu arbitrul? In scuipinola?

Edited by zamainmenu

la cat de curajos e Ilie in interviuri, si la cum declara el ca merge la Liverpool la victorie, cred ca luam un 5-0 scurt, sau poate 5-1 (gol Stancu). daca ii vine cumva ideea geniala sa joace iar cu 8 fundasi, luam probabil intre 5 si 10 goluri.

nu e o tragedie zice Ilie daca nu scoatem un rezultat mare. adevarul e ca in editia asta de europa league orice scoatem mai bine decat 6 meciuri pierdute la zero este o performanta.

revenind la Banel si tanase, cu rebuturile astea doua misiunea lui Ilie e si mai usoara. acum are ALIBI, ca tot e el mai tuciuriu...

Ce sunteti atat de pesimisti?Ii subordoneaza Geraldo si Abrudan pe Babel si Ngog de nu se vad! :thumbup: Sa nu mai zic ca ii rezlova TOTAL Bicfalvi si Radut pe Gerrard,Lucas,mai stiu eu..si a,Liverpool va juca cu 3 atacanti!

Comentariu de pe sectiunea identica a forumului celor de la Liverpool.

I'd play the very strongest team we can field. The players don't need or deserve resting.

:unsure:

fratilor nush da eu stiu ce poate Steaua si in vremurile lor bune pot sa :| dea macar 1 gol acolo ;) sa speram

Ai dreptate! Putem da un gol cu siguranta. Ceva in genul 5-1 cum spunea cineva mai sus! :)

Citesc comentariile voastre si nu imi vine sa cred... ori nu depasiti 13-14 ani , ori NU sunteti stelisti A D E V A R A T I ... in fine , nu vreau sa intru in discutii.

Liverpool-Steaua 1-1

ps: Steaua are o echipa excelenta ...numai ca nu prea au experienta

Bafta joi pentru Ilie si pentru jucatori

Si apropo , cred ca ar fi cazul sa il ''subordonati'' pe ''cioban'' cu cap , nu prin ''țaranisme''

START la injuraturi , ca asa sunteti invatati , sunt pregatit sa le indur

1-1????????????? Da tare rauuuuuuuuuuuuu asta!!!!!!

Totdeauana ma inveselesc userii ca tine!!!!

Vezi ca de joi nu o sa mai apari pe aici!!

De ce o sa ma intrebi tu!!!! Simplu, vei sta sa-ti lingi ranile, tu si toti optimistii astia incurabilibili de pe site.......cand o sa va treziti, cand o sa incepeti sa ganditi si voi un picut....... nu mult, SIMPLU NICIODATA!!!!!!!

Adica ne bate Unirea cu 1-0 si tu visezi la 1-1 , INCREDIBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cand o sa citesti mai atent forumul asta o sa constati spre marea ta surprindere ca nu ii injuram pe cei ca tine...pur si simplu ne e mila ca exista oameni care nu vad realitatea.

Si asa cum zicea un coleg mai sus...tu ai curaj sa pui 200 RON la pariuri pe scorul ala?

Citesc comentariile voastre si nu imi vine sa cred... ori nu depasiti 13-14 ani , ori NU sunteti stelisti A D E V A R A T I ... in fine , nu vreau sa intru in discutii.

Liverpool-Steaua 1-1

ps: Steaua are o echipa excelenta ...numai ca nu prea au experienta

Bafta joi pentru Ilie si pentru jucatori

Si apropo , cred ca ar fi cazul sa il ''subordonati'' pe ''cioban'' cu cap , nu prin ''țaranisme''

START la injuraturi , ca asa sunteti invatati , sunt pregatit sa le indur

Nu prea vad de ce te-ar injura cineva,avand in vedere ca ti-ai exprimat opinia intr-un mod civilizat.Este opinia ta,astfel cum acele scoruri sunt opiniile altor useri.

Si Steaua nu are echipa buna.Asta nu e opinie,e prea realista. Pentru ca a adus jucatori mediocri,dar tineri si promitatori si a adus jucatori mediocri,batrani si compromitatori( :D ). Si pentru ca mai ii avem din "garda veche"(LOL) pe Tanase,si Banel,genii in materie de fotbal si de matematica superioara(uite o opinie personala).

Avem fotbalisti buni,este adevarat,insa putini si cu mult sub ce se cere unei sperante optimiste in meciul cu Liverpool.

Un Tatarusanu:

Hai sa fim sinceri, Romania nu a stat niciodata bine la portari, chiar si in perioadele ei de glorie. N-am avut niciodata vedede pe acest post - Lung era un portar inalt, lent, si fara priza la balon, Duckadam, in afara momentului de eroism de la Sevilla era un portar decent si macinat de accidentari, iar de Prunea si Stelea sa nu mai comentam. Oricum, cei mentionati par a fi mai buni decit ce putem gasi acum. Lobont e clar depasit, cred ca si el e surprins de convocari, pentru ca, practic, ar fi trebuit sa spuna adio nationalei din momentul in care a acceptat sa fie al treilea portar la Roma. Pantilimon poate sa ajunga un portar decent, in stilul lui Lung, dar inca e prea nesigur. Tatarusanu mi-a placut de cind l-am vazut intr-un meci al nationalei de tineret cu Anglia, in care a aparat tot ce se putea, si mai ii si dribla pe aia prin aparare. Din pacate a trecut printr-o perioada mai slaba, din care sunt semne ca ar fi iesit. E stilul de portar bun, dar care poate face gafe oribile. Sincer, el mi se pare singurul de viitor. In rest, cam nimic.

Un Bogdan Stancu:asta e bun.Nu ai ce comenta,o baga in plase,joaca frumos,e lent si tot face alunecari dupa mingi,surprins fiind de cateva ori in noul sezon in jumatatea noastra,luptand ca un inchizator.

Si o tinta pentru Steaua ar fi nivelul MEDIU in fotbalul modern.Wolfsburg,Panatinaikos,Porto,Totenham.Nu te bati cu Grasshoper si vrei cu Liverpool,insa nu ai cum sa sari peste 20 de trepte.

Echipa lui Ilie Dumitrescu a fost UMILITA la Zurich,nu altceva.De ce nu ar putea Liverpool sa ne bata la 8,9 goluri diferenta?Nu mai aburi cu 3-0,ca asa puteau si Zurich sa ne bata,iar Liverpool e una dintre cele mai puternice echipe la nivel mondial.