fcsteaua.ro

Comunicat Peluza Nord

135 posts in this topic

FELICITARI BAIETI!!! ERA SI TIMPUL! FORZA Steaua!

LA M...E traian basescu!

Orice injuratura la adresa lui Becali in situatia actuala, va atrage oprobiu opiniei publice.

Nu pentru ca el este in arest, ci pentru ca peste 80% din populatia tarii il considera o victima a procurorilor. In fond se contureaza din ce in ce mai clar ca a fost o facatura si l-au lucrat de la interlopi, la politie si procuratura...mana-n mana, iar el ca papagalul a cazut in plasa.

Cum am spus ieri si Dinescu azi, procurorii i-au facut, involuntar, un bine. Dintr-un mort pentru politica, cu o cota de simpatie la pamant, l-au inviat ca ... pasarea Phoenix!

Mai nimeni nu mai vorbeste acum in media de ce a facut bine sau rau la Steaua, de valize, etc, ci cate case a construit, cate biserici a ridicat, etc

De acea, injuraturile vor submina substanta protestului in contextul dat. Opinia publica mai degraba tinde sa-i intinda o mana acum cand e cazut, decat sa-l calce in picioare.

In opinia mea, daca se va opta pentru continuarea protestului in absenta lui Becali, atunci sunt suficiente bannere si indemnul "Becali pleaca din Ghencea, etc , dar fara injuraturi. Asa protestul va pastra consistenta si mesajul adecvat.

Edited by xray_rom

sunt suficiente bannere si indemnul "Becali pleaca din Ghencea, etc , dar fara injuraturi. Asa protestul va pastra consistenta si mesajul adecvat.

Exact asta doreste toata suflarea ros-albastra, nu incurajarea echipei si ignorarea scarbei, asa cum se intelege, sau cum inteleg eu personal din comunicat.

Edited by john_86

ECHIPA NU TREBUIE SUSTINUTA PENTRU CA S-A SOLIDARIZAT CU jegul, in frunte cu lacatush!

cel mai bun lucru pentru CLUB, pe termen lung, este sa-l injuram tot meciul pe cioban, mai ales acum cand e in zeghe.

ce a facut nordul, la presiunea liderilor este un fel de "noi nu te lasam la greu" si un eventual alibi pentru viitor.

NEWSFLASH baieti: ciobanul nu mai are bani incat sa tina un clan mafiot rival la respect, daramite sa mai imparta prin peluze....

de ce a fost nevoie de comunicat? tocmai ca presa sa afle si presiunea "poporului" sa grabeasca eventuala eliberare a cosmarului nostru.

puteati sa "sustineti" echipa si fara anunturi, dar deh, imaginea dincolo de toate.

Edited by saptemai

este de datoria noastra ca in lipsa acestuia din viata echipei noastre sa incurajam echipa si sa sustinem culorile ros-albastre.

O aiurealã.

Trebuie dat în el mai ales acum, cât e la pãmânt, sã simtã. Cã dupã aia, degeaba. Pe cine nu lași sã moarã, nu te lasã sã trãiești. De ce sã plângem noi dupã ce s-o întoarce din pușcãrie, indiferent dacã o sã fie poimâine sau peste o lunã, când poate sã plângã mã-sa? Mai ales cã, indiferent dacã va fi gãsit vinovat, tot o sã se lungeascã cu procesul o grãmadã.

Acuma' tot ce sper e sã joace Steaua prost și sã-și aducã lumea aminte cã peștele se împute de la cap. Care, atâta vreme cât nu va fi retezat, va dicta în continuare, din pușcãrie sau din lojã.

Edited by 1on

Mirel 79 te inteleg ca ne injuri pe noi dar ce **** ***** ti-a facut limba romana de iti bati joc in halul asta de ea??

@Mirel

Cum iti permiti sa ma faci pe mine vandut, sau manipulat, sau carpa care asculta de o comanda "de sus" cand stii bine motivele pentru care e urat ciobanul, principalul meu motiv fiind cazul "fularul" de la meciul Dinamo-CFR.

Edited by MoWeed
Nu de alta, dar Mirel a fost sanctionat pentru injuriile aduse

Nu am vrut sa scriu nimic in acest topic pentru ca am vrut sa vad cum se va desfasura situatia.

Vad insa ca pe aici circula idei foarte aiurite.

De cand purtam noi razboi cu opinia publica?

Noi purtam razboi cu becalii. Noi in el trebuie sa dam. Nu are rost sa impresionam presa sau opinia publica. Astea nu conteaza si ar trebui sa ne doara fix in fund de ele. Sau ati uitat cum presa si opinia publica au fost impotriva noastra in anii astia?(ganditi-va numai la cat au dat in ultrasi).

Un adversar ca becalii il lovesti pana il distrugi. Nu conteaza ca e la pamant sau ca e cel mai puternic. Il lovesti pana nu mai ramane nimic din el. Si, treaba asta cu ONOAREA, o lasi acasa cand adversarul nu are asa ceva.

Nu suntem fratilor in vremuri medievale si nu luptam impotriva unui cavaler. Luptam impotriva unei scursuri care trebuie sa afle ca pe noi nu va mai putea conta niciodata!

Nici la bine, nici la rau.

Pe mine nu ma intereseaza daca Steaua, in perioada urmatoare, ia CL. Poate sa il ia. Eu tot l-as vrea pe becalii afara din Ghencea. Steaua inseamna mai mult decat 1 trofeu nenorocit. Dar poate nu stiti asta. In cazul asta va sugerez sa citit articolele lui Andrei Sava sau articolele mai vechi ale domnului Ardeleanu.

Nu, nu!

Razboiul trebuie sa continue. Injuraturile pentru cioban trebuie sa umple si astazi stadionul.

La dracu cu opinia publica, ei nu ne pot ajuta cu nimic.

La dracu cu presa, ei nu ne ajuta oricum cu nimic si, mai mult, ne fac numai rau.(Liderii stelisti au primit acelasi timp la TV ca becalii?!)

Maine Jiji trebuie injurat si tocat si bagat in pamant pana nu mai poate.

SA VADA CA NU POATE CONTA PE NOI NICIODATA!

SA STIE CA NU MAI EXISTA CALE DE IMPACARE!

SA STIE CA AM FACE ORICE CA SA SCAPAM DE EL!

Parca si vad maine seara pe toate posturile : "Suporterii Stelei solidarizeaza cu patronul". Mi se fare rau la gandul acesta. In acelas timp injuraturile la adresa sa in conditiile acestea in care presa mi-l transforma in victima politica (nu zic ca n-ar fi asa) ne pot face mai mult rau. Oricare ar fi atitudinea maine seara , important este sa ramanem consecventi indiferent de modul de incurajare si sa reiasa defapt mesajul cu privire la partea de baricada pe care o sustinem. Problema noastra nu este cu filantropul , politicianul sau filozoful Gigi! este cu contribuabilul si beneficiarul din cadrul clubului nostru! NOI SUNTEM Steaua!

nu-mi vine sa cred ceea ce am citit aici, voi ati luat-o razna??? cum sa faci un banner "libertate pt Becali", ce sa intampla, v-a sarit rotita de la cap?? Acum trebuie lovit ciobanu, asta daca mai vrem sa scapam de el, sau acum nu mai vreti??? ciobane PLEACA

Edited by MoWeed

prosport.ro/fotbal-intern/Liga-1/ne-pare-rau-pentru-Gigi-Becali-vom-incuraja-echipa-la-meciul-cu-Bistrita-4146866

Titlu mare, pe prima pagina a site-ului

:wall: :wall: :wall: :wall:

ªi bineînțeles cã pizdele de la "sport".ro au înflorit-o și mai tare: "Stelistii sunt alaturi de Gigi! VEZI cu ce bannere vor intra in teren in meciul cu Bistrita!" Sã spargi monitoru.

ªi bineînțeles cã pizdele de la "sport".ro au înflorit-o și mai tare: "Stelistii sunt alaturi de Gigi! VEZI cu ce bannere vor intra in teren in meciul cu Bistrita!" Sã spargi monitoru:

<<"Suntem alaturi de tine" si ?Libertate pentru Gigi? vor fi bannerele cu care stelistii isi vor incuraja patronul, in meciul de sambata contra Gloriei Bistrita. Gigi Becali nu va mai zambi din loja. Va vedea meciul din inchisoare, unde a fost adus pentru lipsire de libertate. El are mandat pentru 29 de zile, insa avocatii au facut un recurs, care se va judeca abia luni. Pana atunci, patronul Stelei va fi nevoit sa suporte regimul din arest si nu va avea voie sa se uite la televizor decat doua ore pe zi. Cel mai probabil va vedea meciul Gloria Bistrita - Steaua!>>

Edited by 1on

vad ca comunicatul e semnat Peluza Nord,as dori sa stiu daca asociatia si Peluza Sud au ceva de zis sau daca sunt de acord cu acest comunicat

Deși se aflã în conflict deschis cu Gigi Becali, fanii Stelei au fost impresionați de situația neplãcutã prin care trece patronul formației din Ghencea.

Unul din liderii galeriei "roș-albaștrilor" spune cã suporterii regretã cele întâmplate lui Becali și spune cã fanii vor fi alãturi de echipã la meciul cu Gloria Bistrița.

"Ne pare rãu pentru ce s-a întâmplat cu Gigi Becali! Nu dorim rãul nimãnui, pentru cã nu e bine pentru nimeni sã pãțeascã așa ceva. Galeria Stelei va încuraja echipa!", a declarat Gheorghe Mustațã pentru ProSport.

Vai de capu nostru...cu asa lideri de galerie ne-am dus de rapa..protestul tre sa continue cu orice pret!!!!!!!!

lovine, banele, marine, goiane, sorine... (pe Marius nu-l mai critic macar in amintirea vremurilor de mult apuse)

ma faceti sa-mi pun intrebari pe zi ce trece despre voi ma baieti

pai i-ati vazut voi pe raul, robben, sau cannavaro afisand bannere de sustinere pentru calderon???

ce va doare pe voi de cioban ma??

v-a indoctrinat? -> sunteti slabi

nu v-a platit? -> sunteti fomisti

va e frica? -> sunteti lasi

nu am nevoie de comunicate ca sa stiu cand sa sustin si cand sa distrug

moarte ciobanului!

Inseamna ca nici noi nu mai stim ce vrem: sa plece dracului sau sa ramana la Steaua pe veci? Necontestandu-l, vom da dovada ca suntem niste pussy, ca ne meritam apelativul de "oi", ne meritam creditorul pe vecie si putem sa ne spalam cu el pe cap!! Cat despre o parte din suporterii "sus-pusi" mi-am format deja o parere personala, dar nu o impartasesc, ca sa nu imi pun in cap o peluza.

Protestul trebuie sa continue, meciul asta prin tacere nu injuraturi, in niciun caz nu trebuie sustinuta aceasta sleata de mercenari care`l pupa`n fund pe Gigi si a ajuns pe locu` 8 in liga1...si trebuie sa continue pt ca Becali nu e conform cu spiritul Stelei etc stim cu totii totul.

Ce i se intampla lui Becali azi, din cate am citit(enorm) si vazut la TV(enorm) se prea poate sa fie nevinovat si sa fi deranjat pe cineva de sus. In fine, e irelevant si nu ma intereseaza. Noi judecam dpdv al suporterului stelist. Si spre binele nostru Gigi trebuie sa plece din Ghencea. Pasnic, fara scandal-e imposibil. Repet, in cazul actual eu cred ca e victima si nu prea are decat vina ca si a facut dreptate singur dar oricare ar fi facut`o. Sa nu ma intelegeti gresit nu`l apar. In cazul asta cred ca e nevinovat. Dar nu asta trebuie sa ne intereseze. Ca de aia cred si incep sa inteleg reactia Nordului. Ei au luat decizia asta din mila probabil. Dar noi suntem stelisti. Trebuie sa nevedem interesul nostru. Al echipei. Al fotbalului. Si acela e sa scapam de Gigi. Sa fim linistiti "sa nu avem treaba cu luma interlopa".

Vinovat sau nevinovat, Gigi trebuie sa lase Steaua in pace si punct.

Acum , poate ca e civilizat sa nu injuram si sa actionam ca inainte. Omu e la puscarie ce rost are sa`i dam la cioc?

Dar prin tacere ar fi bine sa reactionam. Bannere desi nu mai e timp sa fie facute..sau mai e f putin!

Ce sa incurajezi? O adunatura de cretini si foste mari glorii care nu contenesc cu slugarnicia? Ne pisam pe ei.

Steaua SUNTEM NOI!

Din fericire pentru Steaua, suporterii care vor fi maine pe stadion sunt mult mai inteligenti decat unii agitatori de serviciu virtuali, care considera Cupa CE '86 "penibila", dar se auto-impauneaza mari stelisti.

Peluza Nord, Sud, Tribuna I si II stiu foarte bine ce au de facut! In fond ei au fost si sunt, la fiecare meci, artizanii coregrafiei, incurajarilor si protestului efectiv!

parerea mea este ca echipa are nevoie de incurajari nicidecum de scandari impotriva lui Gigi mai ales acum cand nimeni nar vrea sa fie in locul lui ,daca galeria va incepe sa scandeze impotriva ciobanului practic le punem plumb in picioare jucatorilor ,sper ca Lacatus va face echipa asa cum crede el nefiind Gigi nu mai e presiune pe el si poate va fi mai bine pt Laca si echipa ,pacat ca echipa Steaua este tarata in aceste scandaluri iar cei care il injura pe Becali eu sincer i inteleg cel mai bine il vor plecat pe acest om cu orice pret chiar cu riscul puscariei ,poate va fi mai bine pt echipa acest soc cu arestarea patronului poate va fi mai rau un singur lucru stiu sigur voi ramane stelist pt toata viata !!!

nu e bine sa transformam topicul intr-un duel nord-sud. sunt convins ca exista multi, multi stelisti de la Peluza Nord care nu sunt de acord cu acest comunicat

Daca aveti de gand sa renuntati la protest sa anuntati clar, sa stim si noi sa nu mai venim.

Nu de alta dar ne-am face de ras iarasi (pt a cata oara) si n-am chef sa ma numar si eu printre 'lingai'

Edited by cormoranul