Sign in to follow this  
Followers 0
Guest SteauaToronto

O alta parere

Considerati suporterii peluzei sud stelisti ?   74 members have voted

1. 1. Considerati suporterii peluzei sud stelisti ?

• Da
      71
    • Nu
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

68 posts in this topic

Am sa rog adminii pentru tot ce am facut pentru site-ul asta,

pentru respectul care il am domnului George Stan, sa imi lase acest mesaj. Sper ca pe acest site inca exista dreptul la exprimare pentru care aceasta peluza sudista tipa tot timpul cand iese ceva scandal. In spatele acestei campanii criminale care au dus Steaua in haos se afla 2-3 persoane, care au ca soldati stelisti adevarati pur sange care in mintea lor cred ca fac un bine acestui club. Ati impartit suporterii in 2-3 tabere, ati convins pustii ca asa e la moda sa fii stelist, sa zici un VPM, sa il urasti pe Becali, asta e la moda sa fii stelist in mintea voastra ingusta. Ati distrus spiritul stelist si sper ca acele persoane 2-3 sa se uite la acest post si sa regrete ce au creat in tribunile din Ghencea.

In rest despre victime am sa va dau cateva scenarii:

1. Dupa meciul cu Rosenborg ati scris mesaje ca ii veti sparge dintii

lui Mirel Radoi (cautati pe forum sa vedeti ce a scris un lider de la

PN).

2. Cu Sule si cu trambite l-ati vrut cu Lacatus dar tipati in gura mare

demisia.

3. La meciul cu Charleoi un "om" a sarit de pe gardul vostru sa bata

portarul de la belgieni fara nici un motiv.

4. La meciul cu ungurii alt "om" a sarit sa bata maghiarii fara nici

un motiv.

5. Ati chemat generalii, mafiotii aia care au omorat sute de persoane

la revolutie sa va salveze de Becali. De aici si scandarea: "Unde va

sunt generalii, sa va salveze de Becali"

6. La meciul cu CFR ati venit la Cluj cu fulare pe gat la incidente

fara nici un motiv.

E ok baieti, puteti sa ma faceti alcoolist, vagabond, etc...dar o sa

va uitati in 5-6 ani cand aceasta echipa va fi distrusa complet de voi

si o sa regreati va de amar. Punct.

Daca nu erau stelisti, cum zici tu, nu mai era ieri la Polivalenta o asemenea atmosfera ;)

Sunt chiar curios sa vad cum iese sondajul :hmmm:

Cred ca tu l-ai vrut pe Lacatus cu sule!

Hai ba Toronto ba cu ip-urile alea schimbate . Pai te lasi tu in fata betivilor , huliganilor si a drogatilor?

Am facut greseli in viata mea, am baut, am jignit prieteni buni, am jignit multa lume care e stelista intr-adevar dar stelist sa fiu nu am uitat niciodata...daca voi considerati ca a fi stelist inseamna a lua exemplul rebel al sudului va inselati amarnic sunteti penibili

Nici sa pleci capul in fata lui "ne-a Gigi" nu inseamna sa fii stelist.

Nu iti fa probleme,nu te face nimeni cum esti....Cum naiba sa fie echipa distrusa de suporteri?Care echipa???Asta e echipa ce-a facut Jiji?Mai are echipa asta ceva din spiritul Stelei,ceva orgoliu,mandrie???Crezi ca daca ar merge lumea la stadion si ar striga precum oile hai Steaua,hai Jiji,we love u Jiji,ar juca echipa super,ar fi fost campioana,ar fi jucat mai ceva ca Barcelona,ca tot e la moda,ar fi dat si Banel mai mult de o centrare ok pe sezon,ar fi jucat Tanase si Toja mai bine in teren decat in cluburi?etc.....Trezeste-te,tot ce insemna Steaua a distrus Jiji...Las-o p-asta cu suporterii,cu Sudul....

Bai prietene e decizia fiecaruia sa se manifeste cum vrea el si sa faca ce simte el atat in tribune , cat si pe aici.

De ce incerci sa schimbi ceva si arunci aiurea cu invective?Daca esti tu "penibil"?

Noi am incercat sa te facem sa te lasi de baut?

@Toronto:

Respect pe oricine care are mai multi ani de mers pe stadion ca mine si a calcat inainte de 18 ani (cand am calcat eu prima data). Din acest motiv, niciodata nu am raspuns postarilor tale.

Sunt profund dezamagit sa vad ca presa din Romania poate albi creiere intr-un asemenea hal, mai ceva ca hipocloritul. Si nu tarani, cocalari sau persoane care, desi nu fac parte din cele doua categorii, ba chiar din contra, dintr-un motiv sau altul, au ca singura sursa de informatie televizorul. Categoriile alea le inteleg. Dar pe tine, nu.

N-am chef sa-ti arat ca albul e alb si negrul e negru, au facut-o si o fac atatia de atata timp.

Dar, la cel putin unul dintre punctele puse de tine acolo, esti cel putin pe dinafara. Cand a cerut Peluza Sud demisia lui Lacatus? Cine ti-a spus asta? Unde ai vazut-o? Intamplator, eu am fost prezent la toate meciurile de anul trecut de acasa, din octombrie si pana la sfarsitul campionatului, si n-am vazut niciodata vreo intamplare ca asta. Am vazut ca tot stadionul ii cerea demisia lui Lacatus si-l huiduia, doar PS (cred ca si PN, dar nu mai tin minte exact) ii striga numele.

Cu increderea ca n-am reusit sa-ti schimb parerea si ca te doare in cur de cea pe care o am eu pentru tine, te rog sa-mi raspunzi la acea intrebarea pe care ti-am pus-o.

Edited by 1on

Am sa rog adminii pentru tot ce am facut pentru site-ul asta,

pentru respectul care il am domnului George Stan, sa imi lase acest mesaj. Sper ca pe acest site inca exista dreptul la exprimare pentru care aceasta peluza sudista tipa tot timpul cand iese ceva scandal. In spatele acestei campanii criminale care au dus Steaua in haos se afla 2-3 persoane, care au ca soldati stelisti adevarati pur sange care in mintea lor cred ca fac un bine acestui club. Ati impartit suporterii in 2-3 tabere, ati convins pustii ca asa e la moda sa fii stelist, sa zici un VPM, sa il urasti pe Becali, asta e la moda sa fii stelist in mintea voastra ingusta. Ati distrus spiritul stelist si sper ca acele persoane 2-3 sa se uite la acest post si sa regrete ce au creat in tribunile din Ghencea.

In rest despre victime am sa va dau cateva scenarii:

1. Dupa meciul cu Rosenborg ati scris mesaje ca ii veti sparge dintii

lui Mirel Radoi (cautati pe forum sa vedeti ce a scris un lider de la

PN).

2. Cu Sule si cu trambite l-ati vrut cu Lacatus dar tipati in gura mare

demisia.

3. La meciul cu Charleoi un "om" a sarit de pe gardul vostru sa bata

portarul de la belgieni fara nici un motiv.

4. La meciul cu ungurii alt "om" a sarit sa bata maghiarii fara nici

un motiv.

5. Ati chemat generalii, mafiotii aia care au omorat sute de persoane

la revolutie sa va salveze de Becali. De aici si scandarea: "Unde va

sunt generalii, sa va salveze de Becali"

6. La meciul cu CFR ati venit la Cluj cu fulare pe gat la incidente

fara nici un motiv.

deci tu vrei sa spui ca

daca la meciul cu CFR sudul nu venea cu fulare pe gat la incidente, daca sudul nu chema generalii si mafiotii, daca la meciul cu ungurii si cu charleroi nu sarea cate unu in teren, daca nu il chemam pe Lacatus si daca nu ziceam nush ce de Radoi (care nu cred ca e adevarat dar numai conteaza) nu luam bataie de la rapid cu 5-1 de la Dinamo tur retur 1-0 respectiv 2-0 ???

deci daca nu se intamplau toate astea echipa era acum in Champions League si facea furori in campionat si rupeam peste tot si gloriile erau la fiecare meci si Gigi nu se baga peste echipa si nu schimba antrenorii cand vrea **** lui si nu se pisa pe toate gloriile si legendele noastre ettcc ? inseamna ca esti foarte prost :) sincer iti spun

De aici si scandarea: "Unde va sunt generalii, sa va scape de Becali?"

Dupa statuie !!!

deci tu vrei sa spui ca

daca la meciul cu CFR sudul nu venea cu fulare pe gat la incidente, daca sudul nu chema generalii si mafiotii, daca la meciul cu ungurii si cu charleroi nu sarea cate unu in teren, daca nu il chemam pe Lacatus si daca nu ziceam nush ce de Radoi (care nu cred ca e adevarat dar numai conteaza) nu luam bataie de la rapid cu 5-1 de la Dinamo tur retur 1-0 respectiv 2-0 ???

Nu fredy, nu luam bataie. Daca nu erau huliganii aia de la Sud, acum eram deja campioni si ne pregateam transferurile de zeci de milioane de euro. Nu de alta, dar ne-a Gigi are o mentalitate sanatoasa. El nu vrea numai sa ajungem acolo sa luam banii. El vrea sa avem si oarece performante intr-o competitie in care reprezentam Romania.

@Toronto dar la handbal cine a fost? Da`mi dovada ca Sudul a cerut demisia lu` Lacatus afisand in acelasi timp chipul lui pe steaguri sau pe un mane mesaj intitulat SPIRIT DE LUPTA 7?

Hai totusi sa raspund la aceste puncte.

1. Tu vrei acum sa zici ca lumea nu poate sa spuna nimic la nervi? Sunt multi care zic foarte multe la nervi. Ala a vrut sa ii rupa dintii lui Radoi. Big Deal. Pana la urma, cine e si Radoi? E chiar aiurea ce zici tu. Adica fotbalistii din ultimii 10 ani au facut chiar atat de multe pentru Steaua incat sunt ridicati la grad de simbol? Banel e simbol? Mai da-o dracului.

2.Cine ar fi crezut ca Lacatus e mielusel, nu fiara, si se baga argat la cioban?

3.La meciul cu Charleroi, baiatul respectiv a sarit de la tribuna, nu din peluza.

4.Acum suntem prieteni cu maghiarii? Interesul poarta fesul.

5. Ce generali au omorat ce sute de oameni? Tu nici nu stiai ce se intampla in 89 si comentezi? Hai frate, las-o balta cu auzitele astea.

6. Nu stii tu toata povestea de la Cluj. Nu ar trebui sa vorbesti. Ca asa si eu pot sa intreb cum de membri din nord faceau bijnita la Cluj cu bilete.

@Toronto

Am ajuns la concluzia ca nu prea mai are importanta daca esti treaz sau beat...este aceeasi Marie cu alta palarie.

Ion are si nu prea are dreptate,caci televiziunea nu poate spala decat creierele deja spalacite,cum a fost si al tau candva,acum este total alb si cu ceva cocolino pe deasupra.

Continui sa ma uimesti,prin faptul ca te contrazici de multe ori,ca jignesti dupa care revii si iti ceri scuze,ca mai apoi sa jignesti din nou,sa promiti marea cu sarea ,dupa care sa te intereseze greutatea celor ce te "contreaza",de parca asta ar avea importanta.

La momentul actual sunt unul din multii suporteri de televizor,nu sunt un pusti asa cum ai crede,am ceva ani in carca,insa mai am ceva neuroni miscatori,spre deosebire de altii.

Ma gandeam ca nu o sa mai fiu nevoit sa explic de ce am ajuns aici,insa tu ma faci sa ii dau dreptate lui Lari,desi nu prea vreau.

Iubitul tau,Mihai VITEAZUL,SF.Gheorghe,sau cum mai vrea sa se autodenumeasca,este vinovat de tot cacatul imprastiat in curtea Stelei.

Nu suporterii,in speta Peluza Sud,sunt bolnavi de microfonita,nu suporterii,aceeasi de la Peluza Sud,fac declaratii defaimatoare la adresa tuturor,nu ei fac transferuri gratuite,daca intelegi ce inseamna asta.Ei(suporterii,ca sa intelegi!)fac o atmosfera incredibila,retine.. incredibila,la meciul de handbal,fara nici cel mai mic incident cu fortele de ordine.Asta nu-ti da de gandit?

Deja am scris mai mult decat am vrut sa scriu si raman la parerea ca am scris degeaba,....esti o cauza pierduta.

Sa ma contrazica Lari!

Hai totusi sa raspund la aceste puncte.

1. Tu vrei acum sa zici ca lumea nu poate sa spuna nimic la nervi? Sunt multi care zic foarte multe la nervi. Ala a vrut sa ii rupa dintii lui Radoi. Big Deal. Pana la urma, cine e si Radoi? E chiar aiurea ce zici tu. Adica fotbalistii din ultimii 10 ani au facut chiar atat de multe pentru Steaua incat sunt ridicati la grad de simbol? Banel e simbol? Mai da-o dracului.

2.Cine ar fi crezut ca Lacatus e mielusel, nu fiara, si se baga argat la cioban?

3.La meciul cu Charleroi, baiatul respectiv a sarit de la tribuna, nu din peluza.

4.Acum suntem prieteni cu maghiarii? Interesul poarta fesul.

5. Ce generali au omorat ce sute de oameni? Tu nici nu stiai ce se intampla in 89 si comentezi? Hai frate, las-o balta cu auzitele astea.

6. Nu stii tu toata povestea de la Cluj. Nu ar trebui sa vorbesti. Ca asa si eu pot sa intreb cum de membri din nord faceau bijnita la Cluj cu bilete.

1. Esti o zdreanta. Mirel Radoi a fost poate singurul stelist pur sange dintre jucatori.

2. No comment.

3. Esti din nou o zdreanta, acel "om" era cunoscut peluzei Sud. Era un ultras dintr-o grupare f cunoscuta.

4. Din nou a treia oara esti o zdreanta...din nou se demonstreaza teribilismul "sudist" ca ura pentru cineva este mai mare ca iubirea pentru Steaua.

5. Generalii aia care sudul ii vedeau ca eroi, unii dintre ei au fost prin puscarii ca au ascultat de ceausescu.

6. Esti de la tara, intr-un sat din Alba Iulia si esti un nul care a spalat lumea la creier cu articolele tale de frustrare dupa fiecare meci al Stelei.

Edited by SteauaToronto

SI uite asa micul nostru prieten alcoolist se mai pricopseste cu un ban...

Daca privim un pic la ce afirmatii faci la adresa colegilor de forum ne dam repede seama cine este zdreanta.

Mi se mai intampla si mie uneori sa fiu mahmur(uneori!!!),insa nu ma apuc sa improsc cu zoaie in stanga si in dreapta,stau cuminte la locul meu si incerc sa-mi revin si imi fac autocritica,caci nu este de vina nimeni pentru durerile mele de cap.

Incearca si tu,este usor si de bun simt!

hmm mai Toronto tata, daca ai vrut sa faci un poll macar pune draq intrebarea aia normal, sa priceapa romanul.

Considerati suporterii peluzei sud stelisti ?!!!!!!!! poate Considerati suporterii peluzei sud ca fiind stelisti ? nu ma face sa cred ca ai baut inainte sa faci poll-ul.

DA ma, sunt stelisti, s-a vazut in nenumarate randuri, si nu doar la partida de handbal!! trebuie sa fi mult prea impertinent sa vi cu o astfel de intrebare!

Edited by aklik

Lasati-l mah in pace ca si-a dat din nou arama pe fata si s-a facut de rusine. Nu vedeti ca, de fiecare data cand nu are argumente, injura?Lasati-l. Cu fiecare injuratura arata cam ce ii poate capul.

Nu vedeti ca vrea sa il faca sfant pe Radoi? Si eu il respect mult pe Mirel. Dar de aici pana la a-l pune la egalitate cu oameni ca Tudorel Stoica sau Ienei e cale lunga. Se compara ce au facut fotbalistii din ultimii 10 ani ai Stelei cu ce au facut cei de dinainte? Sa fim seriosi.

Argumentul lui superm e ca baiatul ala care a sarit cu Charleroi era cunoscut la Sud. OAU!

Pai, la Nord nu e plin de interlopi si bijnitari? Si asta e lucru cunoscut. Dar asta nu conteaza. Ca doar aia nu au facut rau Stelei, doar s-au dat cu ciobanul.

Omul e de o ipocrizie incredibila. Daca ma pun sa caut acum niste postari de-ale lui mai vechi, veti vedea cat e de rasist si xenofob. Dar nah, acum le plange de mila saracilor ungurasi. Daca asa a zis "ne-a Gigi"...

La faza cu generalii eu astept nume si dovezi. Ca asa si eu pot sa spun ca Toronto e platit de becalii sa abereze pe aici. Sa vedem care general are legatura cu Sudu, sa vedem care a facut puscarie, sa vedem care a fost mai comunist. Nu povesti.

Iar la faza ca eu sunt din Alba Iulia, prietene, imi pare rau sa iti spun dar Alba Iulia e cel mai important oras din Romania. Pentru ca, aici, nu o data ci de doua ori s-a facut Unirea. Daca tu iti bati joc de acest oras, asta spune multe despre cat de nationalist esti tu(ca tot vrei sa te dai de dreapta si alte prostii). Tu esti la fel de nationalist si patriot cum sunt eu prounguri. Dar na... ce asteptari sa avem de la un baiat care a fugit in Canada?!

Si doar ca sa stii si tu, oi fi eu din Alba Iulia, da' tu nu esti din Toronto. Tu esti un simplu cocalar Bucurestean, cu foarte putin creier in cap, slab si cu gura mare. Daca aveai si tu creier, scriai si tu articole. Dar asa, preferi sa faci ceva ce ti-e mai usor, sa bei, si sa dai vina pe bautura, plangand, ca o fetita, de fiecare data cand ai probleme.

A , e bucurestean?

Ok, zeule , ca tot ziceai ca esti tare si ma bati si alte aberatii.

Cand vii si tu pe stadion?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0