Sign in to follow this  
Followers 0
Adrian Pacurar

Gabriel Bostina

174 posts in this topic

Daca pleaca sper sa nu se duca la Timisoara, mizeria de Iancu nu merita un jucator ca Bostina la EuroPoli :roll:

@ MM.Stoica.jr

man, tu esti fiul lui MM Stoica, k eshti singurul care vrea sa plece Bostina?

cu un mil de euro nu luam un jucator de valoarea lui, nici macar pe sfert. eu sper sa ramana si sa dovedeasca, atunci cand se va apela la el, ca este un fotbalist de mare valoare. este singurul nostru mijlocas care vede tot terenul cand are mingea la picior! si stie si ce sa faca cu ea! daca i s-ar acorda incredere cat i se acorda lui Banel, de exemplu...

DACA AUTOGOLUL DE LA MADRID ERA MARCAT DE Bostina?

nici nu vreau sa imi imaginez!

cea mai mare greseala ar face sa plece la alta echipa din tara, sper sa fie baiat destept!

orice va face insa, pentru mine va fi mereu unul dintre jucatorii mei preferati.

succes Gabi! daca se poate, la Steaua!

TRANSFER Mijlocasul e aproape de a semna un contract cu Chunnam Dragons. Steaua va primi în schimb 500.000 de euro

Gabriel Bostina va avea la Chunnam un salariu anual de 350.000 de euro, la baza transferului sau aflându-se si fostul sau coleg de la Steaua, Rica Neaga, cel care i-a facut lobby la managerul Huh Jung-Moo.

Dorit de mai multe echipe din România, din Franta, dar si de catre fostul club al lui Neaga, Chunnam Dragons, Bostina este tentat sa dea curs ofertei venite din partea coreenilor. “Daca era sa plece în tara, semna de mult. Am avut si înca mai am nenumarate oferte pentru el de la cluburi de la noi, însa el vrea în strainatate”, ne-a spus impresarul fotbalistului, Dumitru Tudor, adaugând: “Exista o oferta si de la o echipa de prima Liga din Franta, însa coreenii îi ofera cele mai bune conditii”.

Mijlocasul Stelei a revenit iarasi în atentia echipei care a câstigat acum doi ani campionatul în Coreea, iar în sezonul trecut a ocupat locul cinci, dupa ce în urma cu doi ani a mai fost dorit la Chunnam imediat dupa plecarea lui Marian Aliuta. Bostina a fost atunci recomandat managerului Hug Jung-Moo de Adrian Neaga. Intre timp, fostul atacant al Stelei a plecat la Seongnam, însa a ramas în relatii bune cu cei din conducerea lui Chunnam, care au aflat tot prin intermediul sau ca Bostina este decis sa paraseasca Ghencea.

sursa: prosport

Nu e singurul care vrea ca Bostina sa nu mai ramana la Steaua.Eu sunt de aceeasi parere,vreau sa plece la alt club,daca nu de fotbal macar la la unu de noapte ca acolo se antreneaza seara de seara !!!

Nu e singurul care vrea ca Bostina sa nu mai ramana la Steaua.Eu sunt de aceeasi parere,vreau sa plece la alt club,daca nu de fotbal macar la la unu de noapte ca acolo se antreneaza seara de seara !!!

Daca asta e sursa de inspiratie in joc a lui Bostina atunci sper ca toti mijlocasii nostri sa se antreneze mai des in cluburi de noapte! Sa goleasca navete intregi si sa lase late toate femeile din zona, dar sa stie sa paseze si sa dribleze cum o face Bostina! Eu unul nu cred ca petrece atat de mult timp prin baruri, asta e o minciuna a celor ce vor sa scape de el!

Frumos golul cu Siena.

Bostina are oferte de la echipe de top din Corea de Sud si Rusia,dar se pare ca nu mai e transferabil.

pai mi se pare normal, cand iti ajunge cutitul la os nu-i mai vinzi pe cei de care vroiai sa scapi. oare Steaua nu-i regreta acum pe Dumitru, Dinita, Ogararu(de ultimul nu cred ca au vrut sa scape)? si mai e cineva care joaca in cipru, cu Dinita, am un lapsus. :D:D:D

A fost.Balan,împumutat la Omonia Nicosia,dar s-a transferat la FC Arges.

da, de Balan era vorba, chiar ma intrebam zilele astea ce s-a ales de el, imi placea mult.

Adi Neaga. Ce jucatori am pierdut.

Bravo Bostihno! Tine-o tot asa! Cand gol, cand pasa de gol. Sau macar si una si alta!

Cu Bostina si cu Vasilica pe stanga suntem acoperiti

dar sa fie macar 1 in forma mereu si e super

Acum in tur au fpst probleme aici: Vasilica accidentat si Bostina nu era in forma si jucam cu cizma de Jijel

Sper sa vedem un Bostina acum cum a jucat in tur cu Protasov si mai ales in meciul cu lens ;)

In ziua meciului de Cupa, dintre Steaua si Otelul, în jurul orei 11:30, cînd se afla în cantonament la Constanţa, stelistul Boştină a aflat că a devenit tată. Prietena sa, Diana, a născut la Spitalul Elias, prin cezariană, un băieţel de 3 kilograme şi 50 de centimenti. Gabi Boştină a decis să-l numească Matias, el văzîndu-şi copilul abia aseară, după antrenamentul care a avut loc în Ghencea.

sursa: gsp

Abia acum am inteles gestul lui Gabi dupa ce a marcat golul...

Sa-ti traiasca si sa iti aduca numai bucurii, Gabi. Si tu noua. :D

propun centrarea lui Bostina la golul lui Badea cu FC Arges.

si m-as bucura sa vad astfel de reusite si de pe drapta, de la Banel, Saban sau Stancu!

”Boştină nu e o mare pierdere! Vom găsi înlocuitor”, a spus managerul Stelei, MM Stoica, în momentul în care a aflat că mijlocaşiul Stelei a fost fotografiat în timp ce se afla cu patronul Rapidului George Copos. ”Boştină este sub contract cu noi. Dacă va pleca, în nici un caz nu îi voi da drumul la Rapid”.

Totul a fost o farsă de 1 aprilie pusă la cale de revista VIP, care l-a anunţat pe managerul Stelei că Gabriel Boştină a avut discuţii cu Copos pentru un eventual transfer în Giuleşti.

Ba ce glume "bune" fac astia...

Nu stiu de ce s-a insistat cu el, a fost la fel de slab ca in meciul cu rapid.

Ce PROST a jucat!!!

Cred ca e timpul sa plece sau sa-si revina.

Pai tot e "timpul sa isi revina", dar vad ca joaca prost de la meci la meci.

Mie imi pare foarte indolent baiatul asta, parca nici nu-i pare rau cand joaca prost. Are o atitudine de genul "ce **** mea tot vreti de la mine?".

Ar fi cazul sa ne cam despartim de domnul Bostina. In vara. Ne tot rugam de el sa joace ceva de un an de zile. Si el, cam nimic.

Am remarcat ca d-l Bostina nu mai stie sa dea si el o centrare...nimic...probabil sta mai prost cu aritmetica si atunci cand i-a spus Berbecali 1/2*pasarica o fi inteles sa se duca el singur la 2 pasarici...altfel nu pot sa-mi explic

Sign in to follow this  
Followers 0