Ronnie

Cupa Mondiala 2010 - Africa de Sud

Favorita WC 2010   101 members have voted

1. 1. Cine crezi ca va castiga World Cup 2010?

• Argentina
      14
    • Brazilia
      10
    • Spania
      40
    • Italia
      2
    • Germania
      8
    • Anglia
      15
    • Portugalia
      2
    • Franta
      0
    • Olanda
      5
    • Alta
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

1,247 posts in this topic

Frumoasa victoria Uruguayului, bravo lor, cred ca au mari sanse sa treaca de optimi daca nu intalnesc pe vecinii lor argentinienii.

Spania a dezamagit crunt, dupa parerea mea, ar trebui sa joace simplu 4-4-2 cu Torres si Villa atacanti, s-a vazut ca dupa ce a intrat Torres

si au schimbat sistemul de joc, au inceput sa joace mai bine, insa cu toate aste nu a pierdut inca nimic, pot bate lejer si pe Honduras si pe Chile, singura problema este ca ar putea intalni Brazilia daca ies pe 2 in grupa si asta nu cred ca isi doreau, oricum si in acest caz sansele ar fi impartite, Brazilia nu mai este echipa care baga in sperieti orice adversar, au trebuit sa munceasca serios pt o victorie cu Coreea de Nord si sincer nu cred ca vor avea viata lunga la acest mondial.

Ce bine imi pare ca o iau ciorile incontinuu. Sa se duca acasa cu tot cu suporteri si vuvuzele!

frate am pierdut la pariuri 250 de euro spain-elvetia :O doamneee a pierdut cu 0-1 spania doamneee

Copile, lasa vraja. Vraja e-n lapte. Milky-Milky Way.

:D . Prima echipa calificata mai departe :Argentina. Cine credeti ca se va califica dintre Nigeria si Coreea de Sud?

Pipppppppppitaaaaaaaaaaaaa Higuain hattrick la Argentina vs Coreea de Sud ! Se vede ca joaca la Real Madrid :rolleyes: . Argentinienii propun si ei un golgeter care pare sa aiba si o baza reala pt cat mai multe goluri.

@adyfcsb ,inca nu stim daca nu se califica Grecia.

Edited by blindica

@adyfcsb ,inca nu stim daca nu se califica Grecia.

1-0 pentru Nigeria. :(

frate am pierdut la pariuri 250 de euro spain-elvetia :O doamneee a pierdut cu 0-1 spania doamneee

Da, si ceapa-i branza. Te cam bate limba romana, si postezi doar imbecilitati, fara suparare.

Pe cealalta parte, imi pare rau ca Grecia este eliminata. Cu cat se califica mai multe echipe africane, cu atat NU vom scapa de numarul urias de vuvuzelisti. Of Doamne...

Pe cealalta parte, imi pare rau ca Grecia este eliminata.de vuvuzelisti.

Cine stie .. :D

Rosu Nigeria.

1-1. Hai baietii, hai juvetii.

Biletul traieste. :))

D-asta erai tu suparat,nu ca au sanse sporite africanii.Oricum,am avut dreptate cu sansele lor si ca inca nu sunt eliminati.S-au vazut atatea in fotbal ca poate o sa-i si bata pe argentinieni :no: ,desi nici cel mai optimist grec nu crede asta.

Daca Grecia bate azi, face 3 puncte, si ajunge la egalitate cu Coreea de Sud. Argentina a facut 6 puncte si e deja calificata, asa ca in ultimul meci Grecia trebuie sa spere la un egal cu echipa lui Maradona, si ca Nigeria sa bata Coreea de Sud. Nu as zice ca e ceva imposibil.

P.S: Am aflat din Libertatea cum poti scapa de vuvuzele. Intri in meniu (cel al televizorului) si mergi la Sunete -> Egalizator, setezi 300Hz la minim si pe celelalte le cresti. Sper sa mearga! M-am saturat sa vad meciurile fara sonor.

P.S: Am aflat din Libertatea cum poti scapa de vuvuzele. Intri in meniu (cel al televizorului) si mergi la Sunete -> Egalizator, setezi 300Hz la minim si pe celelalte le cresti. Sper sa mearga! M-am saturat sa vad meciurile fara sonor.

Se mai aud pe un Samsung. :(

Ma bucur ca a castigat Grecia,e interesanta lupta pentru locul doi calificant...As vrea Grecia mai departe,dar cred ca va fi greu,Coreea de Sud are cele mai mari sanse...

Hai Mexic ! :)

Franta 0 - 0 Mexic min.39

O prima repriza echilibrata.

Edited by RobYnho

Sper sa vedem dupa pauza si ceva goluri...Desi sansele sunt cam mici.

Franta e varza!!!Mexic conduce cu 2-0 !!!

Franta e varza!!!Mexic conduce cu 2-0 !!!

Nici nu merita mai mult Franta. Sunt de-a dreptul penibili si slabi in ficare compartiment.

Nici nu merita mai mult Franta. Sunt de-a dreptul penibili si slabi in ficare compartiment.

Asa e...I-au ajuns si "urarile de bine" ale irlandezilor!Sper ca etapa viitoare sa faca Mexic si Uruguay egal,sa se califice amandoua...

Chicaritooooooooooooooo!

Mexic - Uruguay , meci clar de X.