Virgil

Steaua - Gloria Bistrita 1 - 0 (0 - 0)

111 posts in this topic

Sambata 4 aprilie 2009, de la 20:00, stadion Ghencea.

Meci televizat de GSPTV

Asteptam victoria si numai victoria.

Daca nu acum, atunci cand? Daca nu cu Bistrita in Ghencea, atunci cu cine si unde?

Meci de 1 solist fara nicio ezitare. Steaua e in urcare. A inceput sa si marcheze mai mult de un gol pe meci si e posibil sa nici nu mai primeasca doua goluri ca la Pitesti.

Speram ca eventualele penalty-uri din acest meci sa fie executate de atacanti. Speram ca Zapata sa fie mai atent si mai prompt, pentru a nu mai lua goluri care sa ne coste 2 puncte.

Daca toate vor fi la locul lor si atacantii nu-l vor face mare pe Tatarusanu, nu vad nicio piedica in obtinerea a trei puncte care ne vor mentine pe locul jenant pe care ne aflam, sau ne vor propulsa 1-2 locuri in directia opusa zonei retrogradarii.

Edited by Virgil

Cand aud de Bistrita,deja mi se face "pielea de gaina"...dar incerc sa fiu optimista!!

Ultimile meciuri cu ei nu mi s-au parut prea grozave,mai ales scorurile finale :confused: care nu au fost in favoarea noastra!!

Sper k va fi bine!!

forzateauaforzateaua

Optimism? :) Si eu am fost optimist cam 2 ani, tot speram ca Steaua sa-si revina...si nu numai eu...cele mai multe mesaje pe forum din ultimii trei ani, au fost mesajele de genul "trebuie sa ne revenim curand" "sper ca ne vom reveni cat mai repede", etc...

Cu un asa "antrenor" si asa "conducere", optimismul cam dispare... Eu as vrea sa castige Bistrita, desi n-o sa-mi para bine...dar e un rau necesar echipei, si face rau la buzunarul ciobanului...poate si la moral, si in final il va determina sa plece...si daca pleaca Gigi, pleaca si Argaseala...poate si Lacatus..

Steaua NU merita anul asta un loc nici in primele 5 echipe, e un sezon ratat, asa ca nu prea mai conteaza victoriile...pentru ca n-ar fi corect fata de iubitorii fotbalului ca o echipa cum este Steaua in acest moment sa se claseze undeva sus pe nemerit...

1 solist si pentru mine. Desi jocul e inca departe de cum ar trebui sa arate, valoarea adversarului ne da dreptul sa speram.

Speri degeaba,Steaua va pierde cu 5-0!!! :yeahh:

shhhh... sa nu mai zici la nimeni ca ne cred astia :D

pai trebuie sa batem Bistrita daca nu vrem sa cadem pe 10

ca 110% vom face egal la Tg Jiu in etapa urmatoare

Cei de la Bistrita joaca mereu la rupere impotriva noastra. In plus, sunt disperati.

Au pierdut deja multe puncte pe reciprocitati sau blaturi(Poli Iasi si Rapid in retur). Vor si beneficia de unele victorii facile pe baza reciprocitatii, dar cum trebuie sa cedeze din start 6 puncte(cu Dinamo si CFR), un punct sau trei puncte contra Stelei ar fi excelente pentru trupa blatistilor.

Daca am avea lot bun as spune ca ii batem, dar eu unul sunt destul de sceptic.

Primul lucru la care m'am gandit e mana taiata a lui Radoi , urmata de una a lui Iacob , macar pentru acele momente Dayro sa isi dea seama ca odata la Steaua au existat jucatori adevarati , fotbalisti adevarati , STELISTI adevarati

Dayro nu joaca nimic si gata... si nici nu o sa joace ceva vreodata...

Mai bine il vindea la Osasuna in iarna si scapam de o mana-moarta...

La Steaua II cu el!

Steaua-Bistrita facem egal ca vad ca suntem specialiti :D:drunk:

Amenintam Brasovul daca o tinem tot asa... le luam titlul... de campioni ai egalurilor...

Pe astia chiar si noi i-am putea bate...

Cu multa vointa,cu putin noroc,cu 5% din partea arbitrului,sunt sigur ca putem lua cele 3 puncte care ne-ar ajuta enorm in lupta pt evitarea zonei rusinoase spre care ne indreptam...

1-0,gol Stancu in minutul 85.

P.S.Am uitat sa le zic derbedeilor sa nu-l mai huiduie pe "domnul" Jiji,ca asta ii face pe jucatori sa nu mai stie fotbalul pe care il stiau cand au fost cumparati...

P.S.Am uitat sa le zic derbedeilor sa nu-l mai huiduie pe "domnul" Jiji,ca asta ii face pe jucatori sa nu mai stie fotbalul pe care il stiau cand au fost cumparati...

Nu asta ii face sa uite fotbalul,dar nici faptul ca ii critica Gigi.Cred ca unii dintre ei au fost supraapreciati prin provincie....gen Szekely,Surdu,Plesan s.a.

Musai victorie.Tatarusanu sigur nu va apara la Bistrita , iar daca o sa o faca avem 3 pct!

Musai victorie.Tatarusanu sigur nu va apara la Bistrita , iar daca o sa o faca avem 3 pct!

Tatarusanu isi va da viata sa faca un meci mare daca va juca , si oricum eu il prefer pe Vatca in locul lui Tatarusanu din vara

daca am ajuns sa avem derby cu FC Arges...cu Bistrita va fi greu dupa parerea mea...te iubesc,Steaua!

Deci sezonul nu este in intregime ratat daca prindem un loc de Cupa UEFA.Si daca nu ia Dinamo campionatul.In rest,suntem,ce **** mea,praf!

Edited by D4v1dstelist

Daca Steaua pierde i fac cinste lui redondo cu o bere,iar daca castiga i pun otrava in mancare numai dea dreacu.Forzzzaaaaaa Bistrita!!!!Doamne fa-i in ciuda lui redondo si alti fatalai de pe aici si sa piarda Steaua cu 5-0 si sa nu :shit: mai vina la stadion deloc,sa scapam de cativa suporteri de buzunar.