DelPiero10

High Topic

149 posts in this topic

Daca bautura are topic,frunzele de canabis de ce sa n-aiba?****,al 10-lea joint in 2 zile,and still counting

10-lea joint in 2 zile

Nu prea fumez eu d-astea da' cand am tras una eu singur eram ****. Cum plm tu 10 jointuri in 2 zile?

=)))))))))) hai mai termin-o cu prostiile,erai in coma la spital de la al 10-lea in 2 zile si nu mai stateai sa aberezi pe aici,asta daca nu cumva tu numesti joint pe cele de la spice shop.Cred ca n-ai pus gura in viata ta pe hash de aberezi in halul asta.

Cred ca n-ai pus gura in viata ta pe hash de aberezi in halul asta.

Dar tu ai pus vreodata in viata ta gura?

Puteam sã și fumez, sã-mi "ung" gingiile, sã trag pe nas, sã iau pastile sau chiar sã - mi bag în venã. Am avut nenumãrate ocazii sã gust din aceste fructe oprite, dar n-am fãcut-o. Din cauza acestor "substanțe" chiar mi-am pierdut prieteni, în sensul în care unii dintre ei zac acum "six feet under", hranã pentru viermii, râmele și gândacii acestui pãmânt, alții înfundã pușcãriile, iar alții au ajuns ratați din toate punctele de vedere.

Ar trebui sã mã laud sau sã - mi parã rãu ?

Puteam sã și fumez, sã-mi "ung" gingiile, sã trag pe nas, sã iau pastile sau chiar sã - mi bag în venã. Am avut nenumãrate ocazii sã gust din aceste fructe oprite, dar n-am fãcut-o. Din cauza acestor "substanțe" chiar mi-am pierdut prieteni, în sensul în care unii dintre ei zac acum "six feet under", hranã pentru viermii, râmele și gândacii acestui pãmânt, alții înfundã pușcãriile, iar alții au ajuns ratați din toate punctele de vedere.

Moama ce fel esti si tu.Sa stii ca "marya" ,consumata ocazional, nu dauneaza nici 1% din cat dauneaza o tigara normala.

Imi place totusi mesajul din semnatura ta :)

@LDS

Imi pare rau pentru amicii tai, dar fiecare e responsabil de faptele sale.

dar tu daca esti prieten de ce nu ii ajuti? insa asa, indirect, nu le spune ca nu fac bine,ci in primul rand observa-i si dupa le sugerezi ceva care sa faca trecerea de la tutun, ca nu se pot lasa de pe o zi pe alta, sau le lasi indicii direct pe masa, sa se covinga ei de ceea ce fac. Existe numeroase tigari care nu le fac un rau asa de mare, la fel cum exista bauturi fara alcool sau in concentratie mica, sau exista gume cu gust de tutun etc etc etc. Tu visezi la o societate ideala, nu exista asa ceva, mai sunt si oameni ca si prietenii tai, ca de n-ar fi, pe cine ai mai jeli si critica atata? starea de apatie e generala si eu ma regasesc in ea, deci, iti salut prietenii :thumbsup: probabil cauta si ei un remediu pt uitare, insa o sa-si revina atunci cand vor gasi in ei forta/taria de a merge mai departe. App, fa-le cadou o pocnitoare, ca sa-i scoata din starea de veghe meditativa, fa un zgomot, ceva, ca sa se trezeasca si sa nu se lase coplesiti de ganduri si fa-le cadou un medalion cu cuart roz sa-l tina mereu la ei.

Edited by dee

Cuartul roz e specifil zodiei mele,si isi schimba oarecum culoarea in functie de starea mea de spirit :) PE bune,cautati pe net.

dar 10 tigari in 2 zile.....

Cuartul roz e specifil zodiei mele,si isi schimba oarecum culoarea in functie de starea mea de spirit :)

Tu dulcicutza, cuartul roz te protejeaza, atrage emisiile ,energiile negative, radiatii etc. Pune-l in sare iar a doua zi langa monitor, daca se inegreste, inseamna ca traiesti intr-un mediu poluat. Normal ca daca bagi 10 tigari se innegreste cuartul, nu tine de starea ta de spirit ci de ceea ce faci si mediul in care lucrezi: praf, dezordine etc.

Edited by dee

Ba da.El e normal de un roz ft cald si dragut,cand sunt suparata devine ft urat la culoare ca o apa murdara prin acre nu mai vezi.

Dar sa revenim la hash....

hmm, cred ca vrei sa spui apa tulbure, nu? Care-i numele tau? OANA?

app de hash (H), eu lucrez intr-un bloc tip H , cu gang de trecere ;)

esti norocoasa ca esti agent de vanzari si esti mai mult pe afara si nu faci munca de birou.

Edited by dee

Stricati si topicul asta. Urmatoarele posturi off-topic facute de fete vor fi sanctionte.

Edited by Ronnie

@ dulcicutza:

Mã rog, fiecare cu ce-l doare. Azi începi cu inofensiva "Marya", dupã care vei fi tentatã mãcar odatã sã încerci și alte lucruri, ceva mai "tari", mai "strong", mai periculoase, dar la fel de inofensive dacã "știi" sã le folosești. Sunã cumva familiar textul ãsta ? Dacã nu, vei avea timp sã-l auzi repetându-se pe parcursul vieții, odatã ce vei apuca aceastã cale. Sã nu fiu greșit înțeles, nu sunt unul dintre acei constipați mintali care ar introduce o prohibiție absolutã dacã ar putea. Asta e doar viziunea mea asupra acestui "high phenomenon", iar fiecare e liber sã bage într-însul ce poftește, cum bine a zis și Axl, "fiecare e responsabil de faptele sale". Doar cã inevitabil va trebui achitatã și o notã de platã, pe care cei implicați nu o vor plãti singuri, ci alãturi de familiile lor, cei dragi, care vor suferi împreunã aceștia.

@ dee:

Sã știi cã acel proverb "pe cine nu lași sã moarã nu te lasã sã trãiești " ne e doar o vorbã-n vânt. Soarta a fãcut ca sã-mi trãiesc adolescența și anii ulteriori acesteia numai în anturaje de copii de bani gata, eu însumi fiind la rândul meu un astfel de specimen. Oamenii de acest fel trãiesc într-o plictisealã continuã, cauzatã de îndestularea absolutã, ceea ce îi împinge inevitabil sã încerce tot felul de lucruri noi. Eu am fost un specimen mai aparte, în sensul în care am refuzat din start sã iau orice lucru pe care viața mi-l oferea pe tavã. În vreme ce amicii luau cardul babacilor, eu am decis sã plec din țarã și sã-mi fac singur banii, deasemeni am fãcut Armata fãrã sã apelez la pile sau relații, ajungând astfel într-un colț uitat de lume unde chiar am spãlat WC-uri cu cãrãmida sau cu periuța de dinți, asta în vreme ce amicilor mei li s-au dat livretele militare chiar pe masa unei crâșme, chiar de cãtre comandantul comisariatului local. Permisul auto l-am luat deasemea pe bune, deși îl puteam obține printr-un simplu telefon.

Eram privit în anturaj oarecum ca un ciudat, un "tocilar", pentru cã am muncit pentru banii mei, pentru cã aveam doar o singurã gagicã, cã nu luam parte la diversele orgii pe care dacã m-aș apuca sã le povestesc, ar întrece cu mult fanteziile unui scenarist de filme XXX sau de Holywood. Am fãcut odatã greșeala încercând sã "conving" pe cineva sã renunțe la acest stil de viațã și pe lângã faptul cã am fost taxat destul de dur, ajungând subiect de mișto și de bârfã, individa cu pricina s-a întors împotriva mea, devenind un dușman aprig.

Anii au trecut și inevitabil facturile au început sã soseascã. Unii s-au dus din cauza unor supradoze, alții fiind pulbere de beți și drogați și-au bãgat în venã aer în timp ce se injectau, ajungând instantaneu în lumea celor drepți. Nici cu alții soarta n-a fost blândã, niște "party animals" care plecau în "turnee" de o lunã de zile prin toatã țara, unde rupeau în paișpe cluburile de fițe, acum zac pe paturi de spital (în clinici din strãinãtate, ce-i drept), suferinzi fiind de bolile desfrâului, sifilis în ultima faza, hepatita C cu ciroza hepaticã aferentã sau chiar sida. Mie unuia chiar nu-mi pare rãu de astfel de oameni, chiar dacã mi-au fost sau îmi mai sunt prieteni. Nu-mi pare rãu pentru cã și-au fãcut-o cu mâna lor, persiflând cu un aer tâmp, de superioritate imbecilã, pe toți aceia care refuzau sã facã ceea ce fãceau ei...

Edited by LDS

Moama ce fel esti si tu.Sa stii ca "marya" ,consumata ocazional, nu dauneaza nici 1% din cat dauneaza o tigara normala.

Imi place totusi mesajul din semnatura ta :)

Am mai avut discuția asta cu cineva. Comparația nu-și are rostul. Dacã țigara aia normalã ar fi consumatã la fel de ocazional, n-ar dãuna deloc. Doar cã țigãrile normale, atunci când dãuneazã, nu-s consumate ocazional.

Edited by 1on

=)))))))))) hai mai termin-o cu prostiile,erai in coma la spital de la al 10-lea in 2 zile si nu mai stateai sa aberezi pe aici,asta daca nu cumva tu numesti joint pe cele de la spice shop.Cred ca n-ai pus gura in viata ta pe hash de aberezi in halul asta.

In loc sa ataci inutil,mai bine taci si lasa-ma sa-ti explic.Jointurile au fost facute mai slab(mai mullt tutun),nu am vrut sa ne rupem.Si cand ma refer la 10 joint-uri,vorbesc de 5 persoane,nu le-am fumat eu singur.Dar draga mea,daca eu n-am pus gura pe mari,nici tu n-ai pus gura pe p**a.Ok?

P.S.Mentionez ca nu-s dependent de droguri,si nici n-am incercat ceva mai tare.Marijuana e de ajuns.Si fac asta de 5 ani.

Edited by DelPiero10

ce balarii scoateti din manutele alea... nu cumva le fumati si pe alea?

Hai sa o iau in ordine...

@ dee :Andra ma cheama :P ..nu suport munca de birou,am prea multa energie si nu pot sta locului nici 10 mins.cred ca am adhd din ala ca-n reclama ...

@LDS :le incerci pe "alea" mai tari daca stii sa faci diferenta intre ocazie si continuitate.Singura chestie pe care nu as incerca-o ar fi heroina.Nu am nimic cu consumatorii,nu ii judec,fiecare isi traieste viata cum vrea sau cum poate.Nu intereseaza pe nimeni cat de tocilar ai fost tu sau ce ai realizat in viata.Sau crezi ca le-ai realizat doar pt ca nu te-ai atins de droguri?Sau vrei doar sa te dai important?Sa stii ca am exemple de oameni extrem de realizati care au "fumat" sau poate inca fumeaza hash sau mary.Nu generaliza un exemplu sau doua.

@1on : Da,ai dreptate.

@DelPiero :Daca te-ai fi explicat de la inceput poate te-am fi inteles.De ce oare de la iarba ajungem la sex oral?Ce tu nu practici?Eu da.E vreo rusine?Daca n-ai incercat nu stii ce pierzi ;) s-ar putea ca orgasmul rezultat din oral sa ti se para mai tare decat o tigara.Si eu fumez ocazional (cam la 2-3luni) si ce crezi ca asta ma faci mai neom sau vreun soi de maimutoi?Am incercat ceva mai tare,acum vreo 4 ani ,pe la inceputul facultatii,a fost ok insa nu cred ca as mai incerca.

Vin gaborii pe topic si va aresteaza.

e buna iarba ma nu va mai certati atata

Dacã vin gaborii, ziceți și voi: "Am glumit!".