Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Vali Badea va juca la Steaua II (ProSport)!

11 posts in this topic

Atacantul trimis de Becali în China, Vali Badea, recunoaște cã a fost în tratative cu oficialii de la Terek Groznîi, dar cã au cãzut din cauza vizitei medicale. Badea a declarat cã în urma acestui eveniment, se va prezenta la antrenamentele echipei a doua a Stelei, ce activeazã în Divizia C.

"Am fost cu Giovani Becali la Groznîi, dar nu s-a mai realizat împrumutul meu acolo pentru cã mi s-ar fi descoperit niște probleme medicale. Eu știu cã sunt sãnãtos, acum asta este!, am semnat un contract cu Steaua II pânã la sfârșitul sezonului, iar din varã voi fi liber de contract", a spus Badea pentru newsin, citat de sport.ro.

eu cred ca este mai valoros decat Litu si Kapetanos dar a intrat in gura cretinului si basta!

pleaca Vali pleaca cat mai repede de aicea

Ne grabim sa facem afirmatii de genul " "asta nu e de Steaua! " "asta nu are ce cauta in Ghencea". Pe deasupra mai lasam si ciobanul sa ii trateze ca pe marfa de proasta calitate. Cum este posibil ca toti sa plece de la Steaua prin usa din dos?!? Ca o forma de protest am putea striga numele tuturor celor de care si a batut joc Becali. Chiar si numele lui Dorinel care nu a meritat ca intr-un meci de Champions League sa se afle in mijlocul unui razboi intre Peluze si conducator. Chiar nu merita.

Se spune ca nu e drama mai mare pentru un om decat sa-l lase Dumnezeu la mintea lui. Eu nu stiu daca si cu cine se consulta dl Becali in probleme de fotbal, dar pare a fi un mare singuratic! Si asta poate pt ca e prea plin de sine! In jurul Stelei sunt atatia oameni destepti si devotati echipei (si evident mancatori de fotbal pe paine) incat e un mare pacat sa nu te consulti cu ei, sa nu tii seama de parerea lor. L-am auzit pe dl Jenei, pe T.Stoica si pe alti granzi spunand ca V. Badea ar fi o solutie pt criza de la Steaua.Degeaba! Inger din cer sa vina,....io fac cum stiu io!!

Pacat! Dar Vali - taci,rabda, strange din dinti, nu mai pleca niciunde, ce-i al tau e pus de-o parte (si nu departe!)

Destui jucatori au fost "distrusi" de Becali pana acum, ca se ne mai mire ceva, si alti cativa distrusi, la propriu, inca fac parte din lot.

Andrey, Elton, Abel Moreno, Ochirosii, Bicfalvi, Neaga, Cristocea, Croitoru, Badea, doar cativa jucatori "loviti" de judecata aspra a ciobanului.

Accidentarea stupida si viata extrasportiva l-au adus pe Vali Badea in aceasta situatie...pacat de talentul pe care il are.

astia sunt praf.... Vali e cu nu stiu cate clase peste uni jucatori care sunt acum la setaua(nu dau nume).... de ce nu il mai baga in seama nu pot sa imi dau seama

Sign in to follow this  
Followers 0