Maye

Europa League , 2010-2011

245 posts in this topic

Cea de-a doua competitie europeana si-a desemnat astazi primele doua tururi preliminare.

 

 

Turul 1 preliminar, 1 si 8 iulie 2010:

 

1 UE Santa Coloma (AND) v FK Mogren (MNE)

2 NK Olimpija Ljubljana (SVN) v NK Å iroki Brijeg (BIH)

3 Anorthosis Famagusta FC (CYP) v FC Banants (ARM)

4 FK Khazar Lankaran (AZE) v FC Olimpia Balti (MDA)

5 HNK Å ibenik (CRO) v Sliema Wanderers FC (MLT)

6 FC Tobol Kostanay (KAZ) v NK Zrinjski (BIH)

7 FC Ulisses (ARM) v Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)

8 FC Lusitans (AND) v FK Rabotnicki (MKD)

9 KF Tirana (ALB) v Zalaegerszegi TE (HUN)

10 FC Zestafoni (GEO) v SC Faetano (SMR)

11 NSÍ Runavík (FRO) v Gefle IF (SWE)

12 FC Torpedo Zhodino (BLR) v Fylkir (ISL)

13 Randers FC (DEN) v F91 Dudelange (LUX)

14 Portadown FC (NIR) v Skonto FC (LVA)

15 FC TPS Turku (FIN) v Port Talbot Town FC (WAL)

16 KR Reykjavík (ISL) v Glentoran FC (NIR)

17 Dundalk FC (IRL) v CS Grevenmacher (LUX)

18 Kalmar FF (SWE) v EB/Streymur (FRO)

19 Llanelli AFC (WAL) v FK Tauras (LTU)

20 JK Trans Narva (EST) v Myllykosken Pallo-47 (FIN)

21 FC Dacia Chisinau (MDA) v FK Zeta (MNE)

22 KF Laçi (ALB) v FC Dnepr Mogilev (BLR)

23 FC Shakhtyor Karagandy (KAZ) v KS Ruch Chorzów (POL)

24 FC Dinamo Tbilisi (GEO) v FC Flora (EST)

25 FC Nitra (SVK) v Győri ETO FC (HUN)

26 FK QarabaĂŸ (AZE) v FK Metalurg Skopje (MKD)

 

 

 

Turul 2 preliminar , 15 iulie si 22 iulie 2010 :

 

 

 

1 Cercle Brugge KSV (BEL) v FC TPS Turku (FIN) or Port Talbot Town FC (WAL)

2 Motherwell FC (SCO) v Breidablik (ISL)

3 HNK Å ibenik (CRO) or Sliema Wanderers FC (MLT) v Anorthosis Famagusta FC (CYP) or FC Banants (ARM)

4 FC Lausanne-Sport (SUI) v FK Borac Banja Luka (BIH)

5 KFK Šiauliai (LTU) v Wisła Kraków (POL)

6 Kalmar FF (SWE) or EB/Streymur (FRO) v FC Dacia Chisinau (MDA) or FK Zeta (MNE)

7 FC Utrecht v KF Tirana (ALB) or Zalaegerszegi TE (HUN)

8 ND Gorica (SVN) v Randers FC (DEN) or F91 Dudelange (LUX)

9 CS Marítimo (POR) v Sporting Fingal FC (IRL)

10 FK SÅ«duva (LTU) v SK Rapid Wien (AUT)

11 FK Ventspils (LVA) v FK Teteks (MKD)

12 OFK Beograd (SRB) v FC Torpedo Zhodino (BLR) or Fylkir (ISL)

13 FK Khazar Lankaran (AZE) or FC Olimpia Balti (MDA) v FC Dinamo 1948 Bucuresti (ROU)

14 JK Trans Narva (EST) or Myllykosken Pallo-47 (FIN) v UE Sant Julià (AND)

15 FC Videoton (HUN) v NK Maribor (SVN)

16 Brøndby IF (DEN) v FC Vaduz (LIE)

17 Stabæk IF (NOR) v KF Laçi (ALB) or FC Dnepr Mogilev (BLR)

18 Shamrock Rovers FC (IRL) v FC Ulisses (ARM) or Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)

19 IF Elfsborg (SWE) v FC Iskra-Stali (MDA)

20 KR Reykjavík (ISL) or Glentoran FC (NIR)

21 Maccabi Tel-Aviv FC (ISR) v UE Santa Coloma (AND) or FK Mogren (MNE)

22 FK Austria Wien (AUT) v NK Olimpija Ljubljana (SVN) or NK Å iroki Brijeg (BIH)

23 Llanelli AFC (WAL) or FK Tauras (LTU) v APOEL FC (CYP)

24 Molde FK (NOR) v FK Jelgava (LVA)

25 FC Zestafoni (GEO) or SC Faetano (SMR) v FK Dukla Banská Bystrica (SVK)

26 FC Honka Espoo (FIN) v Bangor City FC (WAL)

27 PFC Levski Sofia (BUL) v Dundalk FC (IRL) or CS Grevenmacher (LUX)

28 FC WIT Georgia (GEO) v FC Baník Ostrava (CZE)

29 FC Lusitans (AND) or FK Rabotnicki (MKD) v FC Mika (ARM)

30 FK Atyrau (KAZ) v FC Nitra (SVK) or Gyõri ETO FC (HUN)

31 FK QarabaĂŸ (AZE) or FK Metalurg Skopje (MKD) v Portadown FC (NIR) or Skonto FC (LVA)

32 Besiktaș JK (TUR) v Vikingur (FRO)

33 FC Differdange 03 (LUX) v FK Spartak Zlatibor Voda (SRB)

34 FC Dinamo Minsk (BLR) v JK Sillamäe Kalev (EST)

35 Valletta FC (MLT) v FC Shakhtyor Karagandy (KAZ) or KS Ruch Chorzów (POL)

36 FK Bakñ (AZE) v FK BuduÇnost Podgorica (MNE)

37 FC Tobol Kostanay (KAZ) or NK Zrinjski (BIH) v SP Tre Penne (SMR)

38 FC Dinamo Tbilisi (GEO) or FC Flora (EST) v NSÍ Runavík (FRO) or Gefle IF (SWE)

39 HNK Cibalia (CRO) v Cliftonville FC (NIR)

40 KS Besa (ALB) v Olympiacos FC (GRE)

 

 

 

 

Romania va avea 4 reprezentante in aceasta editie : Steaua, Dinamo , FC Timisoara si FC Vaslui.

 

Dupa cum ati vazut , javrele vor juca in turul 2 cu invingatorea dintre Lankaran si Olimpia Balti.

Forza Olimpia!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul as vrea sa joace cu Olympique Balti. Parca si vad la stiri titlu: "Au dat cu bata in balti"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numai moldovenii nu i-au scos.

 

Ar fi timpul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu , nu.

 

Nu e cu repetitie.

 

Azerii sau moldovenii inca nu i-au scos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eu vroiam sa pice cu islandezii :(

 

 

Si eu! :))

 

Ar fi ceva sa-i scoata si astia,dar nu prea cred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum a spus si Maye,forza Olimpia !!!

 

Mi-as dori ca Vasluiul sa faca o treaba buna.Celelalte nu ma intereseaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Group Stage:

50124.png

Club Atletico de Madrid(Spania)

 

Play-offs:

50129.png

AEK Athens FC(Grecia)

52683.png

Aston Villa (Anglia)

 

50043.png

Club Brugge KV(Belgia)

 

54266.png

CSKA Moskva (Rusia)

 

52758.png

BV Borussia Dortmund (Germania)

 

50079.png

Dundee United FC (Scotia)

 

52749.png

Feyenoord (Olanda)

 

53065.png

Grasshopper Club (Elvetia)

 

87960.png

Getafe CF (Spania)

 

50109.png

Bayer 04 Leverkusen (Germania)

 

75797.png

Losce Lille Metropole (Franta)

 

53065.png

FC Lokomotiv Moskva(Rusia)

 

52919.png

Manchester City FC (Anglia)

 

50102.png

FC Metalist Kharkiv (Ucraina)

 

50136.png

SSC Napoli (Italia)

 

88182.png

US Citta di Palermo (Italia)

 

50064.png

FC Porto (Portugalia)

 

52747.png

Paris Saint Germain FC (Franta)

 

50062.png

PSV Eindhoven(Olanda)

 

50065.png

FC Steaua Bucuresti (Romania)

 

89719.png

FC Vaslui (Romania)

 

57489.png

SC Tavirya(Ucraina)

 

52731.png

Tarbzonspor(Turcia)

 

In celelalte runde sunt prea multe echipe(si multe anonime) pentru a fi postate.Printre cele ce merita mentionate sunt:

 

Third qualifying round:

50076.png

CSKA Sofia (Bulgaria)

50139.png

Juventus Torino(Italia)

7889.png

Liverpool FC (Anglia)

50067.png

Galatasaray (Turcia)

 

50107.png

VFB Stuttgart

Ca o remarca personala,mi se pare ciudat cand vad Liverpool,Juve si chiar Galata mai jos decat Steaua si Vaslui. :mellow:

 

In primele doua runde nici una dintre echipe nu prea spun nimic.

Edited by David

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi s-a incheiat si turul 2 preliminar al Ligii Europa.

 

Echipele eliminate pana in prezent:

 

Turul 1

 

UE Santa Coloma (Andorra)

Olimpija Ljubljana (Slovenia)

Banants (Armenia)

Khazar Lankaran (Azerbaidjan)

Sliema Wanderers (Malta)

FC Tobol (Kazahstan)

FC Ulisses (Armenia)

FC Lusitanos (Andorra)

Zalaegerszeg (Ungaria)

SC Faetano (San Marino)

NSÍ Runavík (Insulele Feroe)

Fylkir (Islanda)

F91 Dudelange (Luxemburg)

Skonto Riga (Letonia)

Port Talbot Town (Tara Galilor)

FC Glentoran (Irlanda de Nord)

Grevenmacher (Luxemburg)

EB/Streymur (Insulele Feroe)

Llanelli AFC (Tara Galilor)

Narva Trans (Estonia)

FK Zeta (Muntenegru)

KF Laçi (Albania)

Shakhter Karaganda (Kazahstan)

Flora Tallin (Estonia)

FC Nitra (Slovacia)

Metalurg Skopje (Macedonia)

 

 

Astfel, tabloul tarilor eliminate dupa primul tur arata asa:

 

Andorra - 2 echipe

Armenia - 2

Kazahstan -2

Insulele Feroe - 2

Luxemburg - 2

Tara Galilor - 2

Estonia - 2

Slovenia - 1

Azerbaidjan - 1

Ungaria - 1

Malta - 1

San Marino - 1

Islanda - 1

Letonia - 1

Irlanda de Nord - 1

Muntenegru - 1

Albania - 1

Slovacia - 1

Macedonia - 1

 

 

 

Turul 2

 

 

Turun Palloseura (Finlanda)

Breiðablik (Islanda)

HNK Å ibenik (Croatia)

Borac Banja Luka (Bosnia & Hertegovina)

FK Å iauliai (Lituania)

Dacia Chisinau (Moldova)

KF Tirana (Albania)

ND Gorica (Slovenia)

Sporting Fingal (Irlanda)

SÅ«duva MarijampolĂ— (Lituania)

Ventspils (Letonia)

Torpedo Zhodino (Belarus)

Olimpia Balti (Moldova)

UE Sant Julià (Andorra)

Videoton (Ungaria)

FC Vaduz (Liechtenstein)

Stabæk (Norvegia)

Bnei Yehuda (Israel)

Iskra-Stal (Moldova)

KR Reykjavík (Islanda)

FK Mogren (Muntenegru)

Å iroki Brijeg (Bosnia & Hertegovina)

Tauras TauragĂ— (Lituania)

FK Jelgava (Letonia)

Dukla Banská Bystrica (Slovacia)

FC Honka (Finlanda)

Dundalk (Irlanda)

WIT Georgia (Georgia)

Mika Ashtarak (Armenia)

Atyrau (Kazahstan)

Portadown (Irlanda de Nord)

Víkingur (Insulele Feroe)

Differdange (Luxemburg)

Sillamäe Kalev (Estonia)

FC Valletta (Malta)

FK Baku (Azerbaidjan)

Tre Penne (San Marino)

IF Gefle (Suedia)

Cibalia (Croatia)

Besa Kavajë (Albania)

 

 

 

Tabloul tarilor eliminate in turul 2:

 

 

Lituania - 3

Moldova - 3

Finlanda - 2

Islanda - 2

Croatia - 2

Bosnia & Hertegovina - 2

Albania - 2

Irlanda - 2

Letonia - 2

Slovenia - 1

Belarus - 1

Andorra - 1

Ungaria - 1

Liechtenstein - 1

Norvegia - 1

Israel - 1

Muntenegru - 1

Slovacia - 1

Georgia - 1

Armenia - 1

Kazahstan - 1

Irlanda de Nord - 1

Insulele Feroe - 1

Luxemburg - 1

Estonia - 1

Malta - 1

Azerbaidjan - 1

San Marino - 1

Suedia - 1

 

 

 

 

Tabelul complet al tarilor eliminate dupa primele 2 tururi :

 

 

Andorra - 3

Armenia - 3

Kazahstan - 3

Insulele Feroe - 3

Luxemburg - 3

Estonia - 3

Islanda - 3

Letonia - 3

Albania - 3

Lituania - 3

Moldova - 3

Irlanda - 2

Bosnia & Hertegovina - 2

Croatia - 2

Finlanda - 2

Tara Galilor - 2

Slovenia - 2

Azerbaidjan - 2

Ungaria - 2

Malta - 2

San Marino - 2

Irlanda de Nord - 2

Muntenegru - 2

Slovacia - 2

Belarus - 1

Macedonia - 1

Liechtenstein - 1

Norvegia - 1

Israel - 1

Georgia - 1

Suedia - 1

 

 

Astfel urmatoarele tari au ramas fara echipe in Liga Europa :

 

 

Andorra, Armenia, Kazahstan, Insulele Feroe, Luxemburg, Estonia, Islanda, Letonia, Albania , Lituania, Moldova, Malta, San Marino si Liechtenstein.

 

 

Urmatoarele tari au ramas fara nicio echipa in cupele europene :

 

Andorra, San Marino, Letonia, Estonia, Armenia, Malta, Albania, Insulele Feroe, Islanda, Luxemburg,

Lituania si Liechtenstein.

 

 

 

Liga Europa, Turul 3 preliminar

29 iulie / 5 august 2010

 

 

Odense BK (DEN) v NK Zrinjski (BIH)

FC Dnepr Mogilev (BLR) v FC Baník Ostrava (CZE)

FK Rabotnicki (MKD) v Liverpool FC (ENG)

CS Marítimo (POR) v Bangor City FC (WAL)

PFC Beroe Stara Zagora (BUL) v SK Rapid Wien (AUT)

FC Timisoara (ROU) v Myllykosken Pallo-47 (FIN)

PFC CSKA Sofia (BUL) v Cliftonville FC (NIR)

FC Karpaty Lviv (UKR) v FC Zestafoni (GEO)

Shamrock Rovers FC (IRL) v Juventus (ITA)

IF Elfsborg (SWE) v FK Teteks (MKD)

FC Nordsjælland (DEN) v Sporting Clube de Portugal (POR)

NK Maribor (SVN) v Hibernian FC (SCO)

FK Crvena Zvezda (SRB) v Å K Slovan Bratislava (SVK)

FC International Turku (FIN) v KRC Genk (BEL)

KS Ruch Chorzów (POL) v FK Austria Wien (AUT)

FC Viktoria Plzeň (CZE) v Besiktaș JK (TUR)

Olympiacos FC (GRE) v Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)

WisÅ‚a Kraków (POL) v FK QarabaĂŸ (AZE)

SK Sturm Graz (AUT) v FC Dinamo Tbilisi (GEO)

Anorthosis Famagusta FC (CYP) v Cercle Brugge KSV (BEL)

FK BuduÇnost Podgorica (MNE) v Brøndby IF (DEN)

Molde FK (NOR) v VfB Stuttgart (GER)

Maccabi Haifa FC (ISR) v FC Dinamo Minsk (BLR)

FC Utrecht (NED) v FC Luzern (SUI)

FC Sibir Novosibirsk (RUS) v Apollon Limassol FC (CYP)

Randers FC (DEN) v FC Lausanne-Sport (SUI)

FC Dinamo 1948 Bucuresti (ROU) v HNK Hajduk Split (CRO)

AZ Alkmaar (NED) v IFK Göteborg (SWE)

FK Spartak Zlatibor Voda (SRB) v FC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)

Gyõri ETO FC (HUN) v Montpellier Hérault SC (FRA)

Aalesunds FK (NOR) v Motherwell FC (SCO)

Kalmar FF (SWE) v PFC Levski Sofia (BUL)

Galatasaray AȘ (TUR) v OFK Beograd (SRB)

agiellonia Białystok (POL) v Aris Thessaloniki FC (GRE)

APOEL FC (CYP) v FK Jablonec 97 (CZE)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

FC Timisoara 0 - 3 MYPA.

 

 

 

lol ce l-a tufut pe Iancu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

fulgeru bragadiru alee

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba, nici dinam0 nu o putea lua in halul asta. oh wait... imediat vedem si la ei. :D

Edited by Kellerman

Share this post


Link to post
Share on other sites

stati asa ca si-o fura si dinam0 :)

Edited by fcsb4703

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca Mypa scoate Timisoara...dinam0 ia cel putin 7 de la Split.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now