bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

bai,parca nici nu ati tine cu Steaua...nu totzi suntem vinovati...de ce sa platim toti pt ca se trezesc 2-3 tembelli sa arunce cu fumigene,sh sa faca "spectacol"...uuuuaaaaa...sa se faca dreaptate...uuuuuuuuaaa

steagcruce2

Poate ai ajuns rpd acasa aseara ... eu nu aveam buletinu` la mine :|

Bine ai venit in club !

;-)

in seara asta la stirile din sport pe tvr2,purtatorul de cuvant al jandarmeriei a spus cva de genu ca aseara "toti suporterii stelisti au rupt scaune,sau cel putin o mare parte din ei".Deci ar tb sa ne asteptam toti la amenzi..

tinand cont ca au fost in permanenta cateva camere video pe noi cel mai probabil le vor viziona si vor da amenzi cu nemiluita. sa ne asteptam la ce e mai rau

in seara asta la stirile din sport pe tvr2,purtatorul de cuvant al jandarmeriei a spus cva de genu ca aseara "toti suporterii stelisti au rupt scaune,sau cel putin o mare parte din ei".Deci ar tb sa ne asteptam toti la amenzi..

Celor care au avut buletinele asupra lor, li s-au datele si nu au mai trecut pe la sectie. Deci ei nu vor putea fi identificati (nu stiu daca s-au facut poze dupa buletinele lor insa chiar si asa e aproape imposibil si sigur fara acoperire in instanta sa identifici un om din folosind o poza de acum cativa ani si o filmare actuala). Deci sa tragem concluzia ca daca ai buletin poti sa arunci ce vrei? :)

Cei care nu au avut buletine la ei si au mers la sectie pentru a fi identificati, fotografiati si amprentati sa zicem ca ar putea fi identificati dupa eventualele filmari si chemati in zilele urmatoare la sectie pentru faza urmatoare. Dar nici acestia in cazul unui proces nu stiu daca ar putea fi sanctionati, dar aici altii se pricep mai bine.

In orice caz, sa arunci scaune in teren e stupid.

Celor care au avut buletinele asupra lor, li s-au datele si nu au mai trecut pe la sectie. Deci ei nu vor putea fi identificati (nu stiu daca s-au facut poze dupa buletinele lor insa chiar si asa e aproape imposibil si sigur fara acoperire in instanta sa identifici un om din folosind o poza de acum cativa ani si o filmare actuala). Deci sa tragem concluzia ca daca ai buletin poti sa arunci ce vrei? :)

Cei care nu au avut buletine la ei si au mers la sectie pentru a fi identificati, fotografiati si amprentati sa zicem ca ar putea fi identificati dupa eventualele filmari si chemati in zilele urmatoare la sectie pentru faza urmatoare. Dar nici acestia in cazul unui proces nu stiu daca ar putea fi sanctionati, dar aici altii se pricep mai bine.

In orice caz, sa arunci scaune in teren e stupid.

ne-au filmat direct fata si apoi obiectivu a fost pe buletine. si mai mult, unii citeau numele din buletin cu voce tare spre camera. asa ca...

Hai sa va zica fratioru vostru nishte chesti:

1.Cand le-am arata buletinu(norocu meu) militzianu mia zis ca ne identifica ei dupa fimari... dar aici eu cred ca George are dreptate... nici intr-o mie de ani nu m-ati recunoashte chiar dc ash sta in fatza voastra, dupa poza din buletin.(ce draq aveam 14 ani, si eram un slabanog prajit la mare).

2.Din cate imi dau eu seama presa s-a facut iarashi de ras, 435 de dosare penale deschise(asa a zis Pro TV-u), cum draq cand totzi am fost 500 si ceva, poate 435 de oameni luatzi la sectzie.

3.Deshi eu nu prea vorbesc fara sa aduc dovezi totushi am o banuiala personala ca permiterea celor 20 de tzarani de la **** aek bragadiru de a intra pe gazon a fost o manevra a militziei romane, militzie care e acuzata de catre ONU de omor din culpa si alte acuze gavre(pt cine nu shtie la Pristijna jandarmii romani au omorat 2 albanezi).

4.Daniel Georgescu(militzianu care a dat ordinu sa fim macelaritzi la meciu cu dinamu) a fost prezent in dispozitivile de jandarmi si aseara... l-am vazut cu ochii mei cand am intrat pe stadion!Ii doresc acestui om o moarte in chinuri... la 110 de ani ca sa traiasca ca un rahat imputzit mult si bine de acum in colo... shtitzi si voi E SUS si VEDE... pt ce a facut sunt sigur ca nu v-a scapa nepedepsit!:)

ne-au filmat direct fata si apoi obiectivu a fost pe buletine. si mai mult, unii citeau numele din buletin cu voce tare spre camera. asa ca...

Pe mine nu m-a filmat nimeni si militzianu care m-a legitimat nu a rostit numele meu cu voce tare.. intradevar erau multe camere de filmat dar toate dincolo de cordon!Asta mi se pare cam exagerat ce zici tu dar e posibil sa ai si tu dreptate!

Hai sa va zica fratioru vostru nishte chesti:

1.Cand le-am arata buletinu(norocu meu) militzianu mia zis ca ne identifica ei dupa fimari... dar aici eu cred ca George are dreptate... nici intr-o mie de ani nu m-ati recunoashte chiar dc ash sta in fatza voastra, dupa poza din buletin.(ce draq aveam 14 ani, si eram un slabanog prajit la mare).

2.Din cate imi dau eu seama presa s-a facut iarashi de ras, 435 de dosare penale deschise(asa a zis Pro TV-u), cum draq cand totzi am fost 500 si ceva, poate 435 de oameni luatzi la sectzie.

3.Deshi eu nu prea vorbesc fara sa aduc dovezi totushi am o banuiala personala ca permiterea celor 20 de tzarani de la **** aek bragadiru de a intra pe gazon a fost o manevra a militziei romane, militzie care e acuzata de catre ONU de omor din culpa si alte acuze gavre(pt cine nu shtie la Pristijna jandarmii romani au omorat 2 albanezi).

4.Daniel Georgescu(militzianu care a dat ordinu sa fim macelaritzi la meciu cu dinamu) a fost prezent in dispozitivile de jandarmi si aseara... l-am vazut cu ochii mei cand am intrat pe stadion!Ii doresc acestui om o moarte in chinuri... la 110 de ani ca sa traiasca ca un rahat imputzit mult si bine de acum in colo... shtitzi si voi E SUS si VEDE... pt ce a facut sunt sigur ca nu v-a scapa nepedepsit!:)

Se stie ca cacatu` asta de georgescu din fruntea jandarmilor e rapidist. Nu ar fi exclusa ipoteza ta. Sa le fi zis : "Duceti`va la stelisti si provocatii , ca de acolo ne descurcam noi , numai ca ne trebuie un motiv sa ii luam" :| In Romania este un intreg sistem , bazat pe relatii , un sistem corupt , asta e tara de rahat in care traim. Basescu nu a fost de acord , si uitati`va ce a patit. SI va mirati ca pe noi , niste "huligani si derbedei" ne trateaza asa. Nu avem nimik de facut . Si asta este trist . Traim in tara nimanui

Ce am aflat aseara de la un "taran" a se citi jandarm e ca actiunea de identificare ar fi fost planuita dinainte si nu a fost o reactie la scandalul care a iesit. Deci banuielile cum ca ar fi fost ceva putred cu ciorile care topaiau pe teren par a fi reale. Oricum aia de la Bronic nu aveau cum sa ii retina pentru ca sunt rrapizi 100%, doar m-au intors de 3 ori ca nu aveam bilet :D . Oricum sper sa nu mai facem vreo vizita pe la sectie.

jandarmeria a avut proprii oameni care filmau fetele si apoi si buletinele. daca nu credeti au aratat si niste filmari azi pe la TV. oricum tind sa cred si eu ca a fost o chestie premeditata din moment ce jandarmii stateau cu noi in peluza inca de la inceput. mama masii ce trag in noi din toate partile....

sa arunci scaune in teren e stupid.

sa arunci ORICE in teren e stupid. ma intreb oare cat de vatamator e un scaun sau un bat de steag(m-am lamurit mai demult ce-i cu betele astea de steag) care loveste un jucator. o moneda sau o bricheta (zippo?!) primita in cap da, aia mai sparge pielea de pe teasta, dar un bat de steag sau o punga de seminte? sau poate cei care arunca tintesc in ochi!?

actul asta ar aruncarii nu-mi pare de loc practic, DACA VREI SA FACI RAU CUIVA. e mai mult o frustrare, un act de revolta, de SFIDARE. si e normal sa existe repercursiuni.

nu stau la peluza, in nu chiar rarele momente cand merg la un meci al Stelei stau la tribuna. sa-mi spuna cineva daca e deranjat de faptul ca postez aici.

Dupa incidentele din ghiulesti din meciul de Cupa , Steaua riska sa joake fara spectatori pana la sfarsitul sezonului (gsp.ro)

F tare . daca am fost pe Ghencea la 2 meciuri in campionat e bine ... restu` disputandu`se fara spectatori. In ritmu asta la cate meciuri cu spectatori se joaca pe Ghencea o sa ajungem sa inkidem portile stadionului de tot. Sa nu jukam decat in Europa acasa .. daca ajungem in Europa :cry: :roll:

asta e.mai veniti si in deplasari.nu doar acasa.

Meserie, mai avem si servicii. Aproape mai venim si noi, dar sa ajung la 2,3 ,4 dim acasa si apoi sa ma duc la serv e mai complicat. Nu toti suntem ultrasi de meserie. De aceea nu te aprob in actiunile tale care suspenda terenul de acasa. Ca trebuie sa joc la dracu-n praznic si sa ma bata jandarmii din cauza voastra.

steagsimplu

Din moment ce am abonament acasa mi se pare normal sa merg la toate meciurile de acasa. Liga si Federatia aleg varianta cea mai convenabila si usoara. Sa suspende stadionul. Nicaieri in lume nu se intampla asta (ma refer la campionatul intern, nu competitii europene). In Italia a murit un om si tot nu au inchis stadioanele (ce e drept au intrat doar abonatii).

ca-Steaua..ce te face sa crezi ca din cauza mea nu vezi tu meciurile de acasa?vezi ca acuzi aiurea.las-o mai moale.daca tu crezi ca astea sunt motive intemeiate pt a suspenda o echipa,inseamna ca traiesti in alta lume.

ca-Steaua..ce te face sa crezi ca din cauza mea nu vezi tu meciurile de acasa?vezi ca acuzi aiurea.las-o mai moale.daca tu crezi ca astea sunt motive intemeiate pt a suspenda o echipa,inseamna ca traiesti in alta lume.

Normal ca traiesc intr-o alta lume. Este o lume cat de cat civilizata careia voi ii spuneti "de samantari". E un termen impropriu intrucat si in peluza se rontaie seminte,mama,mama. Sigur, si aici "in lume mea" sunt scursuri, dar cu timpul se cern, aici inca mai poti sa vii cu familia la stadion. Ii vom civiliza noi, sper, sau ii vor civiliza amenzile si bastoanele. As vrea ca si voi sa traiti in acea lume chiar daca stati in peluza. Referitor la ce spuneai tu, afirm ca sunt motive intemeiate de a suspenda(si nu echipa cum ai scris tu, ci stadionul) pt ca trebuie pedepsit suporterul si nu echipa. Este adevarat ca din aceasta cauza sufera si echipa dar sa stii ca suporterul o face sa sufere. Am fost ca voi, am stat unde stati voi,cand era Jean si am plecat cand a venit Zmarandescu. Stiu ca cel mai inversunat este Sudul insa inversunarea asta creeaza probleme si acestea se rasfrang asupra echipei in final. Sunt de acord cu faptul ca momentan nu avem echipa dar pt asta, am mai postat, putem protesta altfel, nu violent, pt ca violenta cere violenta, iar cu legea nu te joci oricat de viteaz sau bun incasator esti, si crede-ma ca nu e o vitejie sa pleci acasa cocosat. Poate nu m-am facut inteles insa am respect pentru cei care isi incurajeaza echipa, nu si pt huliganii care se ascund si printre voi si printre noi la celelalte tribune. Si sa stii ca nu te acuz special pe tine, il acuz pe suporterul-huligan in general. salutari.

steagsahmic steagcruce2

Am fost ca voi, am stat unde stati voi,cand era Jean si am plecat cand a venit Zmarandescu.

Cineva care a stat in peluza(mai ales in vremea lui Jean) si care a inteles rostul pentru care se afla acolo n-ar putea gandi niciodata ca tine dupa ce nu mai frecventeaza peluza...

Cineva care a stat in peluza(mai ales in vremea lui Jean) si care a inteles rostul pentru care se afla acolo n-ar putea gandi niciodata ca tine dupa ce nu mai frecventeaza peluza...

Pai pt ce crezi ca am plecat? Nu ma mai identificam cu FENOMENUL ! Sau dupa parerea ta, nu am inteles ROSTUL. Iti placea la nebunie sa te bati nu? Tu n-ai lovit niciodata nevinovati, nu? Nu te-ai pisat niciodata in mijlocul strazii doar ca erai cu gloata si nu avea cine sa se dea la tine,huh? Ai copii? Ai curajul sa ii lasi in momentul actual sa stea in galerie sa invete cantecele? Eu nu. Si sa stii ca modul de a gandi se poate schimba, doar boul e perseverent.....

Nu e nici o jignire, e doar un punct de vedere....

steagsahmic steagcruce2

k-Steaua sa stii ca nu doar tu ai un loc de munca. multi dintre acesti ultrasi care zici tu ca aduc suspendarile muncesc si ei. si tin sa iti aduc aminte ca ultima suspendare, cea dupa meciul cu Dinamo, nu se datoreaza ultrasilor, ci tocmai samantarilor din lumea civilizata. eu nu stiu ca ultrasii sa stea la tribuna 0 sau 1 si sa arunce cu pungi de seminte.

ca-Steaua sa stii ca nu doar tu ai un loc de munca. multi dintre acesti ultrasi care zici tu ca aduc suspendarile muncesc si ei. si tin sa iti aduc aminte ca ultima suspendare, cea dupa meciul cu Dinamo, nu se datoreaza ultrasilor, ci tocmai samantarilor din lumea civilizata. eu nu stiu ca ultrasii sa stea la tribuna 0 sau 1 si sa arunce cu pungi de seminte.

Foarte corect, multi. Insa si multi sunt elevi, copii teribilisti. Cati din cei ca noi au luat vreodata atitudine cand vezi un copil din asta ca plesneste un alt copil sau arunca ditamai scaunul peste gard. In legatura cu aruncatul pungilor de seminte de la t1 si t2 iti dau dreptate, si aici intervine ce am scris mai devreme, striga frate la el, atrage-i atentia, nu fi partas la golaniile lui.Nu e neaparat sa te iei cu el la bataie fa-l sa se simta prost si vei vedea ca mai e cineva care sa gandeasca la fel ca tine. Si ma repet a nu stiu cata oara, nu am nimic cu ultrasii, eu cu huliganii am ce am. Sper ca si tu crezi ca e o diferenta intre ei,nu?

steagcruce2

este o diferenta mare. singura problema e ca la noi nu se prea face diferenta. la noi cele doua curente, ultras si hooligan, sunt cam prost intelese si amestecate. iar cat despre copii teribilisti nu prea ai ce sa le faci.

l-am auzit si eu pe Dragomir cand zicea sa fie batuti mai tare. in aceiasi interventi telefonica mitica afirma ca a vazut el in anglia cum un suporter si-a aprins tigarea a fost rugat sa o stinga si pentru ca a refuzat a fost scost din stadion si batut cu bastonul in cap. d sa fim seriosi cine crede o asemenea aberatie?!? poate numai el in lumea lui de militian

al dracu nenorocit,cand i-au ridicat terasa din herastrau se batea cu jandarmii,si tipa sus si tare ca el e deputat........bai ordinarule,tu ai ajuns sa dai lectii de morala ma nenorocitule???

toti alcholistii si drogatii striga,sa-ti dam la .... mitica de la Liga

Cel mai bun exemplu anti-violenta:campionatul englez.10 ani de neparticipare in cupele europene au pus punct violentelor pe stadion si in afara acestuia.Cat despre stadion,suporterii stau la 3 metri de tusa.Ganditi-va daca ar fi la noi asa:suporteri la 3 metri de tusa....

esti la fel de imbecil ca mitica.....unde dracu ai vazut tu ca in afara stadionului nu sunt incidente la englezi???