Virgil

Fc Steaua - Farul Constanta 1 - 1 (0 - 0)

80 posts in this topic

Probabil ultima victorie a sezonului

Steaua: Zapata - Ogãraru, Tudose, Baciu, P. Marin - Semedo, Toja, Lovin, Ochiroșii - Dayro Moreno - B. Stancu

Si cand ma gandesc la faptul ca Bogdan Stancu a venit la noi ca jucator din spatele varfurilor si Dayro ca atacant impins...

CUM E BAAAA POSIBIL??????

anticipez plictiseala si un joc de tot kktu.

Un lucru reiese clar din aceasta noua demonstratie de penibil din partea echipei noastre: Ochirosii nu are voie sa mai iasa din primul 11!

"Becali ne lipsește! El critica jucãtorii cu gândul de a-i motiva!" - Lacatus dupa meci

luati-va simbolu :finger:

Edited by bodanelu

"Becali ne lipsește! El critica jucãtorii cu gândul de a-i motiva!" - Lacatus dupa meci

luati-va simbolu :finger:

Pai la asemenea ,,loaze"doar jjjj le poate fii antrenor.Nu degeaba se lauda elcand l-a dat pe Hagi afara!

Edited by bodanelu

am luat si noi un punct...e bine..dintr'un gool de kakat....dat la nimereala..Stancu nici nu se astepta sa ii vina mingia in picioare...daka nu era toja si Semedo pe teren..luam 3..de zapata ce sa mai zicem..in prima repriza la un sut slab era sa luam gool..noroc ca nu a intrat in poarta..LA anul NE BATEM LA RETROGRADARE :thumbdown::oops::wall: a si inca ceva daca Lovin dadea gool dupa aceea gafa..la pariu totii ia'ti fii strigat numele;)asa se intampla mereu;)

Edited by Bombonel94

DOAMNE! astia ma fac sa nu mai merg pe stadion. :| asa ceva nu se poate, un joc extrem de slab si un antrenor...

sa-ti fie rusine, Marius Lacatus!

pupi o mana jegoasa care iti da sa mananci si rupi inima miilor de suflete care te-au apreciat. te-ai plictisit sa fii legenda ca Gigi de libertate. rusine!

Edited by bodanelu

Nu avem nici o treaba cu fotbalul!!La fiecare meci de-al nostru te ia somnul(luati aminte cei care aveti probleme,nu de alta, da' somnifer mai bun nu veti gasi)

Ce jos am ajuns....

Forza Steaua!

prima repriza a meciului a fost una din cele mai slabe reprize facute vreodata de Steaua...asta e parerea mea,iar jocul privit in ansamblu,a fost un joc din curtea scolii,curte care este confundata de jucatori cu Ghencea...

Eu nu am adormit ca ma distra Vochin de nu mai puteam."Semedo,dupa ce a pasat a ajuns mai repede la Toja decat mingea" =))."Steaua are probleme mari in aparare chiar in fata portii,acolo unde apara Lovin"

Unde am ajuns....Sa fie mai interesant comentariul decat meciul ropriu-zis.Si asta dupa ce vazusem pe Sport Klub Barca-Munchen(ala da fotbal)Asa gust amar iti lasa meciurile Stelei.

Mi-a placut atmosfera,insa.Cand s-a intrat la vestiare dupa prima repriza acel "HUUUUUUUUUUUUUUUUUUU" care vuia din Templul profanat de oier iti facea inima sa creasca! :alcoholic:

Nu avem cum sa facem performanta cu un oier analfabet, un lingau pe post de presedinte si un oligofren pe post de antrenor. In seara asta Lacatus m-a convins ca este cel mai penibil antrenor al echipei de cand stiu echipa asta.

Nu inteleg de ce l-a tinut pe Ochirosii atata timp pe banca, el aratand ca stie mai mult fotbal decat coechipierii lui, era si este o solutie reala pentru un post destul de problematic, este un jucator de picior stang, un mijlocas stanga veritabil, cu viteza, capacitate de efort si centrari inspirate.

Nu inteleg de ce naiba a schimbat singurii jucatori care au dat randament, Stancu si Ochirosii. Nu inteleg de ce a tinut sa il umileasca pe Dayro Moreno dar a insistat cu Semedo care a jucat in aceeasi nota.

Nu inteleg cum naiba alegi sa joci cu pampalaul de Lovin cand il ai pe Tiago care este intr-o galaxie diferita ca joc, angajament, executii, viteza, tot.

Nu inteleg cum naiba suporterii peluzei sunt impotriva lui Becali dar il sustin pe Lacatus iar cei de la tribuna aparent sunt pro Becali si impotriva lui Lacatus? Nu mai e nimeni in stare sa aiba un rationament corect si logic?

Nu inteleg de ce la 1-0 am dat impresia ca tragem de timp si ne convine rezultatul asta? Asta este Steaua? Asta e mentalitatea "legendei"?

Nu inteleg lipsa de reactie a echipei, a lui Lacatus in situatiile grele din timpul jocului, cand e 0-0, cand suntem egalati, cand suntem condusi. Atunci se observa o apatie totala, nicidecum o rabufnire de orgoliu.

Nu inteleg cum de mai gaseste puterea sa gaseasca scuze pentru lipsa lui totala de valoare ca antrenor.

- Domnule Lãcãtuș, toți suporterii v-au solicitat demisia. Ce aveți de gînd sã faceți?

- ªtiam de douã zile cã vor face asta, aveam informații. ªtirile din mass-media i-au influențat pe fani, dar e drept cã nici rezultatele nu mã ajutã. Asta este... Așa cum îmi place sã fiu aclamat, trebuie sã accept și contestãrile.

Jenant, penibil, mai bine tacea naibii. Mare conspiratie, nu il lasa suporterii sa castige CL cu Steaua. Mai bine si-ar da seama ca e nul ca antrenor. Daca ar fi la fel de bun antrenor pe cat gaseste scuze si pe cat arunca vina pe jucatori, am ajunge in finala CL.

Nu este ușor sã joci sub presiune, și nu mã refer neapãrat din partea suporterilor. Este presiunea rezultatelor, a poziției pe care ne aflãm în clasament. Avem jucãtori cu experiențã în lot, dar și fotbaliști care clacheazã în acest momente foarte delicate din meciurile pe care noi le susținem", a mai adãugat Lãcãtuș

Cititi cu atentie aceasta declaratie, este incredibila. Tot vina jucatorilor este. Hai sa facem un calcul simplu, Pandurii, Farul si echipele care ne-au luat puncte ca si lot sunt clar inferioare dar ce au avut in plus? Pai antrenori, mai experimentati sau mai talentati care l-au facut de ras pe oligofrenul asta.

"Încercãm sã ne pregãtim, toatã sãptãmâna ne-am concentrat la acest meci, dar nu înțelg ce se întâmplã cu noi. Nu ne regãsim, poate pentru un meci am avea scuza cã suntem obosiți, dar pentru atâtea meciuri fãrã victorii, nu. Pur și simplu jucãm prost, nu știm ce-i de fãcut. Normal cã ne simțim prost, pentru cã suporterii Stelei așteaptã mult de la noi. Trecem prin cea mai proastã perioadã. Eu, da fapt, toți, sperãm sã ne revenim. Cred cã sunt șanse minime pentru primele douã locuri, ne-a mai rãmas doar Cupa UEFA", a spus Stancu

Jucatorii sunt descumpaniti, ei incearca, alearga, se agita dar in lipsa unei filosofii de joc, unei idei, o fac in zadar. In urma unor decizii total tampite, cum ar fi titularizarea lui Lovin in dauna lui Tiago, umilirea lui Dayro dar tinerea lui Semedo in teren (care a jucat la fel de prost) precum si multe altele, jucatorii cred ca sunt frustrati si nu mai inteleg nimic, sa nu mai spun de criticile permanente din toate partile, cand de la Gigi, cand de la el, el care trebuia sa ia apararea jucatorilor i-a luat apararea ciobanului.

Nu mi se pare justificat faptul ca daca este cel mai mare jucator din toate timpurile al Stelei are dreptul sa ne duca la faliment si in divizia B.

Edited by Melku

Daca in legatura cu <ciobanul slinos> sunt total de acord cu peluzele, si contra celor care fluiera dupa ciobanul lor

in leg cu Lacatus nu cred ca se procedeaza corect, adika si pt mine este idol si cel mai bun juc din istorie

dar gata ..... ca nu ajungem nicaieri cu sustinerea asta oarba

totusi nu a venit de 5 meciuri sa-l contestam este de mai bine de 1 an si nu se vede nimik in joc

asa ca daca se poate sa nu mai fie sustinut ca se va ajunge la ceva personal si nu e bine

Noi suntem cu Steaua nu cu Jiji sau cu Marius, nu suntem pro jij sau pro Marius

cine nu poate si este depasit nu e bine sa stea:

Jiji a dovedit ca este depasit si ne rugam sa plece

Marius a dovedit ca este depasit si e bine sa plece

Respect

asta e parerea mea

noroc ca nu am vazut meciul in direct ca am fost in piata universitatii pt sustinerea basarabenilor, dar am vazut meciul in reluare si tot mi-am facut draci mii de draci...la anul sau de ce nu acum ar trebui schimbat antrenorul si o parte dn jucatori pentru ca nu se mai poate asa. De conducere nu mai vorbesc TREBUIE SA PLECE, ei sunt niste infecti ca din cauza lor sa ajuns aici :chair: .

Steaua SUNTEM NOI!!!!!!

Libertate!!! steagro

@Melku

Lacatus a gandit bine schimbarea lui Dayro.Nu stiu daca ai observat dar Dayro intrase intr-o criza nervoasa.Cand dadea pase se uita la galeria Stelei cand facea ceva bine se uita la galeria Stelei.

In rest,analiza ca la carte!Bravo!

Cel mai "frumos" cadou de ziua mea...

1-1 cu Farul :cursing::cursing::cursing::cursing::cursing:

Tu sa fii sanatos,ca belele.........

S-a dovedit inca odata,daca mai era nevoie,ca Ochirosii face fata cu brio.A centrat in meciul asta(centrari de calitate)cat nu a centrat Banel in 20 de meciuri.Ce-o fi asa de greu,pentru Laca,sa inteleaga diferenta dintre cei doi?

Am scos un egal, norocos,daca ar fi sa ne luam dupa jocul penibil practicat de baietii nostri.

Se pare ca Steaua este pe post de vitamina,pentru toate echipele care au nevoie de revigorare.

Clar un antrenor cat de cat bun... si-ar fi dat seama ca Ochirosii merita un post de titular, si nu cred ca este cineva in stare din lotul actual, care sa il scoata pe Ochirosii din primul 11, dp banda stanga...

DEMISIA...DEMISIA...DEMISIA...avem o rusine de antrenor si un jeg de patron..ce performante vreti? evitarea retrogradarii :-j

A fost ft placut ca ati pus bannere si ati cintat pentru noi, ROMANII basarabeni si ne-ati sustinut chiar si acolo...in Ghencea. Pentru noi inseamna ft mult acest lucru, mai ales pentru cei care pe linga faptul ca se considera intr-adevar ROMANI sunt si stelisti. Romania ESTE PATRIA MEA si am sa lupt cum am sa pot si cit am sa pot sa scap de jugul comunistilor. Iar in privinta invinuirilor aberante din partea lui Voronin ca Romania ar fi implicata si ar fi vinovata cu ceva, eu zic asa: "Romania, iarta-i ca nu stiu ce fac!" Mi-e rusine de vorbele lui si ma inchin in fata Romaniei si a poporului roman si ii cer iertare.

P.S. Decit ciine dinamovist, cershetor rapidist mai bine STELIST si ANTIcomunist! steagro