fcsteaua.ro

Steaua Bucuresti - SC Vaslui 1 - 1 (1 - 1)

121 posts in this topic

Ce mai e de zis ? Suporterii lu peste.

Bine tata "mergem il injuram pe Becali" ...okay, l-ati injurat... ba da printre injuraturi nu ati scapat o incurajare pt echipa...bai una ma (1) ...macar una.

Asa ca rusine pt toti mucosii cu care m-am certat inainte de meci. Poftim, astia sunteti voi... ati venit si DOAR ati injurat patronul...atat. Atat ati putut.

Ne-am impartit in doua tabere: Fani Steaua si fani anti Becali

Pe acestia din urma i-am vazut la lucru ieri.

NOTA 2, stati jos.

ase sunt 2 tabere:

1.fani anti Becali si pt o stea curata ca mine

2.si fani Becali care se numesc sustinatorii echipei ca tine....va ascundeti in spatele echipei care nu joaca nimic de vreo 3 ani,acu pe bune pe cine sa incurajez?......

Pentru exemplele de mai sus imi doresc enorm sa retrogradeze echipa. Sa-i vad dispusi sa vina sambata la ora 11 la meciuri. Nu tu vedete.. nu tu suporteri de rezultat. Doar cei ce cred in Steaua si in Onoare, Demnitate si in tot ce ne-a furat jegul din loja.

astia/asta ca am eu un feeling la cati au aparut ca din rahat in ultimele 2-3 zile nu calca ACUM pe stadion ce sa ma zic daca am fi in B

refuz sa cred ca sunt atat de multi suporteri cretini si inca sper ca este doar unu cu mai multe nickuri care vrea sa agite spiritele

Bine v-am gasit dar, cum spuneam, nu sunt tocmai nou, urmaresc forumul de foarte mult timp.

piturca2002 nu cred ca are rost sa intram in detalii, nu a spus nimeni ca vin sa mananc seminte la meci si de asemenea, nu vad unde am discutat despre goarne. Dar si asa, nu vad unde este problema. Daca cineva considera ca a incuraja echipa prin a sufla in goarna, este strict problema lui. Atat timp cat nu incalca legea/regulile stadionului nu e nici o problema. Daca tu elaborezi un cod de conduita pe stadion, promit sa-l respect. Tu consideri ca a incuraja echipa inseamna sa canti in peluza, eu consider ca mai bine o incurajam prin a citi povesti de Petre Ispirescu pe durata celor 2 reprize. Dovedeste-mi ca ai dreptate si eu gresesc.

Este strict parerea ta, probabil ca la fel de penibili ti se par si toreadorii din Spania care isi risca vietile imbracati intr-un costum oarecum ciudat pentru a-si dovedi indemanarea...

Sau probabil nu. Dar daca as face-o, iarasi nu inteleg problema. Pun pariu ca tu asculti manele, pot sa te judec pentru asta? In fond, ceea ce ne uneste e Steaua si vad ca nu facem decat sa dam unii in altii.

Si cum spuneam, sunt de acord ca Gigi trebuie sa plece dar prin a-i jigni pe cei care nu sunt de acord cu asta nu facem decat sa ne dovedim lipsa de educatie.

ce legatura or avea torreadorii din spania (oameni curajosi care practica un sport traditional) cu papagalii care vin cu jobenuri la meci nu pot da seama

eu zic ca tu nu stii sa gandesti singur (mentalitate gresita formata dupa o propaganda meschina) dovedeste-mi ca n-am dreptate si ca gresesc

O echipa fara mijloc nu poate pretinde prea multe in atac! Asta e Steaua nu are un mijlocas de creatie si de aici toate problemele!

Stancu m-a surprins placut!

Dayro ......Dayro......nici n-a stricat nici n-a facut nimik!!!

Kapetanos e foarte lent, mult prea lent pentru a fi atacant in Ghencea!

Toja: viteza nu are, sut cateodata, centrari mai rar, pase aiurea si faulturi stupide!

Nicolita: aseara nici nu am auzit de el pe teren....

Asa ca daca noi cu jucatori ca astia ne prezentam la meciuri nu stiu de ce mai avem pretentii!!! Slab lot, Slab antrenor, Slab patron! Pacat...

neaga avea sanse mari sa inscrie din pozitia in care s-a aflat purtatorul ilegal de tricou stelist toja si care a sutat paralel cu poarta asa cum poate nu reuseste sa faca nici surdu alt fost purtator ilegal de tricou adus de Becali

Edited by Adrian
fara postari consecutive. Ultim avertizment.

Nu stiu exact ce numesti tu propaganda meschina, tind sa cred ca nu stapanesti foarte bine limba romana si crezi ca prin a folosi cuvinte pompoase reusesti sa maschezi acest lucru.

Nu stiu ce varsta ai, sincer sa fiu nici nu ma intereseaza, dar recunosc ca am avut si eu o scurta perioada in care am gandit la fel ca tine.

Nu trebuie sa-ti dovedesc nimic, e parerea ta si a incerca sa-ti dovedesc contrariul inseamna sa-ti schimb parerea, ceea ce e extrem de dificil daca nu sunt psiholog.

Revenind la jobenuri, tie si se par pentru papagali. Mi-as dori tare mult sa mergi macar o data la un meci de campionat mondial, probabil te-ai considera singurul mascul intre atatia idioti care sunt pictati si poarta fel de fel de ciudatenii in culorile echipei favorite. Da, suntem toti niste idioti dar totusi, ne bucuram ca existi tu sa ne deschizi ochii.

P.S.: chestia cu papagalii o iau ca o jignire, daca nu esti capabil sa-ti formulezi contra-argumente fara jigniri, te-as ruga sa nu-mi mai raspunzi. Multumesc anticipat!

Edited by thvrz

o sa tin mereu cu Steaua chiar daca va retrograda........eu nu sunt din Bucuresti......stau ffff departe.....tocmai la Cluj-Napoca......si daca tot bat atata drum credeti-ma ca o sa imi sustin echipa.....vin la meciuri pentru echipa si pentru culori......nu pentru conducere si pentru razboi !!!

intr-adevar ciudat cum de au aparut atatia nou-veniti pe forum acum... cei ce mi-au mai citit posturile in trecut stiu cu siguranta ca sunt un fan incrancenat al spanzurarii lui Becali. insa trebuie sa marturisesc ca as vrea sa mai si incurajez echipa din cand in cand. cum am zis, la doua-trei muhhi date becalopitecului, ar trebui o incurajare si pentru echipa.

in ceea ce priveste muirea becalului, este foarte important ca mai ales atunci cand echipa joaca bine, cand dam gol (daca s-o intampla minunea asta in mandatul lui Lacatus), atunci sa i-o dam in gura mai vartos dobitocului. sa inteleaga toata lumea, inclusiv aia mai prosti ca oaia sau berbecul, ca protestele anti-Gigi nu au nimic in comun cu rezultatele echipei! eu cel putin asa gandesc: poate aceasta Steaua sa castige si Liga Campionilor, eu pe Gigi Becali tot il vreau mort sau macar izgonit din Ghencea. este un starv care impute templul fotbalului romanesc si trebuie exterminat. cu orice pret.

Edited by mountytoma

Am citit multe din comentariile voastre. Si am vazut ca multi dintre voi au spus ca jocul Stelei s-a imbunatatit. Sincer eu nu am vazut nicio imbunatatire. Acelasi joc haotic, aceleasi centrari de pe extreme, aceleasi faze fixe infinite si irosite aiurea, aceleasi suturi peste gardul tribunelor. In aparare am vazut un haos total mai ales la primul gol primit. Nu avem jucatori, nu avem antrenor, nu avem staff tehnic, nu avem conducere. Ce ne-a mai ramas este amintirea unei echipe care juca semifinala de Cupa UEFA, lua campionatul an la rand, castiga cupa campionilor si mai ales nu se incurca cu echipe mici. Ca sa fim seriosi Vasluiul este o echipa mica, nu a jucat nimic, desi a investit mai mult porumb-boyul decat beecali. Nu cred ca avem sanse la campionat, si daca nu luam campionatul nici pe 2 nu as vrea sa iesim. Ar fi o palma data conducerii. Pun pariu ca dupa 5 etape Lacatus va pleca. Cel putin asa ar fi normal.

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

Adrian

Pãi suporterii nu sunt pentru a încuraja echipa ?

Bineînteles îl huiduim pe cioban 15 min , 30 min , dar deja dovedim cã suntem tãrani dacã facem asta tot meciul. Nici mãcar 1 minut nu cred cã a fost asearã sustinutã echipa. Suntem pe drumul cel rãu..

Incredibil cum uita unii cu cat sictir au fost tratati baietii care se duceau dupa "acesti super jucatori" sa i incurajeze prin toata tara iar la sfarasitul meciului nu erau bagati in seama, sau la cate meciuri penibile, si sunt astfel de exemple in ultimii 3 4 ani de le numeri si nu te mai opresti, au fost incurajati pana la capat si iar nu s au sinchisit de peluze, tribune; ati uitat cum tragea Hagi de ei sa vina sa salute SUPORTERII fara de care un fotbalist este zero, nu exista, ati uitat nu????

Oameni buni, sunt pe acest site foate multe meciuri ale Stelei inaintea venii acestui personaj cancerigen atat pentru echipa noastra de suflet cat si pentru tara asta. Va recomand sa va uitati la ele poate o sa vedeti cum se joaca fotbal de calitate, cum se plimba mingea in viteza, cum se face un contra atac ca la carte, cum ...se joaca fotbal, intr un cuvant.

Omeni buni, inainte era o onoare pentru un jucator sa joace la Steaua, era visul oricarui pusti, eram respectati, eram preciati pentru ceea ce juca echipa PE TEREN......acum????? Sau tratii intr o lume paralela????

Daca considerati ca Steaua de astazi are vre o legatura cu ce era Steaua odata inseamna ca nu ati intels nimic din ce inseamna Steaua!

Edited by greenyes

Nu stiu exact ce numesti tu propaganda meschina, tind sa cred ca nu stapanesti foarte bine limba romana si crezi ca prin a folosi cuvinte pompoase reusesti sa maschezi acest lucru.

Nu stiu ce varsta ai, sincer sa fiu nici nu ma intereseaza, dar recunosc ca am avut si eu o scurta perioada in care am gandit la fel ca tine.

Nu trebuie sa-ti dovedesc nimic, e parerea ta si a incerca sa-ti dovedesc contrariul inseamna sa-ti schimb parerea, ceea ce e extrem de dificil daca nu sunt psiholog.

Revenind la jobenuri, tie si se par pentru papagali. Mi-as dori tare mult sa mergi macar o data la un meci de campionat mondial, probabil te-ai considera singurul mascul intre atatia idioti care sunt pictati si poarta fel de fel de ciudatenii in culorile echipei favorite. Da, suntem toti niste idioti dar totusi, ne bucuram ca existi tu sa ne deschizi ochii.

P.S.: chestia cu papagalii o iau ca o jignire, daca nu esti capabil sa-ti formulezi contra-argumente fara jigniri, te-as ruga sa nu-mi mai raspunzi. Multumesc anticipat!

Salut thvrz, si bine ai venit printre noi.

O sa incerc sa-ti raspund punctual. Cei care poarta jobenul ala la un meci de fotbal, il poarta si in general, in viata de zi cu zi? Daca raspunsul este nu, inseamna ca atunci au o "costumatie" speciala de stadion, un fel de circ. Recunosc, si eu imi doream un asemenea joben, cand aveam vreo 5 ani...Si eu m-am vopsit pe fata la meciurile Romaniei sau ale Stelei, cand aveam 9 ani...dar totusi, ne-am maturizat si sper ca am inceput sa gandim altfel. Imi dai exemplul campionatelor mondiale. Eu iti raspund ca ala e fotbalul modern, aia e industria, si toti aia sunt niste papagali si sunt incurajati sa fie asa, ca sa consume. Ei sunt suporterii viitorului. Revenind la fotbalul modern, te-as ruga sa urmaresti un meci din Anglia. Pe langa faptul ca legile i-au adus in stadiul de a nu mai avea o identitate ultra(fara steaguri, fara pirotehnie, mai nou fara sustinere vocala si fara stat in picioare), acolo nu ai sa vezi la niciun meci jobene, peruci sau mai stiu eu ce chestii...pentru ca au alta educatie, pentru ca nu sunt papagali.

Cu ce influenteaza negativ goarnele? Sunt facute special pentru ca persoanele sa nu mai tipe, sa nu mai cante pentru echipa, sa nu mai poata sa conteste. Cei care le folosesc sunt prea ocupati sa sufle in ele, pentru a mai face si altceva. Noi, prin site-ul fcsteaua.ro si Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti am incurajat tot timpul sustinerea echipei intr-un mod cat mai impresionant, prin steaguri, cantece, coregrafii, chiar si pirotehnie, nu prin folosirea de goarne, care au exact efectul contrar. La o lovitura libera, la un corner, cand echipa ar avea nevoie de sustinere pentru a putea prinde incredere si a fi impinsi de la spate, incurajarile suporterilor nu se aud, tocmai din cauza acestor goarne. De asemenea, nu inteleg cum monezile, brichetele, betele de steaguri, umbrelele, bastoanele oamenilor batrani sunt considerate obiecte contondente, dar aceste goarne nu...

@pentru toti ceilalti care criticati pentru ca nu se sustine echipa, care veniti la stadion pentru echipa si culori, nu pentru razboi cu conducerea:

E opinia voastra, si nu pot decat sa va dau un citat din fanzina impartita aseara la stadion."Singurul lucru necesar ca raul sa triumfe, este ca oamenii buni sa nu faca nimic"-Edmund Burke

Daca nu faceti nimic, daca nu luati atitudine, vom continua cu aceleasi scandaluri, aceleasi valize, aceiasi antrenori care stau cate 2 luni la club, acelasi management defectuos, cu zeci de milioane aruncate aiurea pe jucatori slabi care pleaca mai apoi pe gratis de la club, aceeasi umilire publica a altor glorii steliste, acelasi comportament de mahala, acelasi 0 respect pentru suporteri, aceleasi cozi la case, la intrarea in stadion, aceleasi noroaie, acelasi clan care se ocupa de toate afacerile clubului, acelasi comportament de penitenciar primit la portile stadionului de catre asa numitii oamenii de ordine, aceeasi imagine cu patronul clubului purtand fularul lui Dinamo la gat si strigand au au au. Ne dorim ca Steaua sa apara in mass-media in urma rezultatelor, nu in urma scandalurilor in care am fost tarati in ultimii ani de catre Gigi.

Noi ceilalti ne-am saturat. Ne-am saturat de mult, si acum nu mai exista cale de intoarcere. Nu ne mai regasim cu echipa, cu valorile promovate. Ne dorim schimbarea (in bine), ne dorim acea Stea pe care am inceput cu totii sa o iubim, in functie de varsta, Steaua lui Ilie Savu, a lui Gheorghe Constantin, Steaua lui Puiu Iordanescu sau Marcel Raducanu, Steaua lui Jenei, a lui Tudorel, a lui Loti, Hagi, Lacatus si multi altii...Steaua noastra si cu care ne identificam, nu Steaua actuala, numita de catre cei din presa "Steaua lui Gigi Becali"...

Edited by lbj

@pentru toti ceilalti care criticati pentru ca nu se sustine echipa, care veniti la stadion pentru echipa si culori, nu pentru razboi cu conducerea:

E opinia voastra, si nu pot decat sa va dau un citat din fanzina impartita aseara la stadion."Singurul lucru necesar ca raul sa triumfe, este ca oamenii buni sa nu faca nimic"-Edmund Burke

Daca nu faceti nimic, daca nu luati atitudine, vom continua cu aceleasi scandaluri, aceleasi valize, aceiasi antrenori care stau cate 2 luni la club, acelasi management defectuos, cu zeci de milioane aruncate aiurea pe jucatori slabi care pleaca mai apoi pe gratis de la club, aceeasi umilire publica a altor glorii steliste, acelasi comportament de mahala, acelasi 0 respect pentru suporteri, aceleasi cozi la case, la intrarea in stadion, aceleasi noroaie, acelasi clan care se ocupa de toate afacerile clubului, acelasi comportament de penitenciar primit la portile stadionului de catre asa numitii oamenii de ordine, aceeasi imagine cu patronul clubului purtand fularul lui Dinamo la gat si strigand au au au.

Tot ce s-a întãmplat asearã , putem face, înafara stadionului (ex: în pipera la cioban acasã ) În timpul meciului ar fi indicat sã sustinem echipa.. Oricum , jijii zice cã încã vreo 10 si încã vreo 20

si tot asa.. au fost filmati si nu vor mai fi lasati sã intre în Ghencea. Atunci ce veti mai face?

Fãrã supãrare , tu si cei care se manifestã ca tine trag fotbalul în jos . Asa fãceau si italienii , dar au mai evoluat si nu se mai manifestã asa .. pur si simplu îsi sustin echipa.

Edited by Guardian

Asta este imposibil. Cum sa nu lasi oamenii in stadion? Este dreptul lor si este scris in constitutie. Cat timp pe bilet nu scrie "nu ai voie sa il injuri pe Becali" tu poti face ce vrei. Nu ne va putea lua niciodata nimeni acest drept, de a ne exprima liber in incinta stadionului. Oamenii au venit la stadion, nu la teatru.

Daca cei care se manifesta asa trag fotbalul in josl, atunci cei ca Becali in ce parte trag fotbalul?

Ori Becali, ori Steaua?

Ce ciudat e!

In ultimele zile s-au inregistrat multi utilizatori noi si toti au un lucru in comun: cer ca suporterii sa incurajeze echipa, nu sa il huiduie pe patron.

Interesant!

Am observat si eu asta si e cam ciudat... Te face sa te intrebi cine sunt respectivii...

@Guardian

Si Becali in ce directie trage fotbalul?

Salut thvrz, si bine ai venit printre noi.

O sa incerc sa-ti raspund punctual. Cei care poarta jobenul ala la un meci de fotbal, il poarta si in general, in viata de zi cu zi? Daca raspunsul este nu, inseamna ca atunci au o "costumatie" speciala de stadion, un fel de circ. Recunosc, si eu imi doream un asemenea joben, cand aveam vreo 5 ani...Si eu m-am vopsit pe fata la meciurile Romaniei sau ale Stelei, cand aveam 9 ani...dar totusi, ne-am maturizat si sper ca am inceput sa gandim altfel. Imi dai exemplul campionatelor mondiale. Eu iti raspund ca ala e fotbalul modern, aia e industria, si toti aia sunt niste papagali si sunt incurajati sa fie asa, ca sa consume. Ei sunt suporterii viitorului. Revenind la fotbalul modern, te-as ruga sa urmaresti un meci din Anglia. Pe langa faptul ca legile i-au adus in stadiul de a nu mai avea o identitate ultra(fara steaguri, fara pirotehnie, mai nou fara sustinere vocala si fara stat in picioare), acolo nu ai sa vezi la niciun meci jobene, peruci sau mai stiu eu ce chestii...pentru ca au alta educatie, pentru ca nu sunt papagali.

Cu ce influenteaza negativ goarnele? Sunt facute special pentru ca persoanele sa nu mai tipe, sa nu mai cante pentru echipa, sa nu mai poata sa conteste. Cei care le folosesc sunt prea ocupati sa sufle in ele, pentru a mai face si altceva. Noi, prin site-ul fcsteaua.ro si Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti am incurajat tot timpul sustinerea echipei intr-un mod cat mai impresionant, prin steaguri, cantece, coregrafii, chiar si pirotehnie, nu prin folosirea de goarne, care au exact efectul contrar. La o lovitura libera, la un corner, cand echipa ar avea nevoie de sustinere pentru a putea prinde incredere si a fi impinsi de la spate, incurajarile suporterilor nu se aud, tocmai din cauza acestor goarne. De asemenea, nu inteleg cum monezile, brichetele, betele de steaguri, umbrelele, bastoanele oamenilor batrani sunt considerate obiecte contondente, dar aceste goarne nu...

Daca nu faceti nimic, daca nu luati atitudine, vom continua cu aceleasi scandaluri, aceleasi valize, aceiasi antrenori care stau cate 2 luni la club, acelasi management defectuos, cu zeci de milioane aruncate aiurea pe jucatori slabi care pleaca mai apoi pe gratis de la club, aceeasi umilire publica a altor glorii steliste, acelasi comportament de mahala, acelasi 0 respect pentru suporteri, aceleasi cozi la case, la intrarea in stadion, aceleasi noroaie, acelasi clan care se ocupa de toate afacerile clubului, acelasi comportament de penitenciar primit la portile stadionului de catre asa numitii oamenii de ordine, aceeasi imagine cu patronul clubului purtand fularul lui Dinamo la gat si strigand au au au. Ne dorim ca Steaua sa apara in mass-media in urma rezultatelor, nu in urma scandalurilor in care am fost tarati in ultimii ani de catre Gigi.

Noi ceilalti ne-am saturat. Ne-am saturat de mult, si acum nu mai exista cale de intoarcere. Nu ne mai regasim cu echipa, cu valorile promovate. Ne dorim schimbarea (in bine), ne dorim acea Stea pe care am inceput cu totii sa o iubim, in functie de varsta, Steaua lui Ilie Savu, a lui Gheorghe Constantin, Steaua lui Puiu Iordanescu sau Marcel Raducanu, Steaua lui Jenei, a lui Tudorel, a lui Loti, Hagi, Lacatus si multi altii...Steaua noastra si cu care ne identificam, nu Steaua actuala, numita de catre cei din presa "Steaua lui Gigi Becali"...

Iti multumesc pentru raspuns.

Voi incerca la fel ca si tine sa-ti raspund punctual.

Sunt intru totul de acord ca jobenele si pictatul pe fata sunt mult mai indicate pentru "circ" asa cum l-ai numit tu dar asta nu face decat sa se potriveasca cu primul meu post in care spuneam ca unii isi doresc sa participe la meci doar din punctul de vede al unui spectacol fotbalistic.

Ca sa-ti dau un exemplu, la CE am fost cu totii pictati pe fata si am urlat cat ne-au tinut plamanii. Nimeni nu ne-a facut papagali, unii chiar ne-au aplaudat iar imagini cu galeria romana au circulat prin toate ziarele din tara. Am fost invinsi, am suferit, am venit in tara si am aflat cat de frumos s-a vorbit despre romanii prezenti la meci. Poate ai dreptate, sunt suporterii viitorului dar, daca asa e, eu unul as prefera sa fie asa decat violenta si injurii (vezi meciul cu Timisoara cand jumatate din tribuna a II-a a plecat acasa de teama confruntarilor cu fortele de ordine).

Poate gresesc, poate asta e Romania si sunt prea naiv dar, sincer, crezi ca e drept sa le iei bucuria unor copii/adulti/batrani care vin la meci doar pentru culori si nu pentru cei din loja?

Legat de goarne, eu le-as include in aceeasi categorie in care interlocutorul meu de mai sus a inclus semintele: adica pentru "tarani". E adevarat, sunt foarte deranjate, nu o data mi s-a intamplat sa stau langa cineva cu o astfel de goarna si dupa meci sa-mi tiuie urechile. DAR nu asta era subiectul discutiei. Eu incercam sa explic ca NU e normal cei care vad diferit meciul de fotbal sa fie tratati diferit, jigniti, insultati, pusi la colt. Nu e normal nici macar pentru Romania, ca sa nu mai vorbim de marea familie a Stelei.

Stiu perfect cum sta situatia in peluza, am petrecut cativa ani alaturi de galerie, am plecat ragusit de la meciuri, am paralizat de frig la meciul cu Villareal DAR, atat timp cat nu va exista un regulament pentru interzicerea goarnelor sau altor obiecte pe care le considerati neadecvate nu se va face nimic. Si nu, violenta nu e solutie.

Ca o concluzie, discutia asta a luat prea multa amploare, batem pasul pe loc pentru niste lucuri marunte cand echipa are clar probleme. Sa vedem ce va face Olaroiu, mai mult ca sigur se intoarce la Steaua...

Incredibil, dar adevarat. De cateva zile vad multi "tineri" care il sustin indirect pe cioban. Ce vreti ma? Sa incurajam echipa si sa il lasam in pace pe inapt? Pai si asta ar insemna ca am picat de prosti si ca cedam in fata marelui voievod? Venim cu totii la meci pentru culori, pentru Steaua, pentru echipa dar nu se poate sa isi bata un incult cu 4 clase de noi. Cat voi trai si acest homosapiens neadaptatus va fi la Steaua, voi striga tot meciul SUGI PU** Gigi !

Daca noi tragem fotbalul in jos, beecali il trage in sus? Aud propuneri : scandal in fata la cioban, in piata universitatii. Dar vine cineva? Ca toti sunteti tari in gura.

Edited by CoRsSo

interesant ce zice jegul acum pe sport.ro

ca da Steaua pe 80M si ia urziceniul

ar fi perfect sa scapam de el

acum trebuie intetite scandarile si protestele

sa ne lase in ... pace

Tot ce s-a întãmplat asearã , putem face, înafara stadionului (ex: în pipera la cioban acasã ) În timpul meciului ar fi indicat sã sustinem echipa.. Oricum , jijii zice cã încã vreo 10 si încã vreo 20

si tot asa.. au fost filmati si nu vor mai fi lasati sã intre în Ghencea. Atunci ce veti mai face?

Fãrã supãrare , tu si cei care se manifestã ca tine trag fotbalul în jos . Asa fãceau si italienii , dar au mai evoluat si nu se mai manifestã asa .. pur si simplu îsi sustin echipa.

guardian, suporterii din italia au purtat razboaie cu presedintii de club ani la randul, pana cand intr-un final au avut castig de cauza. Au fost cazuri cand acestia si-au sustinut echipa in acest timp, si cazuri in care nu si-au sustinut-o. In orice situatie, au luptat pentru ceva in care au crezut, si noi luptam pentru ceva in care credem. Nu e nevoie sa luam exemple din alte tari, trebuie sa ne manifestam asa cum credem noi de cuvinta, cum se aplica toate astea la gradul nostru de cultura, civilizatie, educatie.

Ca tot ai dat exemplul Italia, acolo nu cred ca s-a intamplat vreodata ca mesaje care nu contineau injurii, mesaje rasiste, xenofobe, sau mai stiu eu ce care nu se bateau cap in cap cu legea sa fie interzise dupa bunul plac al unora. In Romania insa s-a intamplat, dupa li s-a sculat unora, denumiti "ofiteri de securitate", "generali in jandarmerie", "observatori de joc" sau "patroni ai unei echipe". De asemenea, aseara, coregrafia peluzei sud, care avea ca tema istoria echipei a fost interzisa...ar trebui totusi sa ne dea de gandit. Stam cu mainile in san, mancam seminte, sau luam atitudine impotriva nedreptatilor care ni se intampla.

p.s.:eu si cei care se manifesta ca mine, intelegem ca asa e cel mai bine sa ne sustinem echipa si sa o ajutam.

Edited by lbj

Am observat si eu asta si e cam ciudat... Te face sa te intrebi cine sunt respectivii...

@Guardian

Si Becali in ce directie trage fotbalul?

în nicio directie , se pare cã dacã primeste 80 de milioane scãpãm de el !

în nicio directie , se pare cã dacã primeste 80 de milioane scãpãm de el !

se pare ca iti iei in serios nickname-ul (gardian), sa stii ca nu tot ce se spune la televizor (mai ales ce zice Becali) poate fi adevarat

ar fi perfect sa scapam de el

acum trebuie intetite scandarile si protestele

sa ne lase in ... pace

Becali face toata cacealmaua asta pentru a-si face imagine ca exista cineva care-i da 80 de milioane de euro pe club ,el vorbeste la televizor si ameninta ca pleaca apoi dintr-o data se razgandeste dorind sa "demonstreze" prin asta ca are bani si ca tine mult la club si ca ce ne-am face noi suporterii fara el ,este doar o campanie de imagine ,procedeaza la fel ca si basescu creeand conflicte false pe care le rezolva tot el doar pentru imagine, imagineaza-ti ca nici un investitor serios cu bani castigati cinstit si care sa vrea profit nu ar investi in campionatul romanesc , uita-te doar la ce investitori avem (paskany,Copos,porumboiu) care au castigat banii usor prin fraude si care doreasc sa parvina creandu-si imagine prin fotbal

ee na acum mã înveti tu ce sã cred si ce sã nu..

partea proastã e cã vrea sã ia si niste jucãtori de viitor cu el ..

Edited by Guardian

Gigi Becali: "Vând Steaua și le arãt vagabonzilor de suporteri cã nu e bine fãrã mine"

dar totusi iar mi`e frica,declaratie gen oier care se schimba din 10 in 10 min.