bogdan_p

Discutii despre galerie

3,126 posts in this topic

OK, de-acum incolo le zic steaguri pe 2 bete :wink:

Fara sa fiu rauvoitoare, va spun ca galeria Rapidului a fost cu mult peste noi.In afara de bannerele pe care le-ati afisat la inceputul meciului in rest a fost jalnic.Ne-au umilit tziganii si pe teren si in tribune.Si cred ca asta au simtit-o si jucatorii.Asta e mai avem de lucrat la multe capitole.Pacat...Suntem cei mai numerosi suporteri din Romania dar degeaba.

In momentul cand faci o COREGRAFIE dedicata altei echipe te descalifici ca suporter. Pentru mine, suporterii rrapidului au atins cota de jos, jos de tot. Nu pot sa zic ca-mi pare rau :)

Hai sa-ti spun cum ne-au umilit ca poate tu n-ai fost la meci.

1.Prin scandarile pe care le-au avut:

"Gigi, uita-te sunt bolnave oile!"

Batjocorirea imnului Stelei.

"Mirel Radoi, sa-mi bag ...-n mortii tai!!"

"NU se-aude nimic!!"

etc

2.Replicile pe care le-am dat noi, care au fost?

"Huo!!!"

"M..e Rapid!"

In clipa in care era 2-0 la pauza galeria noastra a murit pur si simplu!De aceea au inceput rapidistii sa strige "Nu se-aude nimic!".Am dat noi replica la asta?NUUUU!!!

3. Ca fond sonor mai ales in repriza a doua am fost cu mult sub ei...

Eu nu spun ca sunt de admirat pt ce au facut.E adevarat au fost patetici cu faza cu Boro.Aici admir galeria Stelei pt replicile pe care le-au dat.

Dar de ce sa nu fim realisti ca se putea cu mult mai bine!Eu cred ca ne-a afectat si pe noi semifinala pierduta.E de inteles!si inca o data eu nu critic, ci doar constat.Nu este doar parerea mea ca galeria nu a fost atat de buna precum in alte dati.

Sa speram ca pe vitor va fi mai bine!!

Toata lumea face constatari, dar cand e vorba sa fim uniti, sa cantam impreuna 90 min, sa ajutam cu ceva la coregrafii... nu se mai baga nimeni. De cantat s-a cantat, coregrafia a fost super tare... sincer, pe mine personal nu ma intereseaza ce au strigat rrapidistii. Nu mergem la meciuri sa ascultam trivialitatile celorlalti, ci sa incurajam echipa, sa fim alaturi de ei. Decat sa facem constatari si contestari, mai bine am face ceva mai util. Cine se simte in stare, sa vina frate, in peluza si sa cante, cine nu, sa stea acasa (acolo unde le e locul).

Pot spune ca prin mesajele pe care galeria le-a afisat duminica i-am umilit cu adevarat pe cei care si-au dat intreaga masura a frustrarii dupa meciul cu englezii. Unii vor intelege asta (cainii si partial oltenii), altii nu, pentru ca nu au cultura ultra' necesara (rapizi si timisoreni).

P.S. Merg pana acolo incat sustin ca mesajele de duminica au fost printre cele mai reusite din intreaga activitate a PN. Dar, la naiba!, cat de mult as fi preferat sa nu fi avut motivul ca ele sa apara pe stadion...off, iar imi aduc aminte...

ce am avut noi nu a fost coregrafie, bebe4ever.noi am avut o serie de mesaje raspandite in peluza plus coregrafia de grup a celor de la ptm,tradizione,infanterie.

ce am avut noi nu a fost coregrafie, bebe4ever.noi am avut o serie de mesaje raspandite in peluza plus coregrafia de grup a celor de la ptm,tradizione,infanterie.

Fiecare intelege cuvantul coregrafie in felul lui. Pt mine si mesajele fac parte tot din coregrafie. Si pt acele mesaje se munceste la fel ca si pt o altfel de coregrafie... Dar, in fine... ideea era ca se comenteaza prea mult pe tema asta, iar majoritatea care comenteaza probabil n-au participat niciodata cu nimic la realizarea unei coregrafii sau a unor mesaje.

Fara sa fiu rauvoitoare, va spun ca galeria Rapidului a fost cu mult peste noi.In afara de bannerele pe care le-ati afisat la inceputul meciului in rest a fost jalnic.Ne-au umilit tziganii si pe teren si in tribune.Si cred ca asta au simtit-o si jucatorii.Asta e mai avem de lucrat la multe capitole.Pacat...Suntem cei mai numerosi suporteri din Romania dar degeaba.

au fost pe dracu'...dc tu crezi ca noi am fost umiliti de tigani este foarte rau...au injurat tot meciul pe Steaua si pe Radoi dar despre echipa lor de cacao nimic...

asta e am prins o zi mai proasta si apoi cetatenii nu cintau nici cind jucam superb pai dar acum...???

De unde avem puterea?!? mi-e scarba de unii dintre voi...din ce in ce mai multi in ultima perioada :( Sunteti alaturi de echipa numai la bine? atunci nu mai veniti deloc, lasati-ne !!!

nu sari la gatul meu...k eu am cantat tot meciul cu baietii mei din regie.am vrut doar sa laud pe cei care au muncit sa faca acele bannere.din pacate eu nu stiu cum as putea ajuta....k poate as face`o

Incep sa cred ka era mai bn cand Mustata conducea galeria.macar atunci nu era atatea batai in galerie.acum la fiecare meci viteazul Bogdan se ia la bataie.Nush ce sa mai zik despre aceasta peluza.Am ajuns mai rau dekat tziganii si de cat maidanezii.100 de brigazi a cate 10 persoane.Ce e asta?FORZA Steaua!!!SPRE23!!!

bei spirit de lider,dak nu`ti place ia tu initiativa,dute in fata si da tonu,cand il mai vezi pe "viteazu" k sare la bataie dute dupa el si ia`l la capace,fa ceva....nu te plange aiurea pe forum... :twisted:

Zama yo am spus doar ca in peluza sunt fff multe batai.Pe vremea lu Mustata nu erau.Din punctul meu de vedere rapizii ne sunt ku mult inferiori la orice capitol.Mi-a plakut la acest meci ka s-au cantat toate cantecele.Felicitari celor ce au ajutat la skrierea mesajelor.Zama sa sti ka te apreciez fff mult pe tine pt ka esti un adevarat ultras.FORZA Steaua!!!SPRE23!!!

poti sa-mi zici si mie din curiozitate de ce te-ai luat sau te-a luat la bataie acel baiat in peluza?curiozitatea...stii ca din cauza batai voastre nu s-a mai cantat nimik?stii ce ar trebui facut ca lumea sa cante?sa se faca un grup care doar sa privesca peluza si oameni care canta sau nu,sa se plimbe printre ei, sa ia atitudine la protestele mai vehemente,la cei cu celebru"lasa ba steagu jos",la cetatenii care misuna incredibil prin peluza!

am fost la meci si stii si faza cu cetateni m..e cetateni.sti ce faceu cei din colturile peluzei stateau jos si se uitau la meci nici nu cred ca au auzit!

incercati totusi pentru cei care vor sa merga in deplasari cu voi sa expuneti niste tarife pentru microbuze.

de ce nu faceti ca pch?e greu sau e prea multa munca?

la noi de ce nu exista legitimatii de suporter care sa ne permita deplasarea gratis?e greu?doar altii pot?

nu mai stau sa-mi corectez greselile gramaticale vreau doar un raspuns prin fapte sau poate imi raspunzi pe privat....

mandru ca sunt stelist

Ma bucur ca ti-au placut Steagurile pe 2 Betze (Japoneje spun rromii) am vrut sa facem ceva original ...si uite ca a iesit

Ai vreo poza cu steagurile sa o pui aici pe forum ???

"Zama sa sti ka te apreciez fff mult pe tine pt ka esti un adevarat ultras.FORZA Steaua!!!SPRE23!!!"

@Radu18 defineste cuvantul "Ultras"...,bine k acu avem si pupincuristi pe`aci... :twisted:

am spus ca nu mai postez aici ca v-ati luat de mine aiurea dar cand va vgad asa nu pot sa ma abtin sizik asa ,daca ati fost la meci,

toti vorbesc ca a iesit varza lumea nu canta etc.dar voi ati facut ceva in privita asta,daca ma intrebati pe mine acelasi lucru,yo nu am brigada am fost cu inca unu si mi-am bagat p in toti mo....la toti de pe langa mine care nu cantau,m-am luat de o gramada de tampiti,poate m-ati vazut eram undeva pe mijloc,nu eram beat,voi ati facut la fel?doar vorbe pe net,erau niste copii13,14,15,16 ani pe langa mine rude cu nu stiu ce smecher care faceau in continuu misto si bruiau i-am injurat si le-am spus ca le rup capu,am urlat tot meciul,am salutat echipa,da ma laud am cu ce ,voi?

p.s.bine ca am injurat tyganyy fara frica de suspendari,degeaba ridica john mainile cand a vazut cat ne bucuram parca a spus"dati-va dracu` de tampiti ce sa va fac si mie imi place"

HAI LUATI-MA LA MISTO SI VOI

Bah katau ce draq ai u ku mine.Ai fost in viata ta la vreun meci al Stelei? Dupa ce ka acum nu esti in Romania mai si comentezi ka un prost.Pe deasupra mey esti si analfabet.FORZA Steaua!!!SPRE23!!!

Sexystelista, te rog nu mai posta aici. Nici un rrapidist nu ar spune tampeniile pe care le spui TU ! S-au cantat absolut toate cantecele, si chiar , avand in vedere ca a fost un meci cu Rapid, s-a injurat foarte putin. Se pare ca tu ai stat ori la trib II in dreptul rapidistilor, ori prin peluza pe sus, ca alt fel nu-mi explic cum spui toate tampeniile astea. Ia-te de mana cu Radu18 si puneti mana si schimbati ceva in peluza, daca sunteti asa nemultumiti. Si inca odata, nu mai posta aici ca SPUI NUMAI TAMPENII !

Nu credeam ca o sa incep sa ma cert cu un stelist.Precizez cu mandrie:ca si mine...Insa fiecare are dreptul la o opinie.Asta e opinia mea.Nu esti obligat sa raspunzi, nu esti obligat sa citesti, faptul ca esti prezent pe acest forum nu te pbliga la nimic altceva decat sa fi un bun stelist.De ce sa nu fim realisti fratilor...Nu a fost nimic cum trebuia sa fie.Locul in care am stat eu in tribuna nu are nici o importanta.EU CEL PUTIN AM FOST PE STADION!!!!!!

si tin sa mai mentionez ceva:mie nu-mi pasa de ce se gaseste un copil sa spuna.Chiar daca sunt fata sunt mai stelista decat multi dintre cei care se dau drpet stelisti.

Cu respect pentru echipa care ma face mandra ca sunt romanca si pt cei care stiu ce inseamna sa fi stelist!

chiar daca o sa mi se zica k is misogin...sincer..putine fete se pricep la fotbal

si din alea ce se pricep..nu stiu cate stau pe forum aici

Bah katau ce draq ai u ku mine.Ai fost in viata ta la vreun meci al Stelei? Dupa ce ka acum nu esti in Romania mai si comentezi ka un prost.Pe deasupra mey esti si analfabet.FORZA Steaua!!!SPRE23!!!

nu am fost in viata mea la nici un meci al Stelei...ia zi si mie cum e pe stadion?Nu am nimic cu tine personal,am cu toti "pupincuristi"...

"Pe deasupra mey esti si analfabet" nu inteleg la ce te referi "prietene"

Ma bucur ca ti-au placut Steagurile pe 2 Betze (Japoneje spun rromii) am vrut sa facem ceva original ...si uite ca a iesit

Ai vreo poza cu steagurile sa o pui aici pe forum ???

DA Am Poze ...dar de pe Stadion sau de la mine din Fata Blocului?? :))

radu18 parerea mea ar fi sa taci!dupa cum scrii nu ai nici o treaba! shhhh.... si sunt de partea lui katau la faza cu pupincurismul :))! esti oaie!

care stie ceva de "intamplarile" de pe linia lu 41 ca am auzit de la niste "prieteni" ca au scos sub 10s la 100m :lol:

Nu credeam ca o sa incep sa ma cert cu un stelist.Precizez cu mandrie:ca si mine...Insa fiecare are dreptul la o opinie.Asta e opinia mea.Nu esti obligat sa raspunzi, nu esti obligat sa citesti, faptul ca esti prezent pe acest forum nu te pbliga la nimic altceva decat sa fi un bun stelist.De ce sa nu fim realisti fratilor...Nu a fost nimic cum trebuia sa fie.Locul in care am stat eu in tribuna nu are nici o importanta.EU CEL PUTIN AM FOST PE STADION!!!!!!

si tin sa mai mentionez ceva:mie nu-mi pasa de ce se gaseste un copil sa spuna.Chiar daca sunt fata sunt mai stelista decat multi dintre cei care se dau drpet stelisti.

Cu respect pentru echipa care ma face mandra ca sunt romanca si pt cei care stiu ce inseamna sa fi stelist!

De unde stii tu cine a fost sau cine nu a fost pe stadion ?!? Si de unde ai impresia ca toti cei care posteaza aici sunt copii? Daca te-a deranjat faptul ca "nu s-a cantat", ai facut ceva pt a imbunatatii aceasta situatie? ... sincer, mi-e sila de toate aceste comentarii...