BlackWoolfy

De ce trebuie sa plece Gigi de la Steaua ?!

1,323 posts in this topic

Piturca:

"Gigi vorbeste tampenii. Gigi mi-a scos o cruce pe acolo si mi-a aratat că batem Olanda cu 3-1. Eu i-am spus, 'Bai, Gigi. Tu esti nebun? Cu cine crezi că jucam, cu Bacaul?'. Gigi nu stiu cum a intrat acolo, habar nu am, chiar nu stiu. Probabil a fost invitat ca să intre in direct (n.r. - la o televiziune). Dacă i-au permis olandezii să intre, inseamnă că e... Iar Ciobanul intră peste tot, ce mare lucru e să intre Ciobanul acolo?"

Becali a gresit din momentul in care a luat un club pe care nu il merita.

Becali este om de afaceri...nu prea stie el cu ce se mananca fotbalul..nu merge doar cu "pac-pac"

Edited by MoWeed
fara reclame

Asta nu e neaparat din cauza aluia, e din cauza ca asta vrea poporul ala. Tiganeala si manele

Nu ma deranjeaza atat de mult ca a facut tiganul asta o manea pentru Steaua, nici ca exista multi cretini carora le place. Nici macar nu m-ar deranja atat de tare sa-l cheme pe respectivul la o petrecere a jucatorilor (de la niste fotbalisti nu ma astept sa asculte Bach).

Ma deranjeaza, insa, ca respectivul a intrat la meciul cu Rapid ca oficial al Stelei, imbracat in echipament oficial, bagat pe stadion de catre staff-ul Stelei. Si asta este ceva ce depinde numai de infect (bine, in mod normal depinde de presedinte/manager dar respectivul este o carpa de-a lui Jiji). Nu e de ajuns ca avem acolo, pe banca, pe MeeeMeee sau pe Mache? Chiar ne mai trebuia si un manelist sa fim suta la suta cocalari?

Ma deranjeaza, insa, ca respectivul a intrat la meciul cu Rapid ca oficial al Stelei, imbracat in echipament oficial, bagat pe stadion de catre staff-ul Stelei.

Scuze asta nu stiam...

Cu o moldoveanca la brat si niste don perignon merge maa, manca-v-as portofelu'

Sa te "frec" Mo"....,m-ai facut sa-mi pun castile degeaba, desi nu ar fi trebuit sa ma astept la ceva bun.

Oricum,este vina ta..........sa nu mai faci din-astea!!!!

Ciobanul : "Conteaza ca noi 3 baieti am castigat campionatul. EU, REGHE SI CU MM AM CASTIGAT TITLUL. Eu am facut totul ca i-am adus pe Reghe si MM."

Ce mai conteaza jucatorii sau suporterii, da-i naibii...

La Digi Sport, Radu Naum il intreaba pe Becali daca are un mesaj pentru cei care au castigat Cupa Campionilor Europeni acum 27 de ani? Raspunsul lui Becali: "Da, Hristos a Inviat ! "

Cred ca suporterii adevarati care petrec pentru "24-le" castigat acum nu au treaba de asta, nu-i deranjeaza lipsa de respect aratata de cioban fata de oamenii care au adus mai multa glorie fotbalului romanesc decat o va face vreodata el.

"Macar un sprit ceva, putea si finantatorul să dea, eventual sacrifica o oaie-doua un miel că tot e perioada Paștelui, si punea si de un gratar. Pe de altă parte, nu e nici o mirare. Pe vremea aia era un demn habarnist in ale fotbalului, nu că acum ar fi o enciclopedie, si un destoinic crescator de animale. Pesemne că-și aduce mai repede aminte cum mergea iaurtul pe 7 mai 1986 decit că Lacatuș si Balint au transformat penaltyurile decisive. Cine au fost cei care au ratat deja e prea mult. "

Andrei Niculescu

http://www.andreiniculescu.com/2013/05/07/...lului-romanesc/

Voi va asteptati la altceva? :))

Inca ii simt oarecum retinuti, ca vine meciul cu javrele, si sa nu cumva sa se faca de ras, in cazul unui esec. Stati sa vedeti dupa aia, daca ii batem. Hegemonii, Sampion linguri, meleoaneeeee, fratioru' mic, fratioru' mijlociu, fratioru' mare, iubire mai ceva ca intre javre si uisti. O sa toceasca memeu' tastatura.. O sa inceapa toti cu cacatul asta de US 234336..

Eu ma uit pe sport.ro la finala de la Sevilla, imi bag ceva in super executia ce va urma cu Bistrita, in miemie, in reghe, in pizdi talent, in make si in fratioru' mare, Gigi. Ma uit la Iordanescu, care la 36 de ani, juca o finala de Cupa Campionilor si dadea mingea printre picioarele catalanilor. Ma uit la Majearu, un adevarat nr 8, cel mai bun stelist din finala. La Barbulescu, Belo, Loti etc. Ma piss pe el de titlu.

P.S.: Red, mersi, nu stiam de blogul asta. Am citit acum descrierea sa si imi place cum vorbeste despre decaderea presei sportive.

Sper sa nu fiu off-topic, dar am ras la asta: Gigi: "Mi-am lasat putin barba, dar o sa-mi las si eu msutata. Pana acum ma certa sotia ca sunt prea seducator cu mustata. Acum am un motiv atat de bun ca nu poate sa-mi spuna nimic" :naughty::))

Ei da. Cand il vedeau oitele cu mustata, nici cacareze nu mai puteau elimina, doar la el se gandeau si visau cum ar fi sa fie mulse de mana lui.

Ei da. Cand il vedeau oitele cu mustata, nici cacareze nu mai puteau elimina, doar la el se gandeau si visau cum ar fi sa fie mulse de mana lui.

nu stiu daca mustata lui behaila le face pe oite sa ridice coada si sa desfaca picioarele, dar berbecilor sigur le provoaca o erectie ingrozitoare :-)

revenind la ce efecte are ciuma becakali, fotbalistic vorbind... numai prezenta lui behaila putea face ca un jucator ca stratila sa plece la Dinamo, unde sa se transforme intr-o javra ordinara, care sa ii rupa astfel piciorul lui chiriches!

Mountytoma

Stratila a fost suparat foarte tare cand a fost dat afara de la Steaua. V-am mai spus asta. El de foarte mult timp a zis ca vrea sa joace impotriva Stelei si sa dea gol si sa ii faca pe cei de acolo sa regrete ca l-au lasat sa plece. Din pacate, se pare ca a ales sa se razbune intr-un mod mai putin corect. Ca doar Chiriches nu i-a facut lui nimic.

Eu insa il inteleg. Tot ce tine de oier provoaca ura, corupe, strica tot ce atinge. Era doar o chestiune de timp pana cand un fost stelist umilit de cei din Ghencea alegea sa se razbune printr-un astfel de gest.

Adrian

Daca ar fi inteles ceva din spiritul Stelei adevarate, stratila se razbuna pur sportiv, sau putea sa spuna presei despre ce se intampla de fapt la Steaua, ajunsa stana unui prost. Dar el a ales sa o faca precum prostul. De-aia merita behaila sa plece din Ghencea IN COSCIUG

Vorbim totusi despre niste fotbalisti, care nu sunt cele mai inteligente fiinte de pe pamant. Nervii, frustrarea, ura, invidia, toate astea au dus la cele doua accidentari.

Pana la urma, si jucatorii aia sunt oameni. Cand vad la TV cum un dobitoc ca MM ii ironizeaza si isi bate joc de ei, cum vad ca un cioban jegos rade de ei si ii injura, iti dai seama ca cedeaza si ei nervos si ca vor incerca sa se razbune cum pot ei mai bine.

Nu se gandesc ei ca nu Chiriches i-a injurat sau ca nu Chipciu a ras de ei.

La noi nu exista fair play. Eu, daca as fi sef de federatie/Liga, as da lege prin care toate declaratiile date de oficialii unui club sa fie arbitrate la fel ca comportamentul jucatorilor pe teren.

Daca oierul zice ca rapidistii sunt tigani, -3 puncte pentru Steaua. Daca meemee scrie pe facebook ca nu stiu ce jucator e un animal sau ca nu stiu ce antrenor e un prost, -3 puncte pentru Steaua. Asa se face un fotbal curat. Sa vedem atunci cine mai comenteaza. Sa vedem atunci cine mai indrazneste sa faca scandal si mizerie pe la TV. NIMENI!

Ar sta toti cuminti in bancile lor si de fiecare data cand ar vrea sa vorbeasca ar ridica manutele, ca la scoala.

Cei doi jucatori stelisti s-au accidentat din cauza mizeriei din fotbalul romanesc. Asta e adevarul. Intr-un fotbal curat, niciodata nu se intampla aia.

N-am vazut pe nimeni la Bayern-Borussia sa ii dea in cap adversarului. Desi ar fi putut si ar fi si contat mai mult decat la Steaua-dinam0, ca aia vor juca finala CL.

Mountytoma

Stratila a fost suparat foarte tare cand a fost dat afara de la Steaua.

Stratila nu a dovedit ulterior ca ar avea valoare mai mare decat cel mult o echipa de locurile 4-5. Doar nu putem avea acum 100 de jucatori in lot...

Pe vremea cand era la Steaua, era cu mult peste Nicolita. Si vezi ca n-a ajuns la dinam0 pentru ca ar fi penal.

Pai nu e penal...Dinamo e echipa de maxim locurile 4-5. Iar acum fie vorba-ntre noi, avea tot timpul din lume sa se razbune (fotbalistic) pe Steaua jucand titular la Dinamo si dovedind pe teren acolo ca merita sa ramana.

Ti-am mai zis ca vorbim despre fotbalisti, nu savanti. Cati fotbalisti din Romania cauta sa-si arate valoarea pe teren? Foarte putini. Majoritatea o fac prin cluburi. Asa si asta.

Adrian, pentru ceea ce a facut Stratila nu exista nici o scuza.

Nici macar cel mai imbecil om din univers (in afara de Jiji, dar ala e caz special) nu ar incerca intentionat sa-i distruga cariera unui jucator care nu i-a facut nimic. Se vede clar ca intrarea a fost intentionata, individul n-a avut nici o treaba cu mingia. A intrat asa cu scopul de a-l accidenta pe Chiriches.

Deci, cu intentie, a incercat sa-i strice cariera unui coleg de-a lui.

Mai mult, chiar daca ar fi fost nervos in timpul meciului, un om adevarat si-ar fi cerut macar scuze a 2-a zi. Nu ar fi oferit explicatii tampite de genul "si Latovlevici a intrat asa la mine".

Pe Stratila, insa, il doare-n p**a de gravitatea faptelor lui, ceea ce inseamna ca are un caracter infect. Si eu regretam sincer ca nu a ramas la Steaua. Dar un astfel de om n-are ce cauta la Steaua. Caracterele astea mizere au loc la Dinamo sau la rapid, poate chiar la petrolul.

1 la mana. Din nou va atrag atentia ca vorbim despre fotbalisti.

2 la mana.

Caracterele astea mizere au loc la Dinamo sau la rapid, poate chiar la petrolul.

Au loc si la Steaua suspendatului, stai linistit.

p.s.

Sper ca nu va indoiti de faptul ca Stratila era acum titular de drept la echipa daca era cumva impresariat de verii inculpati.

Edited by Adrian

Eu ma refeream la Steaua adevarata, nu la echipa lui Jiji.

Fotbalist sau nu, nu exista scuza. Lipsa de educatie nu inseamna neaparat si lipsa de caracter. Daca raspunsul lui la felul cum a fost tratat de Jiji a fost sa faca rau unui om nevinovat, care nu a avut nici o legatura cu indepartarea lui de la Steaua, inseamna ca omul are probleme grave cu capul. Si eu ma mai enervez la munca. Asta nu inseamna ca ma apuc sa-i dau o bata in cap primului om pe care-l vad pe strada.

Pentru ceea ce a facut individul asta, merita 10 etape de suspendare. Cate a luat si Ganea pentru o mana in gatul arbitrului.

Edited by MoWeed

Sper ca nu va indoiti de faptul ca Stratila era acum titular de drept la echipa daca era cumva impresariat de verii inculpati.

Nu stiu pe cine are impresar, dar sincer mie nu mi se pare prea stralucit...in momentul acesta nu e de Steaua.