Virgil

U Cluj - Steaua 1-2

262 posts in this topic

:steag_cruce_invers: gasesti in ziua meciului la casele de bilete/ori la bisnitarii.

M-am exprimat gresit!Bilete in galeria Stelei.Problema e ca nu am buletin de Bucuresti.Daca ma poate pune cineva in legatura cu cei care organizeaza deplasari,as fi foarte recunoscator!Sau macar cu baietii de la Sebes ca sunt sigur ca ei o sa fie prezenti in galerie la acest meci!Va multumesc anticipat!

sa nu subestimam clujul , si eu sper cum toti sperati la o victorie a Stelei , un debut de campionat de senzatie pentru Steaua , dar u Cluj a incurcat mai mereu echipele mari , oricum :steag_cruce_invers:

Incepem campionatul cu o victorie,de mult astept revansa in fata sclavilor astora dupa acea infrangere cu 2-1....

Branesti, Targu-Mures, Curtea de Arges in prima Liga, iar in ligile inferioare se zbat echipe ca Farul, Petrolul, UTA, Arges, Hunedoara etc, nu mai imi vin acum in minte.

Foarte curios as fi pe ce considerente ai introdus si Tg. Muresul in 'topul' asta. 

Foarte curios as fi pe ce considerente ai introdus si Tg. Muresul in 'topul' asta.

Stiu ca Targu-Mures un oras cu traditie, ASA... dar ca actualul club, FCM, este fondat in 2008, ar fi oare un motiv destul de bun?

Stiu ca Targu-Mures un oras cu traditie, ASA... dar ca actualul club, FCM, este fondat in 2008, ar fi oare un motiv destul de bun?

Nu prea. Nu vad ce relevanta are vechimea clubului.

Ha,ha!

Acum stim cu cine o sa tina Jonah cand vine Steaua la Targu Mures. Stelist adevarat indeed!

Ha,ha!

Acum stim cu cine o sa tina Jonah cand vine Steaua la Targu Mures. Stelist adevarat indeed!

Nu mai spune! Si cum ai tras concluzia asta uluitoare? 

Sunt chiar curioasa cum va decurge sezonul asta:)

U. Cluj - Gaz Metan Medias: 0-2 intr-un meci amical disputat astazi! :)

Eu tot raman blocat uneori cand vad ca echipe ca Branesti, Otopeni, Dacia Mioveni, chiar si Unirea Urziceni si Vaslui isi fac loc / si-au facut loc in prima divizie, pe cand echipe cu traditie si cu suporteri in spate (ceea ce nu prea vezi in RO: UTA, Corvinul, Petrolul, Sportul - bine astia cu mai putini suporteri :)- ) se zbat in mediocritate prin ligile inferioare.

Singura explicatie la care ma gandesc e ca e mult mai simplu, in cazul in care esti un miliardar de carton, sa "investesti" la Mioveni  decat la FC Arges (exemplu abstract), pentru ca acolo faci 2951010210221 de mii de manarii si cine plm se ridica impotriva ta? Aia 10 pustani care vin la stadion impreuna cu bunicii lor?

Trist... tare trist.

Salut revenirea lui "U" in prima Liga. Pacat de ei ca sunt sclavii cainilor  :puke:

Nu prea. Nu vad ce relevanta are vechimea clubului.

Cum sa nu aiba?Nu e vorba doar de oras.Asa,atunci ar fi cate o echipa in fiecare oras...

la Urziceni antrenor principal Mihai Stoica de la plecarea lui Dan Petrescu, Urziceni zic eu ca fani sia facut dupa castigarea campionatului si participarea lor in UCL , Ghencea a fost mereu plin cand jua Urziceni acolo, stiu e vb de nationalism , dar cu siguranta daca era Dinamo acolo era gol stadionu :))

Eu tot raman blocat uneori cand vad ca echipe ca Unirea Urzicenii isi fac loc / si-au facut loc in prima divizie, pe cand echipe cu traditie si cu suporteri in spate (ceea ce nu prea vezi in RO: UTA, Corvinul, Petrolul, Sportul - bine astia cu mai putini suporteri :) - ) se zbat in mediocritate prin ligile inferioare.

Salut revenirea lui "U" in prima Liga. Pacat de ei ca sunt sclavii cainilor :puke:

Edited by Alexbrasov

Steaua bate la Cluj. Salut venirea lui U in Liga 1. Sper sa ii incurce pe unguri.

Steaua 2 aka (Urziceni) bate ungurii. Bine asa...Imi amintesc de Para, Jair, Neaga si ceilalti 2-3 fosti stelisti.

Respect Urziceni

Mai Bucuresteni decat Steaua, Dinamo, RAPID

5 jucatori de la Steaua 3 de la rapid si galmaz... Super echipa...

Inapoi la U - Steaua (am facut off topic).

Sper sa vad o chipa compacata in aparare ca de la mijloc in sus stam bine.

Edited by Virgil

Sper ca echipa lui Piturca sa faca un rezultat bun sa incepem cu dreptul campionatul :X cred ca o sa ma duc la meci si daca sunt din Cluj dar bineinteles tin cu Steaua echipa mea de suflet :X:X:X :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:fular-campionii

Edited by FCSBKiDo

Branesti, Targu-Mures, Curtea de Arges in prima Liga, iar in ligile inferioare se zbat echipe ca Farul, Petrolul, UTA, Arges, Hunedoara etc, nu mai imi vin acum in minte.

FCM Bacau :">

"U" 0-2 Steaua.

Mui.e Cluj . ( "U" , CFR , BO.C )

Si eu sunt din Mures, dar nu ma atrage FCM deloc. Daca era vechea echipa ASA pe vechiul nostru stadion, da, mai zic ca o incurajam inafara de meciurile CU Steaua (anyway, avand in vedere ca acum e Fc Steaua nu e Steaua, HAI FCM! ).

dapz destule echipe BOMBE in Liga 1 nu stiu cum si-au facut gaura Urziceni,Vaslui,Branesti,Gaz Metan Medias(jocul echipei placut),Mioveni,Curtea de Arges(astia au vandut locul acuma),Sportul(da cu putini suporteri) iar echipe ca Farul Constanta[aproape Desfintata].Petrolul,Jiul,Uta sunt lasate sa se duca pe apa sambetei NASOL asta e Romania in 2010 :steag_cruce_invers: Noi sa fim sanatosi sa luam TITLUL 24 FORZA Steaua 2 solist batem la Alba-Iulia.

Edited by TURKU

Nu pune Sportul Studentesc in aceeasi oala cu Branesti sau Urziceni.

Respect Urziceni

Mai Bucuresteni decat Steaua, Dinamo, RAPID

5 jucatori de la Steaua 3 de la rapid si galmaz... Super echipa...

fa-ma sa inteleg, nu conteaza ce echipa este, cum joaca, etc.. ci cat de bucuresteanca este?:|

Boștină a devenit căpitanul lui "U" Cluj!

Ajunge MM la U? "În Cluj nu e decît o singură echipă, Universitatea"

site u cj

Nu cred ca ajunge MM la Universitatea Cluj.Sunt doar abureli de presa.Sigur,la ''U'' ar putea fi un proiect interesant,dar deocamdata parca le lipsesc jucatori si antrenori cu experienta la nivel inalt.

Victorie pentru Steaua?! E posibil,dar parca simt asa niste emotii pentru un nou inceput.Astept reactia suporterilor cel mai mult.

Sa nu va mai para rau ca unii sau altii nu sunt in Liga 1,ca daca nu era Steaua in Liga 1,ar fi ras multi provinciali.In afara de cine cumpara locul sau fuzioneaza,orice echipa care ajunge in primul esalon are meritul de a fi muncit pentru asta.

Daca va ajunge MM la U. Cluj, m-am lamurit ce fel de caracter are! Sper sa nu ajunga vreodata acolo!

A dat si el o declaratie la nervi dupa meciul cu CFR, ca in Cluj doar U exista, si au si aparut speculatiile.

Si, la o adica, n-are dreptate? Cati din fanii de azi ai chefereului stiau unde e stadionul lor acum 4 ani?

Si, la o adica, n-are dreptate? Cati din fanii de azi ai chefereului stiau unde e stadionul lor acum 4 ani?

Bine punctat ,imi place ca sustineti echipele cu traditie,chiar daca intre PETROLUL si Steaua mereu a fost o rivalitate ;

Cati din fanii de acu ai astrei ,stiau pana acu cum arata un pateu si o hartie de 10RON.

Edited by Daniel-Ionut
Nu ati ars pe nimeni :D