fcsteaua.ro

Comunicat Peluza Nord

135 posts in this topic

E buna aceasta renuntare la protest numai cu conditia ca odata cu revenirea maimutei in loja protestele sa revina la intensitatea de odinioara.

In caz contrar ne-a invins jigodia.

Il bagati mereu pe Argaseala...de parca el ar face ce vrea in club...

Daca nu stii ce si cum...mai bine TACI!

"Din aceste motive consideram ca este de datoria noastra ca in lipsa acestuia din viata echipei noastre sa incurajam echipa si sa sustinem culorile ros-albastre"

Daca, ciobanul o sa fie eliberat luni sau peste 28 de zile si o sa inceapa iar sa jigneasca foste glorii steliste, suporteri, sa se bage peste antrenor si peste jucatori, atunci o sa reincepeti protestul?

Eu, personal, nu inteleg motivul pentru care am renunta. Nu cred ca odata cu aceasta condamnare, care sunt sigur ca nu va dura mai mult de un week-end, lui Becali i-a revenit constiinta si spiritul civic, iar la iesire va constientiza ca a gresit extrem de mult in ceea ce priveste Steaua. Si astfel se va hotari sa investeasca miliarde, in acelasi timp tinandu-si gura cea spurcata, si afisand o imagine total profesionista vis-a-vis de acest club de fotbal. Ne-a "inselat" de prea multe ori ca sa mai speram la ceva bun din partea lui, cel putin in ceea ce priveste Steaua.

Lasati-l domne in pace, ca oricum are sustinatori de vaza in patria romaneasca..toata presa + o gloata de tigani si cocalari care isi striga disperarea prin fata judecatoriei.

Parerea mea:NU ar trebui incetate protestele.Pariu fac ca o sa vedem peste tot in ziare : Ultrasii sunt alaturi de cioban si nu il mai contesta.

Asta cred ca doare mult mai tare.

Comunicatul asta imi lasa un gust amar. Ne dam singuri cu tesla in [email protected] Eu cred ca acum e momentul optim sa lovim in cioban, acum cand e jos, sa il doara mai tare. El nu a disparut absolut deloc din viata echipei, tot el ramane principalul cancer al Stelei, dar unii vor capul lui Motoc_Argaseala, in timp ce infectul asta, acum si infractor cu acte in regula, va rade din nou ca un isteric, laudandu-se ca are si suporterii Stelei de partea lui. Halal...

Asa cum am spus in repetate randuri , protestul impotriva lui George Becali nu are nicio legatura cu jucatorii Stelei, cu jocul acestora sau cu actuala pozitie din clasament. Din aceste motive consideram ca este de datoria noastra ca in lipsa acestuia din viata echipei noastre sa incurajam echipa si sa sustinem culorile ros-albastre.

El lipseste doar fizic,dar spiritul sau de stana,mirosind a oaie, pluteste peste TEMPLU.

Peluza Nord invita toti suporterii stelisti sa vina maine la meci in numar cat mai mare, sa incurajeze echipa astfel incat sa trecem impreuna peste momentele actuale.

Aici se intelegem si momentele prin care trece creditorul?De ce e mai important meciul de maine decat meciul cu Iasi-ul,cand la pauza unii au decis ca nu are rost efortul de a mai sustine echipa...

Tinem sa atragem atentia ca atitudinea suporterilor Stelei din Peluza Nord in ceea ce il priveste pe George Becali a ramas neschimbata.

Stiu,doar a suferit modificari!...

Steaua suntem noi!

Cateodata chiar sunteti.Nu si de data asta.

Sunt constient ca nu sunt cel mai in masura sa tin predici,eu fiind departe,iar voi investiti bani si suflet pt echipa asta,dar nu pot sa ma abtin cand vad astfel de actiuni.

Va anunt ca sunteti pe punctul de a rata ultima sansa de a-i da ciobanului lovitura de gratie!Credeti-ma,nu o sa va mai intalniti repede cu o sansa ca asta.Lumea trebuie sa vada MAI ALES ACUM ca suporterii Stelei il urasc pe Jiji Becali.Orice tacere sau banner pro-cioban va va decadea in fata tuturor,fie suporteri rivali,ziaristi sau oameni simpli.Ar insemna ca Jiji a castigat,nu veti mai putea remonta niciodata!

Becali,pleaca din Ghencea!!!

Nu-i nimic. Putem sa incurajam si echipa, printre altele. Stadionul mai are doua tribune si-o peluza.

Ceea ce ai spus tu, Ovidiu, mi se pare cea mai buna atitudine ce se poate lua in aceasta situatie. Protestul impotriva patronului Stelei trebuie sa continue , insa in acelasi timp, acum cand numele Stelei este reflectat in mod negativ in media si in presa internationala datorita faptelor patronului, o parte din suporteri trebuie sa se sacrifice in numele tuturor, pentru ca stelistii sa nu fie perceputi la unison ca niste oameni care se bucura de raul altuia, deci stelistii sa fie comparati cu insusi Gigi, cu care se aseamana. Sper ca dupa ce iasa Gigi de la puscarie, ceilalti (din tribune si peluza), sa intoarca serviciul facut, sa incurajeze echipa si sa-i lase si pe astialalti, din Peluza Nord, sa-si refuleze toate injuriile asupra patronului, din cauza caruia au inghitit atata umilinta din partea tuturor. Steaua va straluci mereu datorita suporterilor si atat cat va exista un stelist pe lumea asta, nu va permite niciodata ca numele Stelei, sa decada sub limita mediocritatii, sa fie tarat si murdarit prin presa, caci asta ar inseamna sfarsitul.

ok fara injuraturi pt oier in acest meci

dar cateva bannere de starea lui nu ar strica

1-2-3 bannere cu puscaria sunt bine venite oricand ;)

sper barem sudul sa faca bannere haioase

Comunicãcatu' ãsta are un scris obosit, de om care astã noapte a behãit în fațã la Județ...

Keep up the good work, boys. În felu' ãsta vã veți câștiga renumele de OI!

Edited by LDS

Ce draq , ba, ati innebunit? Cum adica sa incetam protestul? Ce mama naibii, ne-am dorit atata sa se intample ce se intampla, si acuma ne dam printese virgine? Trebuie sa-l atacam mai rau, sa vada ca nu are nici o urma de simpatie din partea noastra. E aceeasi situatie ca aia cu bricheta: trebuie sa se inteleaga ca ciorile n-au respectat regulamentul, deci 0-3; la fel, cioby e un infractor? Este ! Deci, sa-l atacam acum cat nu are aparare, nu trebuie ratat momentul...Aaaa, daca le e frica lui Mustata& Co, asta-i alta treaba, or fi prieteni cu ciorile alea trei... Oricum, cu chestia asta ne vom face de ras definitiv... Acum chiar ne putem numi o turma, daca se intampla sa nu se mai strige antifecal...Deci, ne meritam cu prisosinta !

La multi ani, Gigi !

EU ZIC SA CONTINUAM PROTESTUL!!!

Imaginati-va ce bine ar cadea ACUM scandarea "la puscarie, Becali la puscarie!!!". Ar fi un titlu mult mai bun in ziare decat "suporterii isi compatimesc patronul lor drag"

Poate comunicatul nu a fost foarte bine inteles deci imi permit sa subliniez 2-3 faze. In primul rand nu se inceteaza protestul. NU SE INCETEAZA PROTESTUL. Nu scrie nicaieri asta, nu se intelege asta, iar cand iese|revine va fi contestat ca si pana acum (fara sa se astepte alte declaratii), etc. Cei din Peluza Nord considera (este o parere, poate gresita) ca incurajarea echipei in absenta lui (nu s-a mentionat nicaieri ca nu va fi injurat, ironizat, nu vor fi bannere sau altele) este o palma data lui, un mod de a-l face sa inteleaga ca fara el acolo echipa va fi incurajata si lumea langa echipa. Daca mesajul nostru a fost inteles altfel ne cerem scuze.

Daca mesajul nostru a fost inteles altfel ne cerem scuze.

Cu siguranta va fi inteles altfel de catre presa care preseaza ca.cat, care va induce in eroare si majoritatea populatiei si cu siguranta altfel va intelege si infectul infractor, de care nu vom mai scapa.

Poate comunicatul nu a fost foarte bine inteles deci imi permit sa subliniez 2-3 faze. In primul rand nu se inceteaza protestul. NU SE INCETEAZA PROTESTUL. Nu scrie nicaieri asta, nu se intelege asta, iar cand iese|revine va fi contestat ca si pana acum (fara sa se astepte alte declaratii), etc. Cei din Peluza Nord considera (este o parere, poate gresita) ca incurajarea echipei in absenta lui (nu s-a mentionat nicaieri ca nu va fi injurat, ironizat, nu vor fi bannere sau altele) este o palma data lui, un mod de a-l face sa inteleaga ca fara el acolo echipa va fi incurajata si lumea langa echipa. Daca mesajul nostru a fost inteles altfel ne cerem scuze.

Pai atunci trebuia sa scrieti clar ca NU SE INCETEAZA PROTESTUL, nu ca sa incurajam echipa, momentele de restriste (care or fi alea !), ca pentru moment, ca dracu', ca lacu'. Nene, clar : NU SE INCETEAZA PROTESTUL ! Sa va aduc aminte atitudinea catorva dintre jucatori, si a lui Laca: Vai, saracu patron, cum o sa jucam noi ca sa-i aducem un zambet... Clar, protestul trebuie si VA FI continuat. Nu putem pierde ocazia asta ! Cand ne-am luat amenzi si bataie, a jucat cineva pentru noi? Cand am fost taraiti in noroi de jj, a jucat cineva pentru noi? Ei de ce ar merita sa nu le raspundem cu aceeasi moneda? Ca sa nu mai spun ca cersitul asta al lui Laca, deja ma scarbeste profund...

La multi ani, Gigi !

puteam sa bag mana in foc ca nordul va lua atitudinea asta. ma jur. rusine!

poimaine si luni ziarele vor scrie: galeria Stelei s-a solidarizat cu fecali si si-a sustinut echipa!!!!

CUM MORTII MEI SA SOSTII O ECHIPA CARE AZI LA PRANZ S-A INCOLONAT CREDINCIOASA SI ORDONATA IN SPATELE CIOBANULUI? CUM BAAAAAAAAAAAAAA?!!!!

oamenii isi asigura exit-ul din toata aceasta treaba in cazul in care animalul scapa la recurs si nu-si face cele 29 de zile! urat gest. acum cand trebuia mai abitir lovit, cand tot stadionul trebuia sa strige "la puscarie, Becali, la puscarie!" sau "ramai acolo, noua ne e bine, ne vedem la vorbitor!" sau d-astea ce vad de la nord? labareala!

sper ca sudul n-a cedat presiunii si vrajelii becaliotilor infiltrati si va continua protestul. o data in viata sper ca injuraturile din sud sa acopere cantecele din nord. **** Becali, mori acolo! acum trebuie sacrificat cu un animal ce este.

SUNT TOTAL DE ACORD SA SUSTINEM ECHIPA DA SA NU UITAM CA EL INCA E PATRON LA Steaua ASA CA AR TREBUI CONTINUAT PROTESTU SI LA ADRESA LUI CU BANNERE SA NU-L FACEM SA CREADA CA NE-A INDUIOSAT SITUATIA LUI.

oricat ne-am stoarce creierii ca lansam pe "piata" un comunicat care sa nu lase loc de interpretari...e in zadar.randul viitor o sa propun consultarea doctorilor in psihologie ca nu se mai poate altfel cu voi...

o regula de baza in viata este sa nu iti lovesti adversarul cazut la pamant si lipsit de aparare...

textul e destul de clar,iar limbajul cat se poate de simplu...reflecta parerea grupurilor ce compun aceasta peluza...numeric vorbind...in jur de 500 de persoane...deci daca nu va regasiti printre ele,chiar nu vad problema...

daca cineva din peluza mai sus mentionata alege sa se manifeste altfel decat scrie in comunicat...e liber sa o faca...nu va interzice nimeni asta.

nu incercati sa creeati un conflict inutil nord-sud ca nu mai e loc de asa ceva in vremurile astea.va cer prea mult?

din pacate baietii au ales cea mai neinspirata optiune...duminica vom vedea la televizor pe Jiji cum ne va spune ca suporterii sunt de partea lui....nu e treba mea dar e o porcarie...

o regula de baza in viata este sa nu iti lovesti adversarul cazut la pamant si lipsit de aparare...

Regula asta e valabila atata timp cat se respecta reciproc, ceea ce nu a fost valabil in cazul taraturii. Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte...

In cazul lui ar merge si "ochi pentru dinte"

LE: Atata timp cat in comunicatele precedente, suporterii Stelei au dezaprobat orice legatura intre numele Stelei si patron-infractor, ba mai mult, l-au considerat pe acesta drept un dusman al Stelei, eu zic ca putem adopta ca incurajare a echipei contestarea patronului-infractor. Deci, poate au avut dreptate baietii care au facut acest comunicat cand au zis ca maine vom incuraja echipa in lipsa :shit:

Edited by john_86

mi-ar place ca astia care au luat decizia asta cretina sa isi ia un electrosoc in obraz sau sa iasa pe targa din peluza...pentru ca nu e frumos sa lovesti un om la pamant(cu electrosocuri)ca sus numitu smarandescu la comanda si in rasatele "asupritului" din loja

dar probabil multi din cei care au luat decizia asta au sub tricoul cu Steaua un altu` pe care este inscriptionat "smarandescu security sau mai nou "free Gigi"

Suntem alaturi de tine" si “Libertate pentru Gigi” vor fi bannerele cu care stelistii isi vor incuraja patronul, in meciul de sambata contra Gloriei Bistrita.

Sport.ro

ai uitat de cele 5000 de tricouri inscriptionate cu mesajul Gigi LIBER care vor fi gratuit impartite celor care vor lua loc in Peluza Nord...ba voi sunteti intregi la doxa?

Suntem alaturi de tine" si “Libertate pentru Gigi” vor fi bannerele cu care stelistii isi vor incuraja patronul, in meciul de sambata contra Gloriei Bistrita.

Sport.ro

Pe asta chiar nu o cred.

Ar insemna ca numarul oitelor l-a intrecut net pe cel al suporterilor,ceea ce nu e cazul!...