Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - U Craiova 2-1 (0-0)

275 posts in this topic

Am castigat si cam atat,nimic mai special.Problema e ca ne-a ajutat arbitrului foarte mult,pentru ca la 2-0 se cam termina meciu' pentru Steaua.Cred ca daca nu erau 23.000 de oameni echipa numai avea forta sa intoarca de la 0-1.Cel putin la tribuna a-2-a la 1-0 pt prazari lumea deja incepuse sa isi piarda rabdarea,mai ales ca in primul sfert de ora din a-2a repriza Steaua n-a jucat nimic.Sper ca la urmatoarele jocuri sa schimbe ceva,ca aseara au fost multe greseli

steagcruce.gif

Edited by [email protected]
Scrie cu fontul initial!

Bravo la toti cei care au fost la meci, ati creat o atmosferă demnă de numele Stelei. Bravo!.

Ce tine de meci, am fost peste Craiova, care s-a aparat 65 de minute, Silviu Scurt Jr. tragea din prima repriză de timp. Piturcă trebuie să se gindească cum să schimbe sistemul, pt că Szekely s-ar integra mai mult ca perfect in ce doreste el să facă acum, doar că problema este in Banel. O idee ar fi să-l scoată din circuit pe Pacurar, Banel trece pe stinga, Tanase in centru alaturi de Raduț si apare loc liber pe dreapta pt Szekely. (oricum Piturcă nu-l scoate pe Banel din echipă) asa o formulă ar fi ok la meciurile de acasa pt a face spectacol si a cîștiga TOATE meciurile din Ghencea, in deplasare s-ar putea de jucat, aceeasi formula doar că fară Radut dar cu Anghelov. Presimt că Anghelov si Stoica vor face un super blocaj la centrul terenului.

Dar să revenim la meciul de ieri. Dintre cei slabi, pot să-i numar pe Latovlevici chiar dacă a fost co-autor la golul 2.

Emeghara, a pierdut cite dueluri a avut cu M. Costea.

Pacurar nu cred că merită un loc de titular.

În rest, bravo Steaua si mă repet, Bravo celor 25.000 de suflete care au strigat neincetat: "FORȚA Steaua"

Eu cred ca printre cei slabi s-a numarat si Abrudan,care a pierdut cateva mingi foarte usor pe la mijlocul terenului,noroc cu Geraldo care a fost exemplar,dupa parerea mea unul dintre cei mai buni de pe teren.

Edited by [email protected]

Eu cred ca printre cei slabi s-a numarat si Abrudan,care a pierdut cateva mingi foarte usor pe la mijlocul terenului,noroc cu Geraldo care a fost exemplar,dupa parerea mea a fost unul dintre cei mai buni de pe teren.

Dap, my fault, Abrudan tot are partea lui din vină mai ales la golul nevalidat al Oltenilor, unde se chinuia să-l ajungă pe Costea..

Geraldo chiar a impresionat, placut.

@MoWeed, el nu a gafat, nu a facut marcaj suficient, + că a fost un pic faultat de Iliev, dar nu asta conteaza restul partidei a fost stilp in aparare. nu stiu dacă a pierdut vreun duel.

Edited by BNQ

Pe mine m-a deranjat cel mai tare ca a fost lasat Kapetanos pt a doua oara consecutiv in afara lotului ca vezi nu a facut pregatirea cu echipa ... omul a avut o pauza saptamana dupa mondial, sa uita ca el a plecat in cantonamentul Greciei cu o etapa inante de final si sunt sigur ca a facut acolo destula pregatire ... Stancu este un atacant bun la finalizare insa nu este un atacant de careu, nu unul pt sistemul 4-1-4-1, s-a vazut asta si aseara cand se incercau centrari si nu putea sa ajunga la minge intre doi fundasi olteni, cel mai bine ar fi sa joace 4-4-1-1 cu Kape varf si Stancu in spatele lui si sunt sigur ca o sa fie alta treaba atunci.

Legat de golul neacordat la olteni, putem vorbi de o eroare de arbitraj, in nici un caz nu cred ca a fost furaciune cum au altii nesimtirea sa spuna prin alte parti, exista o diferenta intre ce s-a intamplat aici si ce s-a intamplat la golul 2 al spurcatiilor cu Astra cand offside-ul la Cristea s-a vazut si din avion ... in plus de asta, numai cu Craiova tin minte ca am fost furati in timp, in multe feluri, asa ca de data asta parca s-a mai intors roata vietii

Statistica afisata de BNQ reflecta cel mai bine ce s-a intamplat pe teren, Steaua a dominat insa in mare parte steril, oltenii au avut doua faze de poarta, la cea cu golul a fost dubla greseala in aparare, Geraldo a gresit in duelul cu Iliev si Tatarusanul nu a iesit pe centrare, la faza offside-ului a fost iar o aparare visatoare in conditiile in care Prostea cel mic a scapat singur acolo

Mingi jucat in careu Steaua: 46, cat de bine era daca aveam un Kapetanos acolo ...

Echipa a mai inceput sa mai miste ceva fata de sfarsitul anului trecut insa e departe de ce ar trebui sa joace o echipa ce se vrea campioana, o echipa care vrea sa faca ceva in Europa League, poate ca odata cu reveniriile lui Szekely si Kapetanos, vom creste mai mult in joc

Legat de golul neacordat la olteni, putem vorbi de o eroare de arbitraj, in nici un caz nu cred ca a fost furaciune cum au altii nesimtirea sa spuna prin alte parti, exista o diferenta intre ce s-a intamplat aici si ce s-a intamplat la golul 2 al spurcatiilor cu Astra cand offside-ul la Cristea s-a vazut si din avion ... in plus de asta, numai cu Craiova tin minte ca am fost furati in timp, in multe feluri, asa ca de data asta parca s-a mai intors roata vietii

eu inteleg ca esti stelist dar sa zici ca la golul lui Dinamo ca si la golul craiovei a fost ofsaid nu mai are nici o legatura cu realitatea. probabil te-ai uitat la alte faze sau habar nu ai ce e ala ofsaid.

in prima repriza nu prea am jucat,de fapt cred ca acest 4-1-4-1 nu prea ni se potriveste.Stancu era izolat in fata,nu e de virf impins.el joaca mai bine intr-un sistem cu 2 atacanti.sper sa nu-l dea afara pe Kape,avem nevoie de el acolo.in schimb Pacurar nu prea are ce cauta la noi.aseara cred ca trebuia introdus Surdu mult mai devreme,nu ca ar fi o mare scula si asta dar s-a vazut imediat o schimbare a jocului nostru dupa ce am trecut la 4-4-2.eu ii astept pe Skelely si Kape.si ne-ar mai trebui totusi un portar de valoare....la golul doi al oltenilor a gresit mult si Tatarusanu ca nu a iesit mai devreme la minge,avea tot timpul din lume sa respinga.

Legat de golul neacordat la olteni, putem vorbi de o eroare de arbitraj, in nici un caz nu cred ca a fost furaciune cum au altii nesimtirea sa spuna prin alte parti, exista o diferenta intre ce s-a intamplat aici si ce s-a intamplat la golul 2 al spurcatiilor cu Astra cand offside-ul la Cristea s-a vazut si din avion ... in plus de asta, numai cu Craiova tin minte ca am fost furati in timp, in multe feluri, asa ca de data asta parca s-a mai intors roata vietii

Acolo n-a fost offside. Golul de 2-1 a fost perfect regulamentar!

Dap, my fault, Abrudan tot are partea lui din vină mai ales la golul nevalidat al Oltenilor, unde se chinuia să-l ajungă pe Costea..

Geraldo chiar a impresionat, placut.

@MoWeed, el nu a gafat, nu a facut marcaj suficient, + că a fost un pic faultat de Iliev, dar nu asta conteaza restul partidei a fost stilp in aparare. nu stiu dacă a pierdut vreun duel.

Noi doi cred ca ne-am uitat la cu totul si cu totul alt meci. Spune-mi si mie prin ce a impresionat Geraldo mai exact? Si cum adica nu a gafat la gol, cum adica a fost faultat? Cum poti ma sa spui asta cand el e cel ce a incercat sa-l placheze pe Iliev, si cu toate astea bulgarul tot a dat cu capul?

Cel mai bun jucator al Stelei cred ca a fost Emeghara. Isi merita locul in echipa de start. Iar Radut sau Raduta, nu stiu exact care-i numele lui, marele jucator tehnic si inteligent care tine cu Steaua de mic, ce a facut pe teren?

Doamne, vreau sa treaca timpul cat mai repede sa uit acest rahat de meci. Sa uit secventele cu "suporterii" Stelei aplaudandu-l la scena deschisa pe becaly, sa uit declaratiile acestuia, sa uit golul anulat Craiovei, sa uit de "suporterii" Stelei care s-au ingramadit sa-l pozeze pe noul capitan la primul sau meci in Ghencea din acest campionat, sa uit de tot.

cred ca ai dreptate Andrei.ai vazut alt meci :))) daca si Emeghara a jucat bine lasa-te :))

Sa ma las de ce? Nu am vreo meserie sau vreun job ca sa ma pot lasa de el. Si da, Emeghara a jucat bine. Dar sunt convins ca dupa parerea ta Banel Nicolita sau Radut ala au fost cu mult peste Emeghara. In meciul pe care l-am vazut eu insa nu a fost asa.

nam zis de Banel nmk :)) dar Radut a jucat fotbal fata de Emeghara care nu a dat o centrare buna in tot meciul.Tot ce datea se ducea numai in adversar.Explicami si mie asta :) asa se joaca?

Ok, nu are rost sa o reluam. Radut ala a jucat fotbal, desi eu unul nu l-am vazut pe teren, iar Emeghara a centrat numai in adversar (?). Doar asa ca idee totusi, tu vrei ca Emeghara sa fie un fel de Sergio Ramos al Stelei? Sa faca legea unde vrea el pe banda lui si sa centreze pe capul lui Bogdan Stancu? Daca asta vrei, afla ca Steaua nu e Spania, Craiova nu e Chile sau Honduras, iar Emeghara nu e Sergio Ramos.

nu e sergio ramos dar prima,a doua,a treia,a patra centrare nu a trecut de adversarul lui direct.

Edited by S.Mariuss

A fost o atmosfera frumoasa,peluzele nu s-au oprit din cantat si tribunele i-au ajutat...eu am fost in tribuna a 2-a.Sper sa mearga in continuare echipa si sa se perfectioneze de la meci la meci,Forza Steaua!

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI! :steag_sah_mic::hai_steaua:

Noi doi cred ca ne-am uitat la cu totul si cu totul alt meci. Spune-mi si mie prin ce a impresionat Geraldo mai exact? Si cum adica nu a gafat la gol, cum adica a fost faultat? Cum poti ma sa spui asta cand el e cel ce a incercat sa-l placheze pe Iliev, si cu toate astea bulgarul tot a dat cu capul?

Cel mai bun jucator al Stelei cred ca a fost Emeghara. Isi merita locul in echipa de start. Iar Radut sau Raduta, nu stiu exact care-i numele lui, marele jucator tehnic si inteligent care tine cu Steaua de mic, ce a facut pe teren?

Doamne, vreau sa treaca timpul cat mai repede sa uit acest rahat de meci. Sa uit secventele cu "suporterii" Stelei aplaudandu-l la scena deschisa pe becaly, sa uit declaratiile acestuia, sa uit golul anulat Craiovei, sa uit de "suporterii" Stelei care s-au ingramadit sa-l pozeze pe noul capitan la primul sau meci in Ghencea din acest campionat, sa uit de tot.

Probabil avem o altă mentalitate, din această cauză avem pareri diferite.

Pe mine Geraldo m-a impresionat, pacat că nu am niste cifre, dar a cîștigat toate duelurile la cap, a scos vreo 3 centrari din alergare, l-a facut pe Dina să fie inexistent pe teren, parerea mea.

Din cite am observat la golul 2, Geraldo a gafat, el a ramas in urma lu' Iliev, dar avea prin-planul, cind a incercat să se ridice să ajungă primul la balon, Iliev s-a lasat pe el, si i-a blocat saritura, eu asa am vazut. Desigur că iar pot să gresesc :)

Emeghara a fost bun in partea secunda cind Costea a trecut pe partea lu' Latovlevici, in prima parte, l-a scapat de 2-3 ori pe Misa... :)

De acord cu tot tam-tam-ul facut de pupincuristi, dar ei vor pupa vesniq, asta e.

Eu personal, astept mai repede să revină Szekely, imi este dor de el :)

nam zis de Banel nmk :)) dar Radut a jucat fotbal fata de Emeghara care nu a dat o centrare buna in tot meciul.Tot ce datea se ducea numai in adversar.Explicami si mie asta :) asa se joaca?

Invata sa scrii.Imi place Radut,insa in meciul cu oltenii nu a fost in apele lui.Eme a fost mai bun.Oricum,Nicolita(capitan?ce oroare) e cel mai slab din echipa.Strica tot jocul echipei.Dar na,alearga.Mare noroc a avut asta in viata lui...

Pe Banel nu-l mai scoate nimeni din echipa. :( Nu cred ca Szekely va reusi asta,am inteles si ca nu prea-l place Piturca...

In principiu echipa a mers destul de bine(fata de campionatele trecute),am pasat,am m vazut si un dribling din cand in cand...sa nu mai zic de posesia zdrobitoare.

Din pacate avem si multe minusuri,dar sunt normale pt ca avem f multi jucatori noi.....oricum eu zic ca suntem pe drumul cel bun!

Forza Steaua!!!

Minusurile alea sunt doar la Balan3L

Edited by iNsTiGaToR

FC Steaua Bucuresti multumeste tuturor suporterilor sai pentru atmosfera senzationala creata in Ghencea la meciul cu Universitatea Craiova si ii asteapta in numar la fel de mare si la urmatoarele partide de pe teren propriu. Impreuna suntem foarte puternici!

eu inteleg ca esti stelist dar sa zici ca la golul lui Dinamo ca si la golul craiovei a fost ofsaid nu mai are nici o legatura cu realitatea. probabil te-ai uitat la alte faze sau habar nu ai ce e ala ofsaid.

dupa nick imi pare ca tii cu baietii din floreasca ... ce am vrut eu sa spun este ca la Dinamo a fost offside acolo, Cristea se afla clar in afara jocului in momentul in care Torje, sau care era ala, a primit pasa pe dreapta, creandu-si astfel un avantaj, la olteni nu a fost offside, dar a fost o eroare de arbitraj, asta am spus si am subliniat ca nu poate fi invocat faptul ca i-a furat pe fata pe olteni, de altfel dupa cum am mai spus, Steaua a patit-o de multe ori asa in meciurile cu prazarii si de data asta s-a intors roata vietii

In sfarsit am ajuns si eu pe Ghencea , ca nicaieri nu e ca in Templu si am prins o atmosfera incendiara ... mi-a placut enorm si ma bucur ca am revenit de la 1-0 din nou parca e mai mare placerea atunci cand esti condus si revii . La 1-0 dupa golul anulat a inceput tot stadionul sa cante a fost ceva de nedescris ... sa speram ca asa o sa fie la fiecare meci stadionul plin si Steaua incurajata la maxim , fiindca daca nu erau suporteri la meciul cu Craiova sincer nu cred ca mai revenea ;):oleole::hai_steaua::steag_sah_mic:

daca nu erau suporteri la meciul cu Craiova sincer nu cred ca mai revenea

That's the point...

Sign in to follow this  
Followers 0