Sign in to follow this  
Followers 0
UltraSS

Cel mai memorabil meci pe care l-ati trait pe Ghencea

122 posts in this topic

in Ghencea am fost la 3 meciuri, toate memorabile intr-un fel sau altul:

cu Craiova, 5-0;

cu Dinamo 1-0 returul trecut si, 2-2 turul asta.

un alt meci memorabil la care am asistat dar nu in Ghencea a fost cu Dinamo in groapa in '98, turul semifinalei de cupa, 2-1, goluri Danciulescu si lincar.

Pai...cel cu Valencia...desi atmosfera la mine nu a fost prea marfa..ca am stat la tribuna 0 si nu prea eram obisnuita...oricum...SUPER MECI..

Pai...cel cu Valencia...desi atmosfera la mine nu a fost prea marfa..ca am stat la tribuna 0 si nu prea eram obisnuita...oricum...SUPER MECI..

oricum ma refuzi de fiecare data sa mergem unde e atm marfa!! esti o rea din pct asta de vdr :P

oricum ma refuzi de fiecare data sa mergem unde e atm marfa!! esti o rea din pct asta de vdr :P

Las` ca nu te mai refuz...stii u motivu` :cry: Merg sa`mi dau sufletu` pt Steaua...shalalalalal Doamne ce drag imi e de Steaua :oops:

Sper ca nu va referiti la spectaculosul Steaua-Valencia 3-4 (1998), nu ?

Ala a fost meci urat pentru noi,ne-a mancat Adi Ilie.Daca imi amintesc eu bine pe vremea aia in lotul Valenciei era si Gabi Popescu.

Ala a fost meci urat pentru noi,ne-a mancat Adi Ilie.Daca imi amintesc eu bine pe vremea aia in lotul Valenciei era si Gabi Popescu.

Unde mai pui ca s-a stins si lumina cateva minute...

Unul din golurile lui Adrian Ilie, jucatorul pe care l-am apreciat cel mai mult in acea prioada (adica sfarsitul anilor '90)

1998steauavalencia3450ww.th.jpg

Steaua-Anderlecht 3-0.

Asa ceva nu se va mai trai pe un stadion din Romania!! Chiar daca Steaua va invinge pe Real, Barca, Manchester sau Juventus si se va califica in finala LC. A fost nebunie pe stadion, fiindca era vorba de prima calificare a unei echipe romanesti intr-o finala de cupa europeana. De atunci au mai fost...ce sa-i faci, tot Steaua.

cam off dar totusi merge ...cred ca ar trebui sa spunem pe acest topic si un meci pe care dorim si credem ca VA FI memorabil...

eu zic de finala UEFA pe Lia Manoliu anul asta... :lol: :lol: :lol: 8)

Steaua-WEST HAM...ce vremuri!!! ce galerie...ce atmosfera...ce jucator Albert Duro! ce ploaie amestecata cu zapada (asta era in primii ani ai mei in peluza, poate si din acest motiv AM RAMAS MARCAT, au urmat si altele, dar la acel meci am remarcat "live" ce inseamna Steaua)

...ce jucator Albert Duro!  
si mie mi-a placut duro. oare mai joaca pe undeva sau s-a retras ca nu mai stiu cati ani avea

si mie mi-a placut duro.

Un jucator foarte inimos si o conditie fizica superioara celorlalti. Cel putin eu asa imi amintesc...mai avea el si intrari rudimentare, dar a dat tot ce a avut mai bun pentru Steaua. In consecinta, nu l-am uitat!

Steaua-lens a fost meciul de care imi amintesc cu cea mai mare placere,chiar daca a fost doar al doilea pe Ghencea la care am fost...sper totusi ca din toamna,dupa ce ajung in Bucuresti (iarasi sper!) sa imi fac abonament...:)

Pentru mine cel mai tare din punct de vedere al rezultatului a fost Steaua-Valencia, si modul cum a venit, la penaltyuri a contribuit la o tensiune si o bucurie de neegalat in final.

Cea mai tare atmosfera a fost la Steaua-Poli acum in vara. Pur si simplu nu ma mai auzeam urland la un moment dat, mult prea tare!

Steaua - valencia ... in ultimii 5 ani ca meci international si Steaua - f.c. national din campionat ... a fost o atmosfera super .. mai ales cand Neaga a dat al doilea gol si se striga numele lui pentru primul pe care il daduse :) ... bafta la toti stelistii

Au fost multe meciuri frumoase, memorabile chiar, dar de departe cele mai frumoase au fost:

1. semifinala cu Anderlecht - am vazut ce amai buna repriza facuta de o echipa romaneasca vreo data(prima repriza).

2. Cu PSG - tensiune, rasturnari spectaculoase de scor, un vis.

3. 5-0 cu Dinamo - nu cred ca trebuie sa mai argumentez de ce.

in 1989 cand Dinamo a castigat cu 3-0   :lol:

Am intrat in al 17 lea an de la ultima victorie in campionat a lor in Ghencea..amuzant nu? :lol:

pe primul loc pentru mine ramane Steaua PSG a fost primul meu meci in Ghencea a fost vis o sa tin minte toata viata si atunci l am vazut prima oara live pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] ce jucator ..... dupaia cel cu West Ham a fost prima oara cand l am suferit pe sabin Ilie :lol: pentru vreo 2 ore ca dupaia :) cel cu valencia a fost fenomenal da nu am fost prezent in tribuna :(

Cel mai memorabil pt mine a fost finala cupei cu rapid(prima data cand am fost pe un stadion de fotbal) meci dramatic cu rasturnari de scor, gol [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in ultimul minut al meciului (2-2 rezultat final, in cele din urma am castigat cu 6-4 la pen.). Meciul cu Lens il voi uita greu, m-a impresionat atmosfera de la "meciul" cu Villareal cand nins :D.La dezamagiri se incadreaza perfect Steaua-Rapid 0-5 (supercupa)

PS: cel mai mul regret ca nu am fost pe stadion la meciul cu Valencia :cry:

Cel mai memorabil pt mine a fost finala cupei cu Rapid(prima data cand am fost pe un stadion de fotbal) meci dramatic cu rasturnari de scor, gol [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in ultimul minut al meciului (2-2 rezultat final, in cele din urma am castigat cu 6-4 la pen.).

Gol Belodedici in ultimul minut!