fcsteaua.ro

Steaua a clacat la Brasov

100 posts in this topic

Ma sperii cand vad comentarii legate de Lacatus, Olaroiu .. de parca nu e clar cine conduce, cine ia decizii la Steaua.

Gigi Becali: "Lucescu a luat rebuturi de peste tot și a fãcut echipã!"

asta e adevaru , bravo lui , aici sant de acord cu ciobanu` , pacat ca el nu e in stare sa aduca un antrenor bun , faza e ca un antrenor bun nu e si un pupincurist bun :))

Amice, noi l-am facut simbol și probabil cã tot de mâna noastrã o sã moarã.

Cert e stam si belim ochii și nu facem nimic concret (cel puțin o mare parte din noi ), urmarim cu interes cum Steaua București se duce de râpã! Stãm și cerșim fiecare firimiturã de performanțã pe care ne-o trimite intravenos ciobanul, incapabili sã schițãm vreun gest.

Nu o sã se întâmple nimic daca stam cu mainile in san si-i cerem demisia lui Lacatus. Trebuie sa ne adunam in jurul vilei ciobanului si sa bagam spaima in el. Steaua nu e stana personala a unui camatar semianalfabet, Steaua suntem noi!

Corect!!

BRAVO Steaua!!ATI ARATAT CA SUNTETI CEA MAI BUNA ECHIPA DIN Romania!!!VEZI CIOBANE!!!DE ASTA TRE SA CUMPERI JUCATORI!!!JUCATORI VALOROSI,NU JUCATORI CA Lovin!!!

Am avut jucatori ma, am avut pe unu care stia sa centreze si sa bata cornere(mendoza), dar nu o fost bun, am avut 2 atacanti(Badea si moreno)nu o fost buni nici aia, chiar si habib ne-o mai scos de multe ori.A pastrat ciobanu doar pe astia care is anti fenomen ba chiar a mai si aduc cativa noi.

Stiti ce ar trebui sa faca suporterii acum...sa intre in jucatori la modul serios.Imi amintesc de o situatie de la Rapid cand Mazilu facuse in pantaloni cand urla Corsicanu la el.Asa ar trebui sa faca si galeria noastra.Asta n-are legatura cu Becali. Sunt unii jucatori care-si bat joc de acest tricou.

Baieti, asa jucam de 3-4 ani incoace, de cand am ajuns in Semifinala UEFA n-am mai jucat nimic. Noi am ajuns pana acum in CL doar prin NOROC si cu BANII CIOBALUI CARE SE BAGA PE FINALUL CAMPIONATULUI SI CASTIGAM 20 MECIURI LA RAND !!!!! Edited by Urli

Sunt unii jucatori care-si bat joc de acest tricou.

Si sa nu uitam de cel care-si bate joc cel mai tare. E un fost jucator.

Noi jucam la fel de slab vreo 3-4 ani incoace, de la semifinala UEFA . Am ajuns pana acum in CL doar printr-un NOROC CHIOR, si de fiecare data cand am ajuns am fost sparring-partner pt adversari, eram doar de figuratie. In campionat jucam identic tot de vreo 3-4 ani dar de fiecare data BANII CIOBANULUI INTERVENEAU PE FINAL SI CA PRIN "MIRACOL" CASTIGAM CATE 20 MECIURI LA RAND !!!

FECALI SI-A CONSTRUIT ECHIPA ASTA DE SLUGI GEN Argaseala SI Lacatus SI TOT EL A AJUNS SA FIE SI MANAGER, IMPRESAR, ANTRENOR ETC. !!

eu sincer ma bucur ca se intampla ceea ce se intampla acum, nu mai suportam inca un an in Grupele CL doar ca sa fim umiliti si sa terminam meciurile in genunchi, sa ajungem in CL cu un antrenor pupincurist si amator si cu niste jucatori gen Nicolita si Lovin.

Ce se intampla nu e ceva nou...de 3-4 ani vedem acelasi film, doar ca acum de cand cu DNA-ul ciobanul nu va mai umbla la "valize" si ni se vede valoarea REALA.

Edited by Urli
nu bolda

CRED ca acum e clar pt toata lumea cine face echipa!! nu mai am nici un dubiu !!! e clar cu Gigi, suntem sortiti pieirii, ....ne ducem in jos, daca vedem locul 5 sezonul asta , sa fim fericiti !!Nu-l voi critica niciodata pe Lacatus, cred doar ca interesul lui nu e langa Gigi !!!! Are numai de pierdut acum la Steaua , SI ASTA NUMAI DATORITA OIERULUI !!!

de ce nu vede si el ca jocul e prost si de ce nu se da la o parte?face asa doar ca sa ne oftice,enerveze pe noi,suporterii si efectiv isi bate joc de tot ce a insemnat Steaua.MORI,JAVRA!

ALO BUCURESTIU'....GALERIA?

Intrati tata in nesimtitii astia care-si bat joc de fotbal.Sa nu mai indrazneasca sa iasa pe strazi.Sa fie ca in 2002 dupa acel 0-3 cu Dinamo.Nu vedeti ca-i doare-n cur si n-au nici un pic de dorinta si de vointa? Panarama de Toja nici nu venise bine si-i ardea de curve.Aratati-le ce-nseamna sa porti tricoul Stelei!

eu stau si ma intreb, Laca o citi ce spunem noi pe aici??? sau tastam de pomana, k sa stie un user ce parere are alt user????

2 simboluri, 2 super fotbalisti, 2 nulitati k antrenori... Hagi si Laca... e in aceeasi ordine... Hagi mai mare k fotbalist si mai praf k antrenor.. Laca nu e departe in antrenorat...

am mai postat la un ziar sau undeva nu mai stiu unde...: normal k ciobanu zice k tiago e praf si szekely cand ei NU JOACA PE POSTUL LOR... meciul cu vasluiu a fost golanski si kapetanos si Semedo.... chestii elementare de antrenorat:

nu pui un jucator de picior drept sa joace pe stanga ( doar daca are calitati,gen Ronaldo, Messi...pm)

nu pui un mij la inchidere, sa joace mijlocas de banda (tiago cu vasluiu),

pe golanski la pus saracu fundaj stg... el isi face treaba, da nu e aceeasi chestie..

szekely de cand a venit, joaca prost pe stg.. Laca tot acolo insista cu el

Semedo, la Cluj, rupea pe dreapta.. normal k aici daca il pui sa joace pe stg ``se invarte k titirezu``

toja in centru.. mai ales la inchidere...:)) asta e cea mai buna... unu avem si noi capabil sa joace pe stg si Laca il baga la inchidere....

lu Dayro ii cere sa faca 2 faze.. el nu e genu asta de fotbalist.. da-i libertate de miscare si o rezolva el.... de cate ori venea Dica in aparare...?????

de kapetanos ce dreq sa mai zic.. daca nu ajunge mingea la, saracu ce sa faca el...????

asa k mai bine nu ne mai agitam, sau ne ducem si ne lagam cu lanturi de poarta ciobanului pana pleaca...astea sunt singurele 2 solutii...

pe a 2-a nu am cum sa o pun in practica (nu sunt in tara), iar la prima am recurs de cand a venit Hagi antrenor....

ALO BUCURESTIU'....GALERIA?

Intrati tata in nesimtitii astia care-si bat joc de fotbal.Sa nu mai indrazneasca sa iasa pe strazi.Sa fie ca in 2002 dupa acel 0-3 cu Dinamo.Nu vedeti ca-i doare-n cur si n-au nici un pic de dorinta si de vointa? Panarama de Toja nici nu venise bine si-i ardea de curve.Aratati-le ce-nseamna sa porti tricoul Stelei!

mare dreptate ai,pasa proasta,afectati sau nu de scandaluri noi trebuie sa ii trezim la realitate si sa le aratam ce inseamna respectul fata de Steaua!

Bai, vad oameni care conduc Steaua care nu au nimic in creier! Analfabetu' vrea sa fim pe locul 1 pana la pasti! La pastele ma-tii care nu mai moare in chinuri, jegule! Vai, l-am jignit?? Nu! Am spus adevarul! Pedrazzini, acest secund mediocru, cu care pe banca, NU am castigat niciun meci, ne spune ca trebuie sa muncim si ca trebuie sa castigam tot pana la final! Lacatus, Maestre, ne spunea ca trebuie sa castigam 14 meciuri in retur dupa calcule de matematica-fizica imbinate cu formule din biologie! Mariusica, marioneto, au mai ramas 15 meciuri! Ce zici?? Castigam 14??

A zis bine Gigicu: Marius le spune ce sa faca, dar ei nu fac! Gicicare, asta e problema, bai baiete pitic! Daca antrenorul nu stie sa faca jucatorii sa joace, el nu are ce cauta la o echipa!

Stiti care e problema Stelei acum??? Steaua e pacientul cu probeleme grave la inima si e trimis in sala de operatie unde doctorii sunt Gigicu, Mariusica si cu Pedrazzica! O asistenta zice la un moment dat: Hai sa-i facem o anestezie!

Cei trei doctori ai Stelei vin si cu rezolvarea:

-Asa e, ii dam o aspirina si i-am facut anestezia, zice GigicuBecal!

-Asa e patroane doctor, dupa care ii facem o gaura cu bormasina in abdomen, zise Laca din dreapta conducatorului suprem!

-Ca bine ziceti amandoi, ii completeaza Pedrazzica din stanga conducatorului suprem, dar bormasina sa fie marca Lovin, sa intarim mijlocul!

De undeva de deasupra, din camera de supraveghere, doctorul cu problemele administrative, Argasila, completeaza tacticos actele......de deces ale pacientului!

In camera de asteptare, familia pacientului, suporterii, se roaga la Dumnezeu: -Ajuta-l doamne sa traiasca! Sa nu-l ia dracu!

Dumnezeu, cu un zambet smecheresc de arbitru impartial raspunde: -Prea tarziu! L-a luat dracu deja si nu-i mai da drumul nici pentru 100 de milioane, ca ce a facut el pentru Steaua nu a facut nimeni in "lumea asta"!

Ba, asta e situatia la Steaua! Undeva intre Balaceanca si Spitalul 9!

Va luati de jucatori degeaba, va spun eu! Cand blochezi jucatorii intre 4 adversari si nu sunt Messi sau C.Ronaldo, sa nu mai zic de Maradona sau Hagi, ei nu pot face nimic! D. Moreno, "Capitanos" si Semedo "Titirezul" au fost cei care nu i-au placut dracului in prima etapa! Acum Szekely si Tiago!

Am spus-o mereu si o mai spun inca o data! Cand 2-3 jucatori joaca prost sau nimic, e vina lor! Cand 4 sau mai multi jucatori nu joaca nimic e vina antrenorului! Petre Marin a fost catastrofa in prima repriza! Stancu si Szekely nu s-au vazut, Banel nu a dat nicio centrare utila, Kapetanos a ajuns sa respinga o minge din postul de fundas stanga, Ovidiu Petre nimic, Tiago aiurea! Toti sunt bulversati! Nu sunt pusi cum trebuie in teren si Laca se crede la UTA si-l baga pe Litu! Lovin nu putea sa nu intre langa Ovidiu Petre! Era nevoie la 0-0 sa ne aparam! Steaua a ajuns sa joace ca o echipa de retrogradare, chiar nu vedeti??? Noi aparam 0-0 bai! Eu spun ca nu e indolenta, e valoarea antrenorului! Lacatus risca sa devina un fanfaron, o maimutza a lui Becali! Chiar asa sa intri sa spui la TV lui Gigi sa nu vanda echipa si ca tu esti alaturi de el! Un pupincurist e Laca! Pacat! Era o fiara pe teren, acum a ajuns un lingau al lui Becali, un motiv de santaj la adresa suporterilor! DE ca te ori era scandal in Ghencea, gigicu il flutura pe Laca si se ascundea dupa el! Acum Laca a demonstrat ca si o baba lesinata de 103 ani poate antrena mai bine decat el! Laca, tu nu vezi ca duci Steaua spre dezastru! Daca ai tine la Steaua ai pleca si l-ai lasa pe fanfaronul asta singur in fata suporterilor! Dar e bine sa-ti vinzi sufletul de stelist pe niste zeci de mii de parai! Sa speram ca scapam de retrogradare anul asta! Si chiar nu glumesc! Cu o idee de joc: Degajeaza la fie ce-o fi (schema Lacatus 1) nu avem nicio sansa! Eu va spun clar: Orice antrenor ii baga pe Banel si Lovin si il lasa pe Banel sa bata TOATE fazele fixe, NU E antrenor! E paralel! E bine ca nu sunt rezultate! Trebuie sa suferim ca sa scapam de panarama de gigicar! Paradoxul e ca "daca ar tacea, filozof ar ramanea"! Va spun sincer ca daca pe Gigicbecalic il ducea mintea sa taca, era mare! Asta e! Prostia nu o poti vindeca!

Daca va place ce joaca Steaua, daca voi vedeti macar o idee de joc sau daca mereu vreti sa dati vina pe jucatori, atunci incurajati antrenorul Marius Lacatus! Daca vreti fotbal, atat, fotbal, atunci ne trebuie antrenor!

Lacatus, jucatorul, a fost mare! Lacatus, omul, e mare! Lacatus, antrenorul = ZERO!

Edited by alexmk17

Lacatus-omul e mare? :blink:

oooOOOOOOOOOO SUGI ... [puncte puncte] Gigi

Încã un cui în sicriul actualei conduceri. Sper sã nu mai fie nevoie de prea multe.

PS: Pânã la urmã s-a televizat? (eram pe tren în timpul meciului și mi-e silã sã citesc toate comentariile) Vãd cã secvențele de pe gsp.ro sunt comentate.

Edited by 1on

Am si eu o intrebare: mai batem pe cineva sau stam frumos acasa si ne apucam de altceva ?

Asta e pentru toata echipa, nu numai pentru Jiji, Lacatus sau Argaseala.

Ce a ajuns Steaua...pedrazzini,Lacatus,Argaseala,ianuli...niste "profesionisti" :ce_oameni:

Serie B serie B serie B.......asta ne asteapta. Gigi lasaaaaaaaaaaaaaaaaa-neeeeee. Steaua a ajuns cea mai proasta gluma, a ajuns misto-ul jegului asta de tara. Gigi trebuie indepartat cu orice pret de la Steaua. Sper ca etapa viitoare peluzele sa strige si mai tare impotriva ciobanului. Eu sigur o s-o fac. Suntem de cacao.