Sign in to follow this  
Followers 0
MariusM

Viitorul presedinte FRF

245 posts in this topic

Motane, cum ai vrea sa se schimbe asa ceva cand insasi idiotul ala de LPF declara sus si tare ca a aranjat si el pentru noi??? Stii cum s-ar putea redresa situatia? Cam cu divizia D daca s-ar dovedi, dar ar fi incorect atata timp cat si alte echipe procedeaza la fel. Voi chiar sunteti atat de naivi incat sa credeti ca Steaua e fara de pata? Credeti-ma, toate echipele fac cate un aranjament doua. Cine contesteaza acum ideea ca in Italia anul trecut Juve nu a fost favorizata pe fata de arbitrii in defavoarea lui Milan? Si, sincer, ultimul titlu a lui Milan a venit cam tot pe acelasi fundal al favoritismului...Si v-as mai da si alte exemple, dar nu mi-ar ajunge o pagina...Cititi si voi si presa de dincolo. Intrati pe forumurile si site-urile echipelor mari si veti vedea despre ce vorbesc...

Nu trebuie sa imi dati dreptate, fiti voi cei nepatati (asta v-ar face ceva de genul SF-ului The One!)

Nimeni nu e lipsit de pete. Dar numai depsre unii se fae caz... Oare de ce ?

Ia ghici de ce? Din moment ce unul da drumul la discutii, toti, adoptand spiritul incontestabil de turma de la noi, se ia dupa respectivul contestatar. Acum daca Steaua ar comite o faza gen Astra-Dinamo, nu crezi ca ar impartasi cam aceeasi soarta??

Daca si numai dacat reddog... dar nu cred ca ar ajunge Steaua sa faca asa ceva...

Ce se faceau toti astia, Popescu, Sandu, Giovani, Victor...etc daca la alegeri candida si o personalitate ca Tiriac sa zicem...???

Putea sa candideze si Benedict al XVI-lea,jocurile sunt deja facute.

Si pentru cine ma rog? Nu vad nimic concret ci mai mult un balci... De zaruri nu mai vorbesc ca alea nu exista, sunt la piti... :wink:

Daca si numai dacat reddog... dar nu cred ca ar ajunge Steaua sa faca asa ceva...

Dar de ce esti tu asa de sigur ca nu a facut asa ceva, poate mai voalat???

Dar de ce esti tu asa de sigur ca nu a facut asa ceva, poate mai voalat???

Hotul neprins negustor cinstit... :wink:

Ai si tu dreptate...Hai sa nu mai incepem iar cu subiectul asta ca ma doare capul.

Sorine, tu cu cine votezi pentru Liga? :roll: Nu ca am avea noi alt drept decat sa ne dam cu parerea...

"Campania electorală pentru alegerile FRF scoate la iveală o trăsătură dominantă a membrilor generației atașate spiritual de frații Becali. Ideea (e) că totul li se cuvine. Câteva goluri - e drept, multe importante -, câteva driblinguri - adevărat, unele păstrate și acum pe generice - și câteva trofee - să recunoaștem, mai puține decât ar presupune titulatura de generație de aur, sunt de ajuns, in opinia lui Popescu, Petrescu sau Hagi, pentru a avea imunitate și privilegii absolute. Pe viață.

În fața lor nu trebuie să ai dubii, ci mereu laude. Nu trebuie să căutăm inconsecvențe in declarațiile lor de peste timp, pentru că instantaneu suntem considerați susținători ai lui Sandu. Nu avem voie să respirăm adânc inainte de a ne pronunța in ceea ce-i privește, că oftatul poate trece drept ofensă adusă autorității supreme, din punct de vedere sportiv, moral, administrativ și politic. Ei se percep ca o instanță inatacabilă care face jocurile pentru un fotbal curat și profesionist. După cum se va vedea mai departe.

În prima zi ca antrenor al Timișoarei, Hagi a declarat că pe jucători nu trebuie să-i intereseze cine e antrenor. Ei au treaba lor. Atunci nu ne rămâne decât să ne intrebăm in ce calitate s-a pronunțat Gică acum șase ani, când a spus: Ori eu, ori Pițurcă!? De Rege, care ne face favoarea de a imbrăca tricoul galben cu numărul 10? De intrupare a unui spirit extraterestru venit de nicăieri să conducă mingea in linia mediană?

Mai departe. Acum aproape trei ani, când Lupescu, Prunea și alți fotbaliști afiliați AFAN demonstrau pentru drepturile lor, apărea un sindicat fantomă, controlat de Sandu și Dragomir. Cine a plecat din AFAN și a fost ales pe loc președinte al pseudostructurii? Dan Petrescu, contestatarul de azi al Nașului!

Ultimul pe listă, cu voia dvs., Gică Popescu. Care, la revenirea in țară, a ales să joace și să se facă de râs la Dinamo, in locul unor prestații mai prost remunerate la Craiova. Cel care se laudă că a luptat cu Steaua lui Valentin Ceaușescu a ales echipa fostei miliții comuniste, care nici după 16 ani nu s-a scuturat de influența generalilor din MI. "

Sursa: Prosport

E clar ca Prosport si mazeta sporturilor au puncte de vedere diferite.

Mazeta sustine clanul Becali,Prosportul e neutru.

Mazeta s-a vandut,si-a terfelit onoarea,e corupta.Intr-o vreme in care sloganul de baza,pentru a intra in Uniunea Europeana,este : "Sa intoarcem spatele coruptiei".Ei l-or fi intors,dar si-au dat si pantalonii jos.

E clar ca Prosport si mazeta sporturilor au puncte de vedere diferite.

Mazeta sustine clanul Becali,Prosportul e neutru.

Mazeta s-a vandut,si-a terfelit onoarea,e corupta.Intr-o vreme in care sloganul de baza,pentru a intra in Uniunea Europeana,este : "Sa intoarcem spatele coruptiei".Ei l-or fi intors,dar si-au dat si pantalonii jos.

Asta e diferenta dintre Ioanitoaia si Topescu....

In seara asta e Popescu invitat la Recurs. Vor fi doua tabere: Popescu + Petrescu vs. Lupescu + Prunea. Pariez ca emisiunea se va transforma in campanie pro-Popescu. Lupescu si Prunea nu vor fi lasati sa spuna prea multe, Popescu va fi pupat pe toate fetele. Ulterior pot sa garantez ca va intra in direct prin telefon Giovanni Becali(sau Victor Becali). S-ar putea sa se lase cu scandal. Eu am sa trimit SMS cu intrebari pentru Gica Popescu. Sunt curios daca il vor da pe post. Oricum astept cu interes emisiunea.

Later edit: s-a terminat emisiunea si a fost exact cum m-am asteptat. Lupescu si Prunea au vorbit mai putin si au fost urecheati de cateva ori chiar si de Ioanitoaia. Gica Popescu a turuit non-stop despre faimosul lui program, iar cand a fost intrebat de unde va avea acele finantari s-a cam impotmolit si a scaldat-o cu nu stiu ce asocieri si sponsorizari. Dan Petrescu a evoluat in nota obisnuita pro-Becali.

La inceput Lupescu a fost calm iar apoi s-a enervat deoarece Popescu insista cu intrebarile si reprosurile la adresa acestuia. Singurul care a fost cat de cat impartial a fost ca de obicei Andrei Vochin, poate singurul gazetar de la GSP pe care il respect.

In alta ordine de idei, am trimis doua mesaje referitor la relatia Becali-Popescu si bineinteles ca nu au fost date pe post. Si acum partea cea mai interesanta: la un anume moment, cu vreo 20 minute inaintea incheierii votului, s-au anuntat rezultate partiale si Mircea Sandu avea 16 voturi. Dupa anuntarea rezultatelor partiale am trimis si eu un SMS pentru Mircea Sandu. La sfarsit, surpriza: Sandu a ramas tot cu 16. Si mai vine Ioanitoaia sa imi spuna ca rezultatele sunt corecte.....

Popescu&Becali au devenit superdisperati...(probabil ca au semnale clare ca nu vor castiga) Ati vazut, aseara, la recurs cum incerca sa-i convinga pe Lupescu si Prunea sa vina de partea lui ?... "Acum ca v-ati atins scopul, de ce nu intoarceti armele?" Halal caracter !!!! Iar cei 2 fratiori injura si ameninta pe toti care nu sunt de acord cu ei...Prunea, Badea, Paszkany, Muresan...

In alta ordine de idei, am trimis doua mesaje referitor la relatia Becali-Popescu si bineinteles ca nu au fost date pe post. Si acum partea cea mai interesanta: la un anume moment, cu vreo 20 minute inaintea incheierii votului, s-au anuntat rezultate partiale si Mircea Sandu avea 16 voturi. Dupa anuntarea rezultatelor partiale am trimis si eu un SMS pentru Mircea Sandu. La sfarsit, surpriza: Sandu a ramas tot cu 16. Si mai vine Ioanitoaia sa imi spuna ca rezultatele sunt corecte.....

si eu am trimis mesaje...si bineintele ca nu erau pro-Popescu..si nu le-au dat pe post :?

dupa parerea mea Sandu este total compromis si nu mai are ce cauta la FRF.Gica Popescu ar fi cel mai indicat,dar din pacate exista suspiciunea ca este marioneta fratilor Becali.situatia este f nasoala pt fotbalul romanesc.si daca totusi Popescu n-ar face jocurile lui Becali?

pina una alta Steaua a anuntat ca sustine candidatura lui Sandu.eu zic ca mai bine se abtin si nu voteaza nici cu unu nici cu altu.voi ce parere aveti?

un nesimtit si un profitor Sandu, asta e parearea mea, nu mai pupam noi Campionat Mondial si nici macar unul European, o sa jucam amicale, sparring-partner pentru echipele adevarate.

Doar pentru faptul ca si-a batut joc, impreuna cu Mitica, 15 ani de campionatul romanesc, de pepieniera de juniori si tot ar trebui dat afara in suturi.

Ne trebuie o schimbare.

Nu stiu daca Gica Popescu e solutia ideala, dar macar lasati-l sa vedem ce face, daca nu da rezultate poate fi schimbat la urmatoarele alegeri.

Nu pot sa cred dupa 15 ani tot Sandu si Mitica conduc. INCREDIBIL.

la noi deja este dictatura fotbalistica... nu se mai poate, ne-am saturat mafiotilor!!!

Adevarul este ca nici unul dintre cei doi nu are suficienta credibilitate. Nu este prima oara cand exista dilema asta - dintre cei doi ar trebui sa se aleaga raul cel mai mic - care este acela??

Adevarul este ca nici unul dintre cei doi nu are suficienta credibilitate. Nu este prima oara cand exista dilema asta - dintre cei doi ar trebui sa se aleaga raul cel mai mic - care este acela??

Mircea Sandu.

Gica Popescu.

Deja GSP a intrecut orice inchipuire. Au ajuns sa ii laude pe fratii Becali, incearca sa ne demonstreze ca totul e o minciuna, ca patronii lui CFR mint. Cititi ultimele articole. Eu unul am ramas mut.

Da, si eu sunt socat de ce imi vad ochii. Cred ca in curand o sa apara si pustiul ala lovit de cu masina de bisnitarul Becali sa spuna ca el a fost de vina. Si totul pentru acest Gica Popescu. De fapt, este evident ca miza e mult mai mare. Popescu presedinte la FRF ar insemna victoria finala a fratilor bisnitari asupra fotbalului nostru.

Si ati mai observat cum se insista pe faptul ca saracutzul de el, Popescu, a stat doar 3 luni la Dinamo. Stiu si ei, ziaristii transformati in arme electorale ale prazarului, ca orice asociere cu numele 'Dinamo' il poate trage pe candidat doar in jos.

Tot un dracAmestecul grosolan al fratilor Becali in lupta pentru presedintia FRF readuce in discutie o dilema mai veche, si anume la ce ne-ar folosi exact Gica Popescu pe tronul federal?! Raspunsul mi se pare deductibil din intrebare. Nu la foarte mare lucru. In loc de Nas, ar veni Giovani.

Ca doar n-om fi atit de naivi sa credem ca Popescu va guverna de unul singur, dupa bunul sau plac, direct din manualele de civilizatie contemporana, iar fratii vor sta cu burta in sus si se vor uita cum olteanul le manevreaza birourile, seifurile si masinutele.

Ca de fiecare data la rascruce de timpuri, noi n-avem alternative cistiga toare. Intre doua rele, nu ne ramine decit sa alegem inevitabilul si sa-l lipim cu scuipat de perete. Optimismul e de regula arma saracului, a celui batut constant de soarta la fundul gol, fara alte surse de existenta decit imaginatia. Vedem la nesfirsit viata ca pe un posibil miracol.

Asteptam ca solutiile sa cada din cer. Ca unul care stie cum e sa traiesti din iluzii, vin si intreb la obiect. Oare ce-a facut fotbalul romanesc in ultima vreme incit sa merite o schimbare radicala? In primul rind, mult tocata notiune de moralitate e la nivelul cel mai de jos cu putinta, calcata fiind in picioare de aproape toti cei ce au de-a face cu fenomenul sportiv.

Nici macar mult trimbitatul Gica Popescu n-are credibilitate in fata evidentelor. I-a slujit pe Victor si pe Giovani, s-a aliat cu ei. Impreuna au trecut puntea. Nu i-a renegat niciodata, nici macar nu le-a dezaprobat limbajul infiorator.

Are azi curajul sa vina si sa spuna ca idealul catre care tinde fotbalul romanesc e becalizarea cu orice pret a deceniilor viitoare? Probabil ca da, are. Soarta noastra e limitata pe Pamint. Nu putem fi condusi decit smechereste, la infinit.

Sursa: http://www.spt.ro/?section=1&subsection=37...37&articol=2303

Se pare ca mai exista si ziaristi cerebrali.