fcsteaua.ro

Comunicat Peluza Nord

135 posts in this topic

luati textul ca atare ... nu incepeti sa infloriti ... e cea mai echilibrata pozitie care se putea alege in momentele astea ...

da asa e **** GIORGE FECALI SI MU*IE (nu mai judec oamenii care ne cred oitze )

nu e bine sa transformam topicul intr-un duel nord-sud. sunt convins ca exista multi, multi stelisti de la Peluza Nord care nu sunt de acord cu acest comunicat

nu e niciun duel dar e bine sa stim cum sta treaba ca sa nu se faca confuzii....Peluza Nord a hotarat un lucru si putem respecta asta .....dar doresc sa stiu ce parere au si ceilalti si la urma putem alege cum ne dicteaza constiinta

cu incapatanarea asta a voastra nu o sa rezolvam niciodata nimic...intelegeti : PROTESTUL CONTINUA ! dar cu o alta abordare a problemei.

intr-o actiune de asa amploare avem nevoie de oricine ne este de folos...presa,suporter de tribuna,suporter de TV...dar voi nu si nu...

pai ce impresie am face acum cand asta e inchis si declarat erou national,iar popoviciu e eliberat?vreti sa pierdem orice fel de aliat in lupta asta?orice indoctrinat din tara asta (si sunt al naibii de multi) ar face conexiunea ca suntem platiti de popoviciu,ca tot a apucat sa arunce pastila asta in presa inainte de arestare.

ce efect ar mai avea protestul in forta in momentele astea?

ganditi putin...

Edited by rezistenta_ultras

"Arestarea lui Gigi Becali a produs un soc general, nu doar echipa fiind afectata, ci si suporterii, acestia impartindu-se in doua tabere. Jumatatea reprezentata de Peluza Sud va continua protestele la adresa finantatorului stelist, iar Peluza Nord va intrerupe manifestarile de protest, deja obisnuite in Ghencea, pana la eliberarea lui Gigi Becali din arest."

am eu senzatia sau PN a iesit mult mai bine decat PS din afirmatia asta a presei?

"pana la eliberare" sugereaza clar ca protestele vor continua dupa. Fiecare e liber sa faca ce doreste, iar daca unii oameni si-au asumat responsabilitatea acestei decizii, nu vad de ce altii fac gargara, ca n-au vorbit in numele lor! Injurati fratilor pe cine doriti, cat puteti si lasati-i pe altii sa incerce si alta tactica, ca sa nu para ca au ceva cu omul Becali, ca nici ei nu sunt mai breji, ci au cu patronul Becali pe care-l vor afara din cadrul clubului!

@Adrian

iti inteleg revolta, insa esti putin naiv ( nu te supara) daca tu ai convingerea ca Becali poate fi determinat sa plece din Ghencea nuami datorita protestelor voastre si ca presa nu are nici un rol. Becali poate fi distrus prin opinia publica, adica prin presa care l-a creat, ea trebuie sa-l distruga si nu o va face in situatia actuala, doar ai vazut si tu ce accentueaza presa. ... aproape ca-l scot pe Gigi martir! N-ar strica sa aveti grija sa nu coalizati presa impotriva vostra, pentru ca doar voi veti avea de pierdut! Pai Gigi de iasa din inchisoare are o energie in el ca nu va renunta in veci la Steaua, oricat de multe calorii consumi tu injurandu-l! Ca asta-l intereseaza pe Gigi- imaginea, nu suporterii!

Edited by dee

Fara suparare, nu vreau sa par ca ma bag in lucruri cu care nu am nici o legatura.

Dar practic bagati singuri bete in roate protestului impotriva lui Jiji. Pai absolut toata presa va interpreta ca "galeria s-a impacat cu Becali", "galeria il sustine pe Becali impotriva justitiei".

Cum adica nu mai e prezent in viata Stelei? Cine mama naibii e creditor in continuare la Steaua?

mah baiatule pai mi-e rusine ca am calcat prin Peluza Nord bag **** n in familia lui gioege fecali e un rahat de comunicat **** Jiji fecali arzi in puscarie

scuze mesajul era pt baietzii din PN (care-l sustin pe giorge) multa **** Jiji fecali

Edited by militia

Ia fiti atenti:

Tot pe site-ul suporterilor stelisti, fcsteaua.ro, au aparut zvonuri cum ca unele grupari de suporteri vor afisa bannere de sustinere pentru Gigi Becali.

onlinesport

De asta am fost de la inceput impotriva becalistilor. Faceti numai rau Stelei.

Postarile voastre ar trebui sterse si voi ar trebui banati! E o parere personala, ca utilizator, nu ca moderator. (Inca o dovada ca nu incalcam regulile acestui site si ca nu facem ce vrem. nici unul dintre becalisti nu a fost banat!)

Uitati ce face presa!!!

Toata lumea va zice acum ca becalii e sustinut de suporteri. Va veni si jegul cand va scapa de bulau(si va scapa, va asigur) si o sa zica ca "ha ha ha...suporterii adevarati m-au sustinut la greu...astia care ma contesta sunt 20-30 de derbedei...ma-ntelegi...hahahah".

De astia avem nevoie?

NU CRED!

Nu avem nevoie de presa si nici de opinia publica. Ei nu ne ajuta. Ei ne fac rau.

Protestul anti becalii trebuie sa fie mai tare de 10 ori acum.

Sa fie injurat tot meciul!!!

Edited by Adrian

@dee

Injurati fratilor pe cine doriti, cat puteti si lasati-i pe altii sa incerce si alta tactica, ca sa nu para ca au ceva cu omul Becali, ca nici ei nu sunt mai breji, ci au cu patronul Becali pe care-l vor afara din cadrul clubului!

Chiar daca omul Becali e in parnaie, patronul Becali controleaza in continuare echipa. Tocmai pentru a arata ca este un protest impotriva a ceea ce face Jiji ca patron al Stelei trebuie ca protestele sa continue exact la fel ca inainte.

rezistenta_ultras tu chiar ne crezi idioti? crezi ca suntem trepanati si nu ne dam seama pe cine a sunat dediu & comp.?

crezi ca nu ne putem imagina ce telefoane a dat otto, dediu & comp? si cui?

presa este inamicul nostru, ea il martirizeaza pentru ca are nevoie de el liber facand audienta al TV?

deja spindoctorii "deontologi" anunta impacarea tocmai pentru a putea face scandal in continuare. nu exista motive pentru care ciobanul sa nu fie injurat la fiecare meci. fie el in lbertate sau arest.

presa il tine si il va tine in brate pentru ca le aduce tiraje si audienta!!!!

ati inteles "omenosilor"?

dar de fapt ce-mi bat gura, stie toata lumea ce s-a intamplat DIN NOU acolo. sper sa primeasca fiecare exact ce merita. si uite ca si pe cioban l-au ajuns mizeriile intr-un final.

Edited by saptemai

Chiar daca omul Becali e in parnaie, patronul Becali controleaza in continuare echipa. Tocmai pentru a arata ca este un protest impotriva a ceea ce face Jiji ca patron al Stelei trebuie ca protestele sa continue exact la fel ca inainte.

mai Mo, ai vazut cum e presa, accentueaza numai ce vor si ce se vinde. De ce pe perioada arestului nu se poate renunta la injurii, insa sa se faca bannere mari cu : "Becali ,esti o rusine pentru Steaua", "Dreptate pentru Steaua, Becali trebuie sa plece!","Nu dorim legalizarea valizelor!","Steaua suntem noi!" etc etc. Asa nu vor putea spune ca ati fost manipulati de altii care-i vroiau raul lui Gigi, sau ca doriti raul altuia, ca sunteti imuni la suferinta familiei lui Gigi, cu care toata lumea (antrenorul, jucatorii, presedintii de cluburi, vedete din show bizz, oameni politici, oameni obisnuiti) a solidarizat. Cat crezi ca va sta Gigi la inchisoare? vreo 3, 4 zile, deci macar la un meci se poate protesta in maniera diferita si incuraja echipa, ca sa le demonstrati ca fara Gigi e alta atmosfera. Dar sa afisati un banner cu "Steaua suntem noi!" iar fondul sonor sa fie un cor de injuraturi pe tonalitati diferite, va fi speculat imediat de presa, insa nu in maniera in care percepeti voi, ca se vede foarte diferit din afara stadionul, decat de pe stadion.

sefu' vostru este un interlop nenorocit! jegu' asta iese luni ca oricum e manaria gemenilor si a procuraturii + posibil basescu - strategie cliseica politica:- "acopera o problema mediatica cu una mai mare" si anume combinatia popoviciu + basescu dar poate sunt paranoic... sa revenim...

cand va vad amaratilor ce mai suferiti pt molima asta in vine sa innebunesc si sa cred in vorba aia ...ca ne meritam soarta cu pacaliciu asta...

lol ... innebunesti atat de usor, de la niste replici? De era Gigi seful meu, deci, de m-ar fi platit, iti jur ca te distrugeam de tot in maxim 1 ora, pe tine si pe toti cei care va credeti destepti, independenti si mari stelisti! Gigi e mic copil pe langa mine :-))) Tu inca n-ai inteles ca oamenii sunt de 2 categorii? unii se aliaza cu victima, una cu agresorii ( acuma depinde cum percep care-i victima si care-i agresorul). Daca toti stelistii sunt anti-Gigi, fii sigur ca toti ne-stelistii vor fi pro-Gigi, din mila, pentru ca vor spune "uite la asta, pana si suporterii l-au abandonat", deci il vor compatimi.

Edited by dee

vreo 3, 4 zile, deci macar la un meci se poate protesta in maniera diferita si incuraja echipa

Cum suna asta :confused:

oligofreni becalizati, creiere spalate ce sunteti nu mai puneti botu' la melodrama asta mediatica ieftina!

sefu' vostru este un interlop nenorocit! jegu' asta iese luni ca oricum e manaria gemenilor si a procuraturii + posibil basescu - strategie cliseica politica:- "acopera o problema mediatica cu una mai mare" si anume combinatia popoviciu + basescu dar poate sunt paranoic... sa revenim...

cand va vad amaratilor ce mai suferiti pt molima asta in vine sa innebunesc si sa cred in vorba aia ...ca ne meritam soarta cu pacaliciu asta...

dragi stelisti de la Peluza Nord de la voi nu am pretentii, oricum ati mai imbracat hainele lui brutus

ce i se intampla oligofrenului face parte din viata lui, iar acum probabil da din codita stiind ca o sa iasa din parnaie cu si mai multi adepti becalizati redusi mintal, pinguini de manevra....

offtopic: "Nevasta lui zmarandescu: e un pacifist" - imi pare rau pt biata femeie dar trebuia sa vada cand impartea picioare barba-su intre copii de 16ani iar jegu de Becali zambea fericit de la loja

oligofreni becalizati, creiere spalate ce sunteti nu mai puneti botu' la melodrama asta mediatica ieftina!

dragi stelisti de la Peluza Nord de la voi nu am pretentii, oricum ati mai imbracat hainele lui brutus

ce i se intampla oligofrenului face parte din viata lui, iar acum probabil da din codita stiind ca o sa iasa din parnaie cu si mai multi adepti becalizati redusi mintal, pinguini de manevra....

offtopic: "Nevasta lui zmarandescu: e un pacifist" - imi pare rau pt biata femeie dar trebuia sa vada cand impartea picioare barba-su intre copii de 16ani iar jegu de Becali zambea fericit de la loja

ce spui tu este foarte adevarat! totusi nu putem fi deacord cu manevra asta impotriva lui Gigi. Eu unul daca as fi avut "pilele" lui as fi procedat la fel,poate chiar mai rau. nu este posibil sa stam cu frica in casa pentru bunurile noastre ca vin tiganii sa le fure. eu ii impuscam pe loc acolo la perla in intersectie!!!!

Si daca ciobanul va considera ca asta e o atitudine pro la adresa lui ?

Parca si vad cum va titra presa de duminica.."Fanii Stelei au renuntat la razboiul cu patronul"..si asta pentru ca sunt sigur ca se vor gasi simpatizanti de-ai lui Gigel pe la tribune.

Naspa !!!

PS : "lipsa acestuia din viata echipei noastre" .. nu e nici o lipsa a lui Becali din viata Stelei. El traieste prin nepotii si verii lui acolo. Poate ca n-o sa fie fizic prezent, insa spiritul becalian va fi acolo negresit.

Si pe cine sa sustinem ? Echipa de pe locu' 8 ?

cata ura "crestineasca" ai in sufletul tau "alb" ca smoala. Ai capatat glascior, ca pe forumul oficial ai cam tacut. Da banu',..... banu' pentru "echipa" de tonomate din forumuri de unde va vin(e) ?.

Pentru ca la tine, "antibecaliada" nu vine din dragoste de Steaua. Tu nu doresti binele Stelei. Sunt convins ca in curand tu si cei ca tine nu a sa mai instigati pe nimeni, pentru ca nu o sa mai fiti crezuti.

Si vor prima doar argumentele normale care critica si contesta ce e de criticat si contestat.

Nu cele platite , instigatorilor de "opinie".

Pentru ca nu puteti nici voi prosti pe toata lumea, tot timpul. :smartass:

Va pierdeti in discutii inutile online.. iar tot ce conteaza e ce se intampla pe stadion (ma refer la suporteri - fie ei ultrasi, cetateni, becalioti sau ce`or mai fi) .. Iar cel mai dureros e ca la noi nu se intampla nimic in stadion, de multa vreme... :shit: :shit: :shit::shutup2:

O zi frumoasa incepe,ziarele vuiesc,fecali este la parnaie,toata ziua fericit, caterinca,sperante ca Jiji ramane la parnaie pana luni si pe cat posibil cat mai mult la "mititica".

Apar "coloratii" si lacheii pe forum devin cam enervanti dar imi pastrez buna dispozitie,in fond fecali este inchis si lumea ii ureaza lui fecali,"La Multi Ani!",apoi vine socul...comunicat Peluza Nord,niste fraze seci si penibile, concluzia, Peluza Nord "incurajeaza echipa","protestul continua","Steaua suntem noi",...am sa renunt la 20 de randuri de vrajeala si o zic pe romaneste...RUSINE BA!!!

Ce comunicat parsiv, de ce nu se recunoaste ca din cauza slabiciunii unora s-a ajuns aici la acest comunicat.Acelasi persoane care de ani de zile distrug in interes propiu Peluza Nord.Chiar am fost singurul care l-a vazut in transmisiile TV pe Bady in multimea din fata Judecatoriei sect 1?

eu sunt de parere ca Becali trebuie injurat tot meciu' maine,si sa renuntam la cantecele impotriva lu' Argaseala si zmarandescu,astia nu reprezinta nimic,doar mizeria de Becali tb injurata,si pt maine propun Gigi Gigi Gigi jilavaaaaa jilavaaa jilavaaaaaaaaaaaaaa

Edited by Dubios

Traiasca SUDUL, care are inca coloana vertebrala!

Traiasca netul unde sunteti si voi baieti, si va baga lumea in seama. O sa fac eu personal tot posibilul ca de acum incolo sa nu se mai dea nici un comunicat, ca prea multa prostie zace in unii dintre voi.

Rusinica rusinica rusiniiiiiica!!!!!!! Ba voi sunteti prosti?? Sincer tocmai acum trebuie sa continue protestul impotriva lui tocmai acum trebuie scandata impotriva lui pentru ca el acum e slabit din toate punctele de vedere, chiar nu ganditi?? Se pare ce Peluza Nord nu s-a schimbat deloc, din cauza unor baietii s-a distrus de tot. Rusine ba!!! E clara situatia! Nu vreau sa vorbesc prostii dar parca se vede influenta lu mustata aici s-ar putea sa ma insel... Daca persoane ca cei din PN ma reprezinta pe mine ca suporter stelist atunci e grava treaba. Oricum de cand s-a infiintat PS am fost cu ei macar ei isi respecta unumite principii si nu trec peste ele.LASILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sper ca cei din PS sa continue protestul!!Gigi PLEACA!!!!!!!!!!!!!!

:steag_cruce_invers:

Traiasca netul unde sunteti si voi baieti, si va baga lumea in seama. O sa fac eu personal tot posibilul ca de acum incolo sa nu se mai dea nici un comunicat, ca prea multa prostie zace in unii dintre voi.

decat sa faci tot posibilul sa nu se mai dea niciun comunicat mai bine i-ati selecta pe cei prosti si pe cei infecti si l-ati da ban. parca ar fi mai bine asa zic eu. oricum ai dreptate sunt cam multi prosti pe aici...

Peluza Lu' Peste... va faceti de tot rahatul cu atitudinea voastra de sclavi. Treceti pe la el, sa va simta aproape. Protestele vor continua cu sau fara participarea voastra interesata !!!

Alo, incercati si voi sa vedeti EXACT ce scrie in comunicat, nu interpretati si nu va mai lasati condusi de prejudecati datorate unor intamplari din vremuri trecute.

Edited by Stanici

Daca nu-l veti contesta acum pe Gigi lumea crede ca sunteti solidari...

Faceti cum vreti eu unul o sa-l contest, la fel si echipa care ne demonstreaza meci de meci ca nu respecta blazonul si culorile clubului.Deci de unde atata respect si de ce?