Sign in to follow this  
Followers 0
Juggernaut

article_9064

65 posts in this topic

Am înregistrat meciul cu Bra%u015Fov la calitate foarte bun%u0103. Intereseaz%u0103 pe cineva? :)

CITAT
MoWeed:

Da mah Roby, el e :D

Golanu', huliganu', "parazitu' societatii" ! : ))

CITAT
RobYnho:

CITAT
MoWeed:

Da mah Roby, el e :D

Golanu', huliganu', "parazitu' societatii" ! : ))

doar eu ??? de ce eu ??? :(....sunt cel mai cuminte :Psi doar am avut un moment de tandrete cu brasovenii :))

Si cu 'nea Tudor dupa meci, ai uitat sa precizezi.

Edited by RobYnho

CITAT
RobYnho:

Si cu 'nea Tudor dupa meci, ai uitat sa precizezi.

.........cine e Tudor . :)))))huliganilor

multumim Brasov .. am vazut discutii cu mesajele naziste , xenofobe , rasiste... eu sunt de acord , deoarece odata suspendati din europa ciobanului nu ii mai intra in cont.. plus de asta asta nu e Steaua noastra , asta e [...]!Desi ii detest din toata inima , am vazut imagini la TV cu jucatorii rapidului dupa victoria cu curtea de Arges , cum cantau / fredonau imnul in autocar si dansau de bucurie! Daca e vreun capitol la care sunt peste noi , asta ar fi!aia de sub pod au stiut mereu sa puna spiritul crapidului mai presus de orice , nu numai suporterii murdariti cu funingine ci si jucatorii.

Free Steaua!

Edited by SSK

intrati cu o swastika plus cateva bannere cu mesaje rasiste si cateva cu mesaje impotriva ciobanului strigati tot meciul impotriva tiganilor si a primului oier al tarii si cu putin noroc pleaca din Templul fotbalului romanesc. Ah am uitat faceti si voi chestia asta la un meci in europa

parerea mea: ar trebui "infiltrati" vreo cativa baieti din peluze in tribune, exact in locurile strategice ale becaliotilor. din experienta proprie pot afirma ca nu mai sunt multi care sa il tolereze pe cioban, dar totodata sunt putini cu coaye care sa fie in stare sa dea tonul. odata venit impulsul, nu cred ca vor fi multi cei care sa stea linistiti pe scaun ...

pe cioban il doare cand este suspendat in cupele europene, cand pierde bani, asa ca la aceste partide trebuie actionat. cu tot tacamul ... se poate merge chiar pana la intrarea pe teren. iar cand spun asta ma refer nu la 2-3, ci la 100 de insi. 500 de insi! odata invadat gazonul, comportamenul trebuie sa fie absolut pasnic, pentru a nu lasa loc placii cu huliganii cei rai ... dar, repet, asa trebui actionat in europa league. in campionat nu are nicio valoare. aici nemernicul ar plati sa nu vina lumea la meci ...

Edited by Norbinho

CITAT
thunderz: intrati cu o swastika plus cateva bannere cu mesaje rasiste si cateva cu mesaje impotriva ciobanului strigati tot meciul impotriva tiganilor si a primului oier al tarii si cu putin noroc pleaca din Templul fotbalului romanesc. Ah am uitat faceti si voi chestia asta la un meci in europa

De ce sa facem NOI sau sa faca EI ?

De ce nu vii si TU ?

salut...

sunt un fan stelist putin spus inrait.. si ieri am fost la marele meci FC.MOLDOVENI-Steaua Bucuresti..

stau in Brasov , am vrut sa imi iau bilet la peluza oaspete dar in ziua respectiva nu se vindeau si am decis sa merg la peluza a 2'a langa ei ca sa ii aud..

19:40 o ora care m'a prins in picioare intr'o mare adunatura de betivi care nu stiau cum sa isi arate degetele si sa se manifeste ca niste animale recent scapate din mana braconierilor.... cu greu am intrat m'am dus la locul scris pe bilet (care nu mai exista fiind luat de niste maimute libidinoase gen Moartea din Carpati... m'am retras prin B..si am stat printre marii alcolisti ai Brasovului care nu m'au lasat sa stau in picioare pentru ca ei aveau de spart seminte,de injurat cat mai mult pe Steaua pentru a vedea cine e gibonu tribunei si pentru a sufla in goarna cat il tin plamanii...

am stat intre ei 90 minute dimp in care peluza Stegara nu a injurat deloc peluza Stelista mare lucru pe langa Gorilele de la Tribuna a 2'a...

Vreau sa specific ca , in tara asta oriunde ar fi gasiti oameni la fel.. poate nu cu spritu in nas dar la fel de urangutani si de giboni..

imi pare rau pentru ce am auzit pentru ca am putut sa indur atata Mu*e Steaua din partea cacatilor alora pe care in marea parte imi venea sa le crap capul dar asta este..

de acum incolo nu mai e loc de Tribuna2

ori Peluza Ros-Albastra ori Nimic !!!

Iubim Steaua !!!

MULTA **** TARANILOR CARE NU STIU CE E AIA CIVILIZATIE!!!

@redbluehool

Pai de ce nu ai intrat in peluza stelista? Si eu aveam bilet tot in sectorul galeriei stegare ca, de altfel, multi din cei care au venit in galeria Stelei si am putut intra linistit

bun articolul! chiar l-am citit cu placere. am citit mai sus asta: "bun au iq-ul sub 50...au tricouri cu fri Jiji,au seminte in buze..." , cum naiba sa aiba ai sub 50?? sub 10 e cel mai probabil :))

Gigi Becali persona non-grata in Ghencea!!!!

Si eu as prefera o inlaturare cat mai rapida a acestui gunoi, dar nu cred ca a recurge la afisarea mesajelor cu caracter xenofob,rasist,interzise si pedepsite de UEFA,este o solutie buna. Asta vrea ciobanul,sa poata blama "huliganii", i s-ar da apa la moara si ar incepe sa spumege,toata presa l-ar pupa-n c u r,toti analfabetii l-ar ridica-n slavi si ar injura "huliganii". E prea usor,i-am ridica mingea la fileu ciobanului si celor care-l sustin.

Ar trebui proteste cat mai dese precum cel de la meciul cu Pandurii, in fiecare sambata si duminica sa ne strangem in Ghencea,presa va da la TV,vor vedea si oamenii simpli,poate li se va aprinde beculetul in cap,vor realiza si ei ce se intampla si vor fi alaturi de noi. Inca mai sper ca,tara asta care este in c a c a t pana la gat,se va trezi cumva...oamenii vor lua atitudine. Cum zicea Ceausescu in 89, "niste golani din P-ta Universitatii s-au strans si protesteaza"...atunci,niste "golani" au inceput si la Berlin,si la Praga si la Bucuresti....acum,tot niste "golani"....trebuie sa ia ATITUDINE!

CITAT
elvis:

CITAT
thunderz: intrati cu o swastika plus cateva bannere cu mesaje rasiste si cateva cu mesaje impotriva ciobanului strigati tot meciul impotriva tiganilor si a primului oier al tarii si cu putin noroc pleaca din Templul fotbalului romanesc. Ah am uitat faceti si voi chestia asta la un meci in europa

De ce nu vii si TU ?

pentru simplul fapt ca eu nu sunt in tara fiindca altfel as veni si eu

CITAT
elvis:

CITAT

De ce nu vii si TU ?

pentru simplul fapt ca eu nu sunt in tara fiindca altfel as veni si eu

KERATOCONUS:

Totusi, inca sper ca nu se va ajunge la astfel de metode. Suspendarea clubului din Cupele europene, ar fi chiar ultima solutie.

Suspendarea clubului din cupele europene NU ESTE O SOLUTIE !

CITAT
Azazello:

Suspendarea clubului din cupele europene NU ESTE O SOLUTIE !

De ce?

Pentru ca - in aceeasi masura ca Becali - reprezinta antonimul la tot ceea ce inseamna stelism. Ar insemna subminarea din interior a tot ceea ce au construit din teren marile generatii de stelisti.

Istoria nu va consemna faptul ca a fost o masura disperata pentru "curatirea" morala a fotbalului ci doar un rezultat al unor manifestari rasiste si violente. Ar fi o pata pentru Steaua in aceeasi masura ca actiunile din ultimii doi ani ale finantatorului. Insa cu o expunere mai mare.

Apoi, ca efect - nimeni nu poate spune cu certitudine ca suspendarea ar garanta plecarea lui Becali.

Protestul este pe un drum bun acum. La nivel national si international. Orice miscare violenta si rasista reprezinta o pasa la adversar. Ba chiar un autogol.

Edited by Azazello

ce?!

Tu gandesti inainte sa vorbesti?!

O suspendare din Europa e mai rea decat ce face becalii acum?

INCREDIBIL!

Incredibil cat de spalati pe creier sunt unii.

Pe voi va intereseaza sa vedeti Steaua la televizor, atat.

Istoria va consemna ****!

Steaua va fi istorie daca nu pleaca ciobanul acum. Ce va mai consemna istoria cand nu va mai fi Steaua?

Si cum nu garanteaza plecarea?

Pai nu vezi ca ciobanul se tot plange ca nu are bani? Nu vezi ca tot ameninta ca vinde si se razgandeste doar cand ii vin banii de la UEFA?

Tocmai, ca asta garanteaza plecarea lui becalii. De aia nu vreti voi, becalistii, suporterii de rezultat, sa fie Steaua suspendata din europa.

Edited by AdrianUltras25

Adrian:

ce?!

Tu gandesti inainte sa vorbesti?!

O suspendare din Europa e mai rea decat ce face becalii acum?

INCREDIBIL!

Incredibil cat de spalati pe creier sunt unii.

Pe voi va intereseaza sa vedeti Steaua la televizor, atat.

Istoria va consemna ****!

Steaua va fi istorie daca nu pleaca ciobanul acum. Ce va mai consemna istoria cand nu va mai fi Steaua?

Si cum nu garanteaza plecarea?

Pai nu vezi ca ciobanul se tot plange ca nu are bani? Nu vezi ca tot ameninta ca vinde si se razgandeste doar cand ii vin banii de la UEFA?

Tocmai, ca asta garanteaza plecarea lui becalii. De aia nu vreti voi, becalistii, suporterii de rezultat, sa fie Steaua suspendata din europa.

@prietene, am obosit sa-ti tot vorbesc civilizat si sa-ti suport iesirile de "atoatestiutor". Deja ma plictisesti iar discursul tau este unul de tip "becalian", personaj pe care-l detesti atat de mult. Poate ca ura asta vine din prea marea asemanare intrucat nu accepti de bun decat ceea ce crezi tu. Mai schimba placa cu "suporterii de rezultat" si "becalistii" ca nu te crede nimeni. Cand eu vedeam Steaua lui Jenei-antrenorul pe stadion tu inca purtai scutece.

Nu ai inteles nimic si te-ai repezit cu capul inainte. Istoria Stelei si recunoasterea ei europeana au venit tocmai prin prezenta acolo. Prin rezultatele obtinute. Steaua este ceea ce ESTE pentru ca este RECUNOSCUTA in Europa. Poate de asta esti tu suporterul Stelei azi. E inadmisibil ca un suporter sa contribuie la distrugerea acestei recunoasteri. Ar fi ultimul lucru pe care Steaua ar trebui sa-l suporte !

Nu ma astept sa intelegi, tu esti infiorator de consecvent - vorba unui proverb.

Continua sa militezi pentru invadari de teren si suspendari. Te voi felicita personal pentru contribuitia pe care o vei avea la inmormantarea Stelei. Dupa chipul si asemanarea lui Becali, veti continua sa-i ridicati mingi la fileu acestuia.

Edited by Azazello

Jet becalistule!

M-am saturat deja de discursurile voastre care incep de fiecare data cu "te porti ca Becali".

Pana acum o luna tu si cei ca tine il tineati pe Gigi in palme si ii dadeati pupe fundului lui de oier europarlamentar si acum te dai impotriva lui.

"Istoria Stelei si recunoasterea ei europeana au venit tocmai prin prezenta acolo. Prin rezultatele obtinute. Steaua este ceea ce ESTE pentru ca este RECUNOSCUTA in Europa."

Aaa... ce ziceam de tine? Suporter de rezultat? Pai da, uite confirmarea chiar din gura ta.

Atata stiti, performanta europeana, performanta europeana, performanta europeana.

Ce performante europene visezi cu becalii bai incuiatule?

Tu nu vezi ca Steaua regreseaza tot mai mult cu fiecare an care trece?

De la semifinala UEFA, la simpla participare in CL, la simpla participare in EL. Nu mai e mult pana cand vom ramane in afara europei. Atunci ce o sa faci? O sa ceri sa fie liniste la echipa ca sa prindem un nou loc 6?

Atunci ce performante europene vor mai avea loc? Ce prezenta in Europa?

Voi nu ganditi cand vorbiti, pe voi va intereseaza doar sa vedeti Steaua. Atat.

Si m-am lamurit eu cat esti tu de mare stelist. Doar din gura ta am auzit ca, atunci cand a venit Steaua la Brasov, ai stat intre brasoveni, nu intre stelisti.

Punct.

Asta e marele stelist azzazelo, un stelist caruia ii place sa priveasca Steaua, sa discute despre Steaua, sa se dea mare cu Steaua pe net dar ii e rusine cu Steaua atunci cand paraseste propria locuinta.

Daca nu ma crede nimeni ca tu esti un becalist, sa imi trimita un mesaj privat si eu le voi arata toate mesajele tale in care ii luai jegului apararea. Si crede-ma, alea inca sunt pe site si sunt foarte usor de gasit.

Dar, sa nu facem rau echipei, ca nu e bine, ca suntem ca becalii ca, daca, Doamne fereste, echipa nu mai joaca in europa, moare. Nu...sa continuam protestele pasnice, sa fluturam batiste albe si sa speram ca nesimtitul ala o sa se simta si o sa plece de buna voie.

p.s. Pentru cei care nu s-au prins inca, normal ca lui becalii ii convin protestele pasnice. Astea nu il afecteaza cu absolut nimic.

p.p.s.

Si Liverpool a fost exclusa din Europa. Cu ce i-a fost stirbita istoria?

Juve si Milan(din cate stiu) au fost retrogradate. Au patit ceva?

Nu au patit nimic. Mai mult, Juventus a revenit in Serie A cu o imagine noua, spalata. Mai zice cineva acuma de ei ca fac blaturi?

Edited by AdrianUltras25

eu zic sa ne mai gandim la solutia aia radicala cu omorat oficialii...pare o solutie buna de a scapa definitiv si irevocabil de clanul fecali. zic sa incepem de jos in sus, sa vada ciobanul ce-l asteapta:))))

Baieti, mai usor. Eu consider ca Steaua ocupa un loc important in inimile suporterilor sai pentru MODUL in care s-a facut performanta si felul in care a trecut peste obstacole, acest club a facut istorie tocmai datorita modului in care a fost organizat, datorita mentalitatii de invingator care se numara printre prinicpalele principii pe care a fost cladit. Nu e nimic rau in a-ti dori rezultate de la clubul tau, Adi. Si eu am jubilat la victoriile importante si cred ca si tu si toti stelistii v-ati bucurat. Problema in momentul de fata e ca semi-performantele despre care se vorbeste (participarea in cupele europene) sunt obtinute prin metode care contravin tocmai principiilor acestei echipe. Modul in care clubul meu a fost pus capra in fata rivalilor pentru banii din UCL, terfelirea marilor Stelisti, situatia de fata, in care la Steaua singurul factor care conteaza e reprezentat de bani, toate aceste lucruri ma fac sa nu ma mai bucur atat de mult la o participare in Europa, atata vreme cat noi suntem putrezi pe dinauntru. Iar declaratiile de genul "sa luam bataie de la Dinamo dar sa mergem in UCL; e bun si locul doi" ma dezgusta si ma dezgusta si oamenii care sunt de acord cu ele, ii consider mai mari dusmani ai Stelei decat pe caini sau cioroi.

Hai Steaua, hai Armata!

Sign in to follow this  
Followers 0