Virgil

U Cluj - Steaua 1-2

262 posts in this topic

da,doar 350 dupa ultimele discutii.

am fost la stadion azi la alba iulia si am cerut bilete in sectorul stelist si mi s-a transmis ca nu se poate ca toate biletele au fost trimise la Bucuresti ( 350 ). in aceste conditii cum pot eu, un stelist din provincie sa-mi iau bilet in sectorul stelist la meci??

Astepti pana la venirea baietilor din Bucuresti (in ziua meciului) sperand ca vor veni mai putini de 350 din Bucuresti :)

vei cumpara de la intrarea in sectorul pe care il vom ocupa(Tribuna 1-sectoarele 8-11),inaintea meciului.

dar in cazul in care nu se va reusi suplimentarea celor 350,sunt sanse mici sa mai ramana bilete pentru cei din afara bucurestiului.

Edited by rezistenta_ultras

vei cumpara de la intrarea in sectorul pe care il vom ocupa(Tribuna 1-sectoarele 8-11),inaintea meciului.

dar in cazul in care nu se va reusi suplimentarea celor 350,sunt sanse mici sa mai ramana bilete pentru cei din afara bucurestiului.

Ok, am inteles...mersi si sper sa mai suplimenteze si mortii aia de la u Cluj nr de bilete, ca mi se pare aberant sa dai doar 350 de bilete stelistilor. Is curios cand o sa joace cu dinam0 cate bilete o sa aibe javrele la dispozitie...

Mai nou, a semnat si Niculescu cu U.

Inca un motiv pentru care trebuie sa castigam la Alba iulia. :D

normal ar trebuie sa ne dea 5% din capacitatea stadionului dar se stie ca organizatorul u Cluj nu vrea sa fim noi suporterii stelisti prea multi RUSINE sa va FIE alba-iulia&Cluj sclavi lui Borcea

normal ar trebuie sa ne dea 5% din capacitatea stadionului dar se stie ca organizatorul u Cluj nu vrea sa fim noi suporterii stelisti prea multi RUSINE sa va FIE alba-iulia&Cluj sclavi lui Borcea

ne-au dat 5%.

350 inseamna 5% , dar se puteau si mai multe .

asta e , poate se schimba ceva pana duminica .

Cei ce nu au bilete in sectiunea stelista sa-si cumpere bilete pe langa chiar daca vor fi langa gard nu cred ca vor sari cetatenii sa-i bata :)

Ce-ar fi daca ai lasa sa dea sfaturi doar cei care sunt in masura ?

Edited by RobYnho

350 adica doar 7000 de locuri nu cred asa ceva,am fost pe stadionul CETATE are mai mult capacitatea,oricum sectorul ros-albastru va fi FULL sunt destui ardelenii prin preajma+cei din Bucuresti+provincia(doar cativa restul doar prezenti mai mult la meciurile de acasa ) Totusi la primul meci acasa vom umple Ghencea :steag_cruce_invers: mie dor de Steaua !!! voua?Stadionul Cetate-Alba Iulia nornal ca 5% ne au dat din locurile pe scaun dar stadionul poate gazdui in jur de 20.000,tabela de marcaj este in sectorul ardelenilor!De la gara se ajunge pe jos,cu taxi,autobuz sau troleu.

Edited by TURKU

stadionul are 7000 de locuri pe scaune, deci doar acestea sunt luate in calcul(sau ma rog, portiunea de stadion deschisa publicului)

Va avertizez nu stiu cum ii stadionul dar daca nu aveti bilete in sectiunea Stelei nu mergeti cu tricouri etc acolo galeria lui U este foarte periculoasa is nebuni! :)) si ar putea iesi bataie!Deci stati la locul vostru nu vrem nici unu dintre noi sa ii streicam debutul lui Piturca cu bataii.

Edited by FCSBKiDo

Va avertizez nu stiu cum ii stadionul dar daca nu aveti bilete in sectiunea Stelei nu mergeti cu tricouri etc acolo galeria lui U este foarte periculoasa is nebuni! :)) si ar putea iesi bataie!Deci stati la locul vostru nu vrem nici unu dintre noi sa ii streicam debutul lui Piturca cu bataii.

ok.o sa anunt lumea.

Uuuuu... MOBILIZAREA! :unsure:

In primul rand tin sa va salut. Sunt nou pe aici.

In al doilea rand tin sa mentionez ca desi e o nou promovata, echipele mari mai mereu s-au incurcat cu echipele slabe ... sa nu uitam meciul Stelei din returul campionatului ... cel cu Ceahlaul Piatra Neamt. Nu ar trebui sa ne culcam pe o ureche. Sper doar sa batem, indiferent de scor. Forza Steaua !

despre bilete la meci stie careva ceava

Biletele in sectorul oaspetilor se vor da la intrare de catre cei veniti din Bucuresti. Avand in vedere numarul limitat (350) pe care acestia l-au primit, sunt destul de putine sanse sa ramana pentru toti. Ideal ar fi sa va procurati, fiecare, bilete langa sectorul rezervat oaspetilor. Toate cele bune!

S-au vîndut toate biletele

Sosirea Stelei la Alba Iulia pentru meciul de duminică impotriva lui U Cluj a stîrnit un interes enorm. Toate biletele tipărite pentru acest meci, peste 8.000, au fost deja epuizate, iar organizatorii au cereri de alte 10.000. "Ne gîndim să mai scoatem bilete, exclusiv pentru acest meci, in locurile unde aveam de gînd să vindem abonamente. Oricum, a fost o nebunie la casele de bilete", a comentat unul dintre organizatori.

Duminică in tricourile vechi

Steaua anunțase luna trecută că va modifica in sezonul care urmează echipamentul in care echipa va evolua in meciurile din deplasare. Cu toate acestea, duminică, la Alba Iulia, Răduț și compania nu vor imbrăca un set nou, ci vor juca in șorturile și tricourile pe care Steaua le-a folosit in sezonul trecut in jocurile de acasă, cel in dungi roș-albastre. "Abia săptămîna viitoare vom prezenta noul model de tricouri pentru deplasare", a spus unul dintre șefi. Vechiul echipament de deplasare conținea șorturi și tricouri de culoare verde fosforescent.

:hmmm: Chiar ma intrebam ce-i cu echipamentul de nu l-au schimbat... in fine, sper sa scapam de vestele alea reflectorizante din deplasare.