fcsteaua.ro

Comunicat Peluza Nord

135 posts in this topic

Cred ca ar arata bine niste steaguri pe 2 bete cu ceilalti doi becalioni,Dragomir si Sandu dupa gratii si sub steaguri sa fie scris Vor Urma...

Sunateti niste tarani prosti , daca sunteti suporteri adevarati taceti din gura si incurajati echipa nu injurati ata acel om , cine a mai facut atatea pt Steaua ..... niste needucati si prost crescuti

Mai bine taceai...,,Sunateti"...

Edited by Nyghty

Va rog sa va amintiti 1994, Campionatul Mondial, ce a facut Hagi! Parca problemele de acasa ni se pareau mai usoare, la serviciu eram fericiti si in toata lumea eram vazuti altfel, si asta de ce? Pentru ca suntem ROMANI precum Hagi! Acest lucru nu a reusit sa faca decat mareti sportivi precum Nadia Comaneci, dar prea putine personalitati! Iar acum a aparut acest Becali care si-a batut joc, care l-a jignit pe Hagi! Poate ca Hagi nu e un mare antrenor iar daca vroia sa-l demita ,Becali, trebuia sa vorbeasca cu Hagi intre 4 ochi si sa gaseasca o solutie diplomata, nu sa il jigneasca in public! Daca Becali a fost in stare sa isi bata joc de un simbol al Romaniei (ce lucruri bune stiu strainii despre noi?!?) si care e si machidon ca el (nu uitati cat se bate in piept ca neamul lui e pe primul loc si cat de uniti sunt minoritarii) va intreb ce va face sa credeti ca valorati mai mult in fata lui Becali? Poate voturile voastre valoreaza vreo 10 euro sau cat da el din mila! Sunt pe internet filmuletele cum isi bate joc de calugarii de la muntele Athos, si nu uitati episodul cand fugarea calugaritele pentru un teren! Din pacate stiu si cum sunt nepotii lui Becali, care ii poara numele de familie, si chiar nu ati vrea sa fiti angajati la asemenea oameni care dau cate o lichidare sau un avans o data la 3 luni si care in plina iarna inchid centralele unde lucreaza angajatii dar tin ferestrele deschise la ei in birouri; se plimba toata ziua cu BMW-urile X5, mananca la restaurante unde lasa milioane de lei pe saptamana iar atunci cand ceri sa iti dea macar un salariu pentru a avea sa iti cumperi o paine ,ATENTIE sa ceri salariul pentru care ai muncit, NU pomana , spun ca nu au bani! Oameni buni deschideti bine ochii si nu va lasati pacaliti! Romania a mai fost mintita,amagita asa cu acel Caritas, cand o tara intreaga credea ca se va imbogati!

Becali a facut multe mizerii, acum poate are partea lui de dreptate in ceea ce s-a intamplat dar numai pentru ca e judecat acum pentru faza cu hotii, trebuiesc uitate celelalte mizerii din trecut care pateaza blazonul Stelei? Pozitie de bun simt e continuarea protestului impotriva lui pe acelasi ton ferm si dur, e foarte simplu, nu poti fi solidar cu un om care face rau Stelei chiar daca are dreptate, Steaua e un club de fotbal nu o fundatie care apara drepturile omului, daca are dreptate sau nu justitia trebuie sa se pronunte, nu vad ce treaba au suporterii in chestia asta, toti stiu ca e un jeg, de ce o schimbare de atitudine?De cand va intereseaza cum suntem perceputi in afara? Stim cu totii ca presa te poate ingropa de viu daca asta s-ar vinde, ce vrem, binele Stelei sau sa dam bine pe sticla si hartie?

Mai bine taceai...,,Sunateti"...

m`ai emotionat profund chiar mi`au dat lacrimile :((

oricat ne-am stoarce creierii ca lansam pe "piata" un comunicat care sa nu lase loc de interpretari...e in zadar.randul viitor o sa propun consultarea doctorilor in psihologie ca nu se mai poate altfel cu voi...

o regula de baza in viata este sa nu iti lovesti adversarul cazut la pamant si lipsit de aparare...

textul e destul de clar,iar limbajul cat se poate de simplu...reflecta parerea grupurilor ce compun aceasta peluza...numeric vorbind...in jur de 500 de persoane...deci daca nu va regasiti printre ele,chiar nu vad problema...

daca cineva din peluza mai sus mentionata alege sa se manifeste altfel decat scrie in comunicat...e liber sa o faca...nu va interzice nimeni asta.

nu incercati sa creeati un conflict inutil nord-sud ca nu mai e loc de asa ceva in vremurile astea.va cer prea mult?

eu nu fac parte din aia 500 dar azi o sa sustin Steaua,cat era ciobanul la stadion ne incalzeam injurandul,acum ce sa facem sa stam ca la teatru?

Steaua nu sta in Becali .... Pleaca din Ghencea..!!! prea multa rusine ne-ai adus...!

La sfarsitul comunicatului mai trebuia sa scrie "FREE Gigi" si era perfect =))

Sunateti niste tarani prosti , daca sunteti suporteri adevarati taceti din gura si incurajati echipa nu injurati ata acel om , cine a mai facut atatea pt Steaua ..... niste needucati si prost crescuti

ce faci,nene,te-ai trezit prost dispus?esti un doby,restul ti-l dau pe pm!sa citesti in cazul in care mai intri!

in legatura cu comunicatul pn:din punctul meu de vedere comunicatul e facut prost si inspira solidaritate fata de oier!e folosit un limbaj de lemn,interpretabil,de aceea au si aparut asemenea discutii!

sper sa nu fie compatimit oligofrenul,pentru ca nu e cazul!un interlop e un interlop,iar faptul ca un alt interlop,numit in fruntea galeriei,i-a luat apararea si l-a inteles deoarece si el a fost pus in situatia gibonului e vax albina!cas(h)ul vine de unde trebuie,oile merg pe drumul cel bun!

acest punct de vedere este personal si nu implica alte persoane in afara de a mea!nu este niciun fel de pamflet iar daca unii se regasesc,e problema lor!

Edited by The Flyer

Daca vrei parerea unui psiholog... se cheama deviere a atentiei ceea ce provoaca comunicatul asta. Asta din cauza faptului ca vreti sa va distribuiti atentia mai mult asupra echipei iar finantatorul il treceti in planul secundar. "consideram ca este de datoria noastra ca in lipsa acestuia din viata echipei noastre sa incurajam echipa si sa sustinem culorile ros-albastre" aici spuneti ca a iesit din "viata" echipei ( :) ) naivi, nu comentez, spuneti ca incurajati echipa dar nu ca faceti si altceva, de parca pana acum la stadion nu s-a facut altceva decat sa se fluiere si sa se injure non stop iar voi vreti o schimbare a atitudinii ba chiar invitati toti suporterii la asta in continuarea articolului"Peluza Nord invita toti suporterii stelisti sa vina maine la meci in numar cat mai mare, sa incurajeze echipa " iar ca motivatie pentru a incuraja echipa uitand de alte proteste:"astfel incat sa trecem impreuna peste momentele actuale" ce vreti sa spuneti prin momentele actuale? Becali la mititica sau ca Steaua joaca asa cum joaca? Oricum e curios cum vedeti asta drept rezolvare a problemelor Stelei: TRECANDU-LE IN PLAN SECUNDAR. "Tinem sa atragem atentia ca atitudinea suporterilor Stelei din Peluza Nord in ceea ce il priveste pe George Becali a ramas neschimbata." Spuneti ca atitudinea nu se schimba dar nu spuneti ca veti face ceva in acest sens, iar atitudinea fara actiuni e ca frectia la piciorul de lemn.

Comunicatul e confuz pentru ca lasa loc de prea multe interpretari, iar ceea ce vreti sa faceti va creea foarta multa confuzie intre suporteri, ii divizati tocmai pe criteriul netratat in comunicatul vostru: vor fi cei pro-jj si anti-jj , ca echipa oricum va fi incurajata.

Pe toate site-urile de sport apare declaratia marelui mustata("liderul suporterilor").

Hai sa fim seriosi, mustata e un analfabet, un idiot, un infractor, si nu in ultimul rand, e omul cacatului asta de cioban imputit.

Comunicatul lasa loc cam de prea multe interpretari.

Ma baieti, legat de Becali, de ce nu va strangeti voi mai bine faceti cheta si intretineti voi clubu? Sau daca sa girati toti cu casele nu va convine (va inteleg sa stiti) "puneti mana de la mana" si gasiti un alt investitor. Nu e mai bine asa? Gasiti pe cineva care sa dea bani pe Steaua si cu asta basta. Pac pac si Becali a plecat (pt ca stati voi linistiti ca faza cu puscaria acuma ii pune capac si pana la urma nu numai ca pleaca da cred ca pleaca si din tara), asa ca fiti voi baieti buni si gasitii un cumparator omului (acuma sper ca nu vreti sa cedeze gratis Steaua? nu numai ca nu e omu idiot dar ar fi si o jignire cum ca Steaua nu face nici un pesos).

Sa sara Oaie cu pretu' si se rezolva. Treaba e ca niciodata un investitor serios nu va incerca sa preia Steaua atat timp cat cel ce vinde il ia la misto. Atunci cand cineva anunta azi ca vinde iar maine se razgandeste sau baga texte idioate cum ca a glumit sau ca vrea sa lase mostenire nu stiu cui e clar ca nu va gasi cumparatori de calitate. Ce-ar face becalistii daca un vanzator le-ar face exact ce face stapanul lor, adica le-ar arata o chestie misto, le-ar spune suma cutare iar apoi cand ar scoate aia banii le-ar zice ca nu mai vinde sau ca a glumit ? Poate chiar ar trebui sa li se intample o chestie de-asta, asa ar intelege si creierele lor obosite ca unele 'glume' nu se fac in afaceri.

Ma baieti, legat de Becali, de ce nu va strangeti voi mai bine faceti cheta si intretineti voi clubu? Sau daca sa girati toti cu casele nu va convine (va inteleg sa stiti) "puneti mana de la mana" si gasiti un alt investitor. Nu e mai bine asa? Gasiti pe cineva care sa dea bani pe Steaua si cu asta basta. Pac pac si Becali a plecat (pt ca stati voi linistiti ca faza cu puscaria acuma ii pune capac si pana la urma nu numai ca pleaca da cred ca pleaca si din tara), asa ca fiti voi baieti buni si gasitii un cumparator omului (acuma sper ca nu vreti sa cedeze gratis Steaua? nu numai ca nu e omu idiot dar ar fi si o jignire cum ca Steaua nu face nici un pesos).

mai baieti(pngisti) s-a gasit la o echipa din div b de care nu a auzit nimeni in speta CFR un investitor serios si tu iti faci griji de George(nu mai investesc nici un ban in echipa)Becali??

stai linistit draga pngist ca nu o sa se desfinteze Steaua daca pleaca oaie imparat

nu mai intru in detalii cat de mult a investit creditorul ca deja ma dor mainile si sunt mai mult ca sigur ca nu o sa aiba nici un efect

Pe toate site-urile de sport apare declaratia marelui mustata("liderul suporterilor").

Hai sa fim seriosi, mustata e un analfabet, un idiot, un infractor, si nu in ultimul rand, e omul cacatului asta de cioban imputit.

Comunicatul lasa loc cam de prea multe interpretari.

Cata dreptate ai...

Peluza Nord e anti-Gigi: "Am invins! Becali la puscarie!"

Nu toti fanii l-au iertat pe Gigi Becali dupa ce a fost arestat. Din spatele gratiilor Becali va auzi la televizor la meciul Stelei cu Bistrita de azi si scandari impotriva sa!

"Nu vrem raul nimanui, dar unii isi merita soarta. Poate asa vom putea sa scapam de acest personaj toxic", a declarat Vali Gherasim, unul dintre membrii Peluzei Nord in Gardianul.

"Am invins" si "Becali la puscarie" sunt doar doua din scandarile anti-Becali pe care galeria Stelei- Peluza Nord le pregateste pentru meciul Stelei din aceasta seara!

sursa: sport.ro

Super tare!!

Edited by john_86

In timpul meciului CFR Cluj - SC Vaslui, galeria gazdelor a afișat o serie de bannere la adresa patronului Stelei, cel care este nevoit sã stea în arest în urma incidentelor care au avut la baza furtul propriei mașini.

"29 de zile de liniște" și "Becali la pușcãrie" au fost mesajele preferate ale clujenilor.

PS: am vazut mai devreme la un meci de B

rahati aia de la Petrolul cu scandari pro- Jiji

ce penibili ............

Sa fie clar pentru toata lumea:

Orice atitudine neutra la adresa ciobanului va fi tratata ca o renuntare, ca o IMPACARE cu ciobanul! Presarii o sa zica: "ati vazut, nici chiar ei NU-i doresc raul ciobanului, altfel l-ar fi injurat. Daca nu le parea rau, atunci de ce sa se opreasca?"

Daca nu ma credeti, sa cititi presa a doua zi.

Intrebare: daca Becali e la puscarie, atunci inseamna ca nu mai e patron? Inseamna ca dispar petele de pe emblema Stelei? Sau il injuram doar daca apare la TV?

:(

Doamne ce prostii si aberatii scot unii din ei ... si is de ambele baricade asta e si mai trist ...

In fine eu am zis nu mai calc in Ghencea pan cand nu o sa joace si fotbal o sa aiba conducere serioasa bla bla bla ...

cu aceeasi conducere in afra unui singur membru..Steaua a ajuns in semifinalele Cupei UEFA si atunci ne-am bucurat toti..impreuna...de aceea cred ca si acest impas pe care il traverseaza echipa tre sa-l traversam impreuna chiar daca locul in clasament este 8, culorile si clubul este acelasi..cat despre Becalii eu cred ca aceste manifestari le ia ca fiind lucruri bune pentru ca are ocazia sa apara la TV si sa spuna cine e el si nu vor ajuta la inlaturarea lui de la echipa...

Cetateni, ue cetateni!!!

Ce ati rezolvat cu comunicacatul vostru?

Rusine! Rusine! Rusine, PN!!!!

Va anunt ca sunteti pe punctul de a rata ultima sansa de a-i da ciobanului lovitura de gratie!Credeti-ma,nu o sa va mai intalniti repede cu o sansa ca asta.Lumea trebuie sa vada MAI ALES ACUM ca suporterii Stelei il urasc pe Jiji Becali.Orice tacere sau banner pro-cioban va va decadea in fata tuturor,fie suporteri rivali,ziaristi sau oameni simpli.Ar insemna ca Jiji a castigat,nu veti mai putea remonta niciodata!

Becali,pleaca din Ghencea!!!

mult adevar e in vorbele astea.. pacat ca multi nu-si dau seama... iar altii isi dau seama dar se vand lui Becali