fcsteaua.ro

"Cetãțenii": noțiune, forme, elemente caracteristice

152 posts in this topic

Mi se parea ca nu ma mai poate surprinde nimic. Pana sambata seara.

Contrastul intre ce inseamna "Am asteptat aceste momente ani intregi..." si ce inseamna reactia atator stelisti (?) din tribune si PN la scandarile impotriva ciobanului m-a readus cu picioarele pe pamant. Acum descopar situl freegigi.ro iar creierul meu vrea sa-si faca bagajul si sa plece in concediu medical pe perioada nedeterminata.

LE The Flyer, nu stiu cine e autorul, dar cu siguranta se incadreaza intr-un profil anume.

Edited by sabin1307

Incercati sa faceti un protest mai iteligent impotriva lui Becali . Prin agresiune si injuraturi ati tiganizat peluza, de-aia pleca multi de acolo spre tribune.

Incercati sa faceti un protest mai iteligent impotriva lui Becali . Prin agresiune si injuraturi ati tiganizat peluza, de-aia pleca multi de acolo spre tribune.

da ... de la meciul urmator o sa-i citim ciobanului din Kant pana nu mai suporta si pleaca :D

Mi se parea ca nu ma mai poate surprinde nimic. Pana sambata seara.

Contrastul intre ce inseamna "Am asteptat aceste momente ani intregi..." si ce inseamna reactia atator stelisti (?) din tribune si PN la scandarile impotriva ciobanului m-a readus cu picioarele pe pamant. Acum descopar situl freegigi.ro iar creierul meu vrea sa-si faca bagajul si sa plece in concediu medical pe perioada nedeterminata.

cine dracu' a facut site-ul ala?!?!

Cand vezi comentariile de pe site-ul ala practic iti sta mintea in loc. Devii mai prost numai citind aberatiile care le scriu aia la comentarii.

Cata prostie poate sa fie in tara asta....

Edited by MoWeed

toti suporterii care sunt prea preocupati de Becali in loc sa fie preocupati de echipa.Un mesaj pt Peluza Sud . Nu ne mai faceti de ras

Nu vrei un tricoi cu free Jiji?

Nu-mi vine sa cred ce televiziune avem in tara asta. La tribunal sunt niste oameni de la tara care au bannere pro-Jiji, iar idiotii de la televiziune spun: este clar ca acesti oameni au venit de buna-voie si nu au fost organizati sau manipulati de nimeni .

Atunci de unde PLM au aia bani sa faca bannere d-alea ( si daca au unde dracu l-au facut, in Vadu Rosca ? ), si de unde au bani de autocare inchiriate ??

bai,da' font-urile cu care au fost scrise bannerele le-a vazut cineva?!?!inventivi meltenii de la vadu!

auzi prietene Ovidiu [CARE DETII ADEVARUL ABSOLUT AI CATEGORISIT TU TOTI FANII - DAR DE PELUZA CARE NU SE BUCURA LA GOLUL Stelei IN CE CATEGORIE INTRA????????] - ce propui sa facem dk suntem la 1 unde am abonament de cand ma stiu si un tzaran obosit are tricou si zbiara??? da mi tu o sugestie ce sa fac - (i)sa sar sa-i sparg fata; (ii) sa-i fac educatie? sau (iii) sa-l ignor?

astept raspunsul tau, ca pari ca stapanesti fenomenul in detaliu

ATENTIE! TU SI CEI CA TINE FACETI O CONFUXIE GRAVA INTRE TARANII DIN CATEG. CELOR CARE SUNT INDIFERENTI SI TIPA DOAR LA GOL SI BAIRTI CARE AU FOST CHIAR IN GALERIE SI ACUM MERG LA TRIBUNA 1 PENTRU CA AU O VARSTA SI UN STATUT SOCIAL SI NU MAI AU TIMP SA STEA CU GALERIA SAU SA MEARGA IN DEPLASARI - DAR DK VOI IGNORATI ACEASTA CATEGORIE...CURAND O SA VA TREZITI SINGURI... F SINGURI... [A, BA NU CHIAR SINGURI, CI INCONJURATI DE 'GORILELE' DIN STEFANESTI' SI ALTI 'CETATENI'].... SA VEDEM ATUNCI...

bai,da' font-urile cu care au fost scrise bannerele le-a vazut cineva?!?!inventivi meltenii de la vadu!

pai asta ziceam si eu..... Brusc ne-am socializat si la tara :bananadance:

anunta diaconescu pe otv ca in studio trebuie sa soseasca Lacatus,Argaseala,Ghionea si Goian sa l sustina pe Gigi........frate ,traim in kafka.....daca i vad la TV cu regret spun ca ma dezic de aceasta echipa pana in momentul cand ea ma va reprezenta.......din momentul de fata tin cu Peluza Sud pt ca ei reprezinta Steaua cu care am crescut

MA BAIATULE - TU TE AUZIC AND VORBESTI? "din momentul de fata tin cu Peluza Sud pt ca ei reprezinta Steaua cu care am crescut"

TU STERGI CU BURETELE 50 ANI DE ISTORIE A UNUI CLUB SI ITI 'RENEGI' ECHIPA DE SUFLET pentruCA NU ESTI DE ACORD CU PATRONUL CLUBULUI [CARE AZI E PATRON - MAINE POATE SA NU MAI FIE, CINE STIE?]

EU CREDEAM CA AI 'CRESCUT' - CA NOI TOTI - CU Lacatus, CU Hagi, CU Ilie Dumitrescu, Dan Petrescu, Adi Ilie, DENIS SERBAN, ROSU, C. Munteanu, Radoi, ETC.

A, DA TU DACA AI 20 ANI PROBABIL SI STII DOAR DE Peluza Sud [CARE ARE 3-4 ANI DE EXISTENTA'] ZICI CA INAINTE DE ASTA N-A MAI FOST NIMIC:)) SI DAC-A FOST SA SE DUCA DRAQ, ASA-I?!

Nu vrei un tricoi cu free Jiji?

@Starforce

doar pentru ca nu e de acord cu voi, inseamna ca tre' ironizata, nu?:)

Edited by Adrian
nu posta consecutiv si nu fa offtopic.

multumim celor doua galerii formate din tineri de 13-17 ani care suporteri fiind au facut foarte multe pentru echipa Steaua Bucuresti,multumim ca va rupeti din timpul vostru pentru a face deplasari impreuna cu echipa pe banii parintilor vostri , sincer eu nu cred ca voi stiti ce inseamna munca

Acuzi in subsidiar faptul ca suporterii anti-Becali generalizeaza prea mult si ii acuza pe toti ca sunt sclavii lui. Or acelasi lucru il faci si tu. Este o eroare foarte mare, majoritatea covarsitoare a celor din peluza este fie in perioada studentiei fie trecuta de aceasta perioada(angajati, cu copii si familie proprie). Vremurile s-au schimbat, acum oamenii isi permit sa aiba hobby-uri costisitoare si DUPA varsta adolescentei (ceea ce nu poate decat sa ma bucure).

Eu nu tin in mod special cu Becali,eu in felul meu protestez impotriva voastra nu stiti sa sustineti echipa,cred ca nici voi nu mai stiti cand ati facut ultima coregrafie in peluza

Pe stadion in general se vine pentru spectacol si pentru frumusetea sportului,in galeria pentru suport si sprijin al echipei favorite,voi...exact pentru opusul acestora veniti pe stadion si pentru refularea frustrarilor personale.

Esti din nou in eroare. Ultima coregrafie a fost facuta chiar la inceputul returului, din partea ambelor peluze. In stadion au reusit sa itnre cu ea doar cei din Nord. Coregrafia Sudului, care avea legatura cu istoria glorioasa a clubului, nu a fost lasata in stadion si etapa de etapa ne este refuzat accesul cu ea.

Imi pare rau ca nu am putut sa ma abtin sa mai fac comentarii asa cum am promis,stiu ca voi fi injurat si asta nu are mare importanta atata timp cat nu vine de acolo de unde ma astept mai putin dar uitati un lucru si noi suntem tot suporteri ai Stelei si din pacate sa intamplat exact lucrul la care ma asteptam ne-am impartit in doua incepand astfel sa ne injuram intre noi,asta este cel mai dureros moment din toata istoria suporterilor Stelisti.

Eu nu te-am injurat, am incercat doar sa-ti arat ca esti in eroare. Ovidiu, autorul acestui articol, sta de 2 ani de zile la T2, tocmai din motivele pe care le-ai enumerat tu (nu mai are timp de deplasari, e mult prea ocupat cu jobul etc.). Unii sunt mai norocosi (oare?) ca nu au job-uri asa de solicitante. Te rog , de asemenea sa citesti http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/6020 acest articol, vei vedea ca tu nu intri in categoria SCLAVILOR.

@blackkanibus

Am avut de cateva ori intentia de a posta mesaje pe site, dar avand in vedere capacitatea unora de a intelege ceea ce doream sa spun si mai ales caracterul lor, m-am lasat pagubas. N-avea rost sa-mi bat gura de pomana. Spun acest lucru avand in vedere parerile postate de unii utilizatori, expuse in termeni civilizati care au fost atacate cu injective demne de o cauza mai buna. Inteleg sa nu fii de acord cu cineva, dar de aici si pana la a-l injura este cale lunga.

Iata ca totusi mai exista si suporteri adevarati. Suporteri care ma fac sa cred ca nu sunt singurul care gandeste asa. Poate ar fi cazul sa ne exprimam mai des.

Sustin 100% tot ceea ce spune blackkanibus si m-am bucurat foarte mult sambata seara cand in sfarsit s-au gasit niste suporteri care au sustinut echipa. In fapt de ce mergem la stadion: sa vedem echipa Steaua si sa o sustinem si la bine si la rau. Am stat si am analizat ce s-a intamplat de la inceputul returului pe stadion, mai bine zis in tribune si peluze. Pana sambata seara la meciul cu Bistrita, 99% din scandarile galeriei au fost anti-Becali, anti-Dinamo si rar anti-rapid. "Suporterii Stelei" au uitat oare de Steaua? Eu cred ca da. Daca stau mai bine si ma gandesc, ei nu-si justifica titulatura de "suporteri ai Stelei", ci mai degraba de anti-becalisti, anti-dinamovisti, anti-rapidisti, anti..., anti..., anti...Ganditi-va ce se intampla si cu cativa ani in urma la meciurile Stelei din campionat cu echipe mici. Si acum ma refer la tot publicul din Ghencea. Daca galeria striga Forzza Steaua, max. 40-50% din spectatori strigau, daca galeria striga M..E Dinamo, 80-100% sustineau scandarile.

Oare n-avem o problema: suntem mai mult anti-becalisti, anti-dinamovisti, anti-rapidisti, anti..., anti..., anti... sau mai mult stelisti? Sa ne hotaram odata! Parerea mea: poate ar trebui sa fim mai mult stelisti si mai putin anti-becalisti, anti-dinamovisti, anti-rapidisti, anti..., anti..., anti... Exista o solutie si pentru cei care sunt anti-becalisti: la sfarsitul meciului sa mearga in parcarea de la intrarea la tribuna I si sa strige anti-Becali cat vor, sau sa organizeze un mars prin oras, la sediul clubului etc. N-are rost sa afectam atmosfera din jurul echipei.

Inca o remarca: nu sunt nici pro-Becali, nici anti-Becali. Vreau doar ca Steaua sa castige campionatul, cupa Romaniei si sa joace in Liga Campionilor cat mai bine. Trebuie sa recunosc ca Gigi Becali debusoleaza echipa prin interventiile sale publice si prin implicarea in stabilirea echipei care joaca intr-o etapa sau alta. Daca n-ar mai tuna si fulgera impotriva jucatorilor si antrenorilor la TV sunt convins ca am avea rezultate mult mai bune. Totusi este actionarul care a bagat cei mai multi bani in fotbal din Liga I, la concurenta cu Paszkany de la Cluj. Nu pot sa-i inteleg pe unii care spun ca si-ar dori ca Steaua sa retrogradeze numai sa plece Becali. Credeti oare ca pleca ursul de la miere. In momentul in care Becali pleca de la Steaua nu-l mai baga nimeni in seama si cred ca este constient de asta. La cat este de orgolios nu cred ca va ceda vreodata. Asa ca eu nu-mi mai bat capul cu lucruri din-astea, vin la stadion si sustin echipa. Binenteles ca ar fi mai bine sa avem un finantator nou care sa bage bani si sa conduca clubul mai inteligent cu o strategie pe termen lung bine conturata. Dar deocamdata n-am vazut pe nimeni care sa fie interesat de club si ceea ce este mai important, n-am vazut ca Becali sa vrea sa vanda cu adevarat. Tot ce am vazut pana acum n-a fost decat show mediatic.

Am un singur indemn pentru suporterii Stelei: veniti la stadion si strigati

FORZZA Steaua!!!!

Edited by bodanelu

Exista o solutie si pentru cei care sunt anti-becalisti: la sfarsitul meciului sa mearga in parcarea de la intrarea la tribuna I si sa strige anti-Becali cat vor, sau sa organizeze un mars prin oras, la sediul clubului etc. N-are rost sa afectam atmosfera din jurul echipei.

Iar vorbiti prostii? Va mirati ca va huleste lumea. S-a zis de zeci de ori ca nu suntem lasati sa facem asta! Nu primim autorizatii, e asa de greu de priceput?! La restul comentariului cred ca am raspuns anterior.

DE UNDE TOT APARETI? Stelisti adevarati care acum ati descoperit site-ul? Nu acuz pe nimeni dar e putin ciudat!

Edited by noname_fu

Iar vorbiti prostii? Va mirati ca va huleste lumea. S-a zis de zeci de ori ca nu suntem lasati sa facem asta! Nu primim autorizatii, e asa de greu de priceput?! La restul comentariului cred ca am raspuns anterior.

DE UNDE TOT APARETI? Stelisti adevarati care acum ati descoperit site-ul? Nu acuz pe nimeni dar e putin ciudat!

nu e nimic ciudat - nu toti suntem 'activisti' ca tine sau ca altii - poate pentru ca n-avem timp unii din noi te ai gandit la asta??;

ideea e k e un moment EXTREM de greu pt Steaua -, poate cel mai greu din '99 incoace - si multi simtim ca e nevoie sa fim langa echipa, atat.... NU langa cioban

echipa merge f rau si are nevoie de noi.... sper k toti intelegem asta - si gibonu cu tricou free Gigi, si ultrasu de la sud si pn-ul, si eu de la trib. 1 si cetateanul de la 2....

Eh, eu lucrez la calculator, deci am timp.

Ala cu FREE-Gigi n-o sa mai vina pe stadion niciodata daca ii dau drumul lui Becali! Pe tine si alte voci ale tribunei va respect, chiar daca aveti o opinie diferita. Insa nu-mi cere sa-i consider stelisti pe tiganii adusi cu autocarele din stefanesti...

Frate, nu te supara, dar de ce trebuie hulit cel caruia i-ai adresat ultimul comment? A avut niste pareri destul de pertinente si n-a jignit pe nimeni. Iar legat de descoperirea site-ului, esti mai stelist daca stii de site-ul asta de mai mult timp, sau ce? Eu personal mi-am facut cont sambata seara, dupa meciul cu Bistrita, si sunt convins ca asta nu ma face mai putin stelist ca tine.

Lasand astea la o parte, sunt perfect de acord cu protestul impotriva ciobanului, doar ca eu cred ca va scapa din vedere unele lucruri:

- e trist ca manifestarile au loc la meciuri si doar la meciuri. Astfel are de suferit si echipa, si antrenorul, si atmosfera.

- daca protestul asta ar avea rezultat dupa cateva luni, un an sa zicem, ar merita sacrificata perioada asta pentru un viitor mai bun, insa problema e ca noi, cei care protestam vom fi din ce in ce mai putini (ce s-a intamplat sambata confirma ce zic) si noi vom fi doar niste huligani in vederea altora.

- ce cred ca se uita e ca ciobanul e singurul vinovat pentru situatia actuala. Asadar, SINGURUL care trebuie sa sufere in urma protestului este Becali (plus slugile lui). Ori din manifestarile de la meciuri are de suferit tot ce implica Steaua.

Eu zic sa va mai ganditi la cum se va proceda in urmatoarele meciuri, cu atat mai mult cu cat vin derby-urile si chiar n-as vrea sa fim dominati de caini sau ciori la noi acasa, iar preocuparea noastra sa fie doar ciobanul.

Forza Steaua!!!

Edited by bodanelu

N-am zis ca trebuie hulit, am zis ca il huleste lumea. Pentru ca face o afirmatie care a fost demontata de zeci de ori (ca nu s-ar vrea niste manifestatii stradale). Ar fi bine , pentru cei noi inregistrati, sa se uite putin macar peste articolele publicate in ultima saptamana si peste comentariile lasate acolo, pentru a nu se repeta aceleasi intrebari si pentru a nu se promova aceleasi opinii gresite.

Am stat la 0 si fac parte dintre cei care au strigat impotriva peluzelor.Nu sunt tigan,ungur sau evreu.Nu sunt un fan Gigi dar nici nu pot sa inghit ceea ce fac peluzele.Va comportati exact ca Gigi,fara logica,fara bun simt.La inceputul acestui scandal am fost de acord cu protestul celor de la peluze pentru ca Becali o luase razna si trebuia cineva sa-l traga de maneca.Aceste actiuni sunt benefice dar TOTUL ARE O LIMITA.Si cei de la Dinamo sau Poli Timisoara au protestat cu diferite ocazii dar au stiut sa se opreasca.VOI O TINETI LANDRA SI NU VA DATI SEAMA CA NU VA MAI SUSTINE NIMENI.Sper ca nu aveti mintea atat de ingusta astfel incat sa credeti ca cei care posteaza pe acest site reprezinta marea masa de suporteri

Aceste actiuni sunt benefice dar TOTUL ARE O LIMITA.Si cei de la Dinamo sau Poli Timisoara au protestat cu diferite ocazii dar au stiut sa se opreasca.VOI O TINETI LANDRA SI NU VA DATI SEAMA CA NU VA MAI SUSTINE NIMENI.

protestul a rezolvat ceva?sau crezi ca protestam doar de dragul de a o face?

Trebuie mers pana la final,altfel ce rost ar avea?Tampeniile facute de Becali nu au o limita?Amatorismul conducerii nu are o limita?

Tocmai de asta n-o sa ajungem nicaieri,pentru ca NU NE SUSTINE NIMENI!

Am un singur indemn pentru suporterii Stelei: veniti la stadion si strigati

FORZZA Steaua!!!!

Perfect de acord cu tine si cu blackkanibus.

Edited by Azazello

mama cati nervi imi face ala cu fata lui de samantar ~X(X(X(X(