Virgil

Transferuri in vara 2010

743 posts in this topic

Parerea mea:

Zhelev > Parpas > Baciu > Tudose!

Radoi>>Goian>>Ghionea>>Rada>>amaratii aia!

daca vine si lindicu ala de fl Petre ar trebui sa se schimbe numele din Steaua Bucuresti in Steaua antica :-j

Ce sa caute Fl Petre la Steaua ? E caine 100 % ce sa faca el la Steaua...

Ce sa caute Fl Petre la Steaua ? E caine 100 % ce sa faca el la Steaua...

stai calm. e o aberatie a presei de scandal, pardon de sport, de la noi.

I-a adus el ciobandante pe Razvan Stanca si pe Pacurar.

Nu i-a adus bai prostul el ciobandante...i-a adus Piturca!

Razvan Stanca e un transfer foarte bun , e un portar de calitate.Parerea mea e chiar de nationala.Din ce inteleg Piti nu l-ar mai vrea pe Zapata , iar Tatarusanu l-ar avea ca rezerva doar pe Cezar Lungu , ceea ce ar fi foarte rau pt ca practic nu ar avea concurenta.Asa il aduce pe Stanca sa creeze concurenta , totusi cred ca Stanca va fi titular.

Despre Pacurar nu stiu mai nimic , totusi nu mi se pare un transfer prea bun.Daca am ajuns sa facem reconstructie cu jucatori de la Pandurii e grav...

pana acu au venit doar jucatori liberi de contract inseamna ca ultimul transfer va fi un jucator ce costa 10 mil de euro(parca atata zicea ca baga in transferuri nu?:D)

!!! fular-campionii:steag_sah_mic::steagcruce::bananadance::bananadance::bananadance:

Razvan Stanca e un transfer foarte bun , e un portar de calitate.Parerea mea e chiar de nationala.Din ce inteleg Piti nu l-ar mai vrea pe Zapata , iar Tatarusanu l-ar avea ca rezerva doar pe Cezar Lungu , ceea ce ar fi foarte rau pt ca practic nu ar avea concurenta.

A murit de dimineata Vatca si eu nu stiu?

pana acum Steaua nu a adus niciun jucator de care sa fim multumiti, sa il stim cat de cat. Eu pe dorel il consider expirat nu e de Steaua si performanta care se vrea la noi. Jenei si compania au fost adusi exclusiv pt impacare, nu sa la dea bani pt performanta.

Pacurar e unu dintre cei mai buni executanti de lovituri libere din tara , mijlocas creativ , dar la Pandurii ce sa faci nene cu asa antrenori , el cu Stanca ,Hidisan si cu Cardoso au dus echipa in spate.

Un defect al lui Pacurar : putin cam lent

@ maye : uitasem de Vatca..oricum nu prea e un portar constant dar e bun de tinut in lot , are calitati.

of doamne,numai expirati ajung la noi.daca mai ajungea si piticul ala dinamovist chiar ca innebuneam.asta-i stilul lui piti,ne-am reamintit si chiar nu vroiam.cit i-am strigat noi sa ne lase atunci,credeam ca nu mai apucam ziua fara el la echipa.....si acum.....a revenit.ce ne trebuia Stanca????zapata,tatarusanu,vitca,Lungu!!!!avem deja 4 portari si nici un fundas central de valoare.si noi ce facem?mai luam unu de 30 ani de valoare indoielnica.ne batem la locul 5-6 din nou si anu asta.

Ce transferuri putem face...Sau incercam sa facem...Nici un jucator mai rasarit,iar doar cat mai ieftini sau gratis...Cum zicea cineva mai sus,probabil acum o sa transferam unul sau doi jucatori de 8-10 milioane,cat se lauda ciobanul ca baga in transferuri...

Becali sa bage 8 milioane in transferuri ? Nu o sa vedem asta niciodata de la el...

omg Razvan are cea mai mare dreptate ?! traiti cu impresia ca ciobanu va face asta ?? va inselati amarnic

omg Razvan are cea mai mare dreptate ?! traiti cu impresia ca ciobanu va face asta ?? va inselati amarnic

Tocmai ca nimeni nu crede asta,eram ironic cand ziceam asa,daca nu te-ai prins... :)

Becali sa bage 8 milioane in transferuri ? Nu o sa vedem asta niciodata de la el...

A mai bagat intr-un sezon si degeaba... a dat banii dupa ureche pe cantitate, nu pe calitate.

"Am trecut si pe la Dinamo in urma cu cativa ani, dar sper sa nu fie nicio problema, pentru ca asa a decurs cariera mea in perioada respectiva, nu aveam cum sa refuz acea oferta. Totusi, eu cred ca nu vor fi probleme. Este foarte tentanta prezenta in cupele europene, va fi o responsabilitate in plus pentru mine!", a declarat Alex Pacurar la Sport.ro.

Sa fie acesta acel numar 10 cu bun simt..?!

Edited by Andrei-Cristian

Sa fie acesta acel numar 10 cu bun simt..?!

Posibil...

Insa,mai important ar fi sa fie acel numar 10 adevarat in teren,dar nu prea cred...Sa vedem...

cica Piti ar fi platit primele de instalare pt cei care au venit...cat de nesimtit poate sa fie frate un om >.< te lauzi ca bagi nush cate milioane ca esti cel mai bogat dp pamant ca esti patron dar iti platesc angajatii datoriile.....astai culmea nesimtirii...sa umplut tara de boz.gori =( incep sa fiu de acord cu Vadim tre sa facem ceva ca vin boz.gorii peste noi ne fac de ras in lume iar strainii habar nau ca aia nus romani de nationalitate :(

Edited by Ro.OBert

Mihai Raduț este oficial jucatorul Stelei! Mijocasul a ajuns la un acord cu gruparea din Ghencea si a semnat un contract pe 4 ani!

Diferenta dintre Piturca (si transferurile lui) si antrenori precedenti (si transferurile lor) este ca Piturca s-a miscat in cateva zile si a stiut exact ce a vrut, pe cand de exemplu ceilalti s-au miscat greu si au luat ce era la indemana.

Transferurile facute in ultima perioada sunt facute cu cap, adica fac parte dintr-un plan al antrenorului, la Steaua nu s-a mai intamplat asta de mult.

Lemn-Tanase reloaded. Dupa telenovela cu Tanase de anul trecut, telenovela cu Radut asta. Cine .... mai e si Radut ? A dat patru goluri sezonul trecut, maaamaa, pic in nas de impresionat ce sunt (da, stiu ca Toja a dat unul singur si a facut rahatul praf, dar "mai bun decat Toja" nu inseamna mare lucru).

In Romania, 4 goluri date la 20 ani pentru o echipa care se bate la retrogradare nu sunt putine. Oricum nu e asta ideea, ideea e cum poate sa creasca un astfel de jucator intr-o echipa de club condusa de Piturca. Daca totul merge cum ne asteptam, copilul asta va creste fara sa-l critice Becali pe la TV sau sa-l traga de perciuni prin vestiar.