Virgil

Gaz Metan Medias - Steaua 2-4 (2-1)

260 posts in this topic

Dupa imensa rusine suferita duminica in Templu,

etapa a VI-a programeaza pentru Steaua, un meci la Medias cu Gaz Metan, duminica 13 septembrie 2009, orele 20:00. Partida va fi televizata de Antena 1.

Meci intre ocupantele locurilor 11 (Gaz Metan) si 9 (Steaua), despartite de 1 singur punct in clasament.

Gaz metan va profita probabil de faptul ca Steaua e o echipa intinerita si fara experienta, si va incerca sa obtina victoria. Steaua, asa cum o stim sub conducerea lui Bergodi, va juca deasemenea la victorie. Se va juca care pe care in fata a 5000 de spectatori. De aici va iesi un meci interesant al carui deznodamant sigur e greu de presupus.

Steaua, care are singurele doua victorii obtinute in deplasare, la Piatra Neamt si Galati, ar putea iesi invingatoare printr-un gol norocos. Daca va fi invinsa sau daca va termina la egalitate, va mai cobori cel putin un loc in clasament. Astfel ca pana la zona echipelor aflate in pericol de a retrograda ar mai fi 4-5 locuri. Echipa va fi in clasament in situatia de la care a preluat-o Becali acum cativa ani. Asa incat ciobanul poate profita de moment sa o lase si sa-si vada de ale lui. A supt-o suficient de mult si i-a facut numai rau.

124792_articol.jpg

Pronostic Gaz Metan - Steaua: 1,x,2

FORZA Steaua!

Edited by Virgil

Daca un jucator teoretic PROFESIONIST (asta e slujba lui) ca Nicolita care nu poate face un stop sau un dribling va fi iar titular in meciul cu GazMetan, eu ma prezint la Steaua II la antrenamente si sper ca in 2-3 saptamani sa trec chiar la prima echipa. Pt ca eu, un nenorocit de suporter, POT SA OPRESC O MINGE CU PICIORUL FARA SA SARA CA DIN COLTUL MESEI !

Nu`mi vine sa cred ca Nicolita ia bani pt circul pe care il arata pe teren !

In alta ordine de idei: batem. Da Kapetanos gol in minutul 90+5.

Lupta Steaua !

Gaz Metan joaca un fotbal frumos. Presimt ca ne vor conduce si iarasi trebuie sa alergam dupa egalare , insa sper sa gresesc. Poate il ia ciobanul analfabet pe Eric , e un jucator foarte bun.

Forza Steaua :steag_sah_mic:

Meci de 1,x,2???:):D Multumesc,ma bag la pariuri.

Steaua de acum este imaginea opusa fata de echipa de anul trecut.Pentru ca castiga cu echipele mici.Asta a facut si Urziceni,plus Timisoara si Dinamo,si un an de zile a facut treaba.Asa,pe termen scurt.

Prevad un meci cu goluri multe , 2 echipe slabe in aparare dar care mai misca ceva in atac ... poate ca cu putina sansa, care ne-a lipsit in meciul de aseara, vom reusi o victorie la limita

Edited by Stryker

Poate il ia ciobanul analfabet pe Eric , e un jucator foarte bun.

Foarte bun la sprituri.

Poate il ia ciobanul analfabet pe Eric , e un jucator foarte bun.

Foarte bun nu stiu, dar oricum e peste "micul balaci"

Foarte bun nu stiu, dar oricum e peste "micul balaci"

E o mica diferenta de nuanta aici Stryker, Micul Balaci e mijlocas coordonator, iar micul Eric e inchizator sadea. Cu alte cuvinte pe Eric il poti compara cu Onicas. Stii, ca in primii ani de scoala. Adunam mere cu mere, pere cu pere si le putem compara intre ele. Merele cu merele, perele cu perele.

Edited by Virgil

Evident ca toti dorim victoria Stelei. In conditiile in care ciobanul a inceput sa faca caca pe el cu aprecieri negative la adresa jucatorilor, munca de mobilizare, motivatia pe care Bergodi incearca sa le-o transmita jucatorilor, se duce pe apa sambetei. Elanul lor e taiat de acest cioban care nici acum, dupa atatia an de fotbal nu a invatat ca trebuie sa nu dea din el, sa fie discret sau chiar retinut. E un imbecil.

E o mica diferenta de nuanta aici Stryker, Micul Balaci e mijlocas coordonator, iar micul Eric e inchizator sadea. Cu alte cuvinte pe Eric il poti compara cu Onicas. Stii, ca in primii ani de scoala. Adunam mere cu mere, pere cu pere si le putem compara intre ele. Merele cu merele, perele cu perele.

Eric nu e inchizator.Ti-o spun eu sigur. :)

E un mijlocas de profilul "micului Balaci".

Peluzele Steliste vor face deplasarea la Medias ?

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/815...ira/profil.html

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/487...scu/profil.html

La amandoi scrie "zentrales Mittelfeld" , adica mijlocas central, deci sunt exact acelasi profil , si dupa cum mai vezi , "micul eric" e mai bine cotat decat "micul balaci" ...

Merele si perele le gasim la piata ! :)

Virgil, Eric joaca in spatele varfurilor/varfului impins. Cel putin asa face la Gaz Metan. Nu stiu acum cum o fi fost prin ligile inferioare braziliene de unde a venit :P

Dupa ce isi revine Toja, sper sa vad o linie de mijloc Tanase - Onicas - Toja - Szekely. Sper ca Szekely sa isi revina la forma de la Otelul :(, iar Tanase sa nu fie un nou Szekely. Desi e greu sa vedem formula asta, pentru ca se pare ca Nicolita e titular pe viata la Steaua. Sincer ma chinuie sa il vad meci de meci jucand titular. In fiecare zi cand ma duc la fotbal, vad 2-3 pusti care pot face cu mingea chestii pe care Nicolita le viseaza doar. Dar poate nu inteleg eu fotbalul modern, iar jucatorii tehnici sunt acum inferiori celor care alearga tot meciul (fara cap).

Edited by SuperstaR18

hai ca pe astia ii batem..imi este frica de international curtea de Arges..de astia nu :)

Dupa ce isi revine Toja, sper sa vad o linie de mijloc Tanase - Onicas - Toja - Szekely.

Cel mai bine cred ca ar fi Tanase - Bicfalvi - Toja - Szekely , insa cum Szekely "nu stie fotbal" si Banel "e cel mai bun fotbalist din tara" , stim cine a amanetat postul de mijlocas dreapta

Sau poate Grzelak - Bicfalvi - Toja - Tanase , insa Grzelak "e circar" asa ca tot pe Banel il vom vedea la mijloc ...

Sper sa revina cat mai repede jucatorii indisponibili.Dar cine stie la ce nivel vor fi.Eu sper intr-o linie de mijloc Szekely-Ov.Petre-Toja-Tanase.Dar pana revine Petre mai dureaza,cine stie daca mai revine,asa ca pun pe Onicas in locul lui,ca nici nu prea avem variante.

Cat priveste meciul de la Medias,mi-e teama ca ne asteapta un meci greu,sper totusi sa invingem.Daca nu,ne asteapta vremuri grele.

meciul e greu,la fel ca toate meciurile ce vor urma cu echipele mici,pentru ca jucatorii nostri se cred prea buni pentru campionatul romanesc si nu-si bat ei capul cu echipele mici.

Chiar se joaca la 20 30 ?

Stiam ca astia nu au nocturna ...

Da, se joaca la 20:30.

Instalatia de nocturna de pe stadionul Municipal-Gaz Metan Medias este cea mai performanta din tara, la ora actuala. A fost produsa la Timisoara si are o putere de 1500 de lucsi. Din cate imi aduc aminte, a fost inaugurata la meciul cu Gloria Bistrita, din returul sezonului trecut(2008-2009).

Edited by KERATOCONUS

gaz metan - Steaua 3-1

astia chiar joaca fotbal...

sa fim putin mai pozitivi trebuie sai batem ce draq acum am pierdut cu Dinamo e sfarsitu lumi?hai draq sa fim mai pozitivi :steag_cruce_invers: