Sign in to follow this  
Followers 0
albanezul

article_8183

11 posts in this topic

am facut cu radu liceul..el era cu un an mai mare decat mine..ce tare.nici nu stiam ca joaca la Steaua.

sectia de rugby, alaturi de cele de handbal, hochei si scrima merita toate respectele mele. bine, nu putem minimaliza munca celorlalti sportivi de la celelalte sectii care apartin de CSA Steaua Bucuresti (cum ar fi cei de la natatie, atletism, canotaj, caiac-canoe, gimnastica, box, haltere si nu in ultimul rand judo). toti acesti sportivi merita mai multa atentie din partea noastra, deoarece la ei exista adevarata munca. personal am facut niste ani de kaiac la juniori, si stiu pe pielea mea ce insemna sa faci acest sport, mai ales cand te afli la un nivel inalt cum sunt cei din loturile olimpice si nationale. fara exagerare, acolo este o munca cu adevarat titanica. pt fotbalisti, munca este numai si numai in timpul meciului, adica de doua ori pe saptamana, timp de 90 minute. pe langa asta, au si niste salarii extrem de mari, niste bani pe care spre exemplu un campion olimpic la judo nu o sa ii vada niciodata in viata lui adunati la un loc

Apropo de hochei: Florea, Tapu, Pascaru, Mihailescu si Gliga jr. au fost selectionati in nationala U 20 care va disputa doua jocuri amicale cu reprezentativa similara a Ungariei. Meciurile vor avea loc la Budapesta pe 5 si 6 septembrie.

CITAT
ytse jam: sectia de rugby, alaturi de cele de handbal, hochei si scrima merita toate respectele mele. bine, nu putem minimaliza munca celorlalti sportivi de la celelalte sectii care apartin de CSA Steaua Bucuresti (cum ar fi cei de la natatie, atletism, canotaj, caiac-canoe, gimnastica, box, haltere si nu in ultimul rand judo). toti acesti sportivi merita mai multa atentie din partea noastra, deoarece la ei exista adevarata munca. personal am facut niste ani de kaiac la juniori, si stiu pe pielea mea ce insemna sa faci acest sport, mai ales cand te afli la un nivel inalt cum sunt cei din loturile olimpice si nationale. fara exagerare, acolo este o munca cu adevarat titanica. pt fotbalisti, munca este numai si numai in timpul meciului, adica de doua ori pe saptamana, timp de 90 minute. pe langa asta, au si niste salarii extrem de mari, niste bani pe care spre exemplu un campion olimpic la judo nu o sa ii vada niciodata in viata lui adunati la un loc

Apropos de cele mentionate de tine,este de necrezut faptul ca CSA Steaua inca nu are un site al clubului.In aceasta iarna l-am intreabt pe Dl.Cirlan care este situatia siteului si acesta mi-a spus ca va fi gata in 2 luni.Cum l-ati vazut voi,asa l-am vazut si eu.Trist si rusinos.

si eu am fost cu radu in liceu :D super baiat...destul de multi stelisti pentru un liceu din floreasca :))

CITAT
Adrians:

Apropos de cele mentionate de tine,este de necrezut faptul ca CSA Steaua inca nu are un site al clubului.In aceasta iarna l-am intreabt pe Dl.Cirlan care este situatia siteului si acesta mi-a spus ca va fi gata in 2 luni.Cum l-ati vazut voi,asa l-am vazut si eu.Trist si rusinos.

asa este. si eu am ramas surprins de acest lucru. am cautat mai multe chestii despre alte sporturi ale CSA Steaua, dar nu am gasit mare lucru. in afara de site-urile de hochei (care nu este actualizat de 2 ani), rugby si handbal, nu se mai poate gasi nici o informatie despre, poate, cel mai mare brand din Romania.

CSA Steaua Bucuresti va debuta in noul sezon hocheistic pe 18 septembrie atunci cand, speram!, va oferi o puternica replica echipei Sport Club Miercurea Ciuc, campioana Romaniei. Meciul se va juca pe patinoarul Vakar Lajos si va fi dublat de meciul doi de pe 20 septembrie (sezonul regulat se va derula cu etape duble intre cele 6 echipe din Liga - Sport Club, SCM Brasov, Progym, Sportul, Dunarea Galati si, desigur! Steaua ... Hc Csikszereda a disparut din peisaj!).

Sa facem o scurta trecere in revista a loturilor rivalilor:

Sport Club Miercurea Ciuc va avea la dispozitie doar 3 jucatori straini (slovaci) - portarul Kozuch si fundasii Sloboda si Ordzovensky; nu lipsesc din distributia campionilor cunoscutii Kosa, R.Peter, E.Moldovan, Hozo sau Sz.Szilard. Cel mai bun transfer in intersezon este reprezentat de inregimentarea internationalului Ede Mihaly, care in sezonul trecut a jucat pentru HC Csikszereda.

SCM Brasov, participanta si in Mol Liga alaturi de Sport Club, are la dispozitie un lot numeros si destul de experimentat. Cei mai importanti hocheisti care vor evolua pentru teram-ul din orasul de sub Tampa sunt Goga, Adorjan (ex-Sport Club, ex-Steaua, ex-Dinamo, ex -Progym, ex-Csikszereda!), Tanko, Zerkula, Imecs, Elekes (ex-Rapid!), Kertesz, Gergely, Tivadar Petres, Z.Balint, L.Peter. Brasovenii au strans aproape tot ce a fost mai bun din loturile lui Csikszreda si Progym de anul trecut. Totusi, in lot nu apare vreun jucator strain.

Progym va prezenta un lot cu putine valori. Sa-i amintim totusi pe goal-keeper-ul Sz.Molnar, pe fundasii Kozma si L.Nagy, dar si pe atacantii Daradics, Zs.Peter, L.Basilidesz (ex-Steaua) si Csiki.

In aceste conditii, Steaua - cu Catrinoi, Pisarenko, Emelyanenko (sper!), Kostandi, Timaru, Lupascu, Nicolescu, Geru (sper sa mai joace!), Georgescu, Roberto Gliga (marea noastra speranta!), Tapu, Zabludovski (aud ca revine la echipa!) etc. - are sanse importante de a se implica din nou in lupta pentru titlu. Succes!

CITAT
Dragoshel:

@albanezul din 2007 este la seniori la Steaua

Radu Basalau joaca la Steaua din decembrie 2004, informatia conform careia ar juca din 2007 este total eronata.

Sign in to follow this  
Followers 0