Maye

Transferuri internationale , Iunie - Septembrie 2010

682 posts in this topic

Sergio Canales,ex Santander,a fost prezentat la Real Madrid!Un jucator tanar,de vreo 19 ani,de perspectiva...

Foarte bun Canales :thumbsup:

In plus, David Silva este foarte aproape de a semna si el cu Real Madrid, suma fiind intre 25 si 32 mil/e.

Presa portugheza il da ca si transferat pe Di Maria, tot la Real logic, pentru aproximativ 35 mil, insa suma ar putea fi diminuata prin adaugarea lui Drenthe si Garay in tranzactie.

Javi Martinez, obiectiv principal, De Rossi alternativa.

Real negociaza pentru Fabio Coentrao, Kolarov in stand-by.

Se anunta o vara luuuuuuunga la transferuri...

Ha ha... In timp ce Barca isi face o echipa tot mai omogena, aducand doar "plombe", Realul e ca Manole. Ce construieste sezonul asta, distruge in sezonul urmator. In conditiile astea, sa nu va surprinda daca la anul Realul o sa repete "performanta" din sezonul acesta.

Pai cel mai important transfer al Realului din aceasta vara va fi Mourinho, bineinteles ;)

Stie el ce are de facut.

Da, se pare ca Realu s-a obisnuit sa schimbe jucatorii ca pe sosete. Chiar nu stiu de unde are bani.

Daca mourinho nu rezolva nimic, o sa plece la sfarsitul anului. La fel ca alti antrenori. Si sunt sanse foarte mari sa nu faca nimic daca Realul face schimb de jucatori. Plus, sa nu credeti ca, doar pentru ca e mourinho, nu o sa fie lucrat de jucatori. Aia sunt vedete destul de mari acolo. Nu vor accepta sa mature mourinho cu ei pe jos.

Da, se pare ca Realu s-a obisnuit sa schimbe jucatorii ca pe sosete. Chiar nu stiu de unde are bani.

De la guvern.

Real este are sprijin de 'sus' in Spania.

In plus, David Silva este foarte aproape de a semna si el cu Real Madrid, suma fiind intre 25 si 32 mil/e.

Presa portugheza il da ca si transferat pe Di Maria......

Se anunta o vara luuuuuuunga la transferuri...

E bun Canales,dar o sa joace la Real???

David Silva ar fi un transfer foarte bun...Daca l-ar aduce,nu prea ar mai avea rost si transferul lui Di Maria...Nu trebuie sa fie asa lunga vara la transferuri,lucrul principal la Real e sa fie o echipa...Lucru ce poate fi rezolvat sau nu de Mourinho...Ramane de vazut...

Daca mourinho nu rezolva nimic, o sa plece la sfarsitul anului. La fel ca alti antrenori. Si sunt sanse foarte mari sa nu faca nimic daca Realul face schimb de jucatori. Plus, sa nu credeti ca, doar pentru ca e mourinho, nu o sa fie lucrat de jucatori. Aia sunt vedete destul de mari acolo. Nu vor accepta sa mature mourinho cu ei pe jos.

Asa e...Nu inseamna ca daca vine Mourinho e totul rezolvat,bine...Si eu sunt cam sceptic cu privire la reusita lui la Real...

Cat priveste probabilitatea de a fi lucrat de jucatori,asta se mai poate rezolva daca Mourinho isi aduce la Real ceva jucatori loiali...

Nikola Zigic de la Valencia la Birmingham.

Superb !

Depinde, Zanetti, Lampard, Terry si multi alti jucatori cu personalitate s-au dat pe langa Mourinho ca niste catelusi si-l ascultau orbeste. Vedetele negative de care vorbesti se vor indeparta singure (un exemplu, Guti) sau ii va rezolva Mourinho. Ronaldo cat e el de sfidator, ani la randul a urmat sfaturile lui Ferguson si nu s-a abatut de la disciplina lui. Deci cu siguranta - fiind si din aceeasi tara cu el - Mourinho il va lua sub aripa lui si-l va utiliza la capacitate maxima.

In campionat nu va intampina probleme, chiar cred ca-l vor castiga la pas fiindca ZBarca va decadea. Accidentarile si campania de achizitie ineficienta vor acutiza perioada slaba si fireasca a catalanilor de dupa Mondial. Nu mai pomenesc lipsa motivatiei si sfarsitul ciclului unei echipe de succes.

Ii va fi mult mai usor portughezului sa castige Liga Campionilor cu Real decat cu Chelsea. Aici are istoria colosala a Realului in spatele sau si motivatia suplimentara a jucatorilor. Veti vedea.

Edited by Joga Bonito

- Nacho Novo de la Rangers la Sporting de Gijon.

United ofera 21 de milioane de euro pentru Yaya Toure.

Alte zvonuri legate de United :

Sosiri

Sergio Aguero - Atletico Madrid - Striker - £51m

Hatem Ben Arfa - Olympique Marseille - Winger

Angel Di Maria - Benfica - Winger - £38m

Luis Suarez - Ajax - Striker - £20m

Karim Benzema - Real Madrid - Striker

Gonzalo Higuain - Real Madrid - Striker

Mikel Arteta - Everton - Midfielder

Plecari :

Wayne Rooney - Barcelona - Striker - £80million

Patrice Evra - Real Madrid - Defender

J.S. Park - Bayern Munich - Midfielder - £7m

Edited by Maye

Eu nu m-am referit la Ronaldo cand am vorbit de vedete. Omul de care ar trebui Mourinho sa isi faca griji e Raul. Dupa un sezon de stat pe bara, nu cred ca baiatul mai accepta inca unul. Si ala e destul de influenta. Nu i-ar fi greu sa stranga in jurul lui o mana de oameni importanti.

Ma rog, astea sunt speculatii. Nici nu stiu daca Mourinho a semnat cu realul :)

Orice se poate intampla :)

Nici nu stiu daca Mourinho a semnat cu realul :)

Orice se poate intampla :)

A semnat!

Mourinho nu va face multe transferuri, si nici scumpe, va incerca sa isi intareasca defensiva, iar de la mijloc in sus, 1-2 jucatori buni, de care sa se foloseasca. Eu nu vad de ce nu ar reusi si la Real, avand in vedere ca pe unde a fost, a facut treaba, si inca ce treaba.

Real Madrid are lot, acum ei trebuie sa isi formeze o echipa. Daca si anul acesta vor transfera in prostie, e greu ca si cu jucatori noi, si cu antrenor nou sa castigi, indiferent ca e Mourinho, Silva sau Di Maria.

A semnat!

Nu a semnat.

De altfel , Mourinho inca e sub contract cu Inter.

Nu a semnat.

De altfel , Mourinho inca e sub contract cu Inter.

Este oficial. Real Madrid a platit clauza de 8 milioane de euro.

Da , Moratti s-a inteles cu Perez.

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=48484&L=it

Urmeaza Perez cu Mourinho.

Urmeaza Perez cu Mourinho.

Asta nu cred sa fie o problema,eventual poate in discutiile legate de transferuri...

Se pare ca Manchester United si-a asigurat un atacant foarte bun pentru sezonul viitor prin achizitionarea lui Javier Hernandez de la Guadalajara.

Tanarul mexican de 21 de ani inscrie pe banda rulanta pentru nationala mexicana.

Astazi in amicalul cu Gambia a reusit o dubla , ajungand astfel la 7 goluri in 11 meciuri pentru nationala.

Javier Hernandez a semnat din iarna cu Manchester dar a mai fost lasat 6 luni la Guadalajara.

On 8 April 2010, Hernández agreed a deal to sign for English Premier League champions Manchester United for an undisclosed fee, subject to a work permit application. Hernández will officially join the club on 1 July 2010.

Ce-i drept , in aprilie cam era iarna. :)

La Bacau ningea de rupeau norii.

Jose Mourinho a semnat cu Real Madrid.

"Jose Mourinho a semnat un contract cu Real Madrid un contract pe patru sezoane. Suntem onorati sa-l avem alaturi de noi pe cel mai bun antrenor al lumii", a spus Valdano.

Primele cuvinte ale lui Mourinho la Real au fost: "Buna ziua! In primul rand vreau sa spun ca nu vorbesc foarte bine spaniola. Lunile petrecute in Italia m-au facut sa uit putina spaniola pe care o cunosteam. Peste o luna altfel vom sta de vorba", s-a scuzat Mourinho.

"Nu stiu daca m-am nascut sa fiu antrenorul Realului, insa cu siguranta m-am nascut sa fiu antrenor de fotbal. Imi plac provocarile mari. Atractia mea fata de Madrid este o atractie fata de istoria clubului, fata de frustrarile lor din ultimii ani, dar si fata de dorinta lor de victorie. Pentru orice jucator si antrenor ar fi un gol in cariera sa nu treci pe la Real. Sunt mandru sa antrenez aici. Dar ce mai frumos nu este sa joci, sau sa antrenezi la Real Madrid. Cel mai frumos, frumos, frumos este sa CASTIGI cu Real Madrid! Asta este motivatia mea", a mai spus Mourinho la prezentarea sa pe Santiago Bernabeu.

Edin Dzeko's representatives are in talks over the player possibly moving to Manchester City, Sky Sports News sources understand.

Desi McLaren nu si-l dorea plecat, maine expira termenul in care Dzeko poate pleca la orice club pentru suma de 40 de milioane de euro. Sa vedem daca va face pasul catre Liga engleza...

Un atac Dzeko-Tevez... wow!