Dragoshel

Petrolul Ploiești - Steaua Il 1 - 1

39 posts in this topic

Liga 2 seria B1, etapa a 13-a, duminica 8 noiembrie ora 11:00 (in direct Sport.ro)

Stadion Ilie Oana, Ploiesti

Petrolul ocupa locul 6 cu 21 de puncte, iar Steaua ocupa locul 9 cu 15 puncte

Edited by Dragoshel

Ne bat cred ca si astia.Incet,ne cam ducem in jos in clasament.

avem si noi un tren sa ne duca asa dimineata?

Aveti grija , cunosc persoane din galeria petrolistilor care nu se duc pentru meci.

Deci multa grija.

Pronostic X! Sper sa-mi iasa. :) Nu ma supar daca totusi reuseste Steaua II o victorie! :D

PS: Luati aminte de sfatul lui Grenada! ;)

FORZA Steaua !!!

@ Astristul : din Ploiesti tu simpatizezi cu Astra,ca dupa nick-ul tau asa as zice?

Exact! :D

Bine atunci,sa bata Steaua 2,ca nu o sa te superi! ;)

@ Astristul : din Ploiesti tu simpatizezi cu Astra,ca dupa nick-ul tau asa as zice?

Ia uite baaa... :blush:

Eu acum descopar... pana acum credeam ca scrie ARTISTUL... dar acum daca ma uit mai bine scrie ASTRistul :D

Eu acum descopar... pana acum credeam ca scrie ARTISTUL... dar acum daca ma uit mai bine scrie ASTRistul :D

Lasa Daniele,nu fi trist,e bine ca te-ai prins si mai tarziu ! :D

Stai linistit Daniele, nu esti singurul care acea iluzie optica cu "artistul"! :))

vroiam sa zic si eu, da zic...ma fac dracu de ras paici :))

vroiam sa zic si eu, da zic...ma fac dracu de ras paici :))

Si unde vrei sa bati cu asta? :D

Draga @Astrist

Daca eram chiar atat de rai,voi(astristii) nu trebuia sa patiti ceva? Sunteti teferi,deci nu suntem rai.Cu Steaua exista o rivalitate de 57 de ani,exista huligani care se bat intre ei,dar asta nu inseamna ca o sa sara lumea pe ei in oras,cand o sa vina pentru un meci.Au fost spectacole teribile pe Ilie Oana si Ghencea,intre Steaua si Petrolul!

Voua va place sa vb de rau Petrolul,dar se va intoarce totul impotriva voastra.V-am sustinut(noi petrolistii) in 1998,cand ati promovat prima oara,v-am luat echipa in 2007,am transformat-o in FC ploiesti.Unde erati voi,atunci? Am dus-o din C pana pe locul 3 in B.Unde ati fost voi?Ati promovat datorita blaturilor si retragerii Progesului,sunteti in prima Liga.Acum ati scos si voi capul din Pamant, ca strutii.

Petrolul e sustinut de intreg orasul,de primarie.Pe voi cine va sustine? 20 de insi mancatori de pateuri plus 6-7 insi care postati pe internet.Aveti culoare pielii maronie si sunteti si prost imbracati.Va credeti ultrasi? Voi intai invatati sa scrieti si sa va iubiti echipa.

Cum adica sa tii cu Steaua? Nu ai zis ca esti astrist? Bine,tu esti singura exceptie,ca esti stelist,restul astristilor(pana la 20) sunt dinamovisti.

Dumnezeu e sus si vede! Petrolul se va intoarce in Liga 1,anul asta sau anul viitor.Am scapat de PETROM si ne vom intoarce sus.Dar modul vostru de comportament nu-l vom uita.Am incercat,totusi sa ne purtam frumos cu voi,dar nu se poate.

O sa va rupem cocoasele si voua si spurcatilor vostri frati,dinamovistii...

PS.Sper sa retrogradati in B! Astra&Dinamo=cancerul fotbalului romanesc.

Edited by petrolulploiesti

Din Focsani e vreo unu care se duce la meci? 

Edited by KuzMaN

Draga @Astrist

Daca eram chiar atat de rai,voi(astristii) nu trebuia sa patiti ceva? Sunteti teferi,deci nu suntem rai.Cu Steaua exista o rivalitate de 57 de ani,exista huligani care se bat intre ei,dar asta nu inseamna ca o sa sara lumea pe ei in oras,cand o sa vina pentru un meci.Au fost spectacole teribile pe Ilie Oana si Ghencea,intre Steaua si Petrolul!

Voua va place sa vb de rau Petrolul,dar se va intoarce totul impotriva voastra.V-am sustinut(noi petrolistii) in 1998,cand ati promovat prima oara,v-am luat echipa in 2007,am transformat-o in FC ploiesti.Unde erati voi,atunci? Am dus-o din C pana pe locul 3 in B.Unde ati fost voi?Ati promovat datorita blaturilor si retragerii Progesului,sunteti in prima Liga.Acum ati scos si voi capul din Pamant, ca strutii.

Petrolul e sustinut de intreg orasul,de primarie.Pe voi cine va sustine? 20 de insi mancatori de pateuri plus 6-7 insi care postati pe internet.Aveti culoare pielii maronie si sunteti si prost imbracati.Va credeti ultrasi? Voi intai invatati sa scrieti si sa va iubiti echipa.

Cum adica sa tii cu Steaua? Nu ai zis ca esti astrist? Bine,tu esti singura exceptie,ca esti stelist,restul astristilor(pana la 20) sunt dinamovisti.

Dumnezeu e sus si vede! Petrolul se va intoarce in Liga 1,anul asta sau anul viitor.Am scapat de PETROM si ne vom intoarce sus.Dar modul vostru de comportament nu-l vom uita.Am incercat,totusi sa ne purtam frumos cu voi,dar nu se poate.

O sa va rupem cocoasele si voua si spurcatilor vostri frati,dinamovistii...

PS.Sper sa retrogradati in B! Astra&Dinamo=cancerul fotbalului romanesc.

Voi ati avut rivalitate cu cRapidul ca va tot intalneati prin "B", asa cu Steaua nu era mare rivalitate pana in anii 90, cand v-ati dat rotuzi si v-ati facut "frati" cu javrele! Mai iti aduci aminte? Daca nu, intreaba-i pe mai vechii lideri! ;) Mai bine ai fi comentat strict la meciul propriu-zis, ca aici nu e vorba de Astra, ci de meciul Stelei II cu voi! Si apropo de "rautate", n-o mai faceti pe sfintii, pentru ca stie toata lumea ce s-a intamplat anul trecut la deplasarea Stelei pentru meciul cu Otopeni!

Intr-o nota pozitiva, ma bucur ca frecventezi site-ul nostru! :)

Edited by Astristul