Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

FC Arges - Steaua

222 posts in this topic

Asta seara de la orele 20:45, Steaua va intalni pe stadionul "Nicolae Dobrin" din Pitesti, formatia locala FC Arges. Meciul, care va fi televizat in direct de postul Antena 1, va conta pentru etapa a 21-a a Ligii 1 Realitatea TV.

Partida va fi arbitrata de o brigada avandu-l la centru pe mult prea contestatul Ionica Serea din Focsani. La cele doua tuse vor fi prezenti Szekely Zoltan din Baia Mare si Popa Ionel din Pascani.

Biletele pentru acest meci au urmatoarele preturi:

- 20 lei, intrarea generala

- 40 lei, tribuna 0

si pot fi cumparate de la Hypermarket Pic si de la casa de bilete de langa Casa Armatei. Cu trei ore inainte de incepere, biletele vor fi vandute si la stadion.

Prezenta Stelei suscita un viu interes in orasul lalelelor, motiv pentru care fortele de ordine au stabilit masuri pentru prevenirea oricaror incidente. Considerand aceasta confruntare cu un grad ridicat de risc, colonelul Miron Tanase din cadrul Jandarmeriei Pitesti, a anuntat ca au fost mobilizati in jur de 600 de jandarmi pentru protectie. Ei vor fi ajutati de sistemul de supraveghere implementat in stadion.

O partida importanta, despre care jucatorul gazdelor Ciprian Tanase spune ca ar dori sa o castige, dar ca s-ar multumi si cu un egal.

Aceleasi sperante le nutresc si jucatorii Stelei, in frunte cu antrenorul Marius Lacatus.

Va fi un meci echilibrat in care victoria va surade celor mai buni.

Primul "11" al Stelei va fi in linii mari urmatorul:

Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, P. Marin - Ovidiu Petre - Nicolita, Stancu, Moreno, Toja - Kapetanos

Speram intr-un joc bun al jucatorilor nostri si intr-o victorie.

FORZA Steaua!

Sper sa castigam acest meci pentru a ne apropia si mai mult de locul 1 dar se pare ca sunt putini cei pe care ii mai intereseaza rezultatele si jocul echipei

Se pare ca unii nu sunt suporteri de rezultat. Bulangii...

Si ce-ar trebui sa face acum? Sa vrem sa pierdem doar ca sa nu ia Becali banii din Liga? Pai nici atunci nu esti stelist ci esti antibecalist.Ca stelist trebuie sa vrei sa castigam.

Edited by redondo

:steagcruce:

Sper sa castigam. Mizez pe forma in revenire a lui Stancu si un meci bun al lui Toja respectiv Dayro. Cine stie, poate Toja va sparge si el gheata.

Pronostic: victorie cu 2-0

Edited by Azazello

Oare pe PEDRIEL de ce nu-l baga?

Ar tebui sa-l introduca in teren sa vedem ce poate

Din cate am inteles eu,Pedriel a avut o accidentare si este in stadiu de recuperare.Cel putin asa zicea Lacatus .

Din cate am inteles eu,Pedriel a avut o accidentare si este in stadiu de recuperare.Cel putin asa zicea Lacatus .

Problema e ca despre acest jucator nici macar nu se vorbeste.Acum toti au inceput cu Rusu.

Primul "11" al Stelei va fi in linii mari urmatorul:

P. Marin - Ovidiu Petre - Nicolita, Kapetanos

Speram intr-un joc bun al jucatorilor nostri si intr-o victorie.

[/b]

Speam degeaba.Ma astept la acelasi joc fad si fara consistenta in atac.

Edited by DelPiero10

Si ce-ar trebui sa face acum? Sa vrem sa pierdem doar ca sa nu ia Becali banii din Liga? Pai nici atunci nu esti stelist ci esti antibecalist.Ca stelist trebuie sa vrei sa castigam.

Sa castigam ca sa se intoarca toti suporterii de ocazie ? NOT!

Steaua va avea antrenor atunci cand in echipa nu va mai aparea Banel si Lovin.

pana atunci cei ce vor sta pe banca vor sta doar cu numele. echipa o va face ''cel de sus''

Sper sa castigam. Mizez pe forma in revenire a lui Stancu si un meci bun al lui Toja respectiv Dayro. Cine stie, poate Toja va sparge si el gheata.

2-0 e scor exagerat. Un 1-0 cu bulan pare mai probabil. Nici nu mai tin minte cand am castigat ultima data in deplasare. Cred ca de la meciul cu Farul de pe la sfarsitul lui noiembrie...

O sa avem un meci destul de greu in seara asta la Pitesti. FC Arges nu a mai pierdut o partida in fata propriilor suporteri de aproape doi ani.

Forza Steaua!...Becali, pleaca din Ghencea!

Daaa daca Toja va da un pringol al sau cit mai repede va avea mai multa incredere in el si deci, va juca din ce in ce mai bine.......

Edited by aleyanddru

hai bafta baieti, sper sa bateti si chinuit doar sa castigam sa prindeti un pic de moral pt meciurile viitoare care par destul de usoare toja si Stancu par a fi cei mai in forma jucatori mult succes!

2-0 e scor exagerat. Un 1-0 cu bulan pare mai probabil. Nici nu mai tin minte cand am castigat ultima data in deplasare. Cred ca de la meciul cu Farul de pe la sfarsitul lui noiembrie...

Ai dreptate, de la meciul cu Farul, DOAR CA nu era in noiembrie, ci in SEPTEMBRIE (!), ca am fost in weekendul ala la mare...o zi a fost soare si frumos, a doua (dupa meci) ploaie si 12 grade. Oricum...a trecut ceva timp.

O sa avem un meci destul de greu in seara asta la Pitesti. FC Arges nu a mai pierdut o partida in fata propriilor suporteri de aproape doi ani.

Forza Steaua!...Becali, pleaca din Ghencea!

A si jucat in B un sezon,iar in tur nu le-au venit acasa echipele tari.

O sa fie un meci al 'dracului' de greu insa sa speram la o victorie!!!!Poate va fi din nou ziua lui Kapetanos!

Lupta Steaua!!!!!

sunt mai pesimist de felul meu.. 0-0 scor final

Zapata - Ogãraru, Goian, Ghionea , P. Marin - Nicolițã, Ov. Petre, Lovin, Toja - Dayro Moreno - Bogdan Stancu

Zapata,Ogararu,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Ov.Petre,Lovin,Toja-Dayro-B.Stancu!

Deja-vu??????????????????????????

0-0 scorul lui Marius in deplasare

2 inchizatori nu stie mai mult

si nu poate mai mult din pacate

mai productiv cred ca ar fi sa joace Dayro varf impins ,sa joace pe pozitia lui

Edited by zloty

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0